FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
  Gry w uniwersum Warhammer 40 000
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-02-2005, 20:27   Gry w uniwersum Warhammer 40 000

Każdemu, kto ma od dłuższego czasu do czynienia z ogólnie pojętą fantastyką musiało obić się o uszy słowo Warhammer. To legendarny system Dark Fantasy, opowiadający o zmaganiach ludzkości z wrogimi rasami i najeżdżającymi świat siłami Chaosu.

Od wydarzeń opisywanych w tym systemie minęło 40 000 lat (Uwaga! Do purystów będę strzelał!). Szmat czasu. Zmieniła się broń, zmieniły się pola bitew. Wrogowie pozostali ci sami. W grze wcielamy sie w dowódcą szwadronu Space Marines, elitarnych, genetycznie zmodyfikowanych, żyjących w religijnych zakonach, fanatycznych wojowników Imperium, którzy lądują na atakowanej przez Orków (!!!) planecie. Sytuacja wydaje się beznadziejna... Ale tylko w takie miejsca wyruszają ci wojownicy. Przyjdzie nam stawić czoła dzikim najeźdźcom, zdradzie we własnych szeregach i przeciwnikowi o wiele mroczniejszemu, niż hordy zielonoskórych.

Gra jest typowym RTS-em, choć z przebłyskami, kojarzy mi się najbardziej z Warcraftem III. W kampanii gramy jedynie Space Marines, choć w gze występują jeszcze trzy stronnictwa (Eldarzy, Orki i Chaos). Nasze jednostki i wyposarzenie zostało przeniesione prosto z bitewniaka.

Grafika gry jet bardzo dobra, muzyka jeszcze leprza. Jeśli chodzi o grywalność to... To wczorajszy dzień totalnie wypadł mi z życiorysu. Jedyną wadą programu jest fakt, że przeznaczony jest głównie do gry sieciowej. Jedna (krótka) kampania SIngle Player to jednak nieco za mało.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2005, 11:31   

Z bitewniakiem miałem tyle wspólnego że przyglądam się na figurki w bardzie jak tylko jestem w pobliżu, ale... ^^"

Grałem, i muszę przyznać, że po tym co odstawiłem* w trybie potyczki z kilkoma komputerami, rozgrywki sieciowe muszą być niezłe.
Kampania jest na pewno za krótka ale wg. mnie jest bardzo dobra ;)
Mapy prześliczne, a wykorzystywany w nielicznych komputerowych RTSach pomysł dowodzenia całymi oddziałami sprawda się tutaj bardzo dobrze.

* właściwie co oni odstawili bo ja sie okopałem w bazie i tylko od przyglądałem się wszystkiemu.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-03-2005, 21:18   

Gra jest bardzo niezła trzyma klimat świat 40k choć single player ciut za krótki a MP jest raczej dla zrecznych klikaczy niz dla strategów ale i tak nieźle
A co do figórek to mam juz dwa tactic squady Space marines Dark angels plus ich landspedera Odział asaulterów Ultra marines i 4 grey knightów z osłony inkwizytora tylko inkwizytor drogi i narazie mnie nie stać
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-04-2005, 21:02   

Zacząłem w toto grać. Jak na razie fajne, wreszcie gra, w któryej wszyscy są źli;P. Prawie jak w życiu;]. Poza tym jest to świetna pożywka dla mojej spaczonej psychiki - mamy Armię Czerwoną w pancerzach i z mechami, rozwalającą hordy zielonoskórych Hamerykanów;>. Coś pięknego:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2005, 22:50   

Jak już to orków , poczekaj an waskodupców czyli eldarów , a potem chaos , po chaosie stwierdzisz ze imperium nie jest takie złe. Totalitaryzm pomieszany z fanatyzmem religijnym jest w tym momencie bardzo logiczny bo pozwala przetrwać ludziom jako gatunkowi. Powiecie po co przetrwac skoro los tak marny i gina miliardy na wiecznej wojnie. Ale tu jest odpowiedx lepiej walczyć i zginąc, wiedząc że ma sie chociaz nadzieję na lepsze życie w zaświatach , bo jak się podda i zwycieży chaos to nawet dusze przestaną istniec tylko staną sie jedna wielką masą spaczen i chaosu w której jaźń tych co silniejsi przetrwa tylko po to by cierpieć w niej wieczne męki.

To by było na tyle jeśli chodzi o realie warmłotka 40k
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-04-2005, 23:22   

Ok, ujmę to inaczej - wreszcie "ci dobrzy" nie są kryształowi. Wreszcie zamiast mięczakowatych herosów bez zmazy i skazy mamy prawdziwych szajbusów i fanatyków;]. Tutaj przynajmniej można mieć dylematy moralne, czy są dobrzy czy nie. Rzygać mi się chciało, gdy ten dobry, podobno twardy komandos ma skrupuły przy zabiciu kogośtam, albo jakichś kogosiów-tam. Ci tutaj bardziej przypominają czarne charaktery z innych produkcji.

Samo zło jako takie mnie nie fascynuje. Gdy jednak widzę coś, co jest go pozbawione -wydaje mi się sztuczne i zalatuje propagandą. Dlatego ta gra wydaje mi się bardziej prawdziwa i ciekawa:].

<wykład mode on>A pomysł despotyzmu i fanatyzmu jako recepty na ratunek to stary wynalazek - stosowało go najpierw Bizancjum, później jego spadkobierczyni - Rosja. Gra czerpie z tego "dziedzictwa" jak diabli:].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2005, 14:40   

Ysengrinn napisał/a:


<wykład mode on>A pomysł despotyzmu i fanatyzmu jako recepty na ratunek to stary wynalazek - stosowało go najpierw Bizancjum, później jego spadkobierczyni - Rosja. Gra czerpie z tego "dziedzictwa" jak diabli:].

No czerpie czerpie ( a własciwie czerpie cały świat figórkowego warmłotka 40k). Tyle że jak sie patrzy na "realia" tego dominium to ten despotyzm jest całkiem uzasadniony.

PS czy ktos tutaj zbierał figórki , bo ja prze ostanie 8 lat zainteresowania figórkowym wrmłotkiem to udało mi sie wystawić nastepujący oddział .
Poczawszy od najnowszych
4 grey knigtsów 1 z plasma gunem 1 z psi gune dwóch ze zwykłymi bolterami . To ma być osłona Inkwizytora którego jeszcze nie mam.
Landspedera Dark Angelsów
oddział taktycznych 6 space marinsów w barwach Ultra marines ( z sierżantem)
Oddział 5 Assault Marinsów w Barwach Dark Angels ( brak sierżanta )
Odział taktycznych 5 Space marines w barwach Dark Anges ( + aptekarz jako dowódca)
Chaplan Dark angesów jako dowódca )
to by było na tyle bo to niestety drogi interes :(
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 15:17   

Już się nimi chwaliłeś...

O figurkach możnaby założyć inny temat. Ja mam około 20 wojowników do Konfrontacji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2005, 15:42   

Zegarmistrz napisał/a:
Już się nimi chwaliłeś...

O figurkach możnaby założyć inny temat. Ja mam około 20 wojowników do Konfrontacji.

No tak ale wtedy nie przeliczyłem ile tego mam :P tak pisze jakby był ktoś z bliska i chciał sobie powalczyć na stole
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2005, 17:52   

Cytat:
Tyle że jak sie patrzy na "realia" tego dominium to ten despotyzm jest całkiem uzasadniony.


W Bizancjum też był jak najbardziej uzasadniony - było ono wyspą cywilizacji w morzu barbarzyńców, którzy na punkcie zdobycia Konstantynopola mieli prawdziwą obsesję. Dlatego też konieczne było skupienie całego wysiłku państwa na obronie. I podobno ono też trzymało ciężkich gwardzistów za lekką piechotą w celu "podwyższenia morale":].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2005, 19:58   

Jakaś analogia do zakutych w pancerze wspomagane Space Marines któży stoja za lekkozbrojna gwardią imperialna w celu zwiekszenia ich morale :P

A moment of laxity spawns a lifetime of heresy!
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 20:08   

Eeee za Gwardią o ile mi wiadomo stoją zwykle Komisarze (z czego niektórzy rekrutowani są w dzieciństwie w sierocińcach z pośród sierot wojennych - tak samo jak czekiści) i to oni podnoszą morale (w wiadomy sposób).

O ile mi wiadomo to Marines są siłami szybkiego reagowania, a nie gonią przed lufami swych karabinów tłumu niedoszkolonych wojaków. O ile mi wiadomo Marines jest do tego zwyczajnie za mało (rzekomo 1000 zakonów po 1000 wojowników każdy - moim zdaniem ktoś w Game Worshop nie umiał liczyć... dane wedłóg Nowej Gildii Gier Bitewnych).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-04-2005, 11:09   

Myśle że Adeptus Astrates jest jednak trochę wiecej zważywszy na populacje imperium liczana w dziesiatkach bilionów chyba. A co do komisarzy to jak anio sobie nie daja rady to Marines potrafia troche zmotywowac gwardię :P.

Tak przy okazji figórek to mój rodzony brat przeszedł na strone herezji skubaniec u kupił oddział 8 Chaos marines z sierzantem i jednym mutantem. Skubany heretyk :P


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 13-04-2005, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-04-2005, 19:08   

Och ach, sytuacja niemal żywcem jak w Dawn of War:](cholera, spoileruję...).

Ok, kolejny odcinek z serii Mały Ysen Odkrywa Świat: nie wiem jak wam, ale mi strasznie podoba się wygląd sił Chaosu, taki zajefajnie gothowy:P. Aż się chce ich "nawracać"(metodą "na Jaremę" of course:D).

Poza tym skoro Imperium wzorowane jest po(w dodatku sporej) części na ZSRR, to czy boski kult Imperatora nie jest przypadkiem aluzją do oficjalnego "kultu" Stalina, obrońcy rodiny i dobroczyńcy ludzkości?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2005, 22:03   

Imperium jest wzorowane raczej na Świetym imperium Rzymskim Narodu Niemieckiego ze średniowiecza. Stosunki społeczne to czysty feudalizm. Plus do tego dochadzi jeszcze kult nadludzi w postaci Adeptus Astrates.

A co do chaośnych z Dawn Of War to jeszcze nic poczytaj sobie kodeksy albo poogladach arty na stronie Gameworkshop.com.
Chos marinsy i Obeliatory też nieźle wygladały w takiej ( ciut skopanej grze ale dla mniaka może być) Fire warior

A co do"zajefajnie gothowy:P" to raczej demoniczny. A tak poza tym Warmłotek 40k ma o wiele wiecej wspólnego z gotyckim stylem architektonicznym ( w końcu statki kosmiczne to battle katedry poza tym wiekszośc architektóry miast imperium wyglada na schyłek średniowiecza ) niz gothic metal , czy jakies tam gothic lolity i ogólna pseudo mrocznosc która ze średniowieczem mam raczej mało wspólnego.

PS tak apropo komputerowego Warmłotka to nie wiek ktoś gdzie można dostac jakies inne gry z pod tego znaku ?? np 'Chaos Gate" "Final Liberation" , "Space Hulk" ?? Obojętnie orginały czy też nie choć wolał bym orginały.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 19 Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group