FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 162, 163, 164  Następny
  W co w tej chwili gracie?
Wersja do druku
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2010, 18:54   

Cytat:
Etrian Odyssey - czyli gra dla tych, którzy lubią sobie powtarzać "jestem hardcorem". Tak, w pełni oldschoolowy dunegon crawler na DS, z długimi, trudnymi lokacjami, kombinowaniem z rozwojem postaci, zdolnościami, profesjami, questami - ot, esencja tego, czym kiedyś były takie gry jak "Eye of Beholder", "Might and Magic" albo "Ishar". Bawię się bardzo dobrze, dodajmy. A gra ma już trzy części!

Skoro tak, to polecam Lady Sword na PC Engine. Niedawno tą dugeon crawlerową perełkę nieoficjalnie przetłumaczono. DLa "hardkorów" rzecz cudowna. I ta muzyka!

Swoją drogą, to wersja "Eye Of The Beholder" na Segę CD ma muzykę skomponowaną przez Yuzo Koshiro. Wiecie, ten kolo od Castlevanii: Portrait of Ruin na DSa.


Ja z kolei pogrywam sobie w Legend of Manę na PSXa. Jakby ktoś chciałby wiedzieć, co by wyszło z połączenia charakterystycznych cech serii Seiken Densetsu, SaGa oraz "chodzonych" nawalanek, to szczerze polecam. Innym też polecam. Najprawdopodobniej NAJLEPSZY jRPG, jaki ma do zaoferowania Szarak.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-12-2010, 21:54   

Poleci ktoś jakąś grę, w której mamy dobre, epickie walki? Jakiegoś RPGa, a i jak mogę prosić to jakieś małe wymagania sprzętowe.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-12-2010, 22:14   

Zdefiniuj epickie.
Zasadniczo, seria Devil May Cry na pc?
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2010, 23:40   

W zasadzie najbardziej oczywistą odpowiedzią są Final Fantasy, ale jak mniemam, już w nie grałeś. Na PC wyszła bardzo udana Grandia II. Poza tym, mając emulator PSX, możesz spokojnie sięgnąć po dwa pierwsze Suikodeny albo po doskonałe Persona 2: Innocent Sin lub Vagrant Story - to ostatnie może ci się spodobać, bo masz tu wielką dowolność z konstruowaniu własnych broni i rozwijaniu ich - coś podobnego, choć na nieco mniejszą skalę, widziałem tylko w Summon Night na GBA..
Z tą epickością to faktycznie nie wiadomo co, bo np. dla mnie najbardziej epicką grami będą "Final Fantasy Tactics", "Final Fantasy VI" i "Suikoden IV".
Większość tych gier masz dokładniej opisaną na Inner World, jakby co.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2010, 17:19   

Cytat:
Summon Night na GBA..

Summon Night był na PSXie, zaś części wypuszczone na GBA to jedynie spin-offy w stylu Final Fantasy Gaiden (nie mylić z tym gniotem, co nie dawno wydano na DSa, chodzi o Final Fantasy Adventure na GB). Pierwotnie były to tRPGi, które baaaardzo mi przy przypominają Farland Story z PC-98, a Swordcraft Monogatari to właściwie standardowy jRPG z walkami strasznie przypominające mi te z serii Tales of...

Atlus wypuścił te spin-offy właściwie nie wiem, dla kogo. Chyba tylko dla fanatyków jRPG. O czym w zasadzie świadczy mały nakład i "rare'owatość" wydań północnoamerykańskich.


Ja polecę Seiken Densetsu 3. Jedna z najlepszych gier, w jakie mi było dane zagrać w życiu.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-12-2010, 21:08   

Dred napisał/a:
a Swordcraft Monogatari


Dred napisał/a:
Tales of...


No i mam w co grać

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-12-2010, 00:35   

Gram Warcrafta 3 z dodatkiem. Genialna strategia. Zgrzesze i powiem, że lepsze niż Starcraft.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2010, 00:56   

Niż 1 może.... Przeszedłem W3 i TFT w okolicach maja-czerwca i o ile faktycznie było całkiem w porządku, to do kampanii z SC2 się moim zdaniem nie umywa.

Multi również odpowiada mi bardziej w wersji bez bohaterów.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2010, 19:25   

Cytat:
to do kampanii z SC2 się moim zdaniem nie umywa.


Hehe, a z kolei ja się nie zgodzę. O ile pamiętam jak kampania Warcrafta 3 wciągnęła mnie jak bagno, to SC2 nudził mnie jak diabli. Zresztą, SC2 już odinstalowane, bo tak, nudne dla mnie to było :).

Co do multi nie porównam, bo w SC2 nie grałem za dużo, ale Warcrafty zawsze wspominam znakomicie, szczególnie 3 (nieumarli).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2010, 19:34   

Fabularnie może W3 górował na SC2, bo przedstawiona historia była jednak spójniejsza (chociaż miała mniejszy przytup, szczególnie w dodatku). Misje jednak w większości były średnio porywające, nie mówiąc już o rpgowych gdzie sterowało się większym oddziałem, które pokazywały dobitnie, że gra nie była pomyślana jako RPG.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sorento Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2010, 08:33   

Teraz pogrywam sobie w Might&Magic VI bardzo fajna i wciągająca gierka. Najlepsze w niej jest to ze eksploracje świata ogranicza jedynie lvl drużyny a tak to mamy pełna dowolność jeśli chodzi o wykonywanie misji. Poza głównymi misjami jest mnóstwo misji pobocznych.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2010, 22:13   

Koihime Musou ~A Heart-Throbbing, Maidenly Romance of the Three Kingdoms~ - tak, na bazie tej gry powstało to kretyńskie anime, którego już trzy serie nakręcono. A tymczasem gra okazała się całkiem przyjemnym skrzyżowaniem visual novel i gry strategicznej. Angielski wydawca wypuści na razie wersję demo, którą można pobrać z jego strony ale już ona zapowiada całkiem przyjemną rozrywkę. Bitwy co prawda bardziej przypominają turową wersję "Centuriona" niż "Sengoku Rance", ale mnogość szyków wojska i wpływ generałów oraz bohaterów zapowiadają, że może okazać się bardzo grywalna. Grafika jest równie dobra co w anime, może nawet chwilami przebajerowana, ale nie narzekałbym. No i Kan'u miała w anime nieco inny charakter, ale i tak nie było głównego bohatera, bo i ona nim była.

Zastanawiam się nawet nad kupnem pełnej wersji gdy wyjdzie (ponoć na początku 2011), ale po pierwsze, ma być dostępna tylko w wersji download, a za tyle kasy - 35 jewro, chciałbym grę, którą mógłbym postawić na półce. Po drugie, w wersji demo rozjeżdżają się nieco napisy i nie chciałbym takiej niespodzianki w bardzo długiej grze. Po trzecie, pierwotna wersja będzie pozbawiona głosów, mają one być ponoć dostępne później.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2010, 19:46   

Commander: Europe at War - choroba, tak było blisko. Heksagonalna plansza, ograniczona ekonomia, czytelna, ładna grafika...Niestety, przyjemność gry zabija opacznie pojmowana wierność historyczna. O co chodzi? Ano przyjmijmy, zaczynamy aliantami w 1939. Pierwsze co przychodzi do łba, to chęć naprawy błędu z 1939 i zaatakowanie Hitlera od zachodu. A wała! Znaczy się, można, ale na froncie zachodnim alianci mają mniej więcej tyle sił co Niemcy. Atak na umocnionego wroga przy skali sił 1:1 musi skończyć się klapą. A nawet, gdy udało mi się w końcu rozbić szwabską obronę, to zaraz przyleciały wojska z frontu polskiego i zepchnęły mnie ponownie na linię Maginota.

"Mirai no Kimi to, Subete no Uta ni" - idzie sobie ulicą późnym wieczorem chłopak i w zaułku znajduje owinięte taśmami dziewczę - androida. Znacie to skądś? Przynosi je domu, włącza, a dziewczę lata po domu i mówi tylko "Mi-!". Na szczęście, płytę z programem dziewczę miało przy sobie. Nie nazywa się Chi, ale Hatsune Miku i jest vocaloidem. Co z tego wyniknie? Nie wiem, grafika jest przyjemna, ale o samej grze na razie za dużo nie mogę powiedzieć, poza tym, że śmierdzi Chobitsami na kilometr... Chociaż Miku jest bardziej elokwentna od Chi.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Panda
Gość
PostWysłany: 23-12-2010, 15:52   

RepliForce napisał/a:
Poleci ktoś jakąś grę, w której mamy dobre, epickie walki? Jakiegoś RPGa, a i jak mogę prosić to jakieś małe wymagania sprzętowe.

Wino Adventure
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2010, 13:52   

X-Change 1
Faza. Ciężka faza. Gra, w którą w zasadzie tylko na fazie da się grać, bo czy poważnie, to nie wiem. W zasadzie całkiem fajny scenariusz na anime, dużo lepszy niż np. "Kampfer", zwłaszcza, gdyby rozwinąć co poniektóre wątki, które zostały ograniczone do PWP. Bo właściwie największą wadą jest krótki czas poszczególnych scenariuszy, tu i ówdzie prosiłoby się o więcej. Ponoć druga część jest pod tym względem bardziej udana. W zasadzie w godzinę da się ukończyć jakąś połowę wątków, a jeśli się wprawnie operuje saveami, to chyba nawet szybciej.

Europa Universalis: II Wojna Światowa
Jako Caudillo zjednoczyłem już całą Hiszpanię, wygnałem wrednych komuchów a w ramach unifikacji półwyspu Iberyjskiego, podbiłem bratnią w faszyzmie Portugalię. Teraz ostrzę sobie zęby na okupowany przez wszawych herbaciarzy Gibraltar, chociaż zastanawiam się, czy nie rozpocząć raczej ekspansji w Afryce, oszczędzając sobie wojny z Wielką Brytanią.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 117 z 164 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 162, 163, 164  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group