FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Crono Triger
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2006, 15:59   

Smoczek napisał/a:
(owszem, niektórzy piszą Crono, ale jest to błędna pisownia... pewnei ktoś się sugerował imieniem głównegto bohatera xP).


To jest poprawna pisownia (ty graficysto). Tak brzmi tytuł japoński. W Japoni Chrono jest zastrzeżonym znakiem towarowym, którego użycie ściągnęłoby na głowy autorów prawników. Dlatego też zawsze Chrono(s) zmieniane jest na Crono(s).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 16:11   

Hmmm... w tym sęk, że sprawdzałem w necie i wedle moich źródeł wyraźnie wynika że Chrono jest poprawne (a przynajmniej jest to poprawny tytuł w USA), ale tak naprawdę to jakie ma to znaczenie xD? Ja o tym tylko wspomniałem, bo dotąd wszędzie widziałem pisownie "Chrono". Zresztą wpisz w google "Chrono Trigger" i Crono Trigger... nawet google chce poprawiać na Chrono xD.
Ale zostawmy tę sprawę i przyjmijmy, że obie wersje są poprawne (czy ja to właśnie napisałem O_o?)... można podyskutować o samej serii, ew. jeżeli ktoś ma jakieś problemy z przejściem to śłużę radą, ja to przechodziłem 2-3 lata temu, ale mimo wszystko nadal coś pamiętam xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 10:32   

a może japońska nazwa jest Crono Trigger a amerykańska i europejska Chrono Trigger
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 10:47   

Jak napisałem, jest to możliwe (zwłaszcza, że wedle japońskich znaków wychodzi Crono), co jednak nie zmienia faktu że w USA i europie prawidłową nazwą jest Chrono... czyli krótko podsumowując, możnaby rzec, iż obie nazwy są poprawne, jednak bardziej adekwatną w naszym kraju jest Chrono ^^... ale jakie to ma znaczenie xP? Ważne, że wiemy o co chodzi ^^'.

edit:
Obrazek
Jeżeli na wikipedii się nie pomylili to jednak wychodziłoby, że Chrono jest poprawną nazwą O_o... ale jak już wspomniałem, ma to niewielkie znaczenie ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Battosai
Gość
PostWysłany: 13-03-2007, 16:19   

Oto strona z pełnym opisem przejścia (chocażnie wiem bo nie korzystałem) jest to niestety wersja angielska

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rid=19191
Powrót do góry
Neji Płeć:Mężczyzna
Chiiii~


Dołączył: 28 Kwi 2007
Skąd: Winter!
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2007, 09:01   

po co komu opis przejścia? żeby zniszczyc tak długą i piękną zabawę? ==' Jest to gra nad którą warto urzyc trochę muzgu i cierpliwości. (osobiście przeszedłem ją na wszystkie 13 zakończeń =p)

_________________
Cute stalker :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-05-2007, 09:11   

Po co? Bo niektórzy w taki sposób przechodzą gry i mimo to, sprawia im to przyjemność.
Sam robiłem tak jeszcze do czasów gimnazjum, teraz do opisów staram się nie sięgać w ogóle, ewentualnie w ostateczności.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-05-2007, 08:39   

Neji napisał/a:
(osobiście przeszedłem ją na wszystkie 13 zakończeń =p)

He he. To samo u mnie. Najpierw wszystkie zakończenia (niektóre parę razy), później tyle razy w New Game +, żeby wszystkie postacie przenieść na 99 poziom, potem grałam jeszcze kilka razy dla zabawy, a teraz (po kilku letniej przerwie) znowu kończę :) Co tu kryć - ta gra jest wspaniała ile razy by się w nią nie grało ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
antico Płeć:Mężczyzna
Follower of Bushido


Dołączył: 17 Lip 2007
Skąd: Kyoto
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 11:12   

ja ostatnio z kumplem przechodziłem równolegle na czas...

całe gra ze wszystkimi sidequestami w 9.27 h ^^

_________________
武士道と云ふは死ぬ事と見つけたり

葉隠聞書
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1881210
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2007, 16:13   

Przypominają się nie-stare ale dobre czasy. :) Też grałem i wspominam tą grę bardzo dobrze. I to nie tylko dlatego, że chara designerem był sami-wiecie-kto ;) Miło było zauważać między bohaterami podobieństwo do postaci z DB^^ Ja przeszedłem grę gdzieś na 2-3 zakończenia ale niewykluczone, że do niej powrócę. BTW kto był waszym ulubionym bohaterem tego jakże popularnego jRPG?

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-08-2007, 16:26   

radgers napisał/a:
TW kto był waszym ulubionym bohaterem tego jakże popularnego jRPG?


Frog, Marle i Magus. Frog i Magus dobrze się bili, Marle niestety trochę gorzej, ale za to uzdrawiała. W połączeniu z tymi dwoma postaciami była dość mocna. Wadą było natomiast to, że Magus był strasznym indywidualistom i nie miał podwójnych technik.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-08-2007, 16:40   

Magus. Zdecydowanie. Zawsze lubiłam ten typ postaci. Podobała mi się jego historia, jego zaklęcia, no i jego broń - lubię, jak ktoś walczy kosą.
Na drugim miejscu Frog. Kolejna postać, którą lubię głównie ze względu na historię i styl walki.
Na trzecim Ayla. Przede wszystkim za sprawność w walce i za charakter.
Choć przyznam, że lubię praktycznie każdą postać w tej grze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2007, 16:57   

Zegarmistrz napisał/a:
Wadą było natomiast to, że Magus był strasznym indywidualistom i nie miał podwójnych technik.

Ale miał jakąś tam potrójną z Luccą i Robo o ile mnie pamięć nie myli jak mu dołożyłeś jakiś artefakt. U mnie Magus(wypisz wymaluj Vegeta), Frog(wypisz wymaluj... Frog:D) i Lucca(wypisz wymaluj Bulma) są CHRONOlogicznie na pierwszych miejscach mojego rankingu. Takie pytanie: odmienił ktoś Glenna znowu w człowieka?

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-08-2007, 08:38   

radgers napisał/a:
Zegarmistrz napisał/a:
Wadą było natomiast to, że Magus był strasznym indywidualistom i nie miał podwójnych technik.

Ale miał jakąś tam potrójną z Luccą i Robo o ile mnie pamięć nie myli jak mu dołożyłeś jakiś artefakt.


Zgadza się. A konkretnie były to dwie techniki potrójne: Dark Eternal - Lucca, Marle, Magus - z użyciem Black Rocka oraz Omega Flare - Lucca, Robo Magus - z użyciem Blue Rocka.

Cytat:
Takie pytanie: odmienił ktoś Glenna znowu w człowieka?


Kilka razy. Chciałabym zobaczyć oficjalny art z nim w ludzkiej postaci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2007, 21:59   

Amarth napisał/a:
Kilka razy. Chciałabym zobaczyć oficjalny art z nim w ludzkiej postaci.

Heh ja nigdy nie miałem na to ochoty bo się bałem, że nie będzie mógł robić tego długaśnego języka a był strasznie fajny^^

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group