FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  W jaką grę pograć ? Możecie coś polecić ?
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-12-2010, 15:32   

Hm, w to o czym mówisz nie grałem, ale w EU2 udało mi się zjednoczyć Niemcy Palatynatem Reńskim razem z wchłonięciem Austro-Węgier...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2010, 15:44   

W takim razie spróbuję, o będą to mieli gdzieś w sklepach. Jedną z największych satysfakcji w grach strategicznych, jakie miałem przyjemność przeżyć, było podbicie w M:TW całej Rzeszy Polską, a kluczową bitwę wygrałem przy przewadze 1:2 na korzyść wroga. Tak, to była frajda.
Gier z uwzględnieniem kampanii wrześniowej, poza PG, chyba niestety nie ma, a szkoda, chętnie rozegrałbym Bzurę, a planszy nie mam gdzie rozłożyć.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-12-2010, 15:55   

Jeszcze była taka gra Kozacy, gdzie mozna było grać Polską. Ale EU 2 też polecam. Bo Polską można podbić niemal całą Europę i co nieco w Azji i Afryce przy dobrych wiatrach.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-12-2010, 15:57   

A, zapomniałem - od razu zastrzegę, że zajęło mi to jakieś 300 lat czasu gry (czasu rzeczywistego ile niestety chyba się nie da sprawdzić, bo to jak szybko płynie czas reguluje się samemu - przy czym progamerem nie jestem) - tu faktycznie nie da się robić tak szybkiego podboju jak w Total Warze, poza tym jest to trudniejsze ze względu na powstania narodowe, religijne, bunty chłopskie itd., ale mając świadomość tego co się robi jak najbardziej się da podbić coś więcej. Gdzieś na internecie chyba widziałem guide jak podbić Amerykę i Europę Aztekami (przy czym sam nie próbowałem, bo w którymś momencie wymagało to szybkiego fast forwarda)...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-12-2010, 19:18   

Cóż Tunezją podbiłem cała Afrykę Północną i dotarłem do Jerozolimy, ale męczyłem się z Persami i Turkami,a z pólnocy Hiszpanią i Portugalią.
Z Pomorza zrobiłem silne państwo kolonialne, mające ziemie tudzież na panowanie prawie całą Europę środkową i Germanię.
Vijayanagarem(państwo hinduskie) stworzyłem największe imperium kiedykolwiek zrobiłem w tej grze. Do końca było 30 lat. Zostały połowa Chin, nieco Anglii, Portugalii, Hiszpanii. Reszta podbita, lub skolonizowana.
Kolega grał Kalifatem i chwalił to państwo.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2010, 12:07   

A jeszcze spytam odnośnie strategii - kojarzy ktoś jakąś grę z mechaniką a'la "Sengoku Rance" ? Chodzi o sposób rozgrywania starć a także poprowadzenia fabuły i wyraziste osobowości bohaterów. Mniejsza o to, czy mangowa, czy eroge czy nie, ale chodzi mi o ten typ rozgrywki. Wiem, że w tłumaczeniu są jeszcze dwie części cyklu Rance, ale pewnie sporo potrwa, nim fani skończą te prace, a zagrałbym w coś takiego - niestety, 90% strategii ma fabułę mniej niż skromną, a bohaterów w zasadzie niet - jedyne co pamiętam, to skądinąd całkiem udane "Battle Isle: Andosia War". Myślałem nad "Castle Phantasia", ale Zeg twierdził, że poziom tej gry obraża inteligencję gracza i że można ją ukończyć w jeden wieczór.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2010, 14:02   

Cytat:
A jeszcze spytam odnośnie strategii - kojarzy ktoś jakąś grę z mechaniką a'la "Sengoku Rance" ?

System walk jest zerżnięty z Dragon Force na Segę Saturn. Pierwszą wydano szczęśliwie poza Japonią, zaś druga jest już tłumaczona nieoficjalnie. Prace mają się dobrze. :)

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-12-2010, 14:03   

Urawa napisał/a:
Myślałem nad "Castle Phantasia", ale Zeg twierdził, że poziom tej gry obraża inteligencję gracza i że można ją ukończyć w jeden wieczór.

Grałem i też tak myślałem, póki nie zauważyłem, że ta gra ma więcej zakończeń. Owszem, jest od Sengoku Rance duuużo prostsza i jeśli szukasz strategicznego wyzwania, to się srogo zawiedziesz (mówiąc wprost - tak, gra jest banalnie prosta), niemniej w jeden wieczór ukończyć to się raczej nie da. Problem jest taki, że z mojego doświadczenia wynika iż istnienie różnych ścieżek można odkryć tylko używając dostępnych w necie guide'ów - sposób wchodzenia w nie jest diablo restrykcyjny i diablo nieintuicyjny. Fabuła też nie jest jakoś szczególnie interesująca, ale cóż... gra jest zwyczajnie mocno przeciętna.

Poza tym śmiem twierdzić, że pod względem grywalności Utawarerumono jest wiele lepsze - a na wyższych poziomach trudności potrafiło być dla mnie naprawdę ciężkie. Tyle, że fabuła jest liniowa.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 12:03   

Szukam czegoś, gdzie istotną rolę odgrywałyby bitwy morskie. Epoka dowolna, typ gry w sumie też. Ot, skończyłem któryś już raz "Wielkie dni małej floty" i ciągnie mnie na morze. Platforma - raczej PC i DS. Ale tak, by można popływać i postrzelać z dział do wroga.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2011, 12:10   

Możesz spróbować darmowego MMO Pirates of the Burning Sea, ponoć jest całkiem niezłe.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 12:15   

Nie, dziękuję, od MMO z założenia trzymam się z daleka. Raz, z obawy o własny czas, dwa, net mi skacze.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 17:27   

Skies of Arcadia mi przychodzi tylko do głowy. Biorąc poprawkę na to, że tam występują powietrzni piraci. Tak, są tam bitwy morskie.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 18:09   

Urawa napisał/a:
Szukam czegoś, gdzie istotną rolę odgrywałyby bitwy morskie. Epoka dowolna, typ gry w sumie też. Ot, skończyłem któryś już raz "Wielkie dni małej floty" i ciągnie mnie na morze. Platforma - raczej PC i DS. Ale tak, by można popływać i postrzelać z dział do wroga.

Jak nic lepszego nie znajdziesz to mogę Ci polecić: Sid Meier's Pirates! Co prawda gra jakoś rewelacyjna nie jest, ale można się w niej pobawić flotami.
Jeśli nie grałeś to sprawdzić jeszcze możesz: Suikoden IV - tam też są bitwy morskie, co prawda są trochę śmieszne... No ale są.

Dred napisał/a:
Skies of Arcadia mi przychodzi tylko do głowy. Biorąc poprawkę na to, że tam występują powietrzni piraci. Tak, są tam bitwy morskie.

Jeśli mnie pamięć na myli to tam walk na morzu nie ma. Wszystkie starcia mają miejsce parę kilometrów nad ziemią.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 18:26   

Cytat:
Jak nic lepszego nie znajdziesz to mogę Ci polecić: Sid Meier's Pirates! Co prawda gra jakoś rewelacyjna nie jest, ale można się w niej pobawić flotami.
Jeśli nie grałeś to sprawdzić jeszcze możesz: Suikoden IV - tam też są bitwy morskie, co prawda są trochę śmieszne... No ale są.

Grałem w jedno i drugie. Nie wiem, czy ktoś pamięta serię "Great Naval Batlles", coś takiego byłoby mile widziane.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2011, 18:57   

Cytat:
Jeśli mnie pamięć na myli to tam walk na morzu nie ma. Wszystkie starcia mają miejsce parę kilometrów nad ziemią.

Ale są piraci i prawie morskie okręty! hehe

Może Uncharted Waters... Ale nie jestem pewien.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group