FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legenda 5 Kręgów
Wersja do druku
Nevar
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 20:09   

Jeszcze nie grałem, ale mam kartę, historię i lada dzień podręcznik. A sesja póki co się odwleka, ale 'co się odwlecze to nie uciecze" :D

BTW ja mieszkam w Świętochłowicach, niedaleko Katowic : >

PS. też przepraszam za necroposting (ostatni post z 25.01), ale tak wspaniałego systemu nie można zostawić bez echa.
Przejdź na dół
Kocyk Płeć:Mężczyzna
Samurai X


Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Osaka
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 19:40   

Grał ktoś w karty?? Ja grałem Żurawiem.Świetna gra naprawde Zegarmistz miał rację z tym że ludzie nie chętnia zaczynają w to grać a przecież to jest dużo ciekawsze niż takie zwykłe RPG. Mi w Rokuganie brakuje broni... gdzieś już o tym wspominałem. Dodałby kodachi i kilka innych broni poszerzających wachlarz dostępnych i opisanych broni. Generalnie spoko (potwory też szybko stają sie za słabe a niektóre mają stanowczo z duże SW mimo że na taki nie zasługują) :D ja polecam :D (znowu stary temat)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3329356
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-06-2006, 22:13   

Ty w RPG grałeś na oryginalnej Legendzie czy na Krainach Wschodu do DeDeków?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kocyk Płeć:Mężczyzna
Samurai X


Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Osaka
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2006, 09:01   

Niestety w krainach wschodu D&D. Sami autorzy przyznają że fabuła legendy 5 kręów została potraktowana dość powieszchownie i wybiurczo. NIe miałem niestety okazji gry w orginalną wersję. A co są jakieś znaczne różnice?? ( to znaczy wiem że są tylko jakie? :D)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3329356
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2006, 09:07   

Mniej przedmiotów magicznych, lepsza (bardziej pasująca do kowencji) mechanika, troche lepszy opis świata.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2006, 09:40   

Cytat:
troche lepszy opis świata

Słabo powiedziane. Ostatecznie Legenda d20 to jeden podręcznik z bardzo skąpym opisem świata. Wersja "oryginalna" zawiera - tak na oko - trzy razy więcej informacji o świecie, nie licząc rzecz jasna dodatków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2006, 09:58   

Teukros napisał/a:
Wersja "oryginalna" zawiera - tak na oko - trzy razy więcej informacji o świecie, nie licząc rzecz jasna dodatków.


Widziałeś, jaka tam jest czcionka i jakie marginesy? O świecie jest tam niewiele, nawet nie dowiadujemy się o wszystkich klanach, jakie tworzą je Rodziny. Chyba więcej o samym świecie - geografi, polityce, historii etc. dowiadujemy się z Krain Wschodu. Nie mówiąc już, że - wreszcie - dostajemy mapę, która do czegoś się nadaje. Za to w L5K dostajemy (i to jest zaleta) całkiem sporo o społeczeństwie i rządzących nimi zasadach w Rokuganie.

Niestety, żeby dorwać porządny (i wtedy już naprawdę porządny) opis świata musimy skompletować wszystkie dodatki...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2006, 13:16   

Cytat:
Widziałeś, jaka tam jest czcionka i jakie marginesy?


Miałem na myśli trzecią edycję. W pierwszej i drugiej faktycznie, opis świata (oraz czcionka i marginesy, nie wspominając o mapie) pozostawia dużo do życzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-06-2006, 14:26   

Cytat:
Miałem na myśli trzecią edycję. W pierwszej i drugiej faktycznie, opis świata (oraz czcionka i marginesy, nie wspominając o mapie) pozostawia dużo do życzenia.


Będę musiał kiedyś 3 Edycję kiedyś skombinować. Ja mam tylko pierwszą.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ikkaku Pajto
Gość
PostWysłany: 03-03-2009, 13:56   

JEstem przeciwny nazywaniu Jednoroźców nieokszesanymi dzikusami. Otóż tak naprawde Jednorożce idealnie wręcz odnajdują się w świecie L5K. Może mało kto pamięta, jednakże jest to klan, które siła uderzenia porónywalna jest do siły Krabów, a sprytem i zręcznością zwykle przewyższają inne klany. Jest to klan dla ludzi chcących grać postaciami w stylu Aragorna z Władka, nie umiejącymi usiedzieć w miejscu. Nie są to oczywiście wybitni dworacy. Mówią krótko i na temat. Lecz tak samo wygląda pojedynek z Dziećmi Ki- Rin. Kończy się szybciej niż się zaczął. Są porywczy, ale przy okazji wytrwali. Do tego jako jedyni, posiadają jazdę w prawdziwym tego słowa znaczeniu. (występują też jej szczątki u krabów, jako znak sojuszu tych dwóch klanów siłowych) Jesli chcielibysmy kazdemu klanowi nadawac funkcje jaka pelni w spoleczenstwie, to Jednorozce sa odkrywcami, podroznikami, i poslancami. NIgdzie w rokunoganie nie ma lepszych poslancow niz jednorozce.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-08-2009, 12:20   

AEG, wydawca Legendy 5 Kręgów zapowiedział na konwencie GenCon nową edycję Legendy 5 Kręgów. Kontynuuje tym samym politykę "Co dwa lata nowa edycja" oraz "Po co nam nowe produkty, jak możemy trochę pozmieniać stare". Uczciwie mówiąc, o ile zwykle wolę wstrzymać się z sądami do momentu wydania gry to tym razem nie mam szczególnej nadziei, że system okaże się czymś dobrym. Chyba, że wydawca nagle zechce go zresetować tak, jak swego czasu zresetowano WoD (co nie wydaje się prawdopodobne) lub też przekształci grę na podobieństwo planszówki, jak miało to miejsce w wypadku DeDeków. Niestety w tym wypadku prawdopodobnie nawet na to nie możemy liczyć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 12:58   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nurgling Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 29 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2009, 11:10   

Majkosz nadrobi :) mam nadzieję że wersja polska 3 ed wyjdzie zgodnie z planem.

Co do wschodu na Polconie:

Czwartek o 16 Prezentacja systemu L5K - moje dzieło :)

Piątek o 15 "Więcej Orientu!" - prowadzi Ćma

Piątek o 15 "Game Disgn", o 19 "Graj Twardo: porady Mistrza Gry znad krawędzi"

nasz "orientalny" hicior - John Wick :)

W sobotę o 17 larp - "Tajemnice są jak znamiona"

Cytat:
Zamknięte przed gośćmi dniem, w pełni żyjące jedynie nocą - Miasto Otwartej Dłoni to najbardziej zepsute miejsce w Cesarstwie. Wszystko, co zakazane honorowemu samurajowi, tu jest dozwolone: jak hazard, pijaństwo i rozwiązłość, a nawet palenie opium. Odwiedzający miasto goście ukrywają się za maskami, by nie stracić twarzy... Wszystko to pod okiem gościnnego Klanu Skorpiona. Są też jednak goście, którzy mają tu do załatwienia ważniejsze sprawy. Ci udają się prosto do zajazdu Tonącej Żaby, gdzie uzyskują swoisty azyl...


Bushi? Dyplomata? Gejsza? Heimin?

ZAPISY: http://webankieta.pl/ankiety/w1hptxka1vc4

_________________
POLCON 2009 - www.polcon2009.pl - najniecierpliwiej oczekiwany konwent tego roku
SMF - www.smerf.fero.pl - łódzka ostoja fantastyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hawk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2009, 22:42   

Nie wiem mnie 3 edycja nie rajcuje. Storylinnia jest skiepszczona już od 2ed (2 to w ogóle świętokradztwo).

I mój Rokugan jest fuzją 3 i 1 ed (Rodziny Cesarskie wrzucone w zawiłości 1 ed) na pierwszo edycyjnej mechanice.

_________________
"Between the good and bad is where you'll find me, Reaching for heaven"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nurgling Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 29 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 08:07   

larp się udał :) - czekam na foty.

Co do edycji - nigdy nie rozumiałem "nielubienia" nowych. Jako mg dowolnie zmieniam całość treści podręcznika.

_________________
POLCON 2009 - www.polcon2009.pl - najniecierpliwiej oczekiwany konwent tego roku
SMF - www.smerf.fero.pl - łódzka ostoja fantastyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group