FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Character Generator - wersja alpha

Ile byłbyś gotów zapłacić za pełną wersję tego cuda (przeczytaj temat!)?
więcej niż 30$!
0%
 0%  [ 0 ]
25$ - 30$
0%
 0%  [ 0 ]
20$ - 25$
0%
 0%  [ 0 ]
15$ - 20$
0%
 0%  [ 0 ]
10$ - 15$
0%
 0%  [ 0 ]
5$ - 10$
0%
 0%  [ 0 ]
mniej niż 5$
13%
 13%  [ 2 ]
Wezmę to tylko za darmo
86%
 86%  [ 13 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2009, 05:49   Character Generator - wersja alpha

Prezentuję wersję alfa mojego najnowszego programiku. Wykonanie tego to była jedna noc w plecy, mniej więcej od 22:00 do 6:00 rano - z czego większość czasu zajęło mi przygotowanie grafiki (wszystko narysowane od zera! - pomocne były referencje z http://3d.sk/).

Program ten służy to generowania portretów postaci. W wersji alfa potrafi tworzyć tylko ludzkie kobiety i to w dość ograniczonym zestawie ciuchów (a przedmiotów w ogóle nie ma, na razie). Mimo to jestem bardzo zadowolony z rezultatu i rozważam na poważnie stworzenie pełnowymiarowej wersji. Pełnowymiarowej, to znaczy zawierającej znacznie większą bazę itemsów, dużo lepszy interface, poprawiony generator losowy, obie płcie, inne pozycje postaci (np. walcząca, albo strzelająca z łuku), itp. Dlaczego o tym pisze? Ano mam zamiar sprzedawać ten program :-)

Chciałbym przeprowadzić małą ankietkę: ile bylibyście gotowi dać za pełna wersję tego cuda? Oczywiście nie zobowiązuje was to w żaden sposób do kupna, stanowi po prostu informacje dla mnie. Jeżeli ktoś sądzi, że taki program nie ma racji bytu, to niech wygoogla Character Artist firmy Profantasy - cena to marne 25 funtów brytyjskich (jeden funt to nieco poniżej 5 złotych). A możliwości są podobne do tego, co chcę zamieścić w wersji finalnej mojego dziełka (wnioskowane po trialu) ;-)

Najchętniej złapałbym cenę za licencję gdzieś z przedziału 10$ - 30$. Przy obecnej cenie dolara to dla mnie więcej niż dość :-)

Pewnie zapytacie kto będzie chciał kupić takie cudo? Ano mam bardzo konkretną grupę docelową: zaawansowani gracze D&D i innych popularnych systemów P&P RPG. Zwłaszcza w USA jest ich bardzo dużo; przemierzają ruiny istniejące na arkuszach papieru milimetrowego i wielu z nich chciałoby żeby ich postacie były czymś więcej niż tylko pięciodolarówką leżącą na kartce. Stąd - jak widzicie także w wersji alfa - tryb tworzenia pionka (Save Figure). Po zapisaniu postaci wystarczy wydrukować na grubym papierze (zwykła drukarka atramentowa, taki papier kosztuje w Polsce około 10 groszy za arkusz), skleić z obu stron, rozciąć i rozgiąć podstawkę i voi'la! Mamy pionek z naszą własną postacią :-) W wersji finalnej dotyczyć to będzie także wszelkich przeciwników, bad-gayów, bandytów, itp...

Czekam na wszelkie opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne!

Przykładowe pionki:
Kurtyzana
Drowka, wojowniczka

Screeny:
Screen1
Screen2

Download:
Wersja alfa, prawdopodobnie jedyna dostępna publicznie.

Notka
Generator losowy jest w tej chwili dokładnie taki - losowy. Z moich eksperymentów wynika że ledwo co trzecia stworzona przez niego postać się do czegokolwiek nadaje. W wersji finalnej będzie korzystał ze znacznie bardziej złożonych algorytmów ;-)

Notka2
Program powstał w C#, więc do poprawnego działania wymaga .NET Framework w wersji 3.5 (dostępne za darmo na stronie Microsoftu i w paru innych dziwnych miejscach). Pod Linuxem projekt Mono powinien to bezproblemowo obsłużyć, aczkolwiek nie mam możliwości sprawdzić.

Notka3
Tutaj jest licencja na program i stworzone w nim postacie.

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-04-2009, 07:56   

Cóż, jako, że nie jestem hardcore'owym Dedekowcem program interesuje mnie raczej jako ciekawostka i szczerze mówiąc jeżeli w ogóle chciałbym go mieć, to raczej na zasadzie "zobaczyć co ciekawego stworzył Korialstrasz" niż do jakiegoś innego użytku. Fakt, ostatnio w ogóle w nic nie gram a na półce kurzy się pokaźna bateria podręczników, ale RPG jako takie nie są mi zupełnie obce ;)

Zdaję sobie też sprawę, że na zachodzie i w USA może być na takie coś jako-takie zapotrzebowanie i przy odrobinie szczęścia i rozumu może to się okazać całkiem dochodowym przedsięwzięciem, ale weź pod uwagę, że oprócz Character Artista jest chociażby http://www.tektek.org/dream/dream.php a jestem pewien, że przy odrobinie wysiłku można znaleźć sporo innych darmowych kreatorów online. Więc na jakieś kokosy bym nie liczył.

Mam tylko nadzieję, że grafika to wersja bardzo bardzo bardzo alfa, bo w obecnym kształcie postaci są po prostu brzydkie i zdecydowanie nie chodzi mi o to, że jest mało opcji, tylko o jakość grafiki. Jeżeli wersja finalna wyglądała by tak, to nie wróżyłbym szczególnej popularności programowi nawet, gdyby był dostępny za darmo.

Natomiast gdyby grafika była ładniejsza i gdybyś zdecydował się na wrzucenie różnych grafik poza postaciami, to po pierwsze byłaby fajna zabawka, a po drugie możnaby było np. za pomocą tego programiku i drukarki tworzyć żetony do autorskich planszówek i pewnie wykorzystać na kilka innych sposobów, wtedy zakup programu byłby zdecydowanie bardziej kuszący.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2009, 13:07   

Właśnie pozyskałem artystę po ASP, więc moje wypociny (jestem programistą, nie grafikiem) to w zasadzie już przeżytek. Co do tektek, to znam i zdaję sobie sprawę, że to realna konkurencja, dlatego w planach miałem położenie nacisku także na elementy których tego typu serwisy nie udostępniają (niehumanoidy, niestandardowe pozy), nawet kosztem mniejszego wyboru itemków.

Myślałem także o twórcach autorskich planszówek w grupie docelowej.
Heh, żeby być szczerym, to pomysł na program zrodził się, bo potrzebowałem losowego generatora portretów postaci (niekoniecznie humanoidalnych) do mojej gry 4x z gatunku fantasy. Wcześniej na potrzeby tej gry napisałem m.in. fraktalny generator map* (tworzy elewację, biom, mapę opadów, rozkład temperatur, itp.); Oba narzędzia wydają się na tyle uniwersalne, ze przetrwają same i bez pomocy macierzystej gry. Zastanawia mnie jednak wynik ankiety, choć od tej pory wypowiedziało się ledwie kilka osób. Cóż, najwyżej skupię się bardziej na dopracowaniu samej rozgrywki i to z nią będę walczył o wydanie :-)

* - przykład takiej mapki (generator nazw jest jeszcze bardzo ubogi):
Elewacja
Temperatura
Biom
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-04-2009, 16:16   

Korialstrasz napisał/a:
Zastanawia mnie jednak wynik ankiety, choć od tej pory wypowiedziało się ledwie kilka osób.

A nie powinien zastanawiać. Gdyby zarabianie na pisaniu prostych programików było takie banalne, to nie pisałbym teraz tego posta, tylko byłbym zajęty opływaniem w dostatkach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2009, 22:01   

Wbrew pozorom znam troszkę realia - to w co celowałem to rynek Casualowy w USA. Sprzedanie 1000 kopii to faktycznie osiągnięcie. Tym niemniej nie jest to rynek pozbawiony sensu* (przykład: polska produkcja: Magi, Casual stworzony w... uwaga, uwaga, clicku! Dla programisty takiego jak ja, to niemal herezja. Cena: 16$. Z autorem nie miałem kontaktu od jakiegoś czasu, ale mówił że coś tam się sprzedaje ;) )

* - nie wiem czemu w Polsce przyjęło się że jak "program" to od razu "Photoshop" za kilka tysięcy USD, a jak "gra" to od razu "GTA IV" z 1000 osób, które przy nim pracowało...

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-04-2009, 13:56   

Może dlatego, że jak polak ma do wydania 20$ to kupi GTA a nie generator postaci... A jak ma 5 to kupi jakąś grę z magazynem albo z ekstra klasyki (zakładamy polaka uszciwego). A taki amerykaniec to co chciał to ma więc nie żal mu tych kilku-kilkunastu dolarów za jakiś program który wykorzysta parę razy w życiu.

Zamieściłeś ankietę na polskim forum to dostajesz polskie odpowiedzi :) W dodatku jest to forum które jednak troszkę się rozmija z Twoim targetem, bo choć rpgowców tu trochę jest, to jednak forum jest o anime a nie o RPG czy planszówkach. Tak czy inaczej nie zrażaj się, wydaje mi się, że z sensowną grafiką to całkiem ciekawy pomysł :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 22-04-2009, 16:07   

Niestety również obawiam się, że jest zbyt wiele tanich ( za $10 z 2nd Handu ) generatorów postaci z lepszą grafiką. Co bardziej pomysłowe ludki potrafią pobawić się grafiką oraz spritami z gier takich jak Ragnarok Online czy WoW ( lub jakiekolwiek inne, bo sprity można dostać do wszystkiego już teraz ). Równie dobrze można za darmo ściągnąć mini grę The Sims - Character Creator (nie znam prawidłowiej, oryginalnej nazwy produktu) , ciuchów i możliwości jest tam pełno.

Taki produkt miał by bardzo ubogi rynek - naprawdę. Większość ludzi grająca w RPGi umie główkować - znalazła by darmowe sposoby zrobienia tego samego.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2009, 22:03   

Dobrze, dziękuję wszystkim za opinie :-) Faktycznie nie znałem tego cuda z Simsów, a to może być realny problem. No nic to, nie zawsze się wygrywa

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group