FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Firefox vs Opera
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2008, 10:58   Firefox vs Opera

Od kilku dni dostępne są nowe wersje przeglądarek Firefox i Opera, najgroźniejszych przeciwników IE. Pytanie brzmi: jak wyglądają na swoim tle? Która z nich jest lepszym programem? I jak waszym zdaniem wyglądają na tle poprzednich wydań?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2008, 11:06   

Mam operę. Firefoxa nigdy nie używałem.
Za to mój kolega pracuje na Ubuntu i po zainstalowaniu nowej opery od razu sprawdzil prędkosć ładowania się stron zrobionych we flashu stwierdzając, że działają szybciej. To samo tyczy się zwykłych stron i obrazkow. ów kolega wczesniej uzywał firefoxa.
Poza tym Opera wydaje mis ię bardziej funkcjonalna i ma przyjemniejszy interfejs.
No i mozna przez nią pobierać torrenty.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 11:10   

Opera wydaje się być przeglądarką sensowniejszą - szybszą i zużywającą mniej pamięci. W tych kategoriach uznałbym ją za "lepszy program". Mimo to, używam nadal przede wszystkim FF - jakoś interfejs Opery nigdy mi nie pasował.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2008, 11:35   

Bezimienny napisał/a:
i zużywającą mniej pamięci

wiedziałem, e zapomniałem o czymś napisać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 11:50   

Również wedle acid testu Opera jest lepsza, a mimo to nadal używam i będę używać Firefoxa. Jak wspomniał Bezimienny - interfejs.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 11:54   

oczywiście, że używam Opery.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 21 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 12:06   

Opera i długo długo nic..

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 12:21   

Mnie pasuje bardziej interfejs Opery, z wersja 9.50 mialem na poczatku pewne problemy - przegladarka czesto sie zawieszala, ale juz jest OK:)

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2008, 12:26   

Używam Opery na dwóch komputerach. Na małym (tak go nazywamy) mam wersję
9.23, a w dużym najnowszą - 9.5. Nimi się nawet dobrze obsługuje, ale nie zgadzam się co do tego zdania:
Bezimienny napisał/a:
zużywającą mniej pamięci.

Przeciwnie... Żuzywa jej namiętnie dużo. Samo włączenie dwóch stroń wysysa 30 RAM.

Czasem też używam Firefoxa, ale rzadko co. Jedynie wtedy, jeśli siostra prosi bym w Operze nie wyłączam jej stron ;P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 12:26   

Przez długi czas używałem Firefoxa, później zmieniłem go na Operę, już w wersji 9.50, aczkolwiek okazyjnie nadal używam FF. Powód zmiany przeglądarki był prozaiczny, mianowicie wraz z zakończeniem uzupełniania bazy mang Tanuki Manga, FF po większej częsci przestał być użyteczny. W czym rzecz? Otóż FF oferuje możliwość zapamiętywania treści pól na stronach. Przy wpisywaniu setek tomów (około 400) była to niezwykle wygodna opcja, oszczędzająca masę czasu. Ale cóż, po tym jak skończyłem uzupełnianie braków, i pozostało tylko na bieżąco uaktualniać bazę (około 6 tomów miesięcznie), nie było potrzeby dalej trzymać się FF.

A przechodząc do porówania obu przeglądarek - mimo niektórych dosyć irytujących cech (np. zintegorowany downolad manager i klient IRCa, oba oferujące jedynie podstawowe możliwości), Opera jest - dla mnie przynajmniej - zdecydowanie bardziej użyteczna. Przede wszystkim, jest o wiele szybsza, co widać tym wyraźniej, im wolniejsze jest łącze. Do niedawna sam miałem bardzo kiepskie połączenie, i po przesiadce na Operę komfort przeglądania wyraźnie wzrósł. Szczególnie sobie chwalę możliwość domyślnego wyłączenia pobierania grafiki, co zarówno przyspiesza wczytywanie strony, jak i oszczędza transfer (a jak się ma limit, to jest to istotne).

Odnośnie interfejsu Opery; przyznam, że mi nie przeszkadza. Opera jednak pozwala na niemal dowolne manipulowanie połóżeniem przycisków i elementów belek, i jeżeli ktoś chce, może wszystko poustawiać choćby jak w FF.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 19-06-2008, 12:33   

To chyba nie będę oryginalna, jak napiszę, że również używam opery..Czy jest lepsza od Firefoxa - miałam to tylko przez chwilę, ale za bardzo jestem przyzwyczajona do opery, swoich ustawień w niej - Firefox po prostu przegrał z moim nawykiem.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2008, 12:38   

Cytat:
oczywiście, że używam Opery.


Ari: jest to kolejny nie wnoszący niczego post napisany przez Twoją osobę. Temat nie jest o tym, której przeglądarki używasz, ale która jest lepsza. Prosiłbym Cię, żebyś a) czytał pierwszy post i posty swoich przedmówców b) przemyślał, co chcesz wnieść do rozmowy zanim cokolwiek napiszesz.

Magu: to samo dotyczy Ciebie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-06-2008, 13:30   

Firefox. Obecnie jedyne sensowne rozwiązanie dla osób chcących zajmować się tworzeniem stron internetowych - w przeciwieństwie do Opery od dawna posiada solidne narzędzia wspomagające autorów stron. Z Opery nie korzystam, poprzednie wersje po prostu nie przypadły mi do gustu.

Jeśli chodzi o różnice z poprzednią wersją to w FF3 podoba mi się głównie to że działa szybciej od poprzedniczki, zużywa mniej RAMu oraz ma nowy, lepszy pasek adresu (działa jak wyszukiwarka historii i zakładek). Braki funkcji z Opery rekompensują mi rozszerzenia, natomiast jako posiadacz 2 GB RAMu na pamięć nie narzekam.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2008, 14:22   

Firofox. Za dodatek fourchanowy i inne, diablo podnoszące wygode użytkowania. A trójkę za płynnie przesuwający się pasek kart, za mało mulącą system pracę, za fakt iż po roku użytkowania mój komputer bez antywirusa pozostaje w pełni sprawny.
Oraz za to, iż engine przeglądarki w wersji przykrojonej (K-meleon) zasuwa z normalną prędkością na komputerze z 32mb ramu.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 18:45   

Mam i Operę i Firefoxa. Ostatnio częściej używam Opery, choć Firefox też się przydaje, np. do obejrzenia AMV na YouTube ^^

A w Operze podoba mi się przede wszystkim to, że jak się zacznie ciąć, wystarczy wpisać "killall opera" w linie poleceń i mi grzecznie przeglądarka się zamyka. Po czym można uruchomić ją ponownie bez resetowania kompa :) .
Gdy FF się wykłada, to ponownie uruchomić daje się dopiero po resecie...


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 21-06-2008, 20:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group