FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Jakim programem oglądacie anime ?
Wersja do druku
N4F4L3M Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2010, 21:42   Jakim programem oglądacie anime ?

Yo.
Ten temat zakładam tak raczej dla własnej informacji. Bo chciałbym wiedzieć czym oglądacie anime (ewaporacja). Ja praktycznie co anime, to innym playerem musze bo:
-gom player; odtwarza wszystko jak trzeba, ale napisy ass, wyświetla normalną czcionką, tak jak zwykłe txt, a czasami napisy pokazuje o wiele za szybko.
-all player; nie chce odtwarzać rmvb, i ma ten sam problem z napisami co gom player
-media player classic; żadnych problemów z napisami i filmami. Ale jest brzydki i nieporęczny.
-sub edit player; nie działa na windows7
-bestplayer; ma dokładnie tak samo jak w allplayerze
-splash player; zawiesza się przy próbie wczytania napisów.
-windows media player to w ogóle porażka.

Zna ktoś jeszcze jakiś inny odtwarzacz, który daje sobie ze wszystkim rade, i jakiego odtwarzacza TY używasz ? :D Pozdro.

Żeby zapewnić jakąś przyszłość temu tematowi przyjmijmy, że anime przynoszą zielone wróżki...

Pewne porady co do odtwarzania zawiera ten temat:
http://forum.tanuki.pl/tematy26/3028.htm

Tren
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stary_Umęczony Płeć:Mężczyzna
Andrzej

Dołączył: 30 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 02:00   

Media player classic home cinema. Czy jest brzydki? Moim zdaniem normalny. Masz oglądać film a nie interface.
Skróty klawiaturowe sam sobie definiujesz, więc czy będzie poręczny zależy od Ciebie.
Dodatkowa zaleta, czego nie mają żadne inne darmowe programy - wsparcie dla DXVA. http://www.guru3d.com/article/accelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide/1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2010, 04:28   

Pakiet CCCP. I w zasadzie nic innego.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 08:24   

Najczęściej SMPlayer - odtwarza właściwie wszystkie znane mi pliki wideo (nawet z plikami real media nie ma większych problemów). Ponadto zapamiętuje, w którym momencie oglądanie zostało przerwane, dzięki czemu nie trzeba oglądać całego filmu od razu :) .

Jeśli zaś chodzi o filmy na DVD, lepszym wyborem jest VLC - tam działa (pod SMPlayerem pojawia się wstępne menu, w którym nie mogę kliknąć niczego...). Łącznie z ustawieniami językowymi. Z plikami wideo typu *.avi, czy *.mp4 też daje sobie radę (odtwarza właściwie wszystko, tylko przy plikach real media zdarza mu się ciąć niemiłosiernie...).

Media Player Classic - razem z dodatkiem Real Alternative - głównie do tych plików real media, z którymi SMPlayer sobie nie radzi.

Tyle, jeśli chodzi o Windows XP.

Natomiast pod Ubuntu... O odpaleniu DVD nie ma nawet co marzyć (sprzęt, na którym jest zainstalowany, ma swoje lata...). Co najwyżej pliki wideo na CD-ROM lub pendrive. A do odtwarzania - głównie zwykły MPlayer.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Highlander Płeć:Mężczyzna
Everyone's Connected


Dołączył: 20 Sie 2008
Skąd: Kraniec Świata
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 09:14   

Od lat MPlayer SVN, pod każdym systemem, najlepiej własnoręcznie skompilowany.

Odtwarza prawie wszystko, masa sterowników wyjścia, w tym sprzętowe dekodowanie h.264... zresztą, nie będę się rozpisywał :-)

Klik!

_________________
It begins as the glorious din of a triumphant army.

It grows with the crescendo of an archangel's shout.

It climaxes with a glimpse of the face of god.

It then dissipates across the valley, ushering in...

...The darkest night.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 15:39   

Google chrome od dłuższego czasu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 30-08-2010, 16:35   

Dawno temu kiedy jeszcze czasem korzystałem z polskich subów - allplayer
Głównie ze względu na łatwe dopasowywanie niezsynchronizowanych napisów. Teraz jednak z napisów po polsku nie korzystam a allplayer był dość denerwujący w obsłudze, więc poszedł w odstawkę.

Aktualnie główną odtwarzajką pozostaje VLC. Jest wygodne proste w obsłudze, radzi sobie prawie ze wszystkim. Dodatkowo możliwość zmieniania ścieżki napisów i dźwięków przy pomocy jednego przycisku. Ciekawą opcją jest też możliwość podbicia głośności do 400% co się przydaje jeżeli dźwięki są ciche a nie chcemy zejść kiedy ktoś do nas napisze coś na komunikatorze : )

Jeżeli VlC sobie nie poradzi używam MediaPlayera (CCCP). Moim zdaniem nie jest tak wygodny jak VLC, ale ma nieco więcej opcji. Rzadko go używam.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
zombie_kitten Płeć:Mężczyzna
o.O


Dołączył: 13 Lip 2010
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2010, 11:51   

Jak mi się trafi anime w postaci pliku wideo to najczęściej korzystam z VLC, bo sobie ze wszystkim zawsze idealnie radził. Ale ostatnio to najczęściej oglądam przez przeglądarkę i flashowe odtwarzacze. Chociaż to ma swoje wady, jakość jest często słaba.

_________________
"(...) And when men become free then mankind will be free.
May you be free of The Curse of Greyface.
May the Goddess put twinkles in your eyes.
May you have the knowledge of a sage,
and the wisdom of a child. Hail Eris."

- Principia Discordia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yaiba198989 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2010, 17:39   

Może i kiepsko ale to mi wystarczy "Jetaudio" :) Nawet miło się oglądało Naruto Kinówkę 3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pilaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2010, 07:44   

VLC , dzioBas pLayer
nie wymagaja kodekow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krysto Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2010, 10:50   

Dajcie sobie spokój z jakimiś dziwnymi programami.

Najlepszy jest KMPlayer + kodeki K-Lite Codec Pack Mega i niema pliku wideo którego by się nie otworzyło.
co do wyświetlania napisów to najlepsze efekty mamy wtedy, gdy napisy wyświetlane są przez kodek DirectVobSub

_________________
さるもきからおちる
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
20652346
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-09-2010, 13:22   

krysto napisał/a:
kodek DirectVobSub

Filtr. Kodek koduje i dekoduje, DirectVobSub nie wykonuje żadnej z tych czynności.

A na temat - filmy wszelkiej maści odtwarzam za pomocą odtwarzacza Media Player Classic Homecinema, wersja z pakietu z sierpem i młotem, obecnie w wydaniu Combined Community Chiyo Pack. Dodatkowo dekoder CoreAVC. Tam gdzie ten zestaw zawodzi - VLC, bo prosty w obsłudze i działa bez instalacji.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
lunarna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lip 2010
Skąd: Częstochowa Sincity
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2010, 18:57   

U mnie sytuacja wygląda jak u Crack'a. W 99 % przypadków używam MPC z kodekami CCCP. Co prawda mam na dysku odcinek Gundam Unicorn w HD, który na MPC tnie się, ale to chyba wina mojego komputera, także program moim zdaniem spełnia swoje zadanie. (chyba że umiecie mi pomóc i polecicie inny program, który mniej obciąża procesor)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1876100
pilaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2010, 21:57   

ale po co kodeki z jakimis smiesznymi odtwarzaczami na któRych nie chodzi i tak czesc foRmatów, jak wystaRczy nowy vlc (20 mb) i nie tRaci sie na jakosci, oczywiscie o ile fim nie jest w Blu-ray.. [/u]

Moderacja przypomina, że istnieją pewne określone zasady używania wielkich liter. Naruszanie ich nie tylko nie jest cool, ale wyraźnie zmniejsza czytelność tekstu. Na przyszłość proszę o powstrzymanie się od dalszych tego typu praktyk.
Bezimienny

to nie ma Byc cool, tylko mam wrak klawiatUre,.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan Cirno Płeć:Mężczyzna
>szklanka


Dołączył: 09 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2010, 16:13   

Oglądam anime przez ssh w terminalu shella na framebufferze z pomocą mplayera przez emacsa.

A w normalnych warunkach używam Totema albo oglądam na ps2 jak jest w avi i SMP umie to otworzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group