FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Karta sieciowa wifi na PCI
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-09-2011, 16:18   Karta sieciowa wifi na PCI

W związku z tym, że moja sieciówka na USB przyprawia mnie ostatnio o wrzody żołądka, planuję zakup karty do sieci bezprzewodowych na PCI. W związku z tym pytanie - na co warto zwracać uwagę, czego unikać i jak nie dać się ograbić z nadmiaru gotówki (mam ograniczony budżet, więc wolałbym się zmieścić poniżej 100zł)?

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-09-2011, 16:22   

Osobiście posiadam kartę PCI Asus WL-138g V2 i oprócz tego, że do jej poprawnego działania na W7x64 trzeba było ściągać sterowniki ze strony producentów chipsetu, jest całkowicie w porządku. Ogólnie zwracałbym uwagę głównie na sterowniki, a raczej ich dostępność dla Twojego OS-a, reszta spraw jest drugorzędna.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2011, 16:46   

To zależy od routera. Jeśli posiada się lub ma się kiedyś zamiar kupić router w standardzie n, to lepiej zainwestować w odpowiednią kartę z dwoma lub trzema antenami. Zanim zdecydujesz się na zakup poczytaj, czy nie pisze czegoś szokującego o karcie w internecie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-09-2011, 18:47   

Skuszony ceną (40 zł) sprawiłem sobie TL-WN350GD TP-Linka i... jak na razie wszystko wskazuje, że były to pieniądze wyrzucone w błoto. Internet teoretycznie działa (a szkoda, bo karta by poszła od razu do reklamacji), ale już np. ściąganie jakiegokolwiek pliku powoduje, że przestają się ładować strony w przeglądarce. Oczywiście po fakcie udało mi się znaleźć w necie głosy ludzi, którzy walczyli z tą kartą i się poddali... Cóż, zobaczę, co da się zrobić (nowszych sterowników już się nie da znaleźć), ale póki co wrzody żołądka przy poprzedniej sieciówce wyglądają na sensowniejszą opcję.

(właściwie to równie dobrze mógłbym ten post wrzucić w zupie)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2011, 19:24   

Próbowałeś sterowników ze strony Atherosa?
http://www.atheros.cz/ -> AR5007G (to powinien być chipset twojej karty)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 29-09-2011, 19:34   

Od tplinka trzymać się z dala. Współlokator miał router i cóż.... szkoda gadać. Rozłączanie, problemy z zasięgiem i konfiguracją.
Sam wifi w stacjonarce nie używam, ale sądzę że coś od netgeara, linksysa lub d-linka będzie działało jak trzeba. (Mam trochę sieciowych gratów od netgeara i sobie chwalę)
Tylko niestety takie karty kosztują w okolicach 100+ zł w zależności od opcji.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2011, 20:19   

Potwór Latacz napisał/a:
Od tplinka trzymać się z dala. Współlokator miał router i cóż.... szkoda gadać. Rozłączanie, problemy z zasięgiem i konfiguracją.
Sam wifi w stacjonarce nie używam, ale sądzę że coś od netgeara, linksysa lub d-linka będzie działało jak trzeba.

Twój lokator mógł mieć TL-WR1043ND (standard n, trzy anteny i złącze usb). Router jest fajny za tą cenę, ale działający soft do niego wyszedł dopiero niedawno. I nie jest to soft producenta.
Poza tym za niezawodność się płaci, gdy chodzi o urządzenia tego typu. W wypadku tańszego sprzętu to w dużej mierze loteria. Miałem dwa routery d-linka ten sam model: Dir-320. Funkcjonujący całkiem niedawno u mnie działał dobrze, ten sam u ciotki się wieszał. Jako, ze ten u ciotki uwaliłem flashowaniem, musiałem oddać jej swój. Obecnie mam wspomnianego TP-Linka. Uwalony D-Link został odratowany (podczas akcji ostatniej szansy przed zbiórką śmieci elektronicznych) i służy jako urządzenie zapasowe na gorsze czasy. Sam mam wspomnianą i chwaloną w tym wątku kartę Asusa (obecnie leży w szafie). Nie byłem nią zachwycony, miałem problemy. Loteria.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-09-2011, 20:21   

vries napisał/a:
Próbowałeś sterowników ze strony Atherosa?
http://www.atheros.cz/ -> AR5007G (to powinien być chipset twojej karty)

Nie pomogło, dokładnie takie same problemy.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2011, 20:25   

Jedyna rzeczą, której jeszcze możesz spróbować to zmiana kanału na routerze. Są karty, które mają problemy z obsługa niektórych kanałów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2011, 21:30   

Ano, 90% moich problemów z siecią skończyło się po zmianie kanału. Jeśli jest właczone auto, sprawdź wszystkie ręcznie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group