FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Wybór laptopa (a teraz smartfonu)
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-08-2013, 21:22   Wybór laptopa (a teraz smartfonu)

Ponieważ mój laptop już swoje przeżył, chciałabym zakupić nowy model. Problem w tym, że na parametrach nie znam się kompletnie, więc nie wiem ile pamięci to jest dużo i co powinno być niezbędne.

Laptop ma stacjonować na biurku, ale jednocześnie raczej będę zabierać go ze sobą, więc nie może to być zbyt ciężkie bydle (mój obecny ma chyba 15 cali, więc nie większy). Ponieważ chwilowo nie potrzebuję w ramach studiów korzystać z niczego ponad pakiet office to głównie zależałoby mi, żeby dało się na nim odpalić gry.

Zarówno konkretne sugestie, jak i parametry mile widziane.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"


Ostatnio zmieniony przez Tren dnia 21-12-2013, 21:32, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-08-2013, 14:53   

Założyłem, że laptop będzie w przedziale 2000-3000, musi mieć napęd DVD i przynajmniej jeden port USB 3.0 (przyda się na przyszłość do szybszych pendrive'ów i zewnętrznych dysków). Podstawowe parametry wypisałem jako procesor/RAM/dysk twardy/karta graficzna.

Osobiście najbardziej wierzę w oba Samsungi 550P5C z kartą graficzną GT650M. Jeśli zignorować błyszczącą matrycę, której osobiście nie lubię, to na drugim miejscu będzie Lenovo Y580.

Z losowych uwag: nie należy się bać Windowsa 8.

Rozdzielczość 1366x768, matowy ekran
Samsung 350V5C (NP350V5C-S09PL) * i5-3210M/6GB/1000/HD7670M * 2199 zł
Samsung 550P5C (NP550P5C-S03PL) * i5-3210M/4GB/1000/GT630M * 2329 zł (2299 zł w RTV EURO AGD)
Samsung 550P5C (NP550P5C-S05PL) * i5-3210M/6GB/750/GT650M * 2599 zł
Lenovo IdeaPad Z500 (59-377442) - bez systemu * i5-3230M/8GB/1000/GT740M * 2549 zł
Lenovo IdeaPad Z500 (59-377442) - z Windowsem 8 * i5-3230M/8GB/1000/GT740M * 2879 zł

Rozdzielczość 1366x768, świecący ekran
Lenovo Y580 (59-349192) - bez systemu * i5-3210M/4GB/1000/GTX660M * 2749 zł (2599 w RTV EURO AGD)

Rozdzielczość 1600x900, matowy ekran
Samsung 550P5C HD+ (NP550P5C-S04PL) * i5-3210M/8GB/1000/GT650M * 2799 zł (2699 zł w RTV EURO AGD)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them


Ostatnio zmieniony przez Crack dnia 25-08-2013, 15:23, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2013, 15:08   

Stanowczo nie polecam laptopów z przełączanymi kartami ATI.
Sam mam HP Paviliona z Radeonem HD 6770 i muszę korzystać z customowych sterowników, bo ATI oficjalnych nie udostępnia, a HP na stronie ma rocznego laga z aktualizacją do starszych modeli.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-08-2013, 15:20   

Teraz to już AMD ;)

Z nowszymi modelami chyba sytuacja chyba trochę się poprawiła, ale racja - lepiej brać GeForce'a niż Radeona. Tym bardziej, że one wszystkie mają działające przełączanie karty graficznej (przez co laptop dłużej pochodzi sobie na baterii), a Radeony tylko w niektórych laptopach.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2013, 17:42   

Crack napisał/a:
Teraz to już AMD ;)

Z nowszymi modelami chyba sytuacja chyba trochę się poprawiła, ale racja - lepiej brać GeForce'a niż Radeona. Tym bardziej, że one wszystkie mają działające przełączanie karty graficznej (przez co laptop dłużej pochodzi sobie na baterii), a Radeony tylko w niektórych laptopach.

Zawsze myli mi się, kto wykupił kogo. :p
Fakt, starszy lap nie miał sterowników, bo karta była nie pierwszej świeżości, ale obecny w chwili zakupu był całkiem nowy.
Problem w tym, że AMD nie ma na swojej stronie regularnie aktualizowanych sterowników do kart, gdzie jest opcja przełączania grafiki. Możliwe, że to przez to, że trzeba tam wsadzić jeszcze sterownik do tego Intel HD, który jest na płycie głównej, nie wiem.

Tak czy siak, karty Nvidii w laptopach są dużo mniej stresujące...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 25-08-2013, 22:50   

Keii napisał/a:


Tak czy siak, karty Nvidii w laptopach są dużo mniej stresujące...


Chyba że akurat się smażą.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-08-2013, 23:07   

Albo pieką

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-08-2013, 22:21   

W zasadzie temat już ogadany, ale chciałem dorzucić coś do koszyka amd.
Mianowicie cackiem ciekawą alternatywą dla baterii kontra dedykowanej karty są jednostki APU zwłaszcza modele a6 i a8 (nie pamiętam czy w laptopach są a10-ki) Po pierwsze będą tańsze niż zestaw z dedykowaną kartą i procesorem intela, po drugie będą stanowić middle end pomiędzy "kartami graficznymi" z procków ivy-bridge a dedykowanych układów, które albo trzeba wyłączać albo poświęcać prąd na stan idle :] Do tego odpada zmora dedykowanych gpu czyli uszkodzenia bga z przegrzania.
Posiadam co prawda desktopowy model trinity a10 ale swoje robi całkiem sprawnie i mniej wiatraków trzeba.

będzie to półka cenowa 1700-1900zł z przeciętną kartą graficzną do grania i 4 rdzeniowym procesorem, do tego jakieś 8 gb ramu, 750gb na dysku i będzie działać parę latek
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2013, 21:30   

Nekromancja tematu, ale znowu mam prośbę, a nie widzę potrzebny zakładać nowego skoro jest ten.

Otóż, zbliża się gwiazdka i uznałam, że z jej okazji chciałabym wymienić mój telefon na lepszy model, konkretniej na jakiegoś smartfona, gdyż moja mp3 cokolwiek dogorywa żywota, a chciałabym móc słuchać na czymś muzyki. Problem w tym, że w życiu nie miałam ze smartfonami do czynienia, więc nie wiem czy jest coś na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę przy wyborze. Więc jakieś porady byłyby mile widziane.

Wstępnie zastanawiałam się nad tym modelem. Od telefonu wymagam jedynie, by dało się bezproblemowo słuchać na nim muzyki i przeglądać na nim internet oraz by ogólnie miał jaką taką jakość. Nie potrzebuję jakiegoś szczególnie wypasionego modelu i chciałabym się zamknąć poniżej 700 złotych.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 21:44   

Czy zamierzasz na smartfonie czytać książki, fiki, ogólnie jakieś dłuższe teksty? Jeżeli tak, pomyśl o modelu z większym ekranem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 21:52   

Ja bym doradził przyszłościowo zakup czegoś z LTE (internet ślicznie na tym pomyka, w przyszłym roku ma być już we wszystkich większych miastach Polski), ale z pokrewnych to Sony Xperia Z wystaje już ciut powyżej 700...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2013, 21:53   

Osobiście używam Xperia J, bardzo podobnego do E i jestem zadowolony :-)
Muzyka daje się odtwarzać bez problemu (to głównie kwestia doboru programu pod androida), czytać też daje się ( według mnie) na nim bez problemów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 21-12-2013, 22:26   

Nówka czy używany?

Czy preferujesz telefon w czystej formie jak go producent stworzył czy planujesz dodać mu funkcji zdecydowanie nie przewidzianych? Czy telefon ma mieć wybitną baterię <czytaj: pracować dłużej niż dzień> czy może ekran <chociaż czytanie na lcd i tak jest średnim doznaniem w większości wypadków>, a może zależy Tobie na miejscu na dane i żyć bez kilku<nast....dziesięc...set> giga nie potrafisz? Nie wspominając o graniu, emulacji, filmach, wyjściu hdmi..Opcji jest tak obłędnie wiele iż dobór czegoś odpowiedniego nie jest prostą sztuką.
Od siebie polecę, tak ogólnie, w opcji rozsądnej cenowo, serię Xperii od Sony. Wręcz wzorowe wykonanie, dobre baterie przesłaniają średnie bebechy, które jednak wystarczają do 99% czynności wykonywanych na telefonie i tak.
Wariant równie rozsądny, ale zakładający kupno używki/fart to Samsung Galaxy Note. Na świat wyszła trzecia edycja słuchawki, pierwsza winna więc znacząco potanieć - fakt, to jest wielki kawał sprzętu, jest to jednak jego zaleta jeśli się faktycznie czyta/gra/pisze/cokolwiek aktywnego na telefonie robi a co nie jest telefonowaniem. Nie wspominając o wbudowanym Wacomie.
Rozważyć również można telefon z wingrozą na pokładzie. Mniejsza liczba aplikacji i ogólne ograniczenia systemu nie przeszkadzają "normalnym" uzytkownikom w najmniejszym stopniu, a porządne wykonanie z przeważnie bardzo dobrymi aparatami to bardzo duży plus.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-12-2013, 22:31   

To ma być prezent dla mnie, więc ma być nowy. Jeśli to nie jest oczywiste z wcześniejszych postów jestem programistycznym analfabetą i nie umiem grzebać w sprzęcie. Ergo, nie zamierzam.

To czego wymagam od telefonu opisałam prosto i krótko w pierwszym poście.
Tren napisał/a:
Od telefonu wymagam jedynie, by dało się bezproblemowo słuchać na nim muzyki i przeglądać na nim internet oraz by ogólnie miał jaką taką jakość. Nie potrzebuję jakiegoś szczególnie wypasionego modelu i chciałabym się zamknąć poniżej 700 złotych.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2013, 00:33   

Za 700 złotych (no, przy obecnym kursie funta to 700 zł + wysyłka) nie ma nic lepszego niż to coś:
Motorola Moto G
Niestety są dwa haczyki:
a) Amazon - sklep zagraniczny, ale wysyłka do Polski jest bezproblemowa. Gwarancja trwa rok, a nie dwa, ale z tego co mi wiadomo, to realizuje się ją sprawniej, niż w niejednym polskim sklepie-krzaku
b) 8 GB pamięci (tak naprawdę coś około 6 GB na dane użytkownika) i brak slotu na kartę. Dla jednych to za mało, dla innych wystarczająca ilość, a wersja 16 kosztuje 100 zł więcej.
Czyli haczyki dość poważne, ale mimo wszystko są one wynagradzane świetną jakością wykonania, ergonomią, żwawym działaniem, dobrym ekranem i dobrymi aktualizacjami oprogramowania. A mówiąc inaczej, jest to smartfon, który powinien kosztować ponad 1000 złotych, ale Motorola go sprzedaje za bezcen.

Jeśli jednak powyższe dwie rzeczy za bardzo Ci nie pasują, to:
Lumia 520. Ją można dostać nawet za 500 złotych (choć da się i taniej), ale jest warta każdej złotówki i jest to sprzęt o niebo lepszy od tego co można dostać za podobne pieniądze z Androidem.

Jeśli z jakiegoś powodu nadal nic z tego, to można zerknąć na wspomnianą wcześniej Xperię J, ale myślę, że z powyższych dwóch propozycji byłabyś bardziej zadowolona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group