FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Jaka drukarka?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2014, 15:40   Jaka drukarka?

Muszę kupić nowe urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka), gdyż mój biedronkowy lexmark dogorywa.

Co się obecnie najbardziej opłaca, tuszowe czy laserowe? Wiem, że HP właściwie nie ma już zamienników. Zna ktoś jakieś godne polecenia, tanie w eksploatacji i trwałe konstrukcje? Jakość druku to cecha drugorzędna, gdyż drukuję głównie dokumenty tekstowe (przez kilka lat posiadania drukarki właściwie nie drukowałem obrazków) i kopiuję takowe.

Tak, urządzenie wielofunkcyjne to mus, bo często używam ustrojstwa jako kopiarki.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-02-2014, 18:59   

Z ostatnio przeprowadzonego dochodzenia wyszło mi coś takiego:

Atrament: HP DeskJet 3525 Ink Advantage WiFi (440 zł) + CISS. Ideałem byłyby któreś atramentówki Brothera, do których tusze chodzą po ok 7 zł za buteleczkę, ale wyszło ze sprzedaży :(

Laser: Brother DCP-7070DW (800 zł) - cena na start spora, ale to najtańszy model gdzie producent zakłada, że nie warto aż tak sobie odbijać ceną tonera (zamiennik za 40 zł zamiast ponad 100 zł).

Jeśli nie masz miesięcznych przestojów w wydrukach, i drukujesz niewiele, to atrament. Jeśli drukujesz dużo, to atrament z CISS albo laser.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2014, 19:02   

jako serwisant w szkole powiem, że stary dobry officejet d był by najbardziej wytrzymały, zwłaszcza z cisem, ale jako że są problemy ze sterownikami w windowsach nowszych niż xp odradzam.

Z nowych urządzeń najwydajniejsze były by Brothery. Koszt sporszy bo ok 500zł z wifi, ale bez kabli zawsze wygodniej. Za to masz tanie i tańsze zamienniki (nie należy przesadzać bo te najtańsze zapowietrzają ciss w tych drukarkach i można spędzić długie godziny na "czyszczeniu głowicy")
Najiększą wadą brotherów jest niewymienna głowica na ok 20000-30000 stron i "zapowietrzenia" spowodowane nie drukowaniem. w zasadzie brother musi być włączony cała dobę aby sam się czyścił w nocy inaczej się zapcha.

Z małych hp-ków z tuszo-głowicami niema problemów praktycznie tylko na oryginalnych tuszach. Ink adventage może być jakimś rozwiązaniem ale jest drogi.
Dobre są używane lub nowe z wystawy officejety z serii L7xxx głowice są wymienne, (po 200zł szt są dwie) ale żywotne (ponad 20000 stron w teorii a ponad 35000 w praktyce jak się nie zapowietrzą), tusze w ciss to koszt 35zł za zamiennik acti*** co odpowiada 2000-2500 stron tekstu, kolory starczają na 900-1200 stron kolorowego tekstu. graficzne liczniki tuszu. Dobry skaner i często modul sieciowy lub fax. Wady to głównie długi rozruch gdy głowice są na wykończeniu lub komunikaty o nieoryginalnych tuszach, (spławiane strzałka w prawo i ok) Warto szukać drukarek tego typu używanych ale na chodzie, nawet z uszkodzoną jedna głowicą do kwoty ok 200zł. Jeśli jest uszkodzone 2 głowice lub brak pustych tuszy w środku, nie brać, i uważać na długo nie używane, czyszczenie ciss to koszmar. Drukarka na chodzie z dobrymi głowicami(Stan zielono-żółty lub 2 żółte) powinna kosztować 400-500zł Stan głowic można sprawdzić w sterownikach zielony ok, żółty bliska wymiana lub rechip, czerwony szrot. Druk i kopiowanie jest dosyć szybkie 1 cal na ruch karetki (ok 1 sekundy), drukarka jest wyważona z przeciwwaga więc stół nie tańczy. możliwa praca z duplexem i dodatkowymi kasetami na papier.

Cnony można brać te najtańsze (mp250-mp280 ), po zresetowaniu pampersów w głowicach jeden wkład można napełnić ok 5 razy bez utraty jakości. Co do urządzeń ze stałą głowicą nie polecam, ponieważ źle reagują na zmiany producenta zamienników i trzeba jechać na porządnych tej samej firmy. Skaner jest stroboskopowy wiec odbitki są ładne tylko w nowym urządzeniu i potrafią się zrobić martwe piksele (ja mam w pracy jeden czerwony w środku kartki).

Laserowych nie bierz, chore ceny kolorowych tonerów i koszmarne ceny wałków, nie mówiąc o samych urządzeniach, które często są sprzedawane bez tonerów startowych !!!

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2014, 20:41   

Hmmm... to zależy. Jak ktoś potrzebuje druk w kolorze, to lepsze atramantowe. Jeśli nie, to lepsze laserowe. Dziś tanio idzie kupić polizingowe urządzenia wielofunkcyjne.
na ten przykład coś takiego:
http://comtrade.pl/product-pol-962-Samsung-SCX-5530fn.html
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-04-2014, 08:22   

No dobra, odświeżam temat. Chodzi o atramentówkę, wielofunkcyjne, z dobrym drukiem w kolorze. I zamienniki łatwodostępne. Tylko żadne CISS, bo to ma być maszynka dla rodziny, a za dużo technologii może mieć negatywny skutek.
Oczywiście HP odpada z racji braku zamienników.

Konkretne pomysły? Marki?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-04-2014, 14:23   

Zacznij od policzenia ile realistycznie drukujecie, jak często kolor, jak często "po godzinach", i w jakich odstępach.

Jeżeli nie drukujesz regularnie (czytaj, niemal codziennie) zapomnij o atramentach, wyjdą wściekle drogo bo bez względu na jakość i czy to refille, zamienniki czy oryginały, szlag je trafia regularnie i tym częściej im dłuższe przestoje. Dolicz też własny czas, bo ja na przykład regularnie musiałem idiotyczną ilość czasu spędzać na reklamacjach, odsyłaniu pojemniczków, telefonach...

Mnie po policzeniu wszystkiego wyszło, że albo laser albo zwyczajnie olać, bo w promieniu 1km mam 2 punkty drukowania, w tym jeden z formatami do A0 i drukiem wysokowolumenowym włącznie.

Ja osobiście wysoko oceniam kolorowe, wielofunkcyjne lasery samsunga i HP, przy czym do HP jak najbardziej SĄ zamienniki i refille... pytanie, czy warte są zachodu, które kosztuje użeranie się z nimi. Generalnie najbardziej mid-marketowe są sprzęty Brothera, ale i Samsungi są okej a o nie sporo łatwiej na rynku poleasingowym za zdrową na umyśle cenę. U kumpla stoi w kącie salonu taki samsung, ma własne wifi po którym można włączyć go do sieci domowej albo podpinać się bezpośrednio nawet z mobili, i ma drukowanie prosto z sticków USB oraz skanowanie na nie, a jeśli "widzi" internet, to można wklepać email i on tam skan wyśle. Normalnie, pradziwy XXI wiek, zero kabli.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-04-2014, 00:06   

Z sasungami jest jeden zasadniczy problem, to chipowane wersje xeroxa i bez jailbreaka trudno o dobry zamiennik. Ale polizingowe rzeczywiście mogą już być zcrakowane a z racji tego, że 90% części jest kompatybilna z xeroxami to pewnie i serwisowane (a jak się zepsuje, to będą części) W używanych laserach trzeba tylko dokładnie pytać ile bęben światłoczuły ma przebiegu i za każdy 1000 stron powyżej 8000 zbijać cenę i to ostro (nie licząc drukarek mono z bębnem "jednorazowym" w tonerze)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2014, 13:19   

Problem rozwiązałem kupując Brothera DCP-J152W. Daje radę.

Dzięki za podpowiedzi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2014, 15:55   

Drobna rada. Brothery mają tusze pigmentowe, podobne do epsonowych (podobny typ głowicy) jeżeli możesz to nie mieszaj rożnych firm zamienników i nie kupuj najtańszych.Oszczędzisz sobie "cykli czyszczących" Jeżeli zmieniasz typ zamiennika, przepłucz między nimi układ jednym oryginalnym tuszem. Z nim każdy zamiennik powinien być kompatybilny ale z zamiennikiem konkurencji to już nie koniecznie (grupy krwi)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
borrek_
Gość
PostWysłany: 18-06-2014, 23:13   

Hej,
to ja też odswieżam temat (i pozdrawiam Slove;P).

Tym razem trochę na odwrót - jaką obecnie kupić plujkę pod system CISS?

Stare Epsony z serii 720-830 już są nei do dostania (miałem PX720, niestety zdechła po ok 10k stron).
Nowe(seria XP) gorzej drukują (w porównaniu do PX - trochę wkurwia mnie pomysł, by płacić więcej niż za PX, za gorszą jakość wydruku:(), a te "firmowe" (Lxxx) nie mają dupleksu.

Canony pod tusze 525 są nie do dostania (jeśli ktoś ma akurat nówkę gdzieś w magazynie, chętnie przygarnę).
W tych nowych pod 550 trzeba ciąć obudowy by zainstalować CISS.

Wszystkie polecane pod CISS Brothery nie są już dostępne w sprzedaży:(

Lexmark, HP?
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2014, 01:07   

Zależy ci na szybkości druku, czy raczej na jakości , ewentualnie żywotności głowicy?
Ma być full pigment, czy może być barwnikowy tusz?
Co będziesz drukować?

system ciss do px-a mozna zastosowac w wielu róznych modelach epsnów
P/PX Series:
P50/PX650/PX660/PX720WD/PX700W/PX710W/PX730WD/PX800FW/PX810FW/PX830FWD

R/RX Series:
R265/R285/R360/RX560/RX585/RX685

Wiec głowica powinna być podobna, może któraś z tych się jeszcze znajdzie

edit
z tego co widzę jeden dystrybutor na allegro ma jeszcze rx-y w stanie "nowym" na gwarancji 6 miesięcy, czyli małe urządzenia wielofunkcyjne zbudowane na podobnej drukarce (już z pseudo cissem w zestawie)

Chociaż px-y też są nowe do kupienia, 720 i 830

Jeszce jeden mały edit
Napisz co się stało starej drukarce, bo epsony się bardzo prosto odtyka w domowych warunkach, urwane głowice też często da się łatwo naprawić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
borrek_
Gość
PostWysłany: 20-06-2014, 01:57   

Hej,
zależy mi na jakości, szybkości, barwnik vs. pigment nei ma dużego znaczenia.
Druk realistycznie patrząc materiałów biurowych + zdjęcia od czasu do czasu.
To ma być drukarka domowa, która może od czasu do czasu wydrukować kilka książek, lub album zdjęć.


Troche boję się modeli "poekspozycyjnych" aka. refurbishe, bo zwykle był powod dla ktorego orginalny wlaściciel oddał drukarkę do zwrotu. I chyba AdjProg da się zresetować chyba wszystkie wbudowane liczniki, wiec tekst o "nie wiecej niz 100 wydrukowanych stron" z tej aukcji nie brzmi zachecajaco.

Problem ze starą:
Miesza wszystkie kolory tuszu, dodatkowo wpompowywuje tusz do 2 z nich podczas druku/czyszczenia.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2014, 08:19   

Czyli starą da się uratować, należy kupić płyn do udrażniania głowic pigmentowych , 50ml powinno wystarczyć, 2paczki chusteczek higienicznych strzykawkę chyba 3ml i kawałek cienkiego węźyka, który będzie pasować na kołki od tusz w głowicy i na strzykawkę. Bardzo zatkana głowicę, trzeba wyciągnąć na środek i postawić na chusteczce nasączonej płynem czyszczącym na 6 godzin, dalej:
Płyn w temperaturze ok 30*C należy wstrzykiwać kolejno we wszystkie 6 kanałów na tusz w głowicy a na czas tego , trzeba wyciągnąć karetkę z głowicą na środek i podłożyć pod głowicę chusteczkę. Jeżeli głowica da się wyjąć, można to robić poza drukarką. Na koniec wypadało by sprawdzić czy miejsce parkowania karetki nie jest zasyfione i wyczyścić wszystkie wycieraczki i uszczelki na których parkuje głowica, można też wygrzebać pryzmę tuszu, którą drukarka usypała w pojemniku zrzutowym. Po takim czyszczeniu należy włożyć zamienniki średniej klasy i przeprowadzić kilka cykli czyszczących po około 15 minutach od instalacji tuszy. Wydrukować drabinki testowe, po każdym cyklu czyszczenia. I każdy epson powinien działać jak nowy. Ja odtykałem zaschnięte epsonki z urwana głowicą po kilku latach leżenia w magazynie. Najgorszy z nich po czyszczeniu miał dalej zapchane 2 dysze w czerwonym atramencie, reszta ok a był to model fotograficzny.

jako że jeden obraz mówi 1000 słów
http://www.youtube.com/watch?v=i78Tu3RVO3s
http://www.youtube.com/watch?v=xn952U8hinY
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nauzykae Płeć:Kobieta

Dołączyła: 22 Sie 2014
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2014, 17:52   

Według mnie HP są w porządku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karin83 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 30 Lis 2015
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2015, 11:55   

Ja mam w domu aktualnie Epsona L365. Dawno nie korzystałam z tak dobrego sprzętu. Drukarka jest cicha, wydajna, nie brudzi. Drukuje także dobrze zdjęcia. Firma ma teraz promocję i oddaje nawet 240 zł za zakup więc warto. Dodatkowo Epson daje przy zakupie z drukarką spory zapas tuszu więc przez ok. 2 lata nie trzeba nic wydawać na tusze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group