FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Rysować każdy może...
Wersja do druku
Unnamed Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Sty 2010
Skąd: Leszno
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2010, 22:44   Rysować każdy może...

Przedstawiam wam stworzone z wielkim trudem, całkowicie nieudane rysunki. Nie wiem co mi odwaliło żeby się za to brać. Ale bez przedłużania przedstawiam moje wypociny:

Suou z Darker than Black: Ryūsei no Gemini.

Wszystkim znana i przez wszystkich lubiana Haruhi.

Teraz można mieszać mnie z błotem.

@Edit Poprawione.


Ostatnio zmieniony przez Unnamed dnia 01-02-2010, 23:25, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
11673416
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2010, 23:16   

Czy to u mnie tak tylko czy te dwa linki rzeczywiście są takie same?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2010, 02:04   

Może źle kliknąłeś. A co do rysunków to nie przesadzaj ,że takie złe.
Jak widzę kopiowane ze wzroku czyż nie?
W pierwszym powinieneś zaznaczyć sobie linię głowy i dopasować do niej włosy(chodzi mi o tył), trochę wąska szyja...
Zaś jeśli chodzi o drugi rysunek to zadam pierw pytanie:
Jakim ołówkiem to rysowałaś?
Polecam B2 i B4 chociaż B2 moim zdaniem najlepszy.
Nie wykończyłeś trochę rysunków brak mi tam porządnej kreski która podkreśliła by pewne elementy tj:włosy czy oczy.

Co do samej nazwy tematu, to powinieneś się przyznać ,że tak naprawdę nie chciałeś się pochwalić jak to ci nie wychodzi rysowanie, a wręcz przeciwnie chcesz aby ktoś to obejrzał i poradził...
To moje zdanie ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2010, 08:08   

Na pierwszym rysunku nie pasuje oko. Myślę, że powinno być minimalne wyżej i trochę w lewo.
Mina... Nawet jeśli ma być smutna/obrażona/lub-coś-w-tym-rodzaju, to ta linia powinna być trochę dłuższa.
Reszta ciała. Zauważyłeś, że to jest strasznie nieanatomiczne? Głowa jest zdecydowanie za duża.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-02-2010, 10:39   

Przede wszystkim. Nie jestem pewna, czy to wina skanu, czy jednak dobrze widzę, ale dla porządku powiem: nie rozcieraj ołówka palcem!
Takie cieniowanie wygląda nieestetycznie, jak zabrudzona kartka i świadczy o zwyczajnym lenistwie i braku umiejętności normalnego cieniowania. Naprawdę, o wiele lepsze wrażenie sprawia nawet nie do końca poprawne pokreskowanie. A tobie, jak na początkującego, cienie wyszły naprawdę nieźle (zwłaszcza w drugim rysunku).

W przypadku pierwszej panienki: bardzo podoba mi się bluzka, wygląda naturalnie i ładnie sie zagina w paru miejscach.
Gorzej niestety z podstawami anatomii - spróbuj poprowadzić pod włosami kontur czaszki, przekonasz się, że musiałaby mieć łeb jak kosmita, żeby tak wyglądać :D Szyja też nie powinna jej wrastać jak sztywny kołek, wszystkie wypustki w człowieku mają łagodne przejścia na styku z inną częścią ciała.
Twarz i włosy wymagają ćwiczeń, ale jeśli dopiero zaczynasz rysować, to jest to rzecz do wyrobienia.

Z kolei głównym problemem Haruhi jest jej straszliwie wykrzywiona twarz. Postać jest rozpoznawalna, co jest dużym plusem, ale niestety ma minę jakby właśnie ktoś ją na siłę nakarmił workiem cytryn i nie wiedziała, czy się śmiać, czy płakać, czy może zwrócić wszystkie te cytryny na dowcipnisia - tak jej oczy skołowało. Jakby je wyprostować i wyrównać, bo w tej chwili każde sobie patrzy na świat, byłoby całkiem nieźle. Dokładnie tak samo z ustami: wytrzeć te kąciki w dół, trochę subtelniejsza kreska i ujdzie.
Patrz również punkt o szyi i włosach z akapitu wyżej.

Ogólnie - ĆWICZ! Niekoniecznie będziesz od razu drugą Meago, ale już teraz jest tylko źle, a nie tragicznie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 09:51   

A ja dodam coś na temat....Hmm... coś na temat zainteresowania tematem, bo moim zdaniem jak ktoś tworzy temat to zaczyna postem(co jest logiczne) i powinien takrze kończyć temat, jego post , bo w innym wypadku niektórym może się wydawać że zaniedbałeś własny temat lub nawet go pożuciłeś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group