FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Kwestia ZUA
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-12-2008, 19:42   

Jestem niezdefiniowaną onomatopeją. A, poza tym nie istnieję. Bu. Idę się gocić do pozornego kącika. Będzie to guemboki angst, mhroczny i nie do strawienia.


ZUE Z Ogonkiem. To iluzoryczne i nienamacalne.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 29-12-2008, 19:43   

Costly napisał/a:
Ale mogę się tylko uśmiechnąć słysząc, że mam "zuo" zaakceptować, albo być odrzuconym przez domniemaną większość, która w domniemany sposób "zuo" uznaje.

Domniemana grupa poczuła się zobowiązana do zaakcentowania swojej bytności na tym forum.

EDIT: O, Serika mnie wyprzedziła. Bu, zuo i mhrok!

_________________


Ostatnio zmieniony przez Nanami dnia 29-12-2008, 19:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-12-2008, 19:44   

Witam
Norrc napisał/a:

Rozumiem, wyższość ta polega na nadinterpretacji wypowiedzi innych osób, tak? Większość Członków MAC cechuje się omijaniem niewygodnych im postów, albo ich przeinaczaniem. Gdy coś jest im nie na rękę, pokrzepieni swoją "Wielką Siłą", [...] piszą to samo w kółko, nie zwracając uwagi na to, że już dawno zostało powiedziane iż są w błędzie.


Poprawiłem dla Ciebie wiadomość, nie musisz mi dziękować. Polecam swe usługi na przyszłość.
Nawiasem mówiąc, mem ZUO jest tutaj równie przyjęty jak znane w całym fandomie "Wszyscy mamy to samo" czy "Wielki Zoltan", którym, jak mam nadzieję, istnienia i funkcjonowania nie odmawiacie. Ale jeśli tak, bardzo proszę, napiszcie to na ACP.
Serdecznie pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku
Daerian

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 19:45   

Serika napisał/a:
Norrc napisał/a:
nie zwracając uwagi na to, że już dawno zostało powiedziane iż są w błędzie.

Avellana napisał/a:
Skoro moderacja i administracja nie podejmują żadnych kroków w danej sprawie, należy uznać, że tego rodzaju styl lub zachowanie są dopuszczalne.

Mnie się wydaje, że to było wystarczająco przejrzyste...


Aaa, czyli nie chcemy prowadzić konstruktywnej dyskusji, tylko tworzyć bezsensowny słowotok. Tylko dlatego, iż jest to dopuszczalne? Zresztą... nasze prawo (nie tylko tanucze) nie zabrania robić z siebie głupka (nie użyję innego słowa, choć bardzo chcę to zrobić...). Nikt za to siedzieć nie pójdzie. Powodzenia z takim nastawieniem.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 29-12-2008, 20:13, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 19:46   

Serika napisał/a:

Podejrzewam, że kilka osób po prostu poczuło się urażonych... Oczywiście nie wykluczam, że chodziło Ci o coś innego, ale w takim razie, sądząc po reakcji członków forum, wyraziłeś się wyjątkowo nieprecyzyjnie.



Widzę, że trzeba to napisać łopatologicznie.

Społeczność tanuki to nie grupa o jasno określonym profilu czy składzie. Nie da się zaklasyfikować użytkowników na forum tak prosto jak "ci zintegrowani" i "ci nie zintegrowani", każdy użytkownik forum jest osobną jednostką, posiadającą własne zdanie - dlatego głupotą jest powiedzieć, że "zuo" uznawać muszę, aby móc zostać "przyjętym" do społeczności. Czuje się częścią społeczności na tym forum od dawna, świetnie tu się bawię, zwłaszcza w multiświecie. Kwestia "zua", co już wielokrotnie podkreślałem, zupełnie mnie nie obchodzi, nie zwracam na to uwagi. Nie przeszkadza mi to się świetnie dogadywać z wieloma użytkownikami - na forum, ale też prywatnie.

Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to nie z mojej winy. Nie zamierzam też przepraszać, choć normalnie bym to zrobił, nawet pomimo mojego braku złych intencji. A nie robię tego, bo spora grupa ludzi przyjęła sobie za cel obrazić mnie. Odebrało mi to zapał do takowego wysiłku.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 29-12-2008, 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 19:48   

Daerian napisał/a:

Poprawiłem dla Ciebie wiadomość, nie musisz mi dziękować. Polecam swe usługi na przyszłość.


Nie, dziękuję. Nie skorzystam. Jednak oryginalna treść posta jest bliższa prawdzie. Nie bronię MAC. Piszę o CAŁOKSZTAŁCIE. Troszkę samokrytyki mój drogi... Nie zwalaj wszystkiego co "zue" na MAC.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 29-12-2008, 20:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 19:55   

Cytat:
dlatego głupotą jest powiedzieć, że "zuo" uznawać muszę, aby móc zostać "przyjętym"

Costly, ale tu nikt tu nic podobnego nie napisał. Przeczytaj uważnie post Totema - wspomina on jedynie, że "zuo" jest elementem komunikacji w grupie. Nie napisał, że trzeba go używać czy uznawać; chodzi tylko o to, aby - mówiąc kolokwialnie - "wiedzieć co jest grane".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-12-2008, 20:03   

Seriko odniosę się do twoje pierwszego posta. Ja uważam, że jeśli ktoś założy konto na tanuki, to staję się automatycznie częścią tanukowej społeczności. Natomiast taką szerszą integracje tutaj rozumiem od stopnia w jakim dany forumowicz udziela się na forum. Pisanie mądrych postów czy recenzji pogłębia ten proces. Jeśli chodzi o twoja krytykę pewnych zachowań, to ja się mogę z tobą zgodzić, pod warunkiem, że odnosisz się do ogółu. Ale jeśli twój post jest skierowany w pewną wąską grupę ludzi, to mogę ci powiedzieć, że odnosisz mylne wrażenia. To, co piszesz, to twoje odczucia. Nie jest tak jak poddajesz. Ja na pewno nie zamierzam w butach tutaj gdziekolwiek włazić.

Enevi, Alira14, xeniph, Momoko, Nanami, Easnadh, Irin, Salva jesteście wszystkie ZUOOOeee, ale nawet ZUO będzie kiedyś miało swój słabszy dzień. Pamiętajcie o tym ;-).

Tilk, nie pisz, że temat jest żałosny. Dużo osób wypowiedziało się krytycznie pod adresem jego autora. No, ale jednak się wypowiedziało, więc w jakiś sposób forumowicze są zaciekawieni treścią tematu. Po za tym jesteś moderatorem wiec ciężko cie krytykować. Bo posiadasz pewne uzbrojenie. Nikt nie zaprzecza tanukowej społeczności. Byłoby to straszną głupotą, wierz mi. Chodzi tylko o to, że społeczność forum to nie tylko jedna jasno określona i zdefiniowana grupa, a użytkownicy dzielą się jedynie na tych, którzy do niej należą i pozostałych. Coś źle odebrałeś. Albo ja coś źle odebrałem.

Teukrosie, proszę o nie wciskanie tutaj mojego MACzka. Nawet jeśli ta myśl sama ci się nasuwa. MAC żyje sobie spokojnie w multi. Otrzymujesz teraz ode mnie pierwsze Altruistyczne ostrzeżenie. Jeśli sytuacja się powtórzy zacznę ci przysyłać na pm moje wiersze. Nie chcesz tego chłopie, nie chcesz.

Totem, spodobał mi się twój wykład, ma coś w sobie. Zacząłeś od książki Philipa Zimbardo"Psychologię i Życie". I krok po kroku lawirując w opisie grupy społecznej doszedłeś do sedna ZUA - z mojej strony respekt.
Ale koniec końców przyjdzie taki czas, w którym twój róż zostanie utopiony w Altruizmie ;-).
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-12-2008, 20:09   

Norrc napisał/a:
Rozumiem, wyższość ta polega na nadinterpretacji wypowiedzi innych osób, tak? Większość tanuków cechuje się omijaniem niewygodnych im postów, albo ich przeinaczaniem. Gdy coś jest im nie na rękę, pokrzepieni swoją "Wielką Siłą", wynikająca w większości z mnogości, piszą to samo w kółko, nie zwracając uwagi na to, że już dawno zostało powiedziane iż są w błędzie.


Nie! Zwyczajnie, gdy człowiek przychodzi na forum i widzi, że powstał na nim temat o poprawności wyrazu "zuo" stworzony przez facetów posługujących się masą "moudrych" słówek, których wyraźnie nie rozumieją to... to zaczyna się śmiać. Chyba w każdym akapicie przeciwnicy zua pomylili znaczenie, przekręcili, lub zastosowali w ośmieszający się sposób minimum trzy wyrazy. Kiedy człowiek to zobaczy zaczyna się zwyczajnie śmiać.

Norrc napisał/a:
Nie dziękuję, nie skorzystam. Jednak oryginalna treść posta jest bliższa prawdzie. Nie bronię MAC. Piszę o CAŁOKSZTAŁCIE. Troszkę samokrytyki mój drogi... Nie zwalaj wszystkiego co "zue" na MAC.


Samokrytyki?

Okaże samokrytykę, jeśli ty to zrobisz. W twoim poprzednim poście jest 7 błędów. Znajdź je. Nie będzie to trudne. Mi, dyslektykowi się udało.

Niemniej jednak muszę docenić wysiłki Kica dążące do rozweselenia użytkowników Forum. Proponuje mu zająć się następującymi kwestiami:
- dlaczego Forum ma szarawy lay, skoro anime są wielobarwne?
- dlaczego tytuł strony zaczyna się na T?
- dlaczego można stosować avatary, kiedy mogą one łamać prawo autorskie?
- dlaczego można mówić na forum źle o anime, skoro podpada to pod zniesławienie z udziałem mediów?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-12-2008, 20:18   

Altruista, Mai w tej chwili łapie pokemony, nie zamierza się odrywać od tej jakże pożytecznej czynności tylko po to, aby skreślić do was parę słów.

(tu następuje cytat) Niemniej jednak: Altruisto, lubię cię. Masz prawidłowe podejście do sprawy. Niech zuo będzie z wami. Kropka. (koniec cytatu)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 20:19   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie! Zwyczajnie, gdy człowiek przychodzi na forum i widzi, że powstał na nim temat o poprawności wyrazu "zuo" stworzony przez facetów posługujących się masą "moudrych" słówek, których wyraźnie nie rozumieją to... to zaczyna się śmiać. Chyba w każdym akapicie przeciwnicy zua pomylili znaczenie, przekręcili, lub zastosowali w ośmieszający się sposób minimum trzy wyrazy. Kiedy człowiek to zobaczy zaczyna się zwyczajnie śmiać.


Przykłady proszę.

Zegarmistrz napisał/a:
Samokrytyki?

Okaże samokrytykę, jeśli ty to zrobisz. W twoim poprzednim poście jest 7 błędów. Znajdź je. Nie będzie to trudne. Mi, dyslektykowi się udało.


Tak, znalazłem jedną literówkę. Wybacz. Teraz czekam na pozostałe sześć. Tutaj również proszę o przykłady. Pewnie zaczniesz się czepiać interpunkcji, bo najłatwiej.

EDIT. Zawsze istnieje taka możliwość, iż twoja dysleksja jest tak dalece zaawansowana, iż widzisz błędy których nie ma. Jeśli tak, to źle z tobą...

_________________


Ostatnio zmieniony przez Norrc dnia 29-12-2008, 20:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-12-2008, 20:19   

Costly napisał/a:
Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to nie z mojej winy. Nie zamierzam też przepraszać, choć normalnie bym to zrobił, nawet pomimo mojego braku złych intencji. A nie robię tego, bo spora grupa ludzi przyjęła sobie za cel obrazić mnie. Odebrało mi to zapał do takowego wysiłku.

Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z osób piszących w tym temacie miał na celu obrażenie Ciebie. Jeżeli w ten sposób odebrałeś któryś z moich postów, to przepraszam, nie takie były moje intencje. Wydaje mi się natomiast, że jeśli w jakimś temacie ktoś wymyśla kolejne epitety (niedojrzałe, żenujące itp.) wobec osób, które traktują pewne wyrażenia jako element swoistego lokalnego folkloru (bo tym dokładnie jest przedmiot dyskusji), uważają to za element zabawy i generalnie dobrze sie tu bawią, to dość naturalne jest, Że w którymś momencie kończy się ludziom cierpliwość. Chyba zupełnie przypadkiem trafiło akurat na Twój post. Nie czuję specjalnej potrzeby używania wyrażeń typu "zuo" i "guębia", ale pomimo to czuję się nieco urażona wypowiedziami panów "dojrzałych purystów językowych". Zapewne zupełnie niechcący, ale napisałeś coś, co sprowokowalo mnie do wzięcia udziału w dyskusji. Jeśli czujesz się urażony - jeszcze raz przepraszam.

Norrc - jeśli wolisz dłuższe formy wypowiedzi, odsyłam do posta Totema. Wydaje mi się, że ujął tam wszystko, co najwazniejsze.

Altruista - oczywiście, że to, co piszę, to moje odczucia. Trudno, żeby było inaczej. Wydaje mi się zresztą, że już kiedyś na temat społeczności i wkraczania do niej rozmawialiśmy na ircu. Chyba nie mam nic do dodania ponad to, co napisałam wtedy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-12-2008, 20:21   

Junot to w sumie taki generał był. Nic mi nie wiadomo, by udzielał się na forum.

Cytat:
Nie da się zaklasyfikować użytkowników na forum tak prosto jak "ci zintegrowani" i "ci nie zintegrowani", każdy użytkownik forum jest osobną jednostką, posiadającą własne zdanie - dlatego głupotą jest powiedzieć, że "zuo" uznawać muszę, aby móc zostać "przyjętym" do społeczności.


"Zuo" samo w sobie oczywiście nie stanowi o przynależności do zintegrowanych, ale awersja do tego rodzaju charakterystycznych elementów lokalnej "subkultury" - już jak najbardziej. Tobie nie przeszkadza - Bóg z Tobą. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie zaakceptować nie tylko takich drobnostek, ale też podstawowych zasad rządzących społecznością, to przykro mi, ale nie widzę powodu dla którego miałby być uważany za równoprawnego członka społeczności - no sorry, ale lajf is brutal.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 20:21   

Teukros napisał/a:

Costly, ale tu nikt tu nic podobnego nie napisał. Przeczytaj uważnie post Totema - wspomina on jedynie, że "zuo" jest elementem komunikacji w grupie. Nie napisał, że trzeba go używać czy uznawać; chodzi tylko o to, aby - mówiąc kolokwialnie - "wiedzieć co jest grane".


To o czym mówisz było w drugim akapicie tego postu. To o czym mówię ja było w trzecim.

Serika - niepotrzebnie przepraszasz, nie chodziło mi o ciebie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 29-12-2008, 20:32, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2008, 20:26   

Serika napisał/a:
Norrc - jeśli wolisz dłuższe formy wypowiedzi, odsyłam do posta Totema. Wydaje mi się, że ujął tam wszystko, co najwazniejsze.


Nie musisz mnie odsyłać. Ja, nie tak jak niektórzy, czytam posty poprzedników zanim sam coś napiszę. Gdybyś Ty również to zrobiła, wiedziałabyś, że nie wypowiadałem się w kwestii "zua", tylko sposobu prowadzenia rozmowy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group