FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Ichigo111
Gość
PostWysłany: 27-12-2008, 00:32   

Witam, szukam jakiś wciągnających serii anime, mile widziane nowości. Chodzi mi głównie o legendarne tutuły czyli takie które "każdy" fan anime słyszał. Głownie chodzi mi o anime akcji (może być s.f, mecha, fantasy itp itd.). Coś epickiego. Osobiście oglądałem np. Code Geass, Macrossy, Kanon, Berserk, Evangelion, Naruto, DB, Bleach. Wielkie serie anime. Wiem, że to dalej dość ogólne ale nie potrafię sprecyzować bardziej, bo lubię ogólnie wszystkie gatunki z dobrą wciągającą fabułą. Tak jak mówiłem mile widziane nowe produkcje (np 2002-2008) ale dobrymi, starymi nie pogardzę również. Thx
Przejdź na dół
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 00:54   

Ichigo111 może spodoba Ci się :
D.gray-man
Blood+
Full metal panic!
darker than black
death note
claymore
wszystkie one róznia się od siebie ale myślę, że w każdym jest cos co Cię zainteresuje:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 01:02   

Zwłaszcza Death Note należy do tych głośnych produkcji. Dodał bym do całej listy sugerując się owym stwierdzeniem "nowe":

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Air, Tengen Toppa Gurren Lagann, Fate/Stay Night, Shakugan no Shana. Tyle mi przychodzi do głowy spośród tych, z którymi większość zapewne miała kontakt.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kon Płeć:Mężczyzna
Wanna die?


Dołączył: 27 Gru 2008
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 17:29   

Ja mogę polecić:
1.Rosario to Vampire(obie części)
2.Zero no Tsukaima (wszystkie części)
3.Bleach (jeśli ktoś lubi powyżej 200 odcinkowe)
4.Chaos;Head
5.DearS
6.Elfen Lied
7.Erementar Gerad
8.GTO
9.Busou Renkin
10.School Rumble (obie części)

_________________
Nie mówcie mojej mamie że jestem otaku :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
722996
VV
Gość
PostWysłany: 27-12-2008, 17:44   

Witam, poszukuję romantycznych anime, ale tylko z HAPPY ENDEM !. Mogę być krótkie, długie, s.f, magic, real. Nieważne. Byle tylko kończyły się szczęśliwie dla głównej pary/par. Serie które nie są stricte romantyczne, ale mają silny, szczęśliwie zakończony wątek też mile widziane.

Tutaj mam tytuły już polecone. Piszcie te których jeszcze nie ma na tej liści

Ai Yori Aoshi
Hand maid May
Karin
Lovely Complex
Mahoromatic
Midori no hibi
Moon Phase
machoraba
girls bravo
Ef- tale of memories
rec
Video Girl Ai
Onegai teachet/twins
Asatte no Houkou
Aishiteruze Baby
maison ikkoku
Nogizaka Haruka no Himitsu

PS. I proszę, nie róbcie se żartów. Na innym forum ktoś polecił mi anime, że niby szczęśliwie się kończy, okazało się, że nie i po obejrzeniu zakończenia myślałem, że samobója walne. Widzę, że tu tak nie ma, ale apeluje to waszej praworządności :D
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 18:08   

Ef: A Tale of Melodies (to nie to samo co Tale of Memories, nie ma recenzji na tanuki)
Nagasarete Airantou
Seto no Hanayome
Final Approach
Toshokan Sensou
Lamune
Clannad (choć tu zakończenie jest dość otwarte, trwa druga seria, nie wiadomo jak skończy się cała historia. Pierwsza seria tak czy inaczej kończy się szczęśliwie)
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (tu można by się kłócić, czy zakończenie jest szczęśliwe. Ja jednak twardo upieram się, że tak)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 18:18   

VV a co to bylo za anime, które Ci polecili?
ja z romantycznych i ze szcześliwym zakończeniem polecam: special a, itazura na kiss i code-e, no może jeszcze Fushigi Yuugi(ostrzegam jednak, że czasem może wkurzać).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 18:27   

Kimi-kiss - do zbyt ambitnych moze nie należy, ale jest to dosyć klimatyczny romans i nawet zapada w pamięć, co w moim przypadku raczej rzadko się zdarza.

Lovely complex - jeden z najlepszych romansów jakie widziałem, polecam z czystym sercem.

Nodame Cantabile - cud, miód i orzeszki :D

Suzuka - czasami bywa dramatyczne, ale kończy się szczęśliwie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shesara Płeć:Kobieta

Dołączyła: 27 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 22:31   

Ohayo! Może mi ktoś powiedzieć czy istnieje anime podobne do Hakushaku to Yousei. i czy ktoś wie czy wyjdzie druga seria HtY? Strasznie mnie nakręciło to anime na takie klimaty i teraz szukam właśnie czegoś podobnego ale nie umiem się doszukać. Jeżeli ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytanie będę wdzięczna i z góry arigato :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hania911 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 28 Gru 2008
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2008, 02:00   Anime

Witajcie!!
Mam do Was pytanie związane z anime. A mianowicie, jakie anime jest podobne do Bokura ga ita, Ai yori aoshi lub Nany ? Chciałabym cos związanego z romansem dramatem etc. Czekam na ciekawe propozycje ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-12-2008, 03:54   

Istnieje już inny temat, który służy takim pytaniom. Co więcej, ostatnie posty tego tematu aktualnie szczęśliwie pokrywają się z tematyką przez ciebie poszukiwaną. Wystarczy zajrzeć.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-12-2008, 15:41   

Scalono do właściwego tematu.
Na przyszłość proszę używać opcji "szukaj" i pisać w temacie przyklejonym.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2008, 16:01   Re: Anime

hania911 napisał/a:
Witajcie!!
Mam do Was pytanie związane z anime. A mianowicie, jakie anime jest podobne do Bokura ga ita, Ai yori aoshi lub Nany ? Chciałabym cos związanego z romansem dramatem etc. Czekam na ciekawe propozycje ;]


Paradise Kiss - przypomina Nanę, pod niektórymi względami nawet ją przewyższa, chociaż w ostatecznym rozrachunku jednak Nana zdaje się lepsza.

Peach girl - przed chwilą oglądałem ostatni odcinek, mało to ambitne, czasami bywa tak niedorzeczne, że aż się płakać chce. Mimo to jednak momentami chwyta za serce, w nocy spać nie umiałem, bo skończyłem oglądać w dosyć kluczowym momencie ;D Ostrzegam, że kreska jest niezbyt ładna, mimo to kojarzy się z Bokurą, więc dla mnie to tylko zaleta.

Ef: A tale of memories, Ef: A tale of melodies: osobiście wolę to drugie, ale jako cały cykl na pewno warte obejrzenia, porusza ciekawe sfery ludzkiego życia, ukazując je w dosyć nietypowy sposób.


Ogólnie to uwielbiam dobre romanse okraszone szczerym wątkiem dramatycznym, niestety nie ma ich zbyt dużo, a przynajmniej ja znaleźć nie umiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2008, 20:27   

A ja mam pytanie dość zawężone tematycznie do jednego anime: Gundam Seed / Seed Dsetiny

Kto oglądał? Mam pytanie: Czy warto?

Przy okazji dodam, że nie jestem wielkim fanem anime z gatunku mecha. Wyjątek uczyniłem dla Evangeliona i Blue Gender, bo tam mechy są uzasadnione naukowo, albo dość realistyczne. Jak to się ma z Gundam Seed? Dodam, że oglądałem opening (invoke) i bardzo mi się spodobał (muzyka i postacie w nim przedstawione). Walczę tylko z moim uczuleniem na mechy, więc pytam jeszcze raz: Czy warto?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2008, 20:48   

Doktor J napisał/a:
Przy okazji dodam, że nie jestem wielkim fanem anime z gatunku mecha. Wyjątek uczyniłem dla Evangeliona i Blue Gender, bo tam mechy są uzasadnione naukowo, albo dość realistyczne. Jak to się ma z Gundam Seed?

Seed to takie CG, tyle, ze bez geasa, z mniejszą dawką humoru, z bardziej naiwnymi postaciami. No i z mniej udziwnionym światem.

Jak szukasz czegoś z real robots, to jest VOTOMS (autora Blue Gender), Patlabor (OVA i filmy. TV-ka jest trochę gorsza). Z gundamów kwalifikuje się oryginalna saga z niektórymi przystawkami (można ściągnąć wersje filmowe, bo pierwszego Gundama trudno strzymać, ale Z-tka jest już super. Z tej jest też bardzo fajny IGLOO, jedno z niewielu anime typowo wojennych z mechami.) i gundam 08th team (czy coś takiego).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 90 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group