FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
  "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R.Martina
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-02-2011, 22:05   

Meliana, świetny avek! Dany RLZ!

Kto zamierza oglądać serial?
Co sądzicie o obsadzie?
Rozpiska bardziej aktualna, ale niekompletna

Jak dla mnie większość trafiona idealnie. Tylko pani Stark trochę za stara. Dany (moja ulubienica so far) świetna, a Drogo wreszcie sprawił, że sceny z nim mogę czytać bez ataku śmiechu. Nie mogę doczekać się kwietnia.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-02-2011, 11:15   

Oj cie że. Wygląda jak stary Robin Hood z lat 80. A to dobry prognostyk.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-02-2011, 17:10   

Caladan napisał/a:
Wygląda jak stary Robin Hood z lat 80.

No właśnie... i z tych materiałów które słyszałem, muzyka jest też co najmniej równie trafiona jak Clannad z tamtej serii.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-03-2011, 12:13   

Przeżyłem ostatnie 5 lat w schowku na miotły, w związku z czym właśnie kończę czytać pierwszy tom. I tak na gorąco mam do powiedzenia dwie rzeczy. Pierwsza - są jakieś podobne książki? Bo za parę tysięcy stron skończy mi się Pieśń Lodu i Ognia i chcę wiedzieć, czy mam się szykować na świat pełen gorszych książek, czy może jest jakaś nadzieja?

A druga rzecz - zostało mi tak ze 30 stron, siedzę na uczelni i... rany, jak to się dołująco kończy...
Spoiler: pokaż / ukryj
I mean, na początku tu była taka masa fajnych, lubialnych postaci! Znakomitą większość wytłukli, a całej reszcie zafundowali życiową traumę... Ze Starków została tylko Catelyn i Robb, reszta martwa, kaleka, na wygnaniu lub straumatyzowana do końca życia... Król Robert umarł będąc cieniem wielkiego wojownika, Khal Drogo - zabity przez random event, Daenerys straumiona i bezbronna, Jon na wygnaniu, w czarnym stroju... Ale najbardziej to mi szkoda Neda, wierzyłem że uda mu się coś zrobić, coś zmienić...

Za to sytuacja polityczna wygląda trochę pocieszająco - wygląda na to, że Lannisterom się oberwie. Czas przerzucić się z fanboyowania Nedowi na któregoś z Baratheonów.
Ogólnie boska książka. I w sumie cieszę się, że odkryłem cykl relatywnie późno, bo dzięki temu większa część jeszcze przede mną :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-03-2011, 12:46   

Cytat:
Pierwsza - są jakieś podobne książki?


Hmmm, spróbuj coś Guya Gavriela Kaya - poza trylogią fionavarską pisze bardzo dobrze i na podobnym poziomie realizmu i dbałości o szczegóły co Martin. Ma natomiast inny styl, bardziej elegancki i mniej pesymistyczny, który mi osobiście pasuje bardziej niż styl "Pieśni...". Proponuję na początek "Lwy Al-Rassanu", z akcją osadzoną we wcale-nie-Hiszpanii - ma genialną trójkę bohaterów, których łączą cholernie skomplikowane relacje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-03-2011, 13:35   

Dobra, doczytałem te ostatnie 30 stron pierwszego tomu i wow... Nic, tylko pokłonić się przed geniuszem autora. Genialne zakończenie, po prostu genialne!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-03-2011, 16:56   

Vodh, jedynym (zdaniem większości fanów gatunku) pisarzem fantasy, który obecnie dorównuje Martinowi jest Steven Erikson, ale jego książki budzą znacznie większe kontrowersje pod względem ich jakości, a pierwszy tom jest dość mocno zniechęcający. Ale to rzecz gustu, ja na przykład bardziej lubię Eriksona.

I tak nawiasem...
http://georgerrmartin.com/if-update.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-03-2011, 17:19   

Asthariel napisał/a:
jedynym (zdaniem większości fanów gatunku) pisarzem fantasy, który obecnie dorównuje Martinowi jest Steven Erikson, ale jego książki budzą znacznie większe kontrowersje pod względem ich jakości, a pierwszy tom jest dość mocno zniechęcający. Ale to rzecz gustu, ja na przykład bardziej lubię Eriksona.

podpisuje się pod tym postem

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-03-2011, 21:18   

Vodh, gre
Asthariel napisał/a:

I tak nawiasem...
http://georgerrmartin.com/if-update.html


Kupiłam już sampana.
Otworzę jak słowo stanie się ciałem:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-03-2011, 22:06   

Jest też nowy trailer serialu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-04-2011, 21:30   

Pierwszy odcinek już wyszedł, jak tam wrażenia?

O ile niektóre rzeczy mi się nie podobają, muszę przyznać, że aktorów dobrano wręcz idealnie. No, może zachwycanie się Sansy przystojnym młodym Lannisterem jest trochę wtf-owe...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-04-2011, 14:10   

JJ, nie znasz się, nie jesteś pseudośredniowieczną 12 latką.

HBO zrobiło promocję dla plebsu, więc kazałam w domu nagrać. Ręka mnie świerzbi, ale obejrzę w ludzkich warunkach.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-04-2011, 14:15   

Morał z pierwszego odcinka - czasem jednak warto słuchać matki. Tak poza tym wrażenie póki co pozytywne. Neda Starka wyobrażałem sobie odrobinę chudszego (może umknął mi jakiś opis), ale do gry aktorskiej Seana Beana najprawdopodobniej nie będę miał żadnych zarzutów. Nie widać też, żeby twórcy zamierzali ugrzecznić materiał książkowy, więc jestem póki co ostrożnym optymistą, choć ciekawi mnie, jak budżet udźwignie sceny batalistyczne.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2011, 16:59   

JJ napisał/a:
Pierwszy odcinek już wyszedł, jak tam wrażenia?

Ogólnie serial ciekawy nie nudzi, aktorzy dobrze dobrani. Zwłaszcza Sean Bean w roli Lorda Starka wypada nieźle. Dialogi stoją na dobrym poziomie i nie ma co do nich jakichś zastrzeżeń. Mam tylko nadzieję, że w dalszych odcinkach rola kobiet nie będzie się sprowadzała tylko do jednej rzeczy.

Cytat:
Morał z pierwszego odcinka - czasem jednak warto słuchać matki

Chętnie się pod tym podpisze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Meliana Płeć:Kobieta
desert rose


Dołączyła: 22 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2011, 20:51   

Stało się. Długo oczekiwana ekranizacja monumentalnej Sagi zagościła na szklanym ekranie. Czekałam na nią z niecierpliwością, ale też pewną obawą. Wiadomo, że z ekranizacjami bywa różnie, a wyobraźnia twórców filmowych ponosi czasem bardziej niż samych pisarzy. Martinowskich purystów mogę uspokoić. Pierwszy odcinek jest wierny oryginałowi i zanosi się na to, że z pozostałymi częściami będzie tak samo ( ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :p)


Spoiler: pokaż / ukryj
Wierność literackiemu pierwowzorowi jest na pewno głównym atutem początkowej odsłony „Gry o tron”. Ale na szczęście nie jedynym. :-) Już sam opening pokazuje, że nie będzie to kopia „Władcy Pierścieni” (i dzięki Bogu!). Obsada robi wrażenie nawet jeśli wiek aktorów jest nieco podciągnięty (bardzo bałam się o Cat, gdyż Michelle Fairley wydawała mi się za stara do tej roli. Na szczęście aktorka nadrabia grą, jest wyrazista i pasuje do Seana „Neda” Beana). Plenery wspaniałe (Pentos, czyli jedna z odsłon „Ognia” – cudowne), muzyka może nie odkrywcza, ale przyzwoita (wpada w ucho szczególnie gdy goniec niesie wieści do Winterfell o pojmanym dezerterze), obrazy nie przytłaczają i tworzą atmosferę oryginalnego świata z pogranicza fantastyki i Średniowiecza.
Jednym z dominujących motywów w PLiO – oprócz polityki, spisków i knowań – jest erotyka, która (nie ukrywam) czasami mnie szokowała. Nie inaczej jest w serialu. Pewnie nie jeden purytanin odwróci ze zgorszeniem oczy na widok scen seksu brata z siostrą, czy dzikich orgii Dothraków. Serial mimo wszystko stara się zachować umiar i nawet takie sceny zrobili z pewnym wyczuciem (którego zabrakło zresztą twórcom naszego „Wiedźmina”).
Wracam do obsady i muszę raz jeszcze podkreślić, że jest naprawdę wyśmienita. Do moich zdecydowanych faworytów zaliczam Emilię Clarke grającą Daenerys (wydaje się nie tylko piękną, ale i dobrą aktorką) i Harry’ego Lloyda odgrywającego rolę Viserysa (wypada świetnie jako podły i okrutny braciszek). Oczywiście rola Neda, Roberta, Tyriona i Jona też niczego sobie. Ale moje serce ukochało dwójkę dzieci Neda, a mianowicie Aryę i Brana (świetni młodzi aktorzy). Kibicuję im i mam nadzieję, że w serialu będą jeszcze ciekawsi niż w książce.

No koniec kilka zdań marudzenia. Większość rzeczy naprawdę mi się podobała, ale jest kilka „ale”. Prolog nie do końca mnie zachwycił. W założeniu miał być straszny, ale dla mnie był raczej sztuczny, tak samo jak Inni ( Mur za to prezentuje się pierwszorzędnie ). Winterfell z kolei przypomina mi swoją konstrukcją schronisko na Śnieżce. Wolałabym raczej tradycyjną twierdzę rodem ze Średniowiecza, niż te koliste wieże. Wilkorki choć niewątpliwie słodkie, ale wyglądają bardziej na pieski niż wilki. No i na mój gust było ich trochę za mało. Nie wiemy jak na ich widok zareagowała Sansa, Arya i Rickon, a bardzo chciałam to zobaczyć.

To tyle świeżych emocji. Na początek chyba wystarczy.
Pozdrawiam

_________________
"Niebo tego świata. Odtąd każdy rok jest wygraną." Issa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group