FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Zadusiłabym/łbym... Literatura i film...
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2006, 09:43   

Cytat:
Ludzie bezdomni - wszyscy
Chłopi - wszyscy

To się nazywa "solidarna Polska".
Przejdź na dół
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 15:08   

Pisarzy wieku XIX. Tych, co to Wyelkimi nazwani zostali.

17 lektur na ten rok, w tym kilkutomowce, w większości takie, od których odpadłam z dzikim gwizdem...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2006, 15:45   

A duś sobie kogo chcesz, ale od Stendhala, Balzaca czy Wilde'a trzy kroki w tył (ich chyba w obecnej lekturze nie ma).
Ja generalnie lubię powieść XIX wieczną.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 15:55   

Grisz - z nie-polskich wyelkich pisarzy widzę w spisie li i tylko Goethego i Conrada... A reszta jednym cięgiem, polscy Wyelcy Pisarze, ze szczególnym uwzględnieniem takich kwiatków jak Żeromski czy inny Słowacki.

Poza tym - pytanie za dziesięć punktów - ile razy można przerabiać Pana Tadeusza?
Odpowiedź: TRZY. Przerabiałam liczne a obszerne fragmenty Pana Tadka w podstawówce, prawie na każdym roku. Przerabiałam więcej obszerniejszych fragmentów w gimnazjum. A teraz do diabła będę przerabiać całość.

NIE MOGĘ PATRZEĆ na tę książkę!! Po prostu NIE MOGĘ!!!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 16:19   

Conrad też jest polski, tylko się wypiął XD

Wyelkich Pisarzy Polskich XIX w. też bym z chęcią udupiła, zwłaszcza "miłością" pałam do Tfu-Wieszcza-Od-Siedmniu-Boleści...

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2006, 21:07   

Mai_chan napisał/a:
Poza tym - pytanie za dziesięć punktów - ile razy można przerabiać Pana Tadeusza?
Odpowiedź: TRZY. Przerabiałam liczne a obszerne fragmenty Pana Tadka w podstawówce, prawie na każdym roku. Przerabiałam więcej obszerniejszych fragmentów w gimnazjum. A teraz do diabła będę przerabiać całość.

NIE MOGĘ PATRZEĆ na tę książkę!! Po prostu NIE MOGĘ!!!


Ja bym tak starasznie po Tadku nie jeździł - bo tą książkę czyta się na raz , nie jest bynajmniej trudna w odbiorze ("Szewcy" to to nie są), Ja osobiście książke mile wspominam wszczególności podoba mi się ta poetyka opisów przyrody - to naprawdę prawie można poczuć. Wydaje mi się że książka przez to ciągłe przerabianie w szkole poraz enty jest tylko nie potrzebnie trywializowana i przez co umniejszane są jej walory jako książki - która naprawdę jest esensją pozytywnych mitów na temat Polaka schyłku ery szlacheckiej.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-09-2006, 21:10   

Udai - a myślisz, że dlaczego ja nie mogę na nią patrzeć? Tak, ja uważam, że jako książka to może i nawet w porządku... Ale zbrzydła mi w sposób niemożebny, z wyżej wymienionych powodów

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-09-2006, 12:28   

Majeczko, nie narzekaj.

Ode mnie na przykład, jako od humanisty, oczekiwano wybrania (wraz z uzasadnieniem) i zapamiętania wybranych fragmentów.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 13:02   

No coz, w szostej klasie szkoly podstawowej musialem wkuc nieszczesny koncert Wojskiego na rogu, do dzisiaj mam po tym traume;)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-09-2006, 13:28   

Zignorowałam Pana Tadeusza jako lekturę. Miałam się nauczy apostrofy i tyle jeśli o mnie chodzi.
Zaczynam Przedwiosnie. Zastanwiam się po co mam się zanuża aż po szyję w nieaktualne idee problemy bochaterów kturych moi dziadkowie może by uznali za współczesnych ale ja uznaję za naiwnych... Międzywojenne to zło.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-09-2006, 13:44   

Cytat:
Zastanwiam się po co


Jestem coraz bardziej pewny, iż odpowiedź brzmi "bo Żeromski był znajomkiem ludzi z sanacji, która go promowała".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-09-2006, 14:46   

Cytat:
No coz, w szostej klasie szkoly podstawowej musialem wkuc nieszczesny koncert Wojskiego na rogu, do dzisiaj mam po tym traume;)

Phi, przynajmniej po polsku...ja do dziś mogę wyrecytowac z pamięci całe "Galia est omnis divisa..." po tym jak w drugiej licealnej to zakuwałem. Przynajmniej na studiach nie musiałem, wystarczyło że wyrecytowałem na tych samych zajęciach, gdy pierwszy raz to robiliśmy.
Cytat:
Jestem coraz bardziej pewny, iż odpowiedź brzmi "bo Żeromski był znajomkiem ludzi z sanacji, która go promowała".

Ja bym powiedział, że jego społecznikowski zapał i krytyczne podejście do II RP sprawiły, że za komuny wszedł do knano lektur (Baryka na czele robotników, te sprawy).
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-09-2006, 19:12   

Cóż, może się przynajmniej w grobie trochę poprzewracał...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-09-2006, 19:16   

Grisznak, a u Was też lecieli po ocenie, jeśli akcenty były w nieodpowiednich miejcach? :D
(też chyba bym umiała teraz spory kawałek wyrecytwać... Tak, to były czasy XD)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 21:06   

IT. napisał/a:
Zignorowałam Pana Tadeusza jako lekturę. Miałam się nauczy apostrofy i tyle jeśli o mnie chodzi.

A ja przeczytałam z wypiekami na uszach, bo się z miejsca zakochałam w księdzu Robaku. Na ogół nie przeszkadzało mi, że moje ulubione książki przerabialiśmy potem w szkole, nawet jeśli wiązało się to z obrzydzaniem i wkuwaniem wybranych fragmentów opisów przyrody na pamięć.
Drugi raz Tadek przeżył u mnie renesans w średniej, ale nie z powodu owtórnego omawiania, ale dlatego, że dobrałam się do felietonów Żeleńskiego o Tadziu i przekrętach finansowo-politycznych Sopliców.^^

Kogo bym dusiła...
Lady Katarzynę z "Dumy i urzedzenia" - nie przeszkadzała mi w książce za bardzo, ale jakbym spotkała...
Dolores Jane Umbridge z Pottera - samo czytanie o tej babie sprawiało, że zaczynałam wykręcać okładki
niejaką Rapsodię z "Rapsodii" - ladacznicę, poetkę, dziewicę, babcię wszystkich napotkanych dzieci i dziewczę z każdej przepowiedni swego nieszczęsnego świata. Jeśli dołozyliby i faceta tej Mary Sue jako bonus, mogłabym udusić i jego, za bezbarwny był na moją osobistą nienawiść.
Fedrę z cyklu o Kushielu - ladacznicę, nie dziewicę, za to masochistkę i szpiega z przerostem ego
Blada Kobieta z cyklu o Bastardzie Rycerskim - kto czytał, ten wie, co to za babsko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group