FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Ksiązki do których powracacie:
Wersja do druku
Bajachikoma Płeć:Mężczyzna
Indywiduaristo


Dołączył: 18 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2007, 16:52   

Opuścić Los Raques Macieja Żerdzińskiego. Czytam ta ksiazke raz na dwa lata i zawsze mnie zaskakuje. Jest niesamowita, troche psychodeliczna ale nie chaotyczna i bełkotliwa. Psychodela mi sie raczej nie podoba ale Żerdziński ładnie prowadzi tu akcje, przejrzyscie a bohaterowie sa z "Krwi i kosci" I nie kieruja sie nie wiadomo czym. Troche tu c-punku, troche dragów ale mi najbardziej podobaja sie bohaterowie, zmeczeni, prawdziwi, silni i zdeterminowani.

Drugi raz przeczytałęm jeszcze Wiedżmina ale to daltego ze akurat był w domu. Podejrzewam ze sięgne po nia jeszcze nie jeden raz.

_________________
!! !! !! Fruźki wolą optymistów !! !! !!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4220472
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2007, 22:35   

"Demony Dobrego Dextera" i "Dekalog Dextera" - autorka stworzyła historię mordercy pracującego w wydziale śledczym. Dexter jest inspirującą postacią i z jakiegoś niewiadomego powodu, gdy przychodzi okres niepokonanego lenistwa, po przeczytaniu książki wraca mi cały zapał do roboty. Polecam także serial oparty na podstawie "Dextera", który bije na głowę Prison Break, i The Lost.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
Grabarz Płeć:Mężczyzna
*Crossfire*


Dołączył: 30 Lip 2005
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-11-2007, 13:18   

''Na tropach ciemności'' Lynn Flewelling
Mistrz podstępu, złodziej i zawadiaka o manierach szlachcica, Seregil z Rhiminee, ujawnił przed swym młodym podopiecznym, Alekiem z Kerry, najskrytsze tajniki swojego rzemiosła. Razem idą przez życie, dokonując małych i dużych kradzieży, pozyskując przyjaciół i przysparzając sobie wrogów, a choć nieustannie grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo, chroni ich magia, przyjaźń i zaufanie.


Naprawdę od książki trudno jest się oderwać, ponieważ strona po stronie coś się dzieje, co pewnien czas dowiadujemy się o nowych wątkach, które całkowicie zmieniają obrót spraw z naszymi bohaterami.
Poprostu polecam

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
matrioszka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2008, 10:36   Kraina Chichó

Kraina Chichów - przeniesienie fantasy na zupełnie inny wymiar. Zakochałam się w tej książce jak ją pierwszy raz przeczytałam, wracam co kilka miesięcy ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sumiko Płeć:Kobieta
Kuroi Tenshi


Dołączyła: 28 Gru 2008
Skąd: Other Dimension
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2009, 12:54   

Uuuu.... dużo by tego było... ale postaram się streścić. ^^

Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa - mogłabym czytać na okrągło.

Trylogia Czarnego Maga (Gildia Magów, Nowicjuszka, Wielki Mistrz) Trudi Canavan - fantasy z magami w roli głównej, mrocznym Mistrzem i dziewczyną, która na początku w ogóle nie ma pojęcia o co chodzi. Niedawno zakupione książki ale od razu wylądowały na półce przeznaczonej dla tych najlepszych. :)

Praktycznie wszystkie książki Mai Lidi Kossakowskiej - ciekawe spojrzenie na anioły i demony oraz cechy im przypisywane. Zresztą najlepiej zobrazuje to opis z jednej z książek (Żarna Niebios):
"Nic, co anielskie, nie jest nam diabelnie obce.
Te żarna przemielą Waszą wiarę w istoty z piekła i nieba rodem. Aniołowie paktuję z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Mają niewyparzone gęby. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd.
Stworzeniu tu na obraz i podobieństwo człowieka, mają ludzkie słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy..."
Całkiem ciekawe spojrzenie na aniołki... :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2009, 14:40   

Najczęściej wracam do dwóch pozycji (ze względu na przesłania życiowe):
-> Biblia
-> Mały Książe - Antoine De Saint - Exupery
Ten, kto nie czytał ich na poważnie (nie jako przymus na lekcjach religii\języka polskiego), ten jest dziwnym człowiekiem. Nie mówię tu o innowiercach.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 11:46   

Od trzech lat co roku "Klątwa Imperium" Thomasa Harlana, ponieważ jest tam takie nagromadzenie wątków, że przed przeczytaniem kolejnej części jestem zmuszony przypominać sobie, co było w poprzednich. W tym roku powinna wyjść po polsku ostatnia z czterech cegieł tego cyklu i na tym moje powroty być może się skończą :)

Goodcat: Jeff Lindsay, author "Demonów Dextera", to facet.

Set Abominae: Możesz rozwinąć myśl? "Ten, kto nie czytał ich na poważnie, ten jest dziwnym człowiekiem" brzmi jak coś, co ma za dużo negacji, mimo że ma tylko jedną :) Znaczy się, wszyscy którzy nie czytaliśmy Biblii w domowym zaciszu, jesteśmy dziwni? :)

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Kyo Płeć:Mężczyzna
Like wrestling a gorilla.


Dołączył: 10 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 14:20   

Uch, dużo by się tego zebrało, bo co jakiś czas wracam do wszystkich książek, które lubię. Przede wszystkim cykl Diuny (ten oryginalny autorstwa Franka Herberta), "Mechaniczna Pomarańcza" Burgessa w tłumaczeniu Stillera wersja R na zmianę z oryginałem, wszystko Wiecha, "Faust" Roberta Nye, "Kręciek i Plankton" Viana, "Ubik" Dicka, "Idoru" Gibsona i od czasu do czasu pojedyncze tomy z cyklu "Gaunt's Ghosts" Abbnetta, z akcentem na "Traitor General".

_________________
Call me Bubbles, darling! Everybody does!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-02-2009, 17:30   

Na pewno wszystkie Pratchetty, a zwłaszcza te o straży. Później Saga o Wiedźminie, i Hyperion.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 20:20   

Cytat:
Set Abominae: Możesz rozwinąć myśl? "Ten, kto nie czytał ich na poważnie, ten jest dziwnym człowiekiem" brzmi jak coś, co ma za dużo negacji, mimo że ma tylko jedną :) Znaczy się, wszyscy którzy nie czytaliśmy Biblii w domowym zaciszu, jesteśmy dziwni? :)

Ach, dlatego dałem dopisek:
Cytat:
Nie mówię tu o innowiercach.

Jeżeli ktoś uważa się za katolika i nie czytał jej na poważnie, jest dla mnie dziwny.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gość
Gość
PostWysłany: 01-04-2009, 19:58   

Przede wszystkim "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina. To jedna z nielicznych książek, która po ponownym czytaniu wzbudza jakieś emocje. :) Właściwie, to za każdym razem przeżywam ją tak samo.
I tak, jak ktoś już wyżej, saga "Diuny" Franka Herberta. Z s-f polubiłem przyjemny zbiór opowiadań o kapitanie Pirxie, Lema.

Kiedyś dość często wracałem do "Wiedźmina", ale po przeczytaniu kilku lepszych książek, zrozumiałem, że przedtem trochę go... przeceniałem ;)
Powrót do góry
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 03:01   

'Potop' H. Sienkiewicz - regularnie co miesiąc lub dwa, przypadkowe rozdziały, kiedy nudzę się u babci xD Uwielbiam, szczególnie drugi tom :) Pierwszy raz pochłonęłam całość jeszcze w podstawówce [byłam dziwnym dzieckiem ^^"] i sentyment pozostał mi do dzisiaj.

cykl 'Amber' R. Zelazny - doskonały przykład nieprzewidywalnej fabuły, rozbudowanej intrygi i oryginalnego świata, a wszystko to w 10 cienkich tomikach, które razem tworzą może 1/4 przeciętnej serii fantasy wydawanej obecnie.

cykl 'Opowieść z Malazańskiej Księgi Poległych' S. Erikson - doskonała ilustracja tezy powyżej, ale jestem w stanie wybaczyć autorowi objętość poszczególnych tomów, nadrabia ten słowotok armią barwnych postaci o złożonych i przekonujących motywacjach ^^

cykl 'Koło Czasu' R. Jordan - tak, mam słabość do cykli fantasy xD Znając całość, mogę sięgnąć po dowolny tom i przy każdej kolejnej lekturze zauważyć coś, co umknęło mi poprzednim razem.

A na koniec 'Tigana' G. G. Kay - chociaż lubię wszystkie książki Kaya, tylko do tej jednej wracam z taką przyjemnością :) Głównie ze względu na niesamowite zakończenie ^^

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Shlizer Płeć:Mężczyzna
prawie jak admin =p


Dołączył: 09 Mar 2009
Skąd: wziąć na piwo? =p
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 10:38   

Ja po tatusiu mam całą kolekcję książek Roberta Ludluma.. w ramach jazdy na uczelnię (co zazwyczaj trwa godzinę - półtorej) czytam sobie.. ostatnio przeczytałem 'Ród Atrydów' Briana Herberta i Kevina J. Andersona (polecam raczej tym, którzy polubili uniwersum Diuny), a teraz jestem w trakcie pochłaniania książki 'Protokół Sigmy' właśnie Ludluma, którą to bardzo polecam (a także trylogię Bourna, Mauskrypt Chancellora oraz Program Hades)..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
nie+mam+i+mieć+nie+będę
barpak Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 01:13   

1. Siewca Wiatru - moja ulubiona książka o aniołach, nie do przebicia.
2. Limes inferior - doskonała i bardzo możliwa wizja przyszłości (przynajmniej w niektórych kwestiach xD)
3. Lalka - do tej książki powracam już od roku, no ale matura się zbliża i trzeba znów przeczytać

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 18:28   

Ojciec Chrzestny - świetne, nie znudzi mi się raczej nigdy.
Wiedźmin - czytałem jak jeszcze były tylko opowiadania i tom 1 i nadal mi się nie znudził. Co prawda tom 5 chaotyczny jest,ale co tam i tak nadal kawał dobrej czytadła.
Cykl o Nekroskopie - ale tylko 4 pierwsze tomy, bo reszta to już zaniżony poziom niestety :|
I całkiem sporo książek jest do których lubię wracać. Niektóre są takie które czytam aby się zrelaksować, a nie które takie żeby trochę pomyśleć, choć czytam je po raz któryś i wiem co się stanie :)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group