FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  Cykl "Zmierzch" Stephanie Meyer
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-06-2011, 19:07   

Przeczytałam cały cykl, pragnąc odmóżdżenia w czasie sesji... Czytadło, pociągowe, kioskowe, jak zwał tak zwał, ale ostatecznie czytać się da. Pierwszy tom jest nędzny, następne nieco lepsze (oczywiście to nadal jest poziom dworcowego romansidła). Ale cholera to by się dało uratować, tylko trzeba by zabić głównych bohaterów (i kilku pobocznych), zostawić Alice, czyli jedyną sensowną, dającą się lubić postać oraz Volturich, bo byli tru schematycznymi antagonistami. Bella jest idiotką i ja za Chiny Ludowe nie rozumiem co wszyscy w niej widzieli. Ta panna była równie płytka co kałuża w lipcu i irytująca, i bez krzty instynktu samozachowawczego... Edward... Tak, piękny, mądry i w ogóle. A że przy tym emo szowinistyczna świnia, to inna sprawa. Cóż, dużo tu było głupot, niektóre teksty powalały głębią, ale... Nic nie przebije PORODU! Bella urodziła Obcego, chociaż urodziła to złe słowo, bo przecież Edzio przegryzł jej błonę płodową (gdyby nie on, Obcy sam by sobie przegryzł). Bogowie, co ja się nakwiczałam przy tej scenie! Normalnie muszę iść na film, żeby zobaczyć to w wersji "live". Tak jak seks, bo seks też był fazowy - Edzik przegryzający poduszki i łamiący ramy od łóżek... Ja nie wnikam w fantazje seksualne autorki, ale o Wielki LOLu... Swoją drogą, na okładce pisze, że pani ukończyła gdzieś literaturę. To musiała być bardzo bananowa uczelnia, albo autorka zapłaciła odpowiednio dużo, bo wierzyć mi się nie chce, że ktoś z tak kiepskim warsztatem skończył takie studia. Rozumiem, że fajnie że młodzież w ogóle coś czyta, ale ten zalew autentycznie dziadowskiej literatury skutkuje potem tym, że najczęściej odwiedzaną półką w bibliotece jest ta z harlequinami (piszę na podstawie własnych obserwacji)...

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 19:51   

Hihi moshi książki o wampirach, które czytają nastolatki są najlepsze na odmóżdżenie:D Jednakże moim sztandarowym przykładem jest cudna książeczka Jak poślubić Wampira Milionera, nic nie przebije wampira, który wgryzł się w coś, co nie powinien:D Ach ten jego biedny zgryz...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2011, 20:10   

Cytat:
Nic nie przebije PORODU! Bella urodziła Obcego, chociaż urodziła to złe słowo, bo przecież Edzio przegryzł jej błonę płodową (gdyby nie on, Obcy sam by sobie przegryzł). Bogowie, co ja się nakwiczałam przy tej scenie! Normalnie muszę iść na film, żeby zobaczyć to w wersji "live". Tak jak seks, bo seks też był fazowy - Edzik przegryzający poduszki i łamiący ramy od łóżek...

Serio, zachęciłaś mnie do przeczytania kolejnych tomów (bom czytał jeno pierwszy i nie ciągnęło mnie do kolejnych).
Choć swoją drogą, przypomniało mi to toczone kiedyś teoretyczne rozważania od możliwymi wyczynami seksualnymi Supermana lub Supergirl.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2012, 14:12   

Czytałam to to gdzieś w liceum, byłam młoda i głupia jak ten dziurawy but, to i się, O ZGROZO! podobało... Teraz, z perspektywy czasu, zastanawiam się, czy przypadkiem nie miałam wtedy jakiegoś bardzo poważnego zaciemnienia umysłowego. Spróbowałam przez to przebrnąć jakoś niedawno i...no nie dało się. Znaczy, czytać może i się dało, ale co chwila dostawałam napadów głupawki przez poczynania i natchnione, pełne romantyzmu przemowy bohaterów. Serio, to wszystko jest tak komiczne, że aż urocze. A już ostatni tom to prawie jak jak jakieś power ranger - wszyscy mają super moc, mam i ja! Im dalej ku końcowi, tym poziomu mojego 'dafuq is this?' wzrastał. Szacun dla autorki za wyobraźnię xD

A co do filmów. Na pierwszym byłam w kinie (oh God, why...), ten się jeszcze jakoś (ledwo, bo ledwo), ale trzymał. Drugi i trzeci oglądałam już w domu i seans średnio zajmował mi 3 godziny, bo co 5 min zatrzymywałam i taczałam się ze śmiechu po dywanie. A widok namalowanej klaty Patka-włochatka będzie mnie prześladował do końca życia. Serio, powinni ostrzegać. Teraz poważnie się zastanawiam, czy obejrzenie 4 części nie podejdzie pod masochizm.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group