FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
  Filmowe zapowiedzi
Wersja do druku
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-08-2011, 20:24   

Bo zazwyczaj technologia jest za słaba. Szkoda, bo dla mnie przy obecnych możliwościach zwyczajnych kin 3D jest wadą filmu, a nie zaletą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-08-2011, 20:50   

Luik - nah, w moim przypadku to kwestia wady wzroku - nie widzę obuocznie, ja tak na żywo mam problem z oceną odległości, efektu 3D w kinie zwyczajnie nie mam prawa widzieć.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-08-2011, 21:01   

A to faktycznie u ciebie jeszcze większy problem. Ale osoby ze zwykłą wadą wzroku też podobno gorzej odbierają ten efekt. A ja jestem krótkowidzem. Poza tym nie da się wygodnie włożyć tych gogli 3D na zwykłe okulary :?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2011, 08:06   

Luik napisał/a:
Poza tym nie da się wygodnie włożyć tych gogli 3D na zwykłe okulary :?
To nie jest kwestia używania/nieużywania okularów, tylko typu wady wzroku. Jeśli oczy pracują ci nierówno (jedno jest silniejsze, drugie słabsze), to możesz próbować korygować wady normalne (dal, bliż, astygmatyzm) szkłami, ale podstawowego problemu nie naprawisz - nawet w szkłach jedno oko będzie przejmowało większość funkcji. Niestety, taki problem bardzo skutecznie zabija możliwości widzenia 3D (bo ta technologia opiera się na założeniu że patrzysz oboma oczami równomiernie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2011, 08:25   

Bezimienny napisał/a:
Jeśli oczy pracują ci nierówno (jedno jest silniejsze, drugie słabsze)

To chyba nie do końca tak, bo ja na przykład mam róznicę wady jakoś 2-3 i jednym okiem bez okularów nie patrzę w ogóle przez to, a obraz 3D (w okularach) widzę normalnie.

Inna sprawa, że nie da się gogli 3D WYGODNIE założyć na zwykłe okulary, a przynajmniej ja nie potrafię tej sztuki dokonać.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-08-2011, 10:09   

Właśnie chodziło mi o samo założenie ich. Są za małe, żeby je założyć na zwykłe okulary. Zazwyczaj kończy się na tym, że mam je jakoś krzywo zaczepione i podtrzymuje 1 ręką. Kto nie próbował niech raz przesiedzi cały film z ręką przy twarzy. Zobaczy jakie to "wygodne".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-08-2011, 10:28   

Może to kwestia oprawek. Ja, co prawda bez rewelacji, ale jestem w stanie założyć okulary 3D na zwykłe tak, że nie spadają ani nic takiego, a po chwili kompletnie zapominasz, że masz dwie pary jednocześnie. Może to dlatego, że mam dość wąskie oprawki... i dość wąską głowę xD

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-08-2011, 13:51   

No ja właśnie mam bardzo szerokie oprawki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 26-08-2011, 14:23   

Cóż, ja wady wzroku nie mam, okularów nie noszę, ale na 3D chodzić nienawidzę. Po seansie cały dzień mnie oczy bolą, a do tych paskudnych okularów przyzwyczajam się na 15 min przed końcem filmu. Inna sprawa, że w przypadku 3/4 produkcji, to całe 3D odnosi się się może do kilku scen i to też jako tako. Najefektowniej prezentują się reklamy innych 3D i czołówka, potem bez żadnej straty można by film puścić normalnie, ale wtedy bilet byłby tańszy... Jak tak dalej pójdzie, po prostu zrezygnuję z chodzenia do kina, przynajmniej na wszystkie superprodukcje, bo zwyczajnie szkoda mi kasy na coś, co zazwyczaj jest najwyżej fazową sieczką, 3D nie zauważam, a te cholerne okulary doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Bez znajmości ostatniej części Pottera czy nowego Conana można żyć. ;D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-08-2011, 14:50   

moshi_moshi napisał/a:
Najefektowniej prezentują się reklamy innych 3D i czołówka, potem bez żadnej straty można by film puścić normalnie, ale wtedy bilet byłby tańszy...

Osobiście sądzę, że z najlepszym efektem 3D ogląda się część w której mówią "Okulary bla-bla-bla... zwróć je koniecznie obsłudze po zakończeniu projekcji". Reszta mogłaby równie dobrze być zwykłym filmem... i myślę, że moja wada wzroku akurat nie ma tu nic do rzeczy. Rzeczywiście tak jak mówi Moshi- nie ma scen, w których by się to 3D prezentowało.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-08-2011, 15:06   

Znaczy bardzo fajne są filmy dokumentalne 3D w Imaxie Tam faktycznie widać efekt 3D. Jest on dobrze wykorzystany, widoczny przez cały film, a nie tylko w poszczególnych scenach, a obraz jest wyraźny. Nawet okulary są jakby mniej wkurzające. Ale Imax to trochę inna klasa niż to co na siłę wpychają do zwykłych kin minimalnym kosztem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2011, 22:52   

EKHEM. Śnieżka się łajdaczy w lesie.

Okej, o ile pomysł mógłby jeszcze przejść, a efekty specjalne zapowiadają się świetnie, to wydaje się, że zrobią z tego podrzędne romansidło bez polotu. I ci aktorzy, Panie mój, ci aktorzy. Kristen, do cholery, zapanuj nad emocjami! A na poważnie, ona ma tylko jeden wyraz twarzy i to taki, że odruchowo zaczynam szukać kastetu. Dodatkowo jest też Thor, ale zamiast młotem to teraz rzuca toporkiem, a Królowa nie zdejmuje korony do kąpieli w kefirze. Za to Lustro mi się nawet podoba.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-11-2011, 23:12   

Sceny batalistyczne raczej należą do tych, w których nadęta epickość bezwstydnie morduje sens i realizm, więc jest dobrze. Bo kogo obchodzi reszta? :P

A i chcę takie coś jak w 1:28 :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-11-2011, 23:26   

Oglądam ten trailer: "Hmm, Charlize Theron. Najs, lubię ją. Lustro super zrobione, naprawdę dobre efekty sepcjal...PFFFFFFFFF. Bella!, o I Thor xD"
Jestem za tym, żeby iść na to do kina i się ponabijać. W końcu będzie z czego.

A Kristen ma po prostu permanentne zapalenie zatok i dlatego cały czas biega z otwartą buzią i idiotycznym wyrazem twarzy.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-11-2011, 00:08   

A ja już myślałem że Kapturek to tylko jednorazowy wybryk... Czyli jednak Penny Arcade pomyliło się co do następnego trendu po wampirach :D Czekamy na młodzieżowo-twilightową wersję Szewczyka Dratewki.

A trailer wygląda fajnie, na film poszedłbym choćby tylko dla pośmiania się z Belli w pełnej zbroi z mieczem w łapie. Brakuje tylko krasnoludków, skoro już idą na całość to i je mogliby wcisnąć - jako stado żyjących w lesie Jacobów konkurujących o względy tutejszej Belli.

...tylko od kiedy ta nieszczęsna Kristen jest ładniejsza od Charlize Theron? O_o

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group