FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  a może emotikony?
Wersja do druku
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2006, 22:22   

LunarBird ma po części rację (o tym, że emotki nie muszą być dla wszystkich widoczne i że na forum najważniejsi są użytkownicy), ale z drugiej strony, skoro tak mało osób chce te emotki, to mimo wszystko IMO nie ma sensu ich wprowadzać ^^.
Takie jest moje zdanie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-10-2006, 00:14   

LunarBird napisał/a:
IKa, daruj sobie. Na mnie to nie działa. Pamiętaj że złość piękności szkodzi.
Proszę bez wycieczek osobistych, dobrze?. Ten fragment o "faszystowskim forum" nie jest naszym wymysłem.
Cytat:
IKa napisał/a:
Cytat:
Emotek NIE będzie.

A dlaczego? :]

Ponieważ taką decyzję podjęła Moderacja i Admini Forum Tanuki.pl i decyzja jest nieodwołalna. Jak widać Forum doskonale funkcjonuje w obecnej postaci, bez kolorowych mordek i ulepszeń typu "pasek włączania emotek", a Administrator w chwili obecnej i przyszłej ma na głowie wazniejsze sprawy związane z rozwojem strony, niż zajmowanie się czymś, co wcale do życia potrzebne nie jest.

Że nie wspomnę już o tym, iż uważam implementację paska włącz/wyłacz emotki z idiotyczne. Przykład?
1 osoba do każdego posta wstawia emotki, bo nie może bez nich żyć. Reszta użytkowników ma emotki wyłaczone, bo migające żółte badziewie w tekście wybitnie przeszkadza w jego czytaniu. Nie widać :lol:, nie widać XD zamiast nich. Jaki jest sens w takim razie wstawiania emotek do tekstu, jeśli widzisz go tylko ty, a inni nie? Czy to ma niby podbudowyważ czyjeś ego? Wybacz, ale Forum jest miejscem do dyskusji, a nie do pisania jednozdaniowych postów typu: "elo, lol lol lol lol!!!!!! m3h 3vil sk33ls XD, rofl mao masta rasta!" z czego widoczne będzie tylko "m3h 3vil sk33ls masta rasta!"

W dzisiejszych czasach zanika umiejetnośc pisania bez emotek. Do netu ma dostęp każdy, z czego większośc do jeszcze dzieciaki. I okazuje sie, że jak chcą cos napisać, albo wyrazić swoje uczucia, maja pod nos podsuniete rozwiązania w postaci gotowej. Zero wysiłku! Przeciez nie muszę pisać "wybuchnęła smiechem", wystarczy wstawić XDDDD
Jeśli się nie nauczą, że tekst nie składa sie tylko z emotek to później będa mieli problemy ze skleceniem najprostszej odpowiedzi pisemnej. O przepraszam, juz mają. Emotki zubożają język polski, nie zmuszają do myslenia. Jaka jest różnica pomiędzy
"James poczuł się =="
a "James poczuł się przygnębiony"?
Albo "- Marta wybuchnęła śmiechem" i "- XDDDDDD - zaśmiała się Marta"?
Taka, że jak zapytasz, co znaczy przygnębienie, to dzieciak się będzie zastanawiał, co to jest przez dłuższą chwilę. Albo jak dostanie zadanie w którym będzie trzeba napisać list wykorzystując opisy uczuć, to sę będzie zastanawiał, jak przetłumaczyć na forme pisemną :rofl:
Popatrz na jakikolwiek tekst literacki - czy on zawiera emotki? Nie. Autor OPISUJE, a nie stosuje piktogramy. Zreszta od piktogramów pochodzi pismo, czemu mamy sie więc uwsteczniać?
I sprawa ostatnia - zdecydowanie lepiej sie czyta post, w którym posługując się językiem polskim wyjaśnia, że "Uśmiałem się dzisiaj jak fretka...", niż "OMGROFLMAO".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 18-10-2006, 02:01   

IKa napisał/a:
Ten fragment o "faszystowskim forum" nie jest naszym wymysłem.

I nie moim, więc nie pisz tak jakbym ja tak uważał. Jesteście po prostu uparci jak osły i to jest cały problem.
IKa napisał/a:
Ponieważ taką decyzję podjęła Moderacja i Admini Forum Tanuki.pl i decyzja jest nieodwołalna.

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Szkoda tylko że zawsze są takie same, nieważne czego dotyczy problem. Proponuję zrobić baner z tym zdaniem i wklejać za każdym razem jak ktoś o coś zapyta. Po co się męczyć pisaniem, prawda? :>
Chciałem odpowiedzieć na resztę ale raz że to rzeczy oczywiste, dwa że odpowiedzią byłoby zapewne ostrzeżenie. Kto jest w miarę inteligentny i wie trochę o Necie ten wszystkie podane przez ciebie, IKo, argumenty uzna za w najlepszym razie niepoważne. Języka polskiego uczy się w szkole, nie na forum.
Smoczek napisał/a:
skoro tak mało osób chce te emotki, to mimo wszystko IMO nie ma sensu ich wprowadzać ^^.

Jesteś tak naiwny że nie domyśliłeś się czemu tak mało osób się za nimi opowiada? Popatrz na wyjasnienia IKi to może się domyslisz. Nie każdy mówi wszystko prosto z mostu tak jak ja. Skąd wiesz ilu potencjalnych forumowiczów olało forum właśnie przez brak powszechnie stosowanych na innych forach elementów?

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 07:05   

LunarBird napisał/a:
Jesteście po prostu uparci jak osły i to jest cały problem.


Czyj problem? Chyba tylko twój, bo na pewno nie redakcji, której, z tego co zdążyłam się zorientować, nie zależy na tym, by to forum miało ogromną liczbę wypowiadających się użytkowników, tylko by było ich może mniej, ale za to piszących z sensem. A jeśli ktoś nie zdecyduje się na rejestrację, bo nie ma tu jego 'ukoffanych' emotek, to raczej niewielka strata. I nie zarzucaj tu ludziom podlizywania się redakcji- większość to użytkownicy, którzy siedzą tu już dość długo i to nie w ramach samoumartwiania się, tylko dlatego właśnie, że tutejsze reguły im odpowiadają.
Ja np. mam internet od dość dawna (pewnie z 8 lat będzie) i zaczynałam pisanie nie na forach, ale na grupach dyskusyjnych, na których takich wynalazków jak emotki oczywiście nie było. Poza tym każdy kto chciał się do takiej przyłączyć musiał przeczytać netykietę, teraz mam wrażenie, że mało kto w ogóle wie, co to jest, nie mówiąc już o treści. A najlepsze jest to, że owe grupy nie miały właściwie moderacji- owszem, byli admini serwera, do których można było napisać gdy pojawił się jakiś wyjątkowo upierdliwy troll, ale to były pojedyncze przypadki- większość użytkowników prezentowała przynajmniej jakąś kulturę wypowiedzi. Mam wrażenie, że obecnie proporcje się zdecydowanie odwróciły i nic dziwnego, że fora wymagają moderacji, a już na pewno te, gdzie nie wszystkich bawią długaśne offtopy czy piętrowe cytaty.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 08:08   

Kochani, popatrzcie prawdzie w oczy - z Lunarem nie wygramy...

http://www.shortpacked.com/d/20060405.html

*odhacza:
- Making accusations of cliques or elitism
- "You made yourself believe your position"
- "You just hate/love..."
- Refusal to back up claims
- Claiming the support of the silent, invisible majority

*Wzdycha ciężko i zamyka temat*

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group