FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Strona zbiorcza
Wersja do druku
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2005, 15:27   Strona zbiorcza

Nie wiem czy przypadkiem nie wyskakuje przed orkiestre, ale Avellana kazala mi robic layout do tzw strony zbiorczej. Wlasciwie nie wiem dokladnie jak mialaby wygladac i co ma na niej byc ale layout ten zrobilem i wersja alpha jest tu: http://mip.and.pl/zbiorcza1.jpg

Zrobilem wedlug standardowego ukladu choc korcilo mnie przebudowac troche uklad, np wywalic czesc lewa, tam gdzie menu i poszerzyc wnetrze. Menu bedzie chyba i tak bardzo skromne i mogloby troche dziwnie wygladac. Niestety proba zmiany ukladu w ten sposob spelzla na niczym, a efekty polecialy do kosza, tak straszne to bylo.

Tutaj na gorze mozna dac te tanuki, a na anime cos innego, dlatego ze tytul jest krotki i nie moge znalezc fajnego szerokiego obrazka, choc moglbym jakis kolaz zrobic tak jak tu na forum. Zreszta tu chyba pasowalyby bardziej tanuki niz tam. Inna sprawa, ze nawet po odczyszczeniu tych zwierzakow i tak nie prezentuja sie za ciekawie.

Inna rzecz, to przemianowanie strony na tanuki news lub inna podobna, w koncu tu chyba bada newsy i wszelkie aktualnosci. Newsy mozna rozszerzyc o fragment tekstu newsa, czesto stosowana praktyka, w koncu rss przewiduje umieszczenie fragment tekstu. Nie wiem jakie sa plany, ale byc moze w przyszlosci dorobicie sie wlasnego engine newsowego z komentarzami itd, wtedy ten modul moglby byc wlasnie newsownia z prawdziwego zdarzenia.

To byl oczywiscie luzny komentarz, wy decydujecie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2005, 15:41   

slusnie kombinujesz o przebudowie ekranu - bo strona zbiorcza to bedzie jakies 10 rssow tylko na dzien dobry ;) i tak, wiem ze straszne, probowalam Ave powiedziec ze bedzie.... ona mowila ze chce zobaczyc
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2005, 15:47   

Ładna, mi się podoba.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2005, 16:01   

Nie wygląda źle, ale obawiam się, że faktycznie całkowita przebudowa może być na miejscu... Jak dla mnie zostać powinien na pewno ten pas u góry z jenotem i napisem Tanuki.pl i ta belka bezpośrednio pod nim, z linkami do forum i stron.

Z bocznego menu zostanie najprawdopodobniej głównie Redakcja, bo tworzenie "ogólnego" FAQ nie ma sensu; ewentualnie linki; może kiedyś wyszukiwarka. Czyli faktycznie nie ma sensu tam chyba tego menu zostawiać.

Co do reszty - prawdopodobnie trzeba pokombinować nad zakładkami, czy czymś takim, bo nie ma szans, żeby się wszystko na jednej stronie zmieściło - chyba, że idziemy w dół i w dół.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2005, 17:13   

W sumie wszystkie potrzebne opcje menu bocznego powinny zmieścić się w wolnym miejscu belki (albo można ją pogrubić i przerobić na "dwupoziomową")

Należałoby się zastanowić wtedy co z linkami, ale i tak będzie ich mniej niż na stronach składowych.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-10-2005, 21:42   

KYAAAAAAH KAWAII *^___^* Meido! I Ayu wraz z Mayu... Nyaaa! Kawaii overload!

Mmm... ale nie wiem, co ma być na zbiorczej... bo może na razie wystarczy hasłowy rozdzielacz typu splash?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-10-2005, 22:12   

jest śliczne, i nawet kolor mi sie podoba - jestem jednak ciekawa, jak to będzie wyglądało np z 10-12 rssami ? ^^'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2005, 13:58   

Jak na razie ta storna wyglada jakby miala wiecej kawaii panienek. Ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo w praniu :D

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2005, 12:19   

No widzisz wlasnie, jakas plaga, bo jak szukalem obrazkow do laya, to tylko takie pary tym razem znajdowalem, ale jesli trzeba poszukac innych, nie ma sprawy, najwyzej sie spreparuje.

Niby cos wymyslilem i niby tak zle nie wyglada. http://mip.and.pl/zbiorcza2.jpg

Przede wszystkim, pod tytulem musi byc jakis napis, bo to jednak zbyt lyso wygladalo. Skoro to glowna strona tanuki, to latwo bedzie cos wymyslic. Pomysl z ukladem jest taki ze po lewej bedzie obrazek z miniopisem, a obok rssy z nim zwiazane, jesli rss bedzie jeden to mozna go podzielic na kilka kolumn. Jesli bedzie sie bardzo zle komponowac, wtedy trzeba bedzie pomyslec nad innym rozwiazaniem. Ale pomysl wydaje sie fajny i jakby troche urozmaici strone, na ktorej beda glownie same nudne z wygladu listy.

Ogolnie byloby dobrze gdyby nie bylo na tej stronie samych rssow, jesli to ma byc strona startowa, powinno byc na niej wiecej zycia, chocby jakis malutki tekst wprowadzajacy z jakas fajna grafika obok, moze Tsuneki machnalby jakis oryginal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-10-2005, 12:22   

buttony na odstrzal - na glownej bedzie tylko banner.

i jeszcze taby dla azunime i kasumi (tez na gore)

ale masz racje, wyglada niezle
Powrót do góry
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2005, 12:32   

Acha i jeszcze zamiast tych 5 tanukow, mozna by sie pokusic o kilka grafik, prezentujacych postacie z jednego anime, kazdy taki zestaw tematyczny bylby losowany przy wyswietleniu tej strony. Taki pomysl mamy wykorzystany na anime plenet i anime nation. Miejsca obok napisu tanuki jest sporo, a wiec duza swoboda. Na poczatek powiedzmy zrobilbym takie trzy zestawy, potem mozna dorabiac. Anime nation to strona bardzo oblegana, a jednak zdecydowali sie na taki bajer, wiec chyba za duzo transferu im to nie zabiera.

Jak myslicie? Warto czy raczej nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2005, 12:38   

Sprawa z buttonami polega na tym, ze pomiedzy paskiem z linkami do modulow, a wnetrzem, musi byc jakas przerwa, bo inaczej zle calosc wyglada. Buttony robia tu za te przerwe :) Wsadzilem je z braku pomyslu, co tez mogloby tam byc.

Jeszcze z tymi tabami na gore, rozumiem ze kasumi, ale azunime... No, jako czlonek Tanuki uwazam, ze dla tej strony i tak juz duzo zrobilismy :) Dajac linki na dole recenzji, w statystykach wyraznie widac, ze sporo mam od Was klikniec, wiec mysle ze tab do azunime nie jest konieczny, a wrecz glupio bym sie czul, nie mogac sie na tamtej stronie odwdzieczyc


Ostatnio zmieniony przez darkrael dnia 17-10-2005, 12:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-10-2005, 12:50   

banner ;)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2005, 12:50   

Wygląda nienajgorzej. Jako pierwszy rząd (nad anime, news, manga itd) trzebaby pewnie dodać jakiegoś tanuka, a w polu rss-ów komunikaty ogólne odredakcyjne (typu "otwarcie Czytelni", "poszukujemy grafika"

Ponieważ na prawo od obrazka mieszczą się 2 kolumny dla ew RSS-ów widzę tu kilka możliwości:

1. Rss w 2 kolumnach (najprostsze rozwiązanie)

2. 2 kolumny z RSS-ami wg. innej reguły. Np do anime/mang w 2 kolumnie mogłyby być najczęściej odwiedzane, albo ostatnio komentowane, przy newsach można by dodać kolumnę z newsami dotyczącymi wyłącznie tanuki/kasumi/azunime (mogłoby to wtedy zastąpić ten pierwszy "tanukowy" rząd)

3. w 2 kolumnie normalny RSS, w pierwszej pełniejsza wersja najnowszej pozycji rss-owej (jak zajawki recenzji na stronie głównej anime tanuki)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2005, 13:06   

Banner... wlasciwie nie wiem dlaczego wywalilem stamtad banner.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group