FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Eureka Seven
Wersja do druku
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2012, 14:24   

kokodin napisał/a:

Wielkie pytanie
Wróg czy przyjaciel?
Zabijanie ludzi po drodze jak natrętne insekty, to jeszcze nie powód by go skreślać.


Truth od razu skojarzył mi się z Anemone, liczę więc na to, że dostaniemy postać podobną, nie tyle szaloną, co zagubioną.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-05-2012, 14:33   

No i stało się. Fabuła się zaplątała kompletnie. Innymi słowy chcę prawdy na temat Truth-a :P
W obiektywnym rozrachunku to on może nawet nie będzie zły, ale my patrzymy na serie od strony Ao, któremu owy kosmita nieźle nabruździł. Naru wreszcie odegrała jakaś rolę, ale najgorsze jest to, że wszystko było w wizji, więc mogło być inaczej. Największa wada serii niestety odciska się niemiłosiernie. Po prostu odcinki są zbyt krótki, są zbyt upchane i jest ich zbyt mało na raz. w skutek czego trzeba tydzień czekać na mały ważny kroczek w fabule. Nadal interesuje mnie po jakiej stronie stoją ci z Generation Blue. Która strona jest antagonistą naszej egzystencji?!
Cały czas czuję się jak ta okłamywana przez Dewiego masa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 14:14   

A więc to o to ci chodzi, cóż bardzo możliwe ale ja chcę Eurekę :(.

Kurcze, Ao mógłby być mniej ciapciowaty, wygląda jak ciamajda w tym kostiumie pilota. Truth, kolejna postać, która robi coś by coś zrobić bez większego sensu, chociaż jestem pewien że akcja w hmm laosie z narkotykami była częścią jakiegoś jednego wielkiego planu !!!

Nie, nie lubię go.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-05-2012, 18:01   

Ja mam swoją wielką teorię spiskową na temat Trutha i nawet mi się wydaje spójna i prawdopodobna. Gorzej, że brakuje tam kompletnie miejsca dla złej strony Generation Blue. Którzy niewątpliwie maczali łapki w zniknięciu Eureki, pojawieniu się Trutha oraz odkopaniu korali. Czuję się przez nich paskudnie okłamywany, chociaż w zasadzie nic o nich jeszcze nie wiadomo. Ale niewątpliwie Gazel do tego dojdzie. Ja tylko czekam na wykradzenie Nirwash i samotną walkę na 3 fronty. Pied Pipersi mogą się niby przyłączyć, ale reszta bazy Blue to będzie czarna rzeźnia. (na to liczę ale pewnie się przeliczę)
Nadal nad serią w końcu wisi gilotyna. Jak przedobrzą w którąkolwiek stronę to spadnie i raczej jej już nie podniosą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2012, 10:21   

Dobra, ostatni ep coś wyjaśnił.



Spoiler: pokaż / ukryj
Kolejny równoległy wymiar, tak jak to miało miejsce w filmie :P. Aczkolwiek mam wrażenie, że Eureka w tym wymiarze to Eureka która żyła w oryginalnym. Pokręcili strasznie :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2012, 16:55   

cesarz vedry napisał/a:
Pokręcili strasznie :P


Mam takie wrażenie od, co najmniej kilku odcinków... Coś dzieje się nie tak >_<
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2012, 12:38   

Kurczakowiskowatowanie, rzeczywiście, normalnie ten zryw był dosyć interesujący.
Spoiler: pokaż / ukryj
Raz widzimy Gecko, księżyc , scuby i parę wieżyczek ,raz Eureka nosi "Elenę" w powietrzu. Poroloka, zone i takie pierdoły. Po chwil tylko te zgliszcza i czerwona woda
Szczerze powiedziawszy to równocześnie niszczy i buduje na nowo wszystkie moje domysły. Krok w dobrą stronę, bo ta cukierkowa wojna zaczęła mi się nudzić.

Swoją drogą ciekawe o czym będzie Ova.

edit
Po epizodzie 12 moja szczęka uderzyła o podłogę i nie mogę jej znaleźć. Mamy wreszcie ciągłość kontinuum :] I dwie Nirvash Yay!!!! A kto jest we środku?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 06-07-2012, 20:25   

So... Bones chce Gainaxowi dorównać czy chany czytają? >]

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-07-2012, 01:27   

Na zimno i spokojnie mogę napisać

Spoiler: pokaż / ukryj
Widzę dużo dobrego ale i parę baboli ze strony bonsów. Parę kraterów fabularnych muszą zasypać i to szybko, bo chwilowo skleili dwie serie ładnym plastrem i zamalowali wszystko na cukierkowe kolorki :P.
Widzę dwie nieścisłości.
Pierwsza to Gecko.
Wyraźnie pokazali na każdym kadrze dziurę nad hangarem, ba nawet jej użyli. Ale zapomnieli o szczegółach jak dziury w prawych silnikach i ogólnie w skrzydłach. Prezencik jest zbyt sterylny, mimo to aspiruje do "tuż po final walce". Zero dziur po walce, tylko jedna jedyna po magicznej ewolucji Nirvash. Jeżeli mieli czas zrekonstruować LFO po spaleniu połowy to i dach powinni umieć zalepić. I gdzie reszta załogi?
2 No i właśnie Nirvash spec 2
W jaki sposób spec 3 lub czysty archeryp powrócił do bycia zwykłą spec 2?Bo z zewnątrz to jest normalnie żywa spec 2 Nirvash z poprzedniej serii. I to jeszcze w dwóch odsłonach, bo mark i i spec 2 podobno oba nazywają się Nirvash.

Eureka ma nam sporo do wyjaśnienia, poza tym liczę na nowe okładki do serialu.
Niemniej jednak ostatnie 5 minut tego odcinka były dla mnie najszczęśliwszym kawałkiem serialu.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 07-07-2012, 13:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2012, 12:34   

Kokodin, też szukam swojej szczęki, podejrzewam że nawet jak ją znajdę to znowu mi w wypadnie w następnym epizodzie.


Spoiler: pokaż / ukryj
Co do odcinka, mam dziwne wrażenie, że to Eureka z universum filmowego, (nie ma oliwkowych skrzydełek xD) generalnie seria w chwili obecnej ma WIELKIEGO PLUSA. Jak tylko zobaczyłem w kraterze zielono białą blachę już wiedziałem że to Gekko Go. Nic mi nie zepsuje dzisiejszego dnia :D. Normalnie nie mogę się doczekać kolejnego epizodu, jakbym oglądał Code Geass... wtedy też miałem takie emocje targające moją powłoką.

Oby teraz tego nie schrzanili.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 07-07-2012, 13:45   

cesarz vedry napisał/a:
Kokodin, też szukam swojej szczęki, podejrzewam że nawet jak ją znajdę to znowu mi w wypadnie w następnym epizodzie.


Spoiler: pokaż / ukryj
Co do odcinka, mam dziwne wrażenie, że to Eureka z universum filmowego, (nie ma oliwkowych skrzydełek xD) generalnie seria w chwili obecnej ma WIELKIEGO PLUSA. Jak tylko zobaczyłem w kraterze zielono białą blachę już wiedziałem że to Gekko Go. Nic mi nie zepsuje dzisiejszego dnia :D. Normalnie nie mogę się doczekać kolejnego epizodu, jakbym oglądał Code Geass... wtedy też miałem takie emocje targające moją powłoką.

Oby teraz tego nie schrzanili.



Spoiler: pokaż / ukryj
A filmowa Eureka przypadkiem nie miała na tego kryształu na czole?

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-07-2012, 15:38   

Wydaje mi się,
Spoiler: pokaż / ukryj
że po finale nie miała (bo zamienili ją w człowieka). Straciła też głos i większość inteligencji (dosłownie). Poza tym zmienił jej się kolor włosów na bardziej niebieski, oraz zmieniły oczy (brak obrączek).

Poza tym w filmie
Spoiler: pokaż / ukryj
Korale były wyraźnie wrogo nastawione do ludzi, do punktu robienia na nich pułapek i pożerania ludzi. A Eurece z filmu bardzo szkodziło światło a Nirwasz była zwierzątkiem Rentona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 12:30   

Dobra, chyba to jednak jest Eureka, ta prawdziwa i jedyna :). Tak przynajmniej wywnioskowałem z OVA New World Order, czy jakoś tak się zwie, polecam ;].

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-07-2012, 20:13   

Przed odcinkowa teoria.
Jak każdemu robalowi, lub przynajmniej mrówkom, po locie godowym odpadają skrzydła. Więc posiadanie dziecka tłumaczy brak skrzydełek.
Jestem tylko ciekawy, czy mamy do czynienia z tą samą Eureką, czy może kolejną z innego świata równoległego, których bones wygenerowało tysiące. A może jest zwyczajnie młodsza niż wcześniejsza wersja, a czasoprzestrzeń jest zakrzywiona?

Wprowadzenie Eureki do tego serialu może okazać się strzałem w dziesiątkę lub w stopę. Czas pokaże które wygra.
Prawdopodobnie dorwę pierwszego rawa jakiego zobaczę i pierwsze napisy na powtórkę. Wziąłem sobie nawet piątek wolny :P

edit1++++++++++++++++++++++++++++++++++

Spoiler: pokaż / ukryj
Wierzyć się nie che ale zgadłem. Czasoprzestrzeń jest zakrzywiona. Ale teraz mamy dowód na to, ze mamy do czynienia z Eureka&Nirvash spec2 z serialu a właściwie z poza serialu. Nadal nie rozumiem jak Nirvash wróciła do bycia sobą po ostatnim odcinku s1 ale chwilowo dam temu spokój, bo kochana bestyjka jeszcze trochę powalczy dla nas. (z MechaSikreTruthem)


Edit2*-//*-*/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-/*-*//-*
Mam nową teorię czasoprzestrzenną

Spoiler: pokaż / ukryj
1 Renton i Eureka wracają do domu i ... są w ciąży.
2 Renton zaczyna budować mark 1 a ludzie z Tresor reperują spec2 (wcześniej)
3 Renton i Eureka przeprowadzają eksperyment z Gekko aby sprawdzić gdzie korale polazły i przypadkiem Eureka z spec2 zostaje pochłonięta
(i teraz czary)
4 Eureka pojawia się w obecnym czasie akji serialu 10000 lat w przeszłości, ale Renton jest niecierpliwy i zdołowany i sam produkuje mały pojazd do podrużowania przez scuby , tylko coś idzie źle i przemiana się w Sikrety (bo nie jest ani człowiekiem ani koralem) Ale trafia do dalszej przeszłości.
5 Eureka wraca do swojej teraźniejszości nie wiedząc o tym. Zostawiając Spec2 w przeszłości. W swojej teraźniejszości odkrywa skończoną mark1 i dowiaduje się, że Renton zaginął.
6 Wraca przy użyciu mark1 i rozpoczyna pętlę z Ao i Naru zmieniając Sikreta "gurren Lagann" w Trutha "umi kyonyu".
7 Wraca do przyszłości i znajduje sposób do komunikacji z Ao przez projekcje, Nakazuje mu uratować ojca, zabrać Naru i Elenę i wrócić do domu. (przy okazji ocalając ludzkość niechcący, oraz początkująca ekspansję korali na całą planetę :] )

Jak na razie to moje najlepsze domysły na powiązanie obydwu serii, Bones pewnie mnie jeszcze zaskoczy, ale możliwe, że jestem już blisko.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 13-07-2012, 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2012, 11:00   

For god sake, czemu te odcinki są takie krótkie, mimo że podarowali sobie ending na rzecz większego czasu antenowego i tak czuje niedosyt. No i jeszcze jedno, dlaczego ta seria ma mieć tylko 26 odcinków !!! Jak wygram w totka przed końcem serii to im dam fundusze na więcej.

Co do odcinka:

Spoiler: pokaż / ukryj

Eureka z serialu :). Przynajmniej mamy pewność, że to Renton jest ojcem, a nie jak miała jedna pani 2000 lat temu. Inna sprawa, że smuci mnie widok Gekko Go w takim stanie, chciałbym aby go wyremontowali i żeby ponownie wzniósł się w powietrze. No i jeszcze jedna sprawa, co się stało z załogą ? Co do skrzydełek, to była scenka jak była na ziemi 13 lat temu wtedy gdy dotknęła quartzu to skrzydełka się pokazały, więc może to kontrolować. Denerwuje mnie to, że muszę czekać teraz TYDZIEŃ na nowy odcinek, chyba przejadę pierwszą serie once again bo inaczej nie wytrzymam.

Niestety obstawiam, że w następnym bądź za dwa odcinki Eureka opuści ziemie. Są dwa przesłanki, po pierwsze eureka z poprawnego kontinuum na to naciskała, więc Ao jej pomoże, po drugie no nie pasuje do linii czasu. Niestety trzeba się z tym pogodzić, może ta z poprawnej linii czasu przybędzie na ziemie. Liczę jednak, że oryginalny Nirvash zostanie na ziemi i będzie nim latał Ao. Oraz, że Gekko go ponownie wzbije się w powietrze. Kurde n i e w y t r z y m a m. Czuje się tak jak gdy oglądałem code geass i czekałem na następny odcinek. Dobrze, że zabrałem się za Eureke Seven jak już cała seria wyszła...

Kurde, biorąc pod uwagę teorie nieskończonych wymiarów równoległy, zrobie sobie taki pilot jak w slidersach i lecę jej szukać. Może, w którymś nie będzie Rentona i będzie wolna :D.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group