FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Seirei no Moribito
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2008, 22:49   

Nie będę pewnie zbyt oryginalny, ale w Seirei no Moribito moje największe uznanie wzbudziła postać Balsy. Pomyślcie tylko, kobieca postać w anime (fantasy na dodatek!), która ma trzydzieści lat?

Jak tak dalej pójdzie, zaczną robić haremówki z głównym bohaterem po czterdziestce.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 20:49   

Seirei no Moribito
Zdecydowanie jedno z ambitniejszych anime jakie widziałem. Szczerze powiedziawszy rzadko takie oglądam :)
Technicznie oczywiście jest niesamowite - rysunki i animacja cały czas są na niesamowitym poziomie. Pod tym względem jest doskonałe. Co do historii... prawdą jest, że jest wspaniała. Ale również prawdą jest, że momentami mnie nużyła :/ Pod koniec na szczęście się rozkręciło i dotrwałem do końca :) Gdybym miał oceniać, to powiedzmy 8/10

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-05-2008, 20:00   

Seirei no moribito 26 - FINAL

Okazuje się, że jest to jedna z tych serii, zaopatrzonych a takich bohaterów, że naprawdę ciężko się rozstać. Ryczałam jak bóbr. I jestem pod wieeelkim wrażeniem. Seria trochę o przeistaczaniu się dziecka w nastolatka, trochę o wychowaniu, trochę o bezinteresownym poświęceniu i miłości, odpowiedzialności, tradycji i ludzkiej naturze, z lekkim przesłaniem proekologicznym. A oprócz tego kawał dobrego fantasy, akcji, fabuły. Mimo nie-bajkowego zakończenia to jednak śliczna baśń z pożądnym przesłaniem. Raczej dla widzów lubiących poważniejsze problemy i klimaty, może trochę bardziej dojrzałych. W każdym razie polecam. Od dziś na liście moich osobistych klasyków.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2008, 10:37   

Obejrzałem i jestem zachwycony. Z początku sądziłem, że będzie nawalanka co odcinek, a tu prosze, miła niespodzianka. Co najlepsze, ani jeden odcinek mnie nie nużył. Rzeczywiście Lena, rozstanie z bohaterami było bardzo ciężkie... Ładnie rozpoczęte, ładne rozwiniete, ładnie zakończone. Świat przedstawiony jest genialny, bardzo mi się spodobała ta idea. Polecam wszystkim tym, co mają chrapke na dobre fantasy !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-08-2008, 22:42   

Jak najbardziej popieram głosy zachwytu - jak najbardziej Seirei no Moribito też mi się podobało! Lubię to uczucie, gdy chce się tak bardzo zobaczyć kolejny odcinek. Ale bywały pewne rzeczy, które mi się trochę jednak nie spodobały, albo może po prostu je źle zrozumiałam czy po prostu się już nie znam.

Tak..Powiedzcie mi, dlaczego Balsa wybrała się do tego starszego kowala? Wie, że jest poszukiwana - i mimo to, idzie tam gdzie ją ktoś rozpozna. Rozumiem, że był to człowiek niezły w swoim fachu, pewnie i najlepszy - ale jaki sens jest ryzykować gdy ma się pod ręką księcia? To już nie mogła zostawić go u tego zaparzacza herbaty (Tanda)? Albo najprościej wybrać się do innego kowala?

Pod koniec serii wszyscy okazują się niesamowicie dobrzy!! Aż szkoda, że nie było żadnej złej postaci, która myślała choćby troszkę inaczej!

Odcinki 10 - 13 były lekko nudnawe. Niby coś się działo, można było sobie popodziwiać miasteczko, ale brak głównej fabuły bardzo mi doskwierał.

Troszkę spodziewałam się serii z wielką epicką przygodą: typu wielka ucieczka bohaterów, nowe krainy, tajemnicze miasta i kultury. Dodatkowo spodziewałam się, że dzieje młodego księcia może będa przedstawione z perspektywy kilku lat tzn. jak się zaklimatyzował powiedzmy po 2 latach w dalekiej krainie z Balsą. Było inaczej - nie znaczy to co prawda, że gorzej, bo fabuła, pomijajac te 2 czy 3 nudne odcinki - była niesamowita. Szkoda po prostu, że nie pokazali jeszcze czegoś więcej..No ale ja zawsze mam jakiś dziwny niedosyt po filmach fantasy :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 11:36   

Z tym kowalem to chyba było tak, że tylko on mógł dla niej wykuć włócznie, ponieważ umiejętności wojownika na jej poziomie wymagały specjalnych zdolności kowala. Zapewne też materiały miał najlepsze. Gdyby dostała made in china pewno by się złamała po kilku użyciach.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 11:44   

Wczoraj skończyłem oglądać. Rzeczywiście doskonała seria, przemyślana, spójna, wyrazista... czego chcieć więcej? Nad grafiką też można by się zachwycać godzinami. Jedyne co mi się nie podobało to zakończenie, które delikatnie mnie zawiodło - jest zbyt przewidywalne, zbyt oklepane i wobec całości fabuły wypada dość blado (choć na pewno nie można mu zarzucić braku swoistego dramatyzmu i zapędów "łzy wyciskających ;) )

Podsumowując, ode mnie: 8/10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2008, 15:25   

Seirei no Moriboto 1-26


Po obejrzeniu całej serii jestem pozytywnie zaskoczony fabułą oraz postaciami. W obecnych czasach ciężko jest stworzyć coś nowego i zarazem ciekawego. Ten serial jak dla mnie zasługuje na 8/10 punktów. Balsa jest bardzo wyrazistą główną bohaterką. Jak dla mnie można ją wystawić pod głosowanie o tytuł najlepszy female chara. A przy dobrej fabule została zachowana piękna grafika i efekty. Jedyne do czego mogę się przyczepić to może lekkie zwolnienie akcji na półmetku serialu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-06-2009, 18:59   

http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-06-19/new-moribito-episodes-start-on-adult-swim-on-august-22
Halo, halo, co o tym myślicie? Czyżby druga seria? Sama nie wiem co o tym myśleć - Seirei no Moribito zakończyło się całkiem zgrabnie. Nie potrzebuje koniecznie dogrywki. Nie mam nic przeciwko, jeżeli nowe epizody będą na tym samym poziomie, co poprzednie, ale obawy pozostają. Zakończenie było lekko "otwarte", tz. pozostawia pole manewru i dokręcanie kolejnych odcinków, ale wcale do tego nie zmusza.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 21:29   

Lena100 napisał/a:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-06-19/new-moribito-episodes-start-on-adult-swim-on-august-22
Halo, halo, co o tym myślicie? Czyżby druga seria? Sama nie wiem co o tym myśleć - Seirei no Moribito zakończyło się całkiem zgrabnie. Nie potrzebuje koniecznie dogrywki. Nie mam nic przeciwko, jeżeli nowe epizody będą na tym samym poziomie, co poprzednie, ale obawy pozostają. Zakończenie było lekko "otwarte", tz. pozostawia pole manewru i dokręcanie kolejnych odcinków, ale wcale do tego nie zmusza.

To nie jest druga seria, to tylko Amerykanie będą mogli w końcu zobaczyć, więcej odcinków Moribito. Adult Swim to amerykańska stacja telewizyjna, z którą z tego co się orientuje Amerykanie mają przeboje, bo ciągle i tam zmieniają godziny albo przerywają emitowanie po przypadkowym odcinku i zaczynają puszczanie serii od nowa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group