FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-10-2008, 08:42   

Shizuku napisał/a:
Randka Mei i Tomoyi zdecydowanie najlepsza

Spoiler

Urufu napisał/a:
kreska była podobna do tej z Lucky Star :P Patrz scena, w której Mei wymusza na Tomoyi wspólne zdjęcie.

Aż jeszcze raz to obejrzałem
I mi się przypomniał motyw z Kirakishou zjadającą Hiraichigo :D
Myślę jednak, że to nie było lenistwo czy zaniedbanie, a raczej dostosowanie kreski i animacji do sytuacji, co w całym Clannadzie jest powszechne. Chociażby wiele rozmów, gdzie postaci podczas mówienia trzęsą się i podskakują, jakby im ktoś szczękę zablokował i musieli górną poruszać razem z czaszką. A jednak potem to się normalizuje, zazwyzcaj w poważniejszych momentach.
A to, o czym Ty mówisz, to po prostu uproszczenie mimiki, w dodatku świetnie dobrane do sytuacji i nadające Mei uroku.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2008, 17:41   

Po raz kolejny prześledziłem tą pierwszą scenę po openingu, w której pojawiają się Okazaki, Mei i Nagisa i śmiem twierdzić to, co poprzednio. I według mnie trudno jednoznacznie tutaj stwierdzić czy był to celowy zabieg, natomiast ewidentnym jest że graficznie scena wygląda kiepsko na tle reszty. Może i się czepiam niepotrzebnie, ale w tak udanym anime jak Clannad, nawet najdrobniejsze błędy są bardzo łatwo zauważalne.

Jeśli to była zwykła wpadka - oby się powtarzały jak najrzadziej albo wcale. Jeśli to jednak było celowe ze strony twórców - niby wszystko w porządku, chociaż nadal nie rozumiem motywu jakim mogli się kierować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-10-2008, 18:16   

eee, zaraz po openingu? Przecież była mowa o momencie, jak Tomoya zjadł truskawkę.

A, sorki, wcześniej nie przeczytałem Twojego postu.

Nie wiem. Nie widzę różnicy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-10-2008, 19:51   

oooo! Podoba mi się dramacik w wykonaniu Mei-chan i Sunohary. Zdolność Okazakiego do wrabiania wszystkich w koło w końcu przydała się w poważnej scenie. Niesamowite jak on szybko wymyśla takie małe kłamstewka, zależnie od sytuacji. To mi się w nim zdecydowanie najbardziej podoba bo przydaje mu uroku zarówno od strony humorystycznej, jak i dramatycznej. I trzeba przyznać, że naprawdę potrafi kłamać. To rzucone, jakby od niechcenia (o Nagisie) "A tak, zrywam z nią). Nawet nie mrugnął. Wyglada na to, że to jedena z moich ulubionych postaci. Jeżeli tak dalej pójdzie, of course. Mam jeszcze nadzieję na pogłębienie nieco jego postaci, zawsze przyda się jakaś "ciemna strona" :) Ale oczywiście bez przesady.
Chciałabym trochę scen z tym nie do końca normalnym, byłym muzykiem, którego z reguły można spotkać na słupach elektrycznych. Nie wiedzieć czemu utorzsamiam się z tą postacią.
Mam równierz nadzieję, że będzie jak najmiej Kotomi, bo to to działa mi na nerwy jak mało kto.

No i ozdoba tego odcinka - skonfundowany Tomoya. Jej, jak Mei to zrobiła? Dalej zastanawiam się, czy mi się to podobało czy nie. Nie wiem czemu ale zaleciało mi zachowaniem typowym dla bohatera jakiejś niezbyt wysokich lotów serii ecchi. Takie niemiłe skojarzenie. Ale mimo wszystko... żart udany ("Nie podchodź, bo zarazimy się twoją głupotą!")...

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-10-2008, 20:12   

Lena100 napisał/a:
Mam równierz nadzieję, że będzie jak najmiej Kotomi,

NIENIENIENIENIENIENINIENIENIENIENIENIENIENINEINEINEINEINIENIEN
Kotomi musi być. Ona jest najlepsza, a jej styl mówienia jest po prostu niesamowity. Jedna z najfajowniejszych postaci w całym anime, bez Kotomi nie ma takiego Clannada jakiego znamy :D

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-10-2008, 20:19   

Potwierdzam, Kotomi zaraz obok Tomoyi jest w Clannadzie najlepszą postacią. Nadal się zastanawiam kto był lepszy Mai z Kanona czy Kotomi z Clannada. To spór nie do roztrzygnięciaXD

Ja jeszcze zbeczałam z pozy Tomoyi i gdy zobaczyły go dziewczyny, to Ryou upuściła loda tak ją zamurowało;D To było mocne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2008, 20:44   

Lena100 napisał/a:
Mam równierz nadzieję, że będzie jak najmiej Kotomi, bo to to działa mi na nerwy jak mało kto.

Ichinose Kotomi FTW! Noto Mamiko FTW!
Kotomi i Tomoyo to najlepsze dziewczyny w całym Clannadzie. Mimo to iż Tomoyo z Kyou zarobiły parę minusów. Ja rozumiem że Sunohara jest postacią do kopania i pomiatania, ale IMO trochę już przesadzają. Chain Combo było śmieszne z pierwszym razem, im częściej widzę latającego Sunohare tym mniej mnie to bawi.
NIE dla maltretowania Sunohary.
Tak dla Moe imouto Mai ATTACK

Pozwólcie że zacytuje pewnego bloga:
kurogane napisał/a:
(...) oh boy, never has the word “Onii-chan~” gained such destructive power. Seriously, it’s so powerful that it should only be used upon authorization of the UN’s Sec-Gen (...)

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Rodriquez Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2008, 20:59   

Shizuku napisał/a:
Potwierdzam, Kotomi zaraz obok Tomoyi jest w Clannadzie najlepszą postacią. Nadal się zastanawiam kto był lepszy Mai z Kanona czy Kotomi z Clannada. To spór nie do roztrzygnięciaXD


Mam ten sam problem ale i tak najlepsza wg. mnie Kawasumi Mai nie wiem czemu ale to mój faworyt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-10-2008, 21:14   

Owszem, sposób mówienia Kotomi też mi się podoba. Ale całokształt postaci... Czuję, jakby była "niepełna". Niewiele w niej życia (być może jest to zamierzony efekt), bardziej przypomina mi mebel niż w miarę realną postać ze złożoną psychiką. Potrafi być śmieszna, ale nie czuję do niej szczególnej sympatii. Zdecydowanie wolę Tomoyo, bo (wykluczając ciągłe udawanie Chuka Norrisa, chodzi o kop z pół obrotu, albo i bez) wydaje mi się o wiele bardziej dojrzała. A może to tylko seyjuu? W każdym razie jestem negatywnie nastawiona do Kotomi Ichinose. Co oczywiście może ulec zmianie ale się twórcy muszą postarać, aby ta postać nabrała w moich oczach jakichkolwiek barw.

Jej, skecz "onii-chan" robi furorę. Clannad zdetonował bombę.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fan:)
Gość
PostWysłany: 21-10-2008, 02:02   

Cytat:
Ja rozumiem że Sunohara jest postacią do kopania i pomiatania, ale IMO trochę już przesadzają. Chain Combo było śmieszne z pierwszym razem, im częściej widzę latającego Sunohare tym mniej mnie to bawi.
NIE dla maltretowania Sunohary.

No! Wreszcie ktoś to zauważył. Mam nadzieję że w drugiej serii trochę mu odpuszczą, zwłaszcza że twórcy mają zamiar chyba rozwinąc i bliżej przedstawic jego postac.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-10-2008, 12:28   

Pff, Kotomi jest najładniejsza z całej tej dziewczęcej otoczki wokół Tomoyi. I ta bijąca od niej szczerość, albo jak mówi z przejęciem... I ta jej czarna sukienka... oh...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2008, 17:31   

Ja chyba każdą postać z tego anime ubóstwiam, może oprócz Ryou, która jest mi obojętna(chociaż czasem z siostrą robią zabawne rzeczy), Tomoyo też jakoś specjalnie nie kocham, ale nic mi nie przeszkadza(jej zajścia z Sunoharą były z początku boskie).

No ale: Tomoya, Fuko, Sanae & Akio, Kotomi oczywiście też :), Mai, Kyou, Sunohara i tak można wymieniać bez końca. Postacie w Clannadzie po prostu należą do takich których nie da się nie lubić.

Odcinek oczywiście świetny, chociaż wydawało mi się jakby trwał pięć minutek zaledwie :(

W Kanonie też postacie były świetne, chociaż tak naprawdę było ich tych zabawnych chyba aż ze trzy(Yuichi, Mai, jego kuzynka z ranka).

Ogółem Clannad jak dotąd bije wszystko na głowe :) Jak tylko postarają się o trochę więcej dramatyzmu i więcej zaitneresowania pobocznymi postaciami to dopiero wyjdzie cudeńko :)

/EDIT

Swoją drogą ciągle nie mogę sobie wyobrazić Okazakiego w roli tatusia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-10-2008, 18:15   

Achmed napisał/a:
Swoją drogą ciągle nie mogę sobie wyobrazić Okazakiego w roli tatusia.

Wyobraź sobie Akio z niebieskimi włosami

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2008, 19:16   

Slova napisał/a:
Achmed napisał/a:
Swoją drogą ciągle nie mogę sobie wyobrazić Okazakiego w roli tatusia.

Wyobraź sobie Akio z niebieskimi włosami

Zaśmiałem się na głos po wyobrażeniu sobie tego :)

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-10-2008, 19:20   

Tomoya mówiący o sile młodości i tym podobnych rzecach? Nieee, zdecydowanie nie. Też nie mogę go sobie wyobrazić w roli ojca. Chociaż...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group