FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-03-2009, 18:05   

Jak dla mnie ta wygenerowana przez KyoAni przyjaciółka Nagisy to przyklad plothole'a. To, że nie występuje w późniejszej chronologicznie części fabuły każe podejrzewać, że to alternatywna rzeczywistość, dziewczę zostało przejechane przez samochód albo okazała się być w dobrej komitywie z innymi uczennicami i też wbiła sztylet w plecy bohaterce.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shio23
Gość
PostWysłany: 25-03-2009, 19:17   

Shizuku napisał/a:
bo na początku Clannada Nagisa wyraźnie mówi, że z NIKIM nie zdołała nawiązać jakieś relacji. Wiem, wiem, czepiam się.

Pokaż, w którym miejscu.
Mówi zupełnie coś innego - że skończyły się "wesołe chwile", że to nie mogło trwać wiecznie ;). Wszyscy jej przyjaciele pokończyli szkołę, została sama.

fm napisał/a:
Jak dla mnie ta wygenerowana przez KyoAni przyjaciółka Nagisy to przyklad plothole'a. To, że nie występuje w późniejszej chronologicznie części fabuły każe podejrzewać, że to alternatywna rzeczywistość, dziewczę zostało przejechane przez samochód albo okazała się być w dobrej komitywie z innymi uczennicami i też wbiła sztylet w plecy bohaterce.

Nie występuje, bo skończyła szkołę rok wcześniej niż Nagisa.

Geez, ludzie, już się nie dziwię, że niektórzy nie rozumieją zakończenia :/.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-03-2009, 20:30   

No to oficjalnie się nam seria skończyła. Jakieś ogólne oceny, przemyślenia czy zażalenia?

Miałam malutką nadzieję, że ostatni odcinek wykarze się orginalnością i sprawi, że zmienię choć troszeczkę zdanie o AS. Niestety twórcy tylko wbili sobie gwóźdz do trumny i już nie jestem w stanie bronić Clannada AS. Bardzo mnie zawiódł zacząwszy na bohaterkach skończywszy na fabule. Szkoda, że Key tym razem nie wyszło, no ale cóż. Seria próbowała być obyczajówką, dramatem, komedią jednocześnie i jeszcze elementy fantastyczne chcieli wciśnąć. Niestety najczęściej bywa tak, że jak chce się zbyt wiele upakować do jednej serii to zwykle nie wychodzi to najlepiej, bo jest ani takie ani takie. Porządnym dramatem tego nie nazwiemy, bo nie ryczałam za bardzo, a emowanie się Okazakiego na ekranie jedynie mnie wkurzało. Obyczajówką też nie, bo życie jest tam nierealistyczne, a nudne wątki pokazujące codzienność tego nie uzupełnią. Komedią też nie, bo humoru było o wiele za mało i odpowiedzialnymi za niego były zaledwie 2 osoby (Sanae i Akio). Tak, więc miało być lepiej, a wyszło jak zawsze, przynajmniej dla mnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Rogi
Gość
PostWysłany: 08-04-2009, 16:06   

Shizuku napisał/a:
No ok obejrzałam wszystkie 3 epy pod rząd. MA-SA-KRA. Naprawdę liczyłam na kilka przyjemnych scenek, bo w sumie tylko dla niech ogladam tego Clannada. A tu nic. Śmierć Ushio mnie nie wzruszyła, była jedną z najgorszych, w sumie taka sama jak u Nagisy. Rozwiązanie przewidywalne, a wskrzesili ich bez jakichkolwiek podstaw. Gdyby chociaż dali najbardziej naiwny powód, by choć podjęli jakąś próbę wyjaśnienia. Ale nie po co, najlepiej nic nie wyjaśniać, bo jak się wskrzesi postaci to wszyscy są happy i nie interesują się, że to się kupy nie trzyma. I że niby co, Tomoya myślał, że lepiej byłoby nie spotkać Nagisy i za to został ukarany śmiercią żony i dziecka? I jak już tak nie myślał, to żonę i dziecko wskrzesili? Bzdura.

Okazaki nie został ukarany strata dziecka i żony...po prostu tak sie stalo. Pozniej Tomoya umarl z rozpaczy i trafil do alternatywnej rzeczywistosci gdzie czekala na Niego Ushio. Nastepnie dostał szanse zeby cofnac bieg wydarzen. Pojawil sie znowu obok umierajacej Nagisy. Scena gdzie Nagisa odchodzi przy wzgorzu miala byc metafora jej smierci. Wczesniej Okazaki nie zawolal Nagisy, wiec ona stracila motywacje do dalszej walki o zycie. Stwierdził ,że lepiej by bylo gdyby się nigdy nie spotkali, ponieważ nie odczułby tego cierpienia. Teraz jednak juz wiedzial co ma robic i dzieki temu wszystko zakonczylo sie szczesliwie... Wiec mysle ze troche jednak to bylo wyjasnione ;)
Powrót do góry
matt
Gość
PostWysłany: 01-03-2011, 11:37   .

witam, mozecie mi cos rozjansnic bo nie rozumiem koncowki ;/
Otoz jak w koncu to jest? Nagisa i jej corka zmarły w wyniku choroby czy to poprostu jakies poprostu wizje byly? bo w 21 odc bylo ze jednak Nagisa i jej corka zyły. Prosze, wytlumaczcie mi to bo sie naprawde pogubilem a anima byla naprawde fajna, tylko co mi z tego jak sie ją nie rozumie do konca ;/ czekam na szybka odpowiedz.
PS. prosze o szczegolowe wyjasnienie.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2011, 11:48   

Gość napisał/a:
anima byla naprawde fajna,

AnimE byłO naprawdę fajnE.

Z tego co pamiętam, to stał się cud i tatuś przeniósł się do świata, gdzie obydwie one żyją. Tak to było? Proszę o weryfikację.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matt
Gość
PostWysłany: 01-03-2011, 12:30   

ale w tym momencie stal się cud kiedy córeczka umarła?
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-03-2011, 13:36   

Chyba coś w tym stylu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2011, 21:52   

Wiem,że
Spoiler: pokaż / ukryj
Dużą rolę grały światełka,które oznaczały szczęście osoby której Tonoya spełnił . Jak pamiętam z pewnego schematu fanowskiego (Co był kiedyś na clannad wbijam,ale zniknąłT.T)Śmierć Nagisy i Ushio było tłumaczone małą ilością świateł. Cud stał jak miał wszystkie światełka,mogąc powrócić do sceny z porodem dziecka Nagisy. Ach! możnabyłoby długo tłumaczyć i tłumaczyć
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matt
Gość
PostWysłany: 01-03-2011, 22:09   

ok, dzieki , nieco juz zrozumialem, musialem pary razy tez ogladnac zeby to stwiedzic, chcociaz w dodatku tzw filmie kinowym to nie ukazuje tego samego i jest inna wersja niz we wszystkich odc 20sto minutowych.
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-03-2011, 22:16   

Gość napisał/a:
chcociaz w dodatku tzw filmie kinowym

Najlepiej zapomnij, że ten dodatek w ogóle istnieje. W filmie kinowym nie ma większości wątków z serialu i ogólnie jest on beznadziejny. Jeśli w ogóle do czegokolwiek się nadaje, to na pewno nie do wyjaśniania tajemnic z serii.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
matt
Gość
PostWysłany: 02-03-2011, 12:27   

tez tak stwierdzilem, zreszta co to czerpanie przyjemnosci jesli sie tylko ogladnie ewentualnie "dodatek" dlatego pytalem z ciekawosci, Mimo to dzieki za odpowiedz na moje wczesniejsze pytanie.
A skoro tu jestem , mozecie mi napisac jakies fajne komedie romantyczne jakie polecacie (bo na googlach to nie pisza tego jak trzeba ) poza :
Canvas
school days
ichigo
dears
dnangel
kirarin-revolution
lovely-complex
myself-yourself
ai-yori-aoshi
itazura-na-kiss
wagaya-no-oinari-sama
kimi-ni-todoke
skip-beat
kobato
dear-boys
toradora
kamikadze-kaito-jeanne
kimikiss-pure-rouge
to-love-ru
kaicho-wa-maid-sama
clannad-after-story
clannad
--------------------
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 02-03-2011, 13:04   

Do tego typu pytań służy ten temat.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Osaka Płeć:Mężczyzna
Amaterasu


Dołączył: 10 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2011, 13:50   

Mi After Story podobało się na 80/100%, a pierwsza seria na 90.5/100%, ponieważ według mnie była ciekawsza i występowało w niej więcej scen komediowych niż dramatycznych.

_________________
Osaka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11891388
Fanimator Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2011, 23:34   

Cóż, ta seria zostanie już na zawsze dla mnie numerem uno i nigdy nie dam oceny niższej niż 10. Być może związane jest to troche z sentymentem jaki mam do tej serii, jako że było to jedno z pierwszych anime które określiłoby się "touching" jakie obejrzałem i na dobre zapadło mi w pamięć. Ale chyba każdy ma swoje ulubione anime, takie, nawet jeśli po którym obejrzy się setki innych, to jedno będzie tym które bardzo chętnie ogląda się kolejny raz i kolejny raz. A soundtracki Clannad'a... to już kolejna perełka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group