FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny
  Melancholy of Haruhi Suzumiya
Wersja do druku
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-06-2008, 20:16   

Asayama napisał/a:
Lena100, tego zdania nie pisałem ;PPP

Uuuups, przepraszam, to chyba jakaś pomyłka forum, bo jak się kliknie na 'cytowanie selektywne' nad postem Slovy, to pokazuje się, że to ty to pisałeś i na odwrót... Przepraszam, nie zauważyłam :D Chyba to na tanukach coś jest nie tak.


Ferret napisał/a:
(z emo grzywką xP)

Ooooh my god. Oszczędźmy Haruhi :P

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-07-2008, 23:00   

Uwaga! Mam takie pytanie... ostatnio w sieci pojawiło się całkiem sporo artów przedstawiających Brygadę SOS, ale... jakby "odwróconą" pod względem płci. Kyon i Koizumi mają dziewczęce odpowiedniki, a Haruhi, Yuki i Mikuru to chłopcy. Czy ktoś wie skąd to się wzięło, z jakiej paki i po co? Pod spodem podaję link do jednego z takich artów, przedstawiających postacie z M. of H.S w taki właśnie pokręcony sposób. http://www.minaidehazukashii.com/uploads/508/haruki_group.jpg

PS: Przepraszam, za pisanie posta jednego pod drugim, ale ma to na celu odświerzenie tematu, aby ktoś tę informację w ogóle zauważył.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2008, 18:18   

Anime po prostu świetne... zresztą czego innego spodziewać się po Kyoto Animation? :)

Tylko cholera... krótkie strasznie.

Postacie po prostu fenomenalne, 10 się należy i nic innego :) Haruhi wybitna, Kyon też świetny(swoją drogą, jak on się naprawdę nazywa?) - już po zdjęciu w recenzji(znudzona mina) wiedziałem że go polubię. Mikuru - chociaż to ona była głównym źródłem fanserwisu w tym anime, co w ogóle mi nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie...
Yuki, za dużo to się ona nie nagadała, ale też można było ją polubić. Po za tym reszta bohaterów, nawet tych co za wiele nie mieli dla siebie czasu - wszyscy zyskali moją sympatię.

Cukierkowa grafika, prześliczne dziewczyny, mnóstwo humoru, świetne postacie - czyli to co cechuje produkcje KyoAni i za co między innymi od pierwszego wejrzenia pokochałem Haruhi.

Jednak nie był bym sobą gdybym się nie przyczepił do niczego :)

Momentami denerwowało mnie trochę pomieszanie kolejności odcinków i tylko zastanawiałem się co twórcy chcieli przez to osiągnąć. Początek na końcu, środek na początku, a gdzieśtam między nimi koniec...(oczywiście nie opisuję tego anime w skrócie, to tylko taki przykład). Czasami mi to nie pasowało, szczególnie kiedy wątek z wyspy zostaje dokończony po kilku odcinkach... zdążyłem już się przez ten czas skupić na innym.

Wielką wadą to to może nie jest, ale dialogi... Chodzi tutaj szczególnie o dwójkę miłych bohaterów z dziwnymi mocami. Kiedy Yuki się rozgadała, czasami nie byłem w stanie nadążyć za tym co ona mówi, a potem tylko zastanawiałem się o czym to mówiła.

No i największa, przerażająca, denerwująca wada tego anime - Czemu to jest takie krótkie? :) Chciałoby się więcej, tym bardziej że droga otwarta. Nic się nie skończyło, nic się wielkiego nie zdarzyło - można robić drugą serię.

Oczywiście zaraz po Clannad After Story :)

Pozdrawiam & polecam!

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 07-11-2008, 23:13   

Achmed napisał/a:
swoją drogą, jak on się naprawdę nazywa?

Z tego co wiem, ani razu nie zostało podane jego prawdziwe imię, co bardzo zręcznie udało się twórcom wkręcić, przez zrobienie Kyona narratorem.

Achmed napisał/a:
Kiedy Yuki się rozgadała, czasami nie byłem w stanie nadążyć za tym co ona mówi, a potem tylko zastanawiałem się o czym to mówiła.

I właśnie o to chodzi... Yuki ma być postacią parodiującą wszystkie tajemnicze okularnice. Myślę, że sami twórcy nie bardzo wiedzą o czym ona gada. To po prostu KOSMOS.

Na drugą serię czekamy wiernie. Niestety też długo.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-11-2008, 00:23   

A też mnie to męczy, mogliby, tak dla zaspokojenia ciekawości, podać jego imię. Ciekawa jestem czy w książce je podali. Trochę czytałam, ale nie natknęłam się do drugiego tomu.

Ja mam nadzieję, że po zakończeniu Clannada wzieli by się za to. Jednak ja bym wolała dostać Haruhi najpierw, raz, że miała zaledwie 13 odcinków, a dwa, że czekamy na nią dłużej. I wkurzę się strasznie, jak po takim czasie czekania, dadzą mi coś co nie dorówna sezonowi pierwszemu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-11-2008, 00:45   

angielska wikipedia napisał/a:
The name Kyon is also actually a nickname given to him by his aunt. His sister is responsible for spreading its use to his schoolmates, much to the embarrassment of Kyon, who misses being called Onii-chan (お兄ちゃん, Onii-chan? Lit. "older brother") by his sister. Not much is known about Kyon's real name. However, in the ninth volume of the light novel (The Dissociation of Haruhi Suzumiya), his real name is hinted in a conversation between him and Sasaki; a girl who had known Kyon since middle school, saying it was a very majestic name that didn't seem to fit him.


Tyle byłem w stanie wyguglać i jeżeli o mnie chodzi, to głębiej wgryzać się nie będę ^^ I owszem, mogliby się pospieszyć i nie daruję im, jeżeli skopią drugi sezon!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-11-2008, 09:33   

Achmed napisał/a:
Momentami denerwowało mnie trochę pomieszanie kolejności odcinków i tylko zastanawiałem się co twórcy chcieli przez to osiągnąć.

Jedno słowo: Brainfuck
Achmed napisał/a:
Kiedy Yuki się rozgadała, czasami nie byłem w stanie nadążyć za tym co ona mówi, a potem tylko zastanawiałem się o czym to mówiła.

No bo wlaśnie o to chodziło, by postawić widza w sytuacji głównego bohatera. Kyon też nie wiedział o czym Yuki tranżoli.

No i tak poza tym, po co wam imię Kyona? To, iż nie znamy do końca głównego bohatera jest tak naprawdę jedną z zalet serii.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2008, 09:47   

Ja wiem, że o to chodziło ^^ Po prostu nie lubię nie wiedzieć o czym się mówi, chociaż tutaj rzeczywiście było to bardzo zabawne :)

Brainfuck, wiem spotkałem się z tym. Ale w niektórych momentach mogli sobie odpuścić i zrobić chociażby dwa odcinki pod rząd. Ale jakby na to popatrzeć z innej strony, czyniło to anime bardziej pomieszanym i zwariowanym (no i mam pretekst by obejrzeć drugi raz :) ).

Imię Kyona... ciekawostka po prostu.

Jeśli druga seria była nieudana, chyba bym złapał doła. Ale myślę, że ludzie z Kyoto Animation pokazali już na co ich stać, więc raczej spodziewał bym się czegoś równie dobrego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-11-2008, 00:31   

Cytat:
Brainfuck, wiem spotkałem się z tym. Ale w niektórych momentach mogli sobie odpuścić i zrobić chociażby dwa odcinki pod rząd. .


Taka niekonsekwencja wkurzyłaby mnie jeszcze bardziej. Jak już się na coś twórcy decydują, to niech realizują to do końca. Mi pomieszanie jak najbardziej się podobało, bez niego ta seria nie byłaby taka sama.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2008, 17:16   

Obejrzałem serię drugi raz(dwa razy jedną serię w ciągu trzech dni - niespotykane) i muszę powiedzieć, że wszystkie moje zastrzeżenia zostały cofnięte. W sumie sam sobie się dziwie, że takowe w ogóle miałem, wystarczyło potraktować serię troszkę inaczej i wszystko się podoba.

Brainfuck, tak, to jednak było dobre. Tylko zastanawiam się co by mieli robić w przypadku następnej serii, nie było by to już takie oryginalne i trzeba by wymyślić coś innego.

Muzyka, oglądając ponownie zwróciłem na nią szczególną uwagę... i muszę przyznać, że zasługuje na więcej niż siódemkę. Opening i Ending przyjemne, oglądałem za każdym razem, zabawne utwory, piosenki z odcinka 12(w wykonaniu Haruhi i zespołu) były świetne.

http://www.youtube.com/watch?v=NJiOf_sld3k&feature=related - to chyba moje ulubione.

Ogółem, uwielbiam to anime :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Costly
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 01:51   

Nie nadążam za problemami względem gadanej Yuki - może kwestia tłumaczenia, ale w mojej wersji było to do rzeczy. Mając na myśli oczywiście jej spojrzenie na otoczenie ;p

Szkoda tylko, że do tej pory dostaliśmy tak mało odcinków serii. Na dobrą sprawę jeszcze nic nie zaczęło się dziać, a fabuła jaką dostaliśmy na ten moment daje sporo ciekawych możliwości. Bez kontynuacji całość serii jednak nie jest jakaś niesamowita, nie miała okazji się rozwinąć. A szkoda, bo bez wątpienia ma ku temu wszelakie predyspozycje.
Powrót do góry
Shiccare Płeć:Kobieta
Szpila


Dołączyła: 07 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2008, 09:40   

Jak mówiono wyżej, Yuki po prostu się zrozumieć do końca nie da i jest to absolutnie zamierzone ;) Do tego wyszło doskonale.
Anime jest cudne, ten misz-masz odcinkowy jest fajnym posunięciem, a Haruhi to klasa sama w sobie. Chociaż i tak dla mnie to anime 80% swojej doskonałości zawdzięcza temu, że słyszymy myśli Kyona (To jego "Yay" chyba w drugim odcinku mnie urzekło :)).
Niecierpliwie czekam na dalsze przygody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Madziam Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2008, 16:45   

Ja również nie mogę doczekać się już drugiej serii xP
Ma być chyba po kontynuacji Clannadu.

A tak ogólnie:
Podobała mi się zamotka z odcinkami, tylko pierwszy epek na początek nie pasuje - lepiej sobie odpuścić na początku. Opening niezły, ale wiele fajniejszy ending - nie mogłam się powstrzymać, żeby nie nauczyć tego szalonego układu, choć na początku nie było łatwo, teraz znam wszystkie "kroki" ^^
Głosy fajnie pasują do bohaterów również. Myśli Kyona mnie rozwalały, zwłaszcza jak mówił takim z lekka poddenerwowanym, czy to wystraszonym głosem... hehe xP Postacie ładnie narysowane, fabuła nieco zakręcona... i fakt, ciężko było na początku załapać o czym klepie ta Yuki Nagato. ^^ Soundtrack mnie się podobał, zwłaszcza piosenki śpiewane przez Hirano Ayę do openingu i endingu, jak i z koncertu Haruhi.
Mogę stwierdzić, że jestem zachwycona xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wie ktoś, czy można gdzie
Gość
PostWysłany: 02-01-2009, 19:47   

Wie ktoś, czy można gdzieś w polsce, najlepiej sklepie internetowym kupić figurki Haruhi?
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 12:59   

Widziałem ostatnio jakąś w Komikslandii na stacji Metro Centrum (w Warszawie) - może jeszcze jest (ale figurki tam są tylko jako dodatek, więc nie mają ich większego zapasu). Oprócz tego możesz przeglądać sklepy z gadżetami (np Dageki) - w tej chwili jak widzę z Haruhi mają tam tylko figurkę Mikuru, ale to się zmienia.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group