FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
  Valkyria Chronicles
Wersja do druku
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 22:16   

Co prawda to prawda, czasami akcja dzieje się 10 min odcinka a reszta to "zagrzewanie do walki". Ale myśle że przez taką a nie inną konstrukcje ogląda się tak szybko, przykładowo ten 22 odcinek to taka jakby minutka...możliwe że mam takie odczucie właśnie dlatego że nic konkretnego się nie działo. Tak czy siak i tak anime bardzo fajne, bardzo się przyjemnie ogląda i graficznie bardzo cieszy oko. Pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-09-2009, 11:55   

Odcinek 23
Dalszy ciąg wypełniaczy, fabuła stoi w miejscu i do przodu jakoś nie chce jej się ruszyć, a to już w końcu ostatnie odcinki. Dobra, w ostatnich minutach mamy przymiarkę do bitwy o Helmowy Jar (czy tylko mi ta twierdza go przypomina). Mam wrażenie, że i tak połowę kolejnego odcinka wypełnią reminiscencje z przeszłości Selverii i Alicii. Ech, kończcie waście, wstydu oszczędźcie.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2009, 17:07   

Odcinek 24
Znowu trup ścielił się gęsto, równo po stronie postaci denerwujących jak i tych sympatycznych, choć po stronie Imperium już w zasadzie została tylko jedna osoba, która jako tako daje się lubić. No, jeszcze tylko dwa odcinki i koniec tej mordęgi.
Powrót do góry
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2009, 17:35   

Grisznak napisał/a:
choć po stronie Imperium już w zasadzie została tylko jedna osoba, która jako tako daje się lubić.
Tak jakby po stronie Galów było ich całe stado... No wiesz co, Grisz? Czyżbyś nagle zapałał wielką przyjaźnią do tego patafiana Welkina, sieroty Alicii albo generała-impotenta (nie, nigdzie o tym nie wyczytałam, ale on musi nim być, nie ma innej opcji)? Isarę ubili, rola Faldia polega na byciu bizonem, a Rosie jest mało. Bida z nendzom.

A tak w ogóle to mam dwie uwagi. Jedna to taka, że chociaż Maksymilian i tak był dość pustą i papierową postacią, to jednak całkiem nieźle prezentował się jako typowy i szablonowy nieczuły, zimny, totalnie wyprany z emocji, egoistyczny sukinsyn myślący wyłącznie o własnych zyskach. Ale oczywiście twórcy na sam koniec postanowili go spieprzyć i z tego, co widać w zapowiedzi, wynika, że w przyszłym odcinku zrobią z niego zwykłego śliniącego się świra z wytrzeszczem i wybujałą ambicją oraz ego.
Druga uwaga jest taka, że od kilku odcinków zastanawiam się, czy możliwe jest dopuszczenie, by czołg prowadził ktoś niewidomy na jedno oko. Wydaje mi się, że nie.

A tak w ogóle to scena, kiedy to takie wielkie coś (co to właściwie było?) staranowało mur i praktycznie wjechało do pałacu, burząc przy okazji tę czy tamtą ścianę, była piękna! xD

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-09-2009, 17:55   

Easnadh napisał/a:
by czołg prowadził ktoś niewidomy na jedno oko. Wydaje mi się, że nie.

Ze środka i tak mało widać, więc to niewielka przeszkoda.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2009, 17:59   

Slova napisał/a:
Easnadh napisał/a:
by czołg prowadził ktoś niewidomy na jedno oko. Wydaje mi się, że nie.

Ze środka i tak mało widać, więc to niewielka przeszkoda.
A z jednym okiem widać jeszcze mniej.
Wiem, że się nie znam (i dlatego pytałam), ale twój argument nie był zbyt przekonujący.

Grisznak napisał/a:
Hans niestety został znacząco zmarginalizowany w stosunku do gry. Szkoda.
A to jest dla mnie akurat zaleta. Nie przepadam za maskotakmi drużyny, a zwłaszcza takimi różowymi, ze skrzydełkami i robiącymi "puhi~", co w zamierzeniu miało pewnie być kawaii.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.


Ostatnio zmieniony przez Easnadh dnia 18-09-2009, 18:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2009, 17:59   

Cytat:
Tak jakby po stronie Galów było ich całe stado... No wiesz co, Grisz? Czyżbyś nagle zapałał wielką przyjaźnią do tego patafiana Welkina, sieroty Alicii albo generała-impotenta (nie, nigdzie o tym nie wyczytałam, ale on musi nim być, nie ma innej opcji)? Isarę ubili, rola Faldia polega na byciu bizonem, a Rosie jest mało. Bida z nendzom.

Jakoś po ostatnim odcinku polubiłem księżniczkę, poza tym Galowie ciągle mają Rosie i Largo. Hans niestety został znacząco zmarginalizowany w stosunku do gry. Szkoda.
Powrót do góry
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2009, 17:38   

Hans w ogóle jest dziwnym wątkiem w tym anime, o co chodzi w tym że podczas wojny znajdują świnke ze skrzydełkami. A tak co do samego anime to na samym początku mi bardzo przypadło do gustu ale wielka szkoda że jednak więcej jest "masła maślanego" niż akcji. Za to kreska jest na prawde wyśmienita. Wątek tego że Alicia okaże się valkyrianka był właściwie do przewidzenia. Szkoda mi tylko Selvarii bo walczyła za Maxymiliana uparcie a właściwie on miał ją gdzieś. No ale jeszcze dwa odcinki to zobaczymy jak się to skończy.

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2009, 18:01   

Cytat:
Za to kreska jest na prawde wyśmienita.


Na litość, przecież to absolutnie przeciętna rzemieślnicza robota, takie niższe stany średnie. Masz okropnie zaniżone standardy, kolego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2009, 18:26   

Może po prostu umiem doceniać rzeczy ;p A poza tym prawdopodobnie nie obejrzałem w życiu tyle anime co i Ty także nie mam lepszego porównania ;p

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2009, 19:01   

Co by oddać Koucie sprawiedliwość - gra Valkyria Chronicles została wykonana przy pomocy innowacyjnego narzędzia Sony Canvas, pozwalającego uzyskać złudzenie ręcznie malowanej grafiki. Podobny trick zastosowano w anime, choć niekonsekwentnie niestety - ale wystarczy choćby spojrzeć na włosy bohaterów, aby to dostrzec. Kwestia gustu, czy to się podoba czy nie, ale typowe toto nie jest na pewno. Poza tym VC może się pochwalić całkiem ładnymi projektami mechanicznymi (choć znowu - wszystkie pochodzą z gry).
Jest to stan średni, ale mimo wszystko raczej wyższy niż niższy.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2009, 19:36   

Toteż nie odnosiłem się do całości grafiki, ale rysunku - ten zaś jest identyczny jak w miliardzie podobnych serii i gdyby zedrzeć z bohaterów niebieskie mundury nie sposób byłoby stwierdzić z jakiej serii pochodzą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-09-2009, 00:29   

Taki ciekawy screen z gry - http://img8.imageshack.us/img8/6370/welkin.jpg
Czyżby Welkin była kobietą?
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-10-2009, 13:53   

Uch.

W 24/5 pojawiło się coś wielkości pancernika, na kółkach... totem patrzył osłupiały, a potem usłyszał nazwę - "marmota". I skonał, tudzież podejrzewa że zaznajomione z łaciną grono botaniczno-biologiczne właśnie się tarza... boć "Marmota Marmota" to nazwa gatunkowa ...świstaka XD

Cóż, trzeba przyznać że "gwizdnąć" toto potrafi przyzwoicie :3

Poza tym, ech. A do 16-17 toto nawet dawało się oglądać!

Tak, nie przebaczę im odstrzelenia Isary i zemocenia Alicji.

A poza tym...

RRRRRRAAAAAAAGE!
RRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGE!

Soundtrack do anime to obleśna zrzynka z soundtracku do gry, i NIE MA na nim ani insertu Junko Minagawy z 18 odcinka, ani kompozycji z "zakupów" w 16 odcinku. Me oczka płoną żądzą mordu. :/

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-10-2009, 14:47   

O, Totem zobaczył imperialne Wunderwaffe?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group