FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2010, 22:52   

Moim zdaniem ta teoria średnio ma sens, gdyż o ile dobrze zrozumiałam to

Spoiler: pokaż / ukryj
Kyrie wszystkim kieruje. A to kłóci się z 6 częścią, gdzie Kyrie definitywnie straciła życie w trakcie pierwszych morderstw, a mimo to gra skończyła się pocieszającą informacją, że nikt nie przeżył. Co oznacza, że ktoś inny kontynuował morderstwa, a jakoś nie widzi mi się, by Rudolf miał to robić samodzielnie.

Ale mówię to głównie dlatego, że sama typuję innych morderców i nie mam zamiaru łatwo porzucać mojej teorii ^^".

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
usagi-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2010, 23:04   

Fakt że ta teoria kłóciłaby się też z częścią 4

Spoiler: pokaż / ukryj
ale Kyrie była moim głównym podejrzanym od dawna mimo że też to jedna z moich ulubionych postaci. Poza tym byłem na 100% pewny że Ghoda też ma związek z morderstwami no ale część 5 trochę temu przeczy.


MegaSpoiler:P


Spoiler: pokaż / ukryj
W tea party części 7 widać dość dokładnie kto zabija choć oczywiście nie znam japońskiego więc interpretacja może być mylna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-09-2010, 19:04   

Ja tam, na tym etapie, nie uwierzę w nic co nie zostało poparte czerwonym tekstem ;p.

I z innej beczki. Zapowiadziano grę bazującą na pierwszych 4 odsłonach Umineko (wygląda, że fabuła to powtórka z rozrywki). Gra robiona przez Alchemist Project ma wyjść w grudniu na PS3. O tym że powstaje wiadomo było już wcześniej, ale ponieważ zgodnie z najlepszymi tradycjami fani byli trollowani przy użyciu dość dziwnych portretów, więc nikt nie oczekiwał zbyt wiele...

Tyle, że teraz pojawiły się dodatkowe dane. Mamy projekty postaci i screeny oraz informacje, że gra będzie miała dokładnie tę samą ścieżkę dźwiękową co oryginalna odsłona i podłożone będą głosy seiyuu znanych z anime.

Ciekawi mogą zobaczyć zapowiedź tutaj, acz najbardziej warty uwagi jest opening do gry, zaczynający się na 0:50 (zawiera spoilery co do postaci z pierwszych 4 gier):
http://www.youtube.com/watch?v=nN2qXxWuFSE&feature=player_embedded

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
usagi-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 17:17   

Trafiłem w internecie na bardzo ciekawą teorię.

Spoiler: pokaż / ukryj

Yasu was introduced to the family after being raised in the orphanage, and was given special privilages from Genji, since Yasu carries the blood of Beatrice (human). Other servants was jealous of that, and bullied Yasu. Yasu seeked comfort from Shannon, but it wasn't enough. Shannon persona might've been there before Yasu went to Rokkenjima, since Yasu describes Shannon as "popular in the orphanage". Regardless, Shannon persona has been there since Yasu got to Rokkenjima, if not earlier.

Eventually Yasu was engaged in magic/legend of Beatrice/mystery novels, and eventually realized that mystery - howdunit = fantasy, and became Beatrice (fantasy-wise). Yasu-Beatrice left, and Shannon persona took over, without the memories of Yasu. Years passed, Shannon fell in love with Battler, whom made a promise to return to get her the year after. However, the year after that, Asumu died, and Battler left the Ushinomiya name.

Shannon waited years after years, hoping for Battler's return, but eventually found out that Battler had forgotten about her. Heartbroken Shannon gave her feelings for Battler to Yasu-Beatrice, and Yasu-Beatrice gave Shannon a new brother: Kanon.

Shannon eventually moved on to have an relationship with George, while Yasu-Beatrice still suffered from loving Battler. After talking to Maria, Yasu-Beatrice realized that more power was needed, and went to solve the epitaph and became the "real" Beatrice. Being able to do that, Yasu was given the title of Beatrice and the as the family head (in secret, since Yasu wanted things to remain the way they were) Yasu eventually met Kinzo, forgave him of his past mistakes, and Kinzo passed away after.

Podobno jest to opis tego co wyjaśnia się w 7 epizodzie. Jak dla mnie jest to bardzo prawdopodobna teoria.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2010, 13:53   

heh jak patrze na myanimelist to w episode 5-6 mamy nową postać

Spoiler: pokaż / ukryj
Co oni robią z tą biedną Riką ?


Teraz tylko czekać aż Yuuko dołączy się do zabawy xD


Btw wiecie może czy jakaś inna grupa tłumaczy mange poza Ciach?

Wycięto link do strony ze skanlacjami. Przypomnę też, że pytanie o linki do pirackich stron jest zakazane.

Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Itaro-kun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2010, 18:40   

A ja was zaskoczę. Mi BARDZO podobała się seria Umineko. Może dlatego, że nie grałem w VN. Kto wie. W mojej opini jest lepsza niż Higurashi.
Tak przy okazji. Skąd można kupić(ciach) Visual Novel Umineko? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Patrz przypomnienie powyżej.
Bezimienny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usagi-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2010, 17:48   

Jakby to kogoś interesowało to pojawiła się pierwsza wersja patcha do Reqiuem która zawiera przetłumaczone pierwsze 5 rozdziałów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asea
Gość
PostWysłany: 13-04-2011, 10:40   

Mam pytanie, czy chapterów po polsku jest tylko 16? Jeśli nie, to gdzie mogę znaleźć więcej? A jeśli tak, to kiedy będą następne?
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-04-2011, 11:23   

Nie wiemy, a nawet gdybyśmy wiedzieli to nie powiemy, ponieważ na forum obowiązuje zakaz podawania linków (i pytania o nie) do stron z nielegalnymi skanlacjami. Amen.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asea
Gość
PostWysłany: 13-04-2011, 12:35   

Oficjalne strony z tłumaczeniami mang są nielegalne? A to nowość. No ale dobrze, nie będę się wykłócać.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-04-2011, 17:35   

Nic mi nie wiadomo, żeby którykolwiek z polskich wydawców zakupił licencję na tę mangę, takoż nie słyszałam o takiej stronie. Nie jestem fanką, więc może umknęła mi ta wiadomość. Jeżeli tak jest, to poproszę o link do oficjalnego źródła potwierdzającego te rewelacje, wtedy cofnę ostrzeżenie i przeproszę.

Ale jeśli chodzi Ci o to, że tłumaczenie niezlicencjonowanych tytułów jest legalne, to z tego co mi wiadomo polskie prawo mówi co innego i to jest dla mnie w tym momencie jedyny, słuszny wyznacznik.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2011, 18:01   

Legalnego polskiego tłumaczenia nie ma i nic nie wskazuje na to, że będzie.

Bo to, że jakaś strona w internecie robi takie tłumaczenie, wcale nie znaczy, że jest to zgodne z prawem i oficjalne. Zwłaszcza, że wszyscy polscy wydawcy jak na razie sprzedają mangi w formie tomików, a nie plików komputerowych.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2011, 16:53   

skończyłem Umineko przyznaję dobra pozycja !
Jeśli ktoś porównuje Umineko do Higurashi to jest w błędzie. Dwie oddzielne historie równie mocno trzymające w napięciu. Porównywanie ich do siebie jest tylko kwestią gustu co komu przypasowało.
Po mojemu 9 / 10

i głupiutkie pytanko:

Spoiler: pokaż / ukryj
anime kończy się 26cioma odcinkami tak? gdzie w ostatnim Batt walczy z Beato w ogólnym rozrachunku wyszła z siebie porozmawiali i puf koniec anime.

Z tego co wyczytałem coś dalej jest pytam więc gdzie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-05-2011, 20:15   

Anime zawiera w sobie streszczenie czterech pierwszych części gry Umineko no Naku Koro Ni - ciąg dalszy znajduje się w częsciach 5-8 (Umineko no Naku Koro ni Chiru). W obecnej chwili nie istnieje oficjalne zachodnie wydanie gry, można jednak skorzystać z nieoficjalnego, choć zaakceptowanego przez Ryukishi07 (głównego twórcę Umineko) tłumaczenia autorstwa grupy fanowskiej Witch Hunt ( http://witch-hunt.com/index.html ). Strona zawiera też odsyłacze pozwalające na łatwy zakup oficjalnej japońskiej wersji gry, potrzebnej oczywiście do zainstalowania angielskich patchy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2011, 20:23   

Dzięki Ci wielkie nie omieszkam sprawdzić kto był mordercą !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group