FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2012, 04:20   

Dla osób, które przeszły Chiru (obviously, SPOILERY):

Co tak naprawdę wydarzyło się na Rokkenjimie. Długie wideo, a to dopiero pierwsza z czterech części...

Sama nie obejrzałam jeszcze poza pierwszą część, ale jak na razie ta teoria ma o wiele więcej sensu, niż ta powszechnie przyjmowana i wyjaśnia znacznie więcej rzeczy o wiele lepiej.

Seriously, Ryukishi, ty trollu! Wprost to graczom w twarz wyrzuciłeś i spłynęło jak po kaczce...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 10:18   

Kurcze, ale to kusi... ale nie moge tego jeszcze obejrzeć :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 13:09   

Ha, Umineko! Jestem tym anime BARDZO zawiedziona! Zabierając się za Umineko miałam nadzieję, że dostanę fajną serię w horrorowej otoczce. A dostałam coś, czego nawet nie jestem w stanie określić. Do piątego odcinka oglądało się całkiem dobrze, jest dreszczyk emocji, wszystko fajnie, fabuła całkiem dobrze trzyma się kupy, wszystko na swoim miejscu. Pierwsza gra się kończy i następuje zgrzyt – myślę osobie, ale o co chodzi? No ale nic, oglądamy dalej. A im dalej, tym gorzej. Ja naprawdę starałam się podchodzić do tej serii z przymrużeniem oka, zniosłam jakoś wyskakujące ni z gruszki ni z pietruszki super moce u Kanona i Shannon, przełknęłam siódemkę pomocniczek Beatrice w kusych mundurkach (same w sobie nie były złym pomysłem, gdyby tylko ubrać je jakoś inaczej…), ale kiedy zobaczyłam – za przeproszeniem – z tyłka wziętą Evę­‑Beatrice i inne wiedźmy, a potem króliczki playboya w wersji demonicznej, w dodatku z wmontowanym radarem samonaprowadzającym, to wtedy poległam i z utęsknieniem czekałam końca. Głupota goni głupotę głupotą poganiana i coraz to nowsze cudaczne pomysły twórców przyprawiały mnie o prawie że histeryczny śmiech godny Beatrice. Bohaterowie, wszyscy co do jednego, są irytujący i nie polubiłam nikogo. Na nerwy działała mi szczególnie Maria z tym swoim 'uuuu­‑uuuu' i przyznam się szczerze, że wręcz ucieszyłam się, kiedy zginęła w jednej grze (tak, jestem wredna, zła i podła). No ok, Ronove był całkiem fajny. I myślałam, że padnę, kiedy w ostatnich odcinkach Dżordżi i Jessica dostali jakiegoś kopa (za dużo energy-drinków?) i rzucili się z PIĘŚCIAMI na DEMONY! To było wręcz genialne w swoim debilizmie. Postać Beato pozostała mi obojętna, ani jej nie lubię, ani ją lubię.
Serię dla mnie ratowała tylko kreska i op z endingiem – postacie (ale i to tylko niektóre) miały śliczne oczy, zwłaszcza Beatrice, chóralny początek openingu wgniata w fotel, szkoda, że cały utwór nie jest taki. Ending też był dobry, tylko wycie wokalisty w refrenie rozśmieszało mnie okrutnie, 'Och disajaaaa' <3

Ode mnie 3/10 – za kreskę, op, end i pierwszą grę.

_________________
Dziwactwo rzecz względna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2012, 13:47   

Silla napisał/a:
Zabierając się za Umineko miałam nadzieję, że dostanę fajną serię w horrorowej otoczce.

Bo GRA jest fajną serią w horrorowatej otoczce. To, że DEEN postanowił wepchnąć kilkadziesiąt godzin gry w 26 odcinkową serię ucinając wszystkie wyjaśnienia które pomagają zrozumieć o co chodzi w grze pomiędzy Battlerem i Beatrice oraz większość scen rozwijających postacie przy okazji oszczędzając na grafice to naprawdę nie wina samej serii.

Właśnie skończyłam oglądać drugie wyjaśnienie i dochodzę do wniosku, że to jedna z najlepiej napisanych powieści detektywistycznych jakie widziałam, głównie dlatego, że jej celem jest zmuszenie czytelnika do tego, by sam odkrył co się wydarzyło, a sama gra nie podaje rozwiązań na tacy. To skomplikowana zagadka wymagająca myślenia i zrozumienia prezentująca wydarzenia, które można interpretować na wiele sposobów.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 15:03   

Manga jest moim zdaniem świetna, choć nie wiem jak bardzo wierna jest względem oryginału. Macie może pojęcie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
j,hfj,
Gość
PostWysłany: 10-06-2013, 08:01   

Oryginał jest dużo bardziej rozwinięty niż to przedstawiono w mandze i anime.

Nie wiem jak was ale mnie przerażąją w obu seriach mączne kolory postaci. Oraz ich niedokończenie... Kto normalny przerywa produkcję w połowie?? W higurashi zostały 2 chaptery a w umineko 4, co nie jes zbyt rozsądne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group