FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Berserk
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2003, 19:34   Berserk

Nie, nie chodzi o mnie, w brew temu co twierdza agenci wrogich sil.

To anime w konwencji dark fantasy, krwawe, brutalne i warte obejrzenia (acz ostrzegam, ze nie jest to ladna bajka, a rodzice moga byc przeciwni temu, byy ich pociechy ogladaly en tytol - beda mieli racje).

Kto ogladal? I jak wrazenia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2003, 20:14   

Co do Berserka nie wiem dlaczego moi znajomi twierdzą że bym się na takiego Barbażyńce nadał bo mam takie nietypowe hobby jak okra...rekwirowanie skradzionych rzeczy złodziejom <dosyć dochodowe>

A co do Anime jeszcze nie oglądałem ale to tylko chwila...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yang Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Mar 2003
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2003, 16:14   

Niedawno zdobyłem całą serie (oprócz 22 ep, kurde) i jak zacząłem oglądać to skończyłem 21 ep nastepnego dnia. I teraz na gwałtu rety muszę poszukać wśród znajomych brakującego epizodu, może ktoś ma (netu nie mam więc nie siągne, narazie). Ale jedno mogę powiedzieć jedno z najlepszych anime jakie oglądałem. A jesli chodzi o serie to pewnie najlepsza z tcyh co oglądałem (a trochę już tego było).
Tak więc jeżeli lubi się te klimaty to pozycja obowiązkowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2005, 22:31   

W te wakacje, miałem możliwość obejrzenia tego anime, mimo początkowych zniechęceń, w kóncu dosiadłem się na poważnie i zostałem zabity przez klimat, bohaterów, fabułę, wszystko po kolei...
Zakończenie zdewastowało mój umysł doszczętnie. Do dziś chodzę po suficie wymyślając różniste endingi we własnej głowie, ale to co pokazali twórcy wryło się w mój czerep na amen;)

Polecam każdemu fanowi głębszych pozycji mimo, że jest to młóćka z latającymi głowami;)
Powrót do góry
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 08:01   

Anime jest cienkie

Ale manga to istne cudo XD Czytam właśnie mangę po raz drugi i nie dość, że niesamowicie wybiega poza anime to jeszcze człowiek potrafi być zauroczony kreską :P

Teraz w fanzinie manga.pl będą 3 ładne artykuliki na temat samego Berserka - ot coś dla fanów :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2005, 08:39   

Cienkie jak dla kogo <_<.

Nie wszyscy rozumieją jaki przekaz daje nam to anime...
Powrót do góry
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 09:45   

Berserk seria calkiem .. aletroszke poprzesadzili z wielkoscia mieczyka .. ogolnie to nie trzyma sie pewnych "norm moralnych" jest duzo krwi (kilka fajnych krwawych scen :) nio + poiinnee

ogolnie fajnie sie patrzylo jak walczyli .. do tego o ile pamietam to seria Anime zrobiona w retrospekcji co nawet sie udalo

a co tam polecam ;]

manga jest lepsza od animka ;p

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 10:03   

KoBik napisał/a:
Nie wszyscy rozumieją jaki przekaz daje nam to anime...


Wiesz... Niektórzy po prostu czytali mangę i kapują jaką "Magię" ma Berserk :] Anime to takie streszczenie tak naprawdę :P 13 tomów w 25 odcinków...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 10:35   

Manga jest daleko bardziej szczegółowa, postacie są bogatsze emocjonalnie i bardziej złożone. W anime z powodów jakie już wyłuszczył SireVan z wielu elementów zrezygnowano a charakter niektórych postaci uległ lekkiemu przemodelowaniu.

A co do miecza besmirch jak na mój gust nie ma w nim przesady, zajrzyj do choćby Muzeum Narodowego a zobaczysz jakimi to mieczykami czasami posługiwali się ludzie w rzeczywistości. W skuteczność nie wnikam ale rozmiary są porównywalne.

PS. anime widziałam jako pierwsze i w nim się zakochałam, manga to coś jak alternatywa. Ale przesłanie w anime trudno mi dostrzec, gdyż tu historia jest niedokończona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2005, 11:18   

Spokojnie, wiem, anime nie jest dokończone lecz dla mnie to był strzał w czaszke, klimat, postaci, fabuła, wszystko we mnie gotowało gdy oglądałem tą serię, a teraz bardzo bym chciał zetknąć się z mangą.
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2005, 01:40   

KoBik napisał/a:
Cienkie jak dla kogo <_<.

Nie wszyscy rozumieją jaki przekaz daje nam to anime...

....
taaa, to anime przekazuje tyle ile to co wydalil z siebei ustami moj kolega na imprezie ostatnio ...
Anime to bylo pierwszym moim krokiem w te klocki, na pocztaku bylem wniebowziety, niestety nei wytrzymalo kontaktu z corazlepszymi, z ktorymi mailem do czynienia :] naprawde nei moge wybaczyc tworca niedokanczenia watku ktor pojawia sie na koncu, po cholere zaczynac jesli sie nei konczy ? coprawda dziewczyny nie bede pytal bo one zadko kancza :] jakbym je mial oceniac do 20 odcinka to naprawde cos wspanialego, ale jako calosc to zenada, koniec odbiera cala przyjemnosc z calego anime :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2005, 07:30   

Wiesz ile ludzi tyle opini, wygląda na to, że mój gust jest po stronie japońskich widzów. Berserk jest bardzo chwalony mimo swojego wieku na rynku.
Zakończenie jest takie jakie powinno być. Szkoda, że to było Twoje pierwsze anime, jak to nazwałeś "klocki". Jak już mówiłem nie wszyscy wiedzą i rozumieją o co chodziło autorowi, zakończenie jest i owszem ale w mandze, to też jest pewna układanka, "zakończ Berserka czytając mange..."
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2005, 10:59   

Zakończenie rzeczywiście stanowi pewną słabość serii Anime (i to wcale nie taką małą). Brakuje właściwie pełnego odcinka, zamykającego "łuk wspomnieniowy" w mandze. Inna sprawa, że z anime powycinali kilka wątków (np Skull Knighta) które w tym zakończeniu odgrywały bardzo istotną rolę, musieliby więc się trochę napracować, "dostosowywując" fabułę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2005, 21:01   

kobik, gdybys zobaczyl moj wyraz twarzy po tym jak sie dowiedzilem za tamten odcinek to ostatni, zrozumialbys o co mi chodzi :| Mysllem ze mnei cos trafi, bo naprawde chcialem wiedziec co bylo dalej :/ mange przeczytamjak w koncu ja skacza, chyba ze wlasnie to zrobili, bo nei sledzilem jej ostatnio. Nie chce znow skonczyc na jakis waznym watku :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2005, 06:37   

Kobik - anime naprawdę zwalili - mogli wziąć chociaż zostawić widza w niepewności po tej całej sytuacji albo zrozbić własne zakończenie, a nie na chama wrzucili pierwszy epizod. Albo się trzymamy mangę albo mamy ją gdzieś. Wóz albo przewóz.

Kobik napisał/a:
"zakończ Berserka czytając mange..."


"Zdziw się czytając mangę XD" Bo nagle okaże się, że Berserk jest bardziej niegrzeczny niż anime, parę osób przeżywa, a pominięcie kluczowej postaci daje dawnemu widzowi anime "Berserk" pewność, że może sobie sam narysować drugą serię :]
Ziomek do mnie wczoraj przyszedł po płytki.
"Głebia jest, ale nie na tym się skupia anime..."
Dokładnie... Głębia w anime jest, ale samo anime skupia się wyłącznie na retrospekcji Gutsa, która sama w sobie ma niewielkie znaczenie. Dopiero zaczynając 14 bądź 15 tom dowiesz się, że to jest naprawdę manga tylko i wyłącznie o przyjaźni i marzeniach...

slocik napisał/a:
mange przeczytamjak w koncu ja skacza, chyba ze wlasnie to zrobili, bo nei sledzilem jej ostatnio. Nie chce znow skonczyc na jakis waznym watku :/


Masz cierpliwość stary :] Według fanów jakieś 15 lat ci jeszcze zostało :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group