FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Sailor Moon
Wersja do druku
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 14:53   Sailor Moon

Sailor Moon po raz pierwszy zagościł na ekranach naszych telewizorów w roku 1996.Był to pierwszy i zarazem największy mangowy boom w Polsce i zaryzykuję stwierdzenie, że czegoś takiego już nie doświadczymy. Czarodziejka z księżyca jest anime, któremu zawdzięczamy naprawdę bardzo wiele. Sailorek można nie lubić, ale należy dać pionierkom respekt, gdyż to dzięki tej serii polski fandom mangi i anime wyszedł z podziemia. Anime to budziło kontrowersje, choć to chyba jest za małe słowo, w "tamtych" czasach była to istna wojna "Moonies" i ich przeciwników. Ja należałem do tej pierwszej grupy i nadal z resztą należę do wymierającej już powoli grupki fanów tej kultowej serii.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 01-04-2005, 15:02   

Powoli wymierających?
Znaczy, że jacyś jeszcze nie wymarli?!
HURAAAAAAAAAAA!!! :D

Nie da się ukryć, że sporo Sailorkom zawdzięczamy... A teraz sobie odchodzą coraz bardziej w zapomnienie i jeśli ktoś jeszcze pamięta, że zawdzięczamy, to się nie przyzna, bo wyśmieją, bo tyle ambitnych produkcji jest dostępnych, więc po co pamiętać o Sailorkach... Bueh, czarnowidztwo mnie dopadło ;>
Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie czasów kiedy tylko Sailorki były na wyciągnięcie ręki i człowiekowi smaku robiły na odkrycie tajemnicy fenomenu "japońskich bajeczek" ;) Jeeej, jak toto fascynowało... Takie nowe, takie odmienne... <poszła po chusteczkę>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2005, 15:33   

Ech, jest to anime dla trzynastoletnich dziewczynek, poza tym leciało kilka ładnych lat temu, dlatego też niewielka garstka fanów się tylko ostała. Szkoda, że większość z Was nie traktowała Sailorek poważnie i podchodziła do nich jak do kolejnej bajeczki. Ja do tej pory zachwycam się głębią tego serialu, to jest właśnie potęga japanimacji. To, że anime adresowane do nastoletnich dziewczynek trafia i do kogoś takiego jak ja obecnie. Czuję do tego anime tak ogromny sentyment, że po prostu ciężko jest to opisać. Niespecjalnie kocham shoujo, o Fushigi Yuugi mam zdanie podobne co o południowoamerykańskich serialach, a jednak Sailor Moon tak bardzo sobie cenię, mam nagrane kilka odcinków i czasami nawet wracam do nich...tego się nie da zapomnieć po prostu. Dzięki temu serialowi rozpoczęła się moja przygoda z m/a i trwa po dziś dzień, a Sailorki towarzyszyły mi przez sporą część okresu dojrzewania. Liczę na reemisję Sailorek na jakimś z polskich kanałów, a z drugiej strony obawiam się tego... w obecnym momencie jest tak niewielu fanów tej serii, a pokazaliby to w TV i znowu by się zaczęło...wtedy już chyba musiałbym się wstydzić, że oglądam Sailor Moon, lecz nigdy jakoś nieukrywałem tego, czym się pasjonuję. W pokoju do tej pory mam mnóstwo mangowych plakatów, w tym też z Czarodziejki z księżyca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2005, 18:31   

Cytat:
Ja należałem do tej pierwszej grupy i nadal z resztą należę do wymierającej już powoli grupki fanów tej kultowej serii


ja tesh bylam Moonies;) i chyba bede do konca zycia.. po czesci sentyment a po czesci podziw dla Naoko sensei:) I co z tego ze kreska w mandzenie byla najdoskonalsza.. pokochalam te troche niechlujne kadry i dziecinna fabule;) A najczesciej to wracam do Sailor V :)

a tak jeszcze a propos FY.. ta seria niewywolala we mnie wiekszego zachwytu mimo ze czekalam i liczylam i na wiele;/ zawiodlam sie.. wg mnie FY jest przecietniaczkiem i kiepkso wypada na tle Sailorek;)

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2005, 18:37   

Szczerze jak już gdzieś pisałem to z animami mam kontakt odkad pamietam czyli mniejwiecej od połowy lat 80 tych ubiegłego stulecia. Wiec mnie japońskie kreskówki bawiły duzo wczesniej przed czarodziejką. A co do samej SM to jeśli chodzi o mnie to przez ta serię prawie znienawidziłem anime poprostu nie mogłem strawic tej płaczliwej lafiryndy z ksieżyca a jeaszcze bardziej nie mogłem strawic setek dziewczyn które sie nią zachwycały a najgorsze były te co ją udawały zgroza. Po epoce SM nie mogłem praktycznie patrzeć na mangę aż do czasu pojawiania się gry Final Fantasy VII.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-04-2005, 09:11   

Czyli długo się nei naczekałeś, bo o ile dobrze pamiętam, FF VII wyszło w 1997.
Powrót do góry
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-04-2005, 11:55   

no ale w japonii w bardziej ludzkim jezyku to było dostepne ciut później chyba :P
Powrót do góry
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2005, 19:08   

Cytat:
Szczerze jak już gdzieś pisałem to z animami mam kontakt odkad pamietam czyli mniejwiecej od połowy lat 80 tych ubiegłego stulecia. Wiec mnie japońskie kreskówki bawiły duzo wczesniej przed czarodziejką.


ja takze ale sentyment to sentyment

Cytat:
Czyli długo się nei naczekałeś, bo o ile dobrze pamiętam, FF VII wyszło w 1997.


ee.. a kiedy ja dostalam w 'ludzkiej wersji' FFVII -_-"?? niepamietam juz nawet_+_

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-04-2005, 19:18   

BetiiX ale co d SM to ja mam antysentyment raczej
Powrót do góry
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2005, 06:49   

no to ty, a ja nie ;P

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2005, 11:10   

Redvampire napisał/a:
poprostu nie mogłem strawic tej płaczliwej lafiryndy z ksieżyca a jeaszcze bardziej nie mogłem strawic setek dziewczyn które sie nią zachwycały a najgorsze były te co ją udawały zgroza

Oj, ukarzę Cię w imieniu księżyca. Dobra dziewczyny zmieniamy się!
redvampire napisał/a:
Po epoce SM nie mogłem praktycznie patrzeć na mangę aż do czasu pojawiania się gry Final Fantasy VII

Normalnie szlag mnie zaraz trafi, czy przez to, że nie lubię na ten przykład FY mam nie lubić też Evangeliona?

O gustach się nie dyskutuje, nie lubiłes Sailor Moon, ok, trudno. To jest forum dyskusyjne i jesteśmy tu po to, żeby powymieniać się swoimi poglądami na dany temat, lecz juz czuję, że raczej się nie polubimy, grrrr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2005, 12:03   

Cytat:
lecz juz czuję, że raczej się nie polubimy, grrrr
.
Co oznacza, że będzie wesoło...
Dobra teraz ja...sajlorki wspominam negatywnie z prostej przyczyny, mianowicie moje kochane siostrunie oglądały toto, piszcząc i krzycząc, niemal tak jak te $%^# z drugiej strony ekranu.
Na dodatek, czy serial który ma ponad 200 odcinków ( o ile mnie pamięć nie myli ) może być traktowany inaczej niż madżikalgerlsowa wersja Mody na Sukces ?
Powrót do góry
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2005, 12:18   

Grisznak napisał/a:
Cytat:
lecz juz czuję, że raczej się nie polubimy, grrrr
.
Co oznacza, że będzie wesoło...

Yy, lol. Zobaczymy ;p
Grisznak napisał/a:
czy serial który ma ponad 200 odcinków ( o ile mnie pamięć nie myli ) może być traktowany inaczej niż madżikalgerlsowa wersja Mody na Sukces ?

Otóż wbrew pozorom może. Serial ma równo 200 odcinków. Jest to tasiemiec, ale ja go uwielbiam,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 09-04-2005, 13:13   

Mój stosunek do Sailorek był w stylu
"A co to jest? ?_?" :P, ponieważ dzięki mojemu KOCHANEMU, NAJMILSZEMU rodzenstwu <brzydko patrzy na w/w> nie moglam ich oglądać :P moje kochane rodzenstwo tak zanudziło rodzicow zachwytami nad SM ze rodzice w słusznej obawie o swoje uszy zakazali mi oglądać ^^ zreszta rodzenstwu też. ale i pomimo zakazu udalo mi sie obejrzec kilka odcinkow (taaa, wszyscy kochamy zdziecinnialych dziadkow ;3).
a na kolku plastycznym w 3 podstawówki na ktorym wszyscy mielismy miec przezwiska dostalo mi sie od kumpelek - maniaczek SM - Księżyc :P
piekna historia.
- Mam dla ciebie przezwisko!
- Jakie?
- Księżyc!
- Księży?
- Księżyc!
- Księże? Oo"
- Księżyc!
- Księdzy? OO"""""
- KSIĘŻYC!!!!!!!
- AAA, księżyc...... XDDDD

jedyny problem to to ze plastyczka nazywa mnie tak do tej pory -_-''''''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 09-04-2005, 20:01   

<offtop>

Grisznak napisał/a:
czy serial który ma ponad 200 odcinków ( o ile mnie pamięć nie myli ) może być traktowany inaczej niż madżikalgerlsowa wersja Mody na Sukces ?

Rozumiem zatem, że Dragon Ball też jest według ciebie "madżikalgerlsową wersją Mody na Sukces"? A Ranma 1/2 i Inuyasha to madżikalgerlsowe wersje Dynastii?

</offtop>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group