FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  The World God Only Knows [Spoilery]
Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2011, 12:51   

Wracając do aktualnego timeline-a
128
Wydaje się że Keima i Shiori gdyby mieli odrobinę czasu razem napisaliby całkiem niezły romans (albo komedię jak kto woli)

Właściwie można powiedzieć, że z 5 dziewczyn Shiori ma najpewniej boginię w sobie.
Ponieważ:

Spoiler: pokaż / ukryj

- Jej Powieść była właściwie dokładną kopią podboju nie było kulminacyjnego punku kulminacji ale wszystko wskazuje na to, że dokładnie pamięta kto, co i jak.
- Keima nie jest typem odwiedzającym bibliotekę, dlatego ilość spotkań po podboju była niewielka w porównaniu do Ayumi czy Chihiro i nie mogła przypadkiem narodzić się miłość z "przebywania razem" i zauroczenia ("bo serce jakoś mocniej bije kiedy go widzę"). Co jeszcze mocniej wpływa na punkt pierwszy.

Dalej dalej obstawiam Ayumi (bogini sama się prosi, żeby tam wstawić i wydaje się, że jak na razie Keima zdobył najwięcej "punktów" właśnie u niej)
Chihiro jakoś tak bardziej, chociaż ciężko potwierdzić czemu, oraz podpiąć boginię.

Spoiler: pokaż / ukryj
Mars?

Później obstawiam Yui bo:

Spoiler: pokaż / ukryj

- Pomimo jej zachowania jej podbój przebiegał zupełnie inaczej. Możliwe, że podbój wywarł na niej taki wpływ, że ona sama potrafi przejąć inicjatywę.
- Jeśli ona ma inicjatywę nie musi koniecznie wiedzieć, że Keima pamięta podbój (i że ją zna), dlatego może postępować ostrożniej.
- Wydaje mi się, że ładnie ona by pasowała do Vulkana, w końcu kowalstwo to jedno z najbardziej męskich zajęć, które przy okazji wymaga siły w rękach (waląc w perkusję z pewnością ma wiele siły).
- Było by z pewnością ciekawiej jak nie same angsty leciały na Keimę.

Na końcu plasuję Tuskiyo bo:

Spoiler: pokaż / ukryj

- Nie lubiłem tego podboju
- ciężko przypisać którąkolwiek boginę
- jedynym powodem czemu mogę ją wrzucić jest: "bo loli musi być"


Kolejny rozdział będzie pewnie nocną eskapadą Keimy do domu Yui, gdzie:
A -> potwierdzi się znajomość podboju
-> kolejny dzień odrzuci znajomość podboju Tuskiyo

B-> nie potwierdzi się znajomść podboju Yui
-> kolejny dzień potwierdzi znajomość podboju Tuskiyo

Poza tym: w niedzielę rozpoczną się "eventy" pozaszkolne i Keima będzie znowu wywijał i lawirował by zdążyć, nie spóźnić się i nie zostać przyłapanym.[/spoiler]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2011, 08:10   

Kami nomi zo shiru sekai 138
Bummer. Jeden krok do przodu i jeden krok do tyłu, tak że nawet Keima wybucha, że to jest jak w jakimś tanim RPGu. Nora wychodzi chyba ze swoim pierwszym dobrym pomysłem od początku serii, co jednak nie daje oczekiwanych rezultatów.
Hakua trochę emoci.
Ogólnie niezły odcinek, ale uderzyło mnie użycie przez Mangakę artu który się już wcześniej pojawił. Wiem, że używanie tych samych "scen" jest dopuszczalne i częstokroć stosowaną taktyką, ale moim zdaniem nie powinno się kopiować pewnych zbyt rzucających się w oczy (pamiętnych) "scen" -> Nora rzucająca swoją propozycję, miał ten sam art w czasie kiedy mówiła, że za wszelką cenę pozbyć się pana K. Przy czym przez to inne takie "wybryki" stają się bardziej widoczne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-04-2011, 19:19   

Kami nomi zo shiru sekai 138
NiBl napisał/a:
Hakua trochę emoci.

Nie.
Haqua jest full dere moodo.
HNNNGqua! ;D

I kfik, na wejście Tenri. To może się bardzo wesoło skończyć, jesli ktoś za regałem zostanie zauważony... a pozxa tym, wracamy do polowania na kolejne aureolki... i do dorabiania skrzydełek, bo skrzydełkozazdrość szkodzi! :3

Ale największy kfik, jak zresztą na IRCu zauważyła Tren, to to, że my tu całkiem skutecznie przewidzieliśmy aktualny rozdział. Heh, we RULE! \o/

In other news, Animu S2, haremetka numer 1 = Kusunoki, czyli bez niespodzianek. I wyszła nawet lepiej, niż się spodziewałem.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2011, 19:59   

Taa... Ja ciagle bym chciał jednak by Keima się pomylił w swoich obliczeniach (niech nawet wciągnie jedno niepowiązane dziewczę w akcję), ale żeby jedną boginią była:

Spoiler: pokaż / ukryj
Hakua ;-P
Byłoby to chore i niepoprawne na każdym poziomie, ale jakie cool (holy-devil :-p) i jak na to by reagowały siostry. Byłby to zwyczajnie zbyt cool development by przepuścić :-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-04-2011, 20:16   

TWGOK 138 c.d.

NiBl napisał/a:
Taa... Ja ciagle bym chciał jednak by Keima się pomylił w swoich obliczeniach (niech nawet wciągnie jedno niepowiązane dziewczę w akcję), ale żeby jedną boginią była:

Spoiler: pokaż / ukryj
Hakua ;-P
Byłoby to chore i niepoprawne na każdym poziomie, ale jakie cool (holy-devil :-p) i jak na to by reagowały siostry. Byłby to zwyczajnie zbyt cool development by przepuścić :-P

Raczej mało prawdopodobne, gdyż
Spoiler: pokaż / ukryj
boginki po uwolnieniu szukały zapewne odpowiedniej osoby do zamieszkania w najbliższej okolicy (czytaj mieście), a parę lat temu zarówno Haqua jak i Elsie siedziały jeszcze w piekle.
O ile nie wyjdą jakieś nowe fakty w tej sprawie teoria leży. ;p

Co najmniej jedna niepowiązana dziewczyna na pewno będzie. Osobiście obstawiam
Spoiler: pokaż / ukryj
Yui, gdyż ma sensowny potencjał na to. Oprócz tego możliwe, że będzie to Chihiro. Najlepiej, obie.


Swoją drogą wszystko zapowiada, że teraz na scenie pojawi się Merkury. Spora część osób obstawia, że jest nią
Spoiler: pokaż / ukryj
Ayumi.
I osobiście przychylam się do tej teorii, gdyż żadna z pozostałych haremetek mi za bardzo tutaj nie pasuje, nawet tak pokrętnie jak to było z Vulcan.

A, a propo tego rozdziału - Haquy nie należy się czepiać, ona tylko wykorzystuje event, który się akurat wytworzył. :D A Tenri akurat postanowiła zrobić własny. A że przypadkiem robią to w podobnym czasie to... no, cóż... biedny Keima w następnym rozdziale. >D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-04-2011, 17:21   

Tren napisał/a:
ona tylko wykorzystuje event, który się akurat wytworzył. :D

/me przytakuje
....i widać zresztą, jak Keima się zastanawia "Waaait, what sort of flag is THAT?"


Tren napisał/a:
A Tenri akurat postanowiła zrobić własny.

Ano właśnie.
Zwracam uwagę na brak aureolki.
Co sugerowałoby, że to właśnie Tenri, a nie Diana. Albo jednak Diana, ale chce żeby to wyglądało na Tenri? Tak czy siak: "...Nie zrobił tego dla Tenri! ...Nie zrobił tego dla Tenri! ...Nie zrobił tego dla Tenri! ...Nie zrobił tego dla Tenri! ...Nie zrobił tego dla Tenri!" XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2011, 11:08   

Kami nomi zo shiru sekai 139
Diana affection ++;
Vulkan słusznie podejrzewa, że Keima flirtuje z innymi nosicielkami bogiń ;-p
No i na sam koniec Haqua trafia, że nawet jej słowa zaczynają boleć Keimę (chyba jedyna osoba obok Chihiro, która jest w stanie ukuć Ego Keimy (nieprawdaż Keima-chan)).

Hakua nie prowadzi w chwili obecnej, żadnych podbojów... A może jednak prowadzi :-P

EDIT:
No i brak aureolki okazał się zwykłą niedokładnością.
Co do teorii z Haquą to ja mam tak:

Spoiler: pokaż / ukryj
Haqua wygnała weisa z boginką, a później kiedy ten weis opanował Haquę boginka "ześliznęła się" na Haquę. Boginka miałaby wtedy niewygodną sytuację i raczej małe pole manewru w tego typu nosicielu :-P (dlatego jej moc mogła się jeszcze nie ujawnić).

Oczywiście jest naciągana (jak wiele innych teorii (ta z mamuśą Keimy HIC!)) i na chwilę obecną praktycznie niemożliwa do wejścia w życie (chociaż jak pokazuje przykład z Kunosiki mangaka potrafi walnąć twista).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-04-2011, 13:54   

TWGOK 140
*_______________*

C-c-calutki rozdział wypełniony Yui-awesomeness~!

I wygląda na to, że Totemowe przypuszczenia były słuszne. W sumie fakt, ta zmiana charakteru była podejrzanie drastyczna.

Osobiście podejrzewam, że to
Spoiler: pokaż / ukryj
Minerva. W sumie niby mogłaby też być Mars, ale jakoś mniej mi się to widzi.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-04-2011, 14:02   

Ej, ja też tak twierdziłem! Niezależnie od Totema! ;)


Spoiler: pokaż / ukryj
Osobiście zakładam jednak Mars. Minerva zapewne skończy w Shriori.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-04-2011, 20:04   

Tren napisał/a:
C-c-calutki rozdział wypełniony Yui-awesomeness~!

*dodaje fanbojowski taniec zwycięstwa*

Yes! Yes! Yes!

I ja również obstawiam
Spoiler: pokaż / ukryj
Mars, bardzo pasuje "bojowym" nastawieniem.
Z drugiej strony,
Spoiler: pokaż / ukryj
to Minerva czyli Atena wymyśliła muzykę, i zainteresowania Yui bardzo pasują.

Tyle, że wszyscy dostalibyśmy CIĘŻKIEGO errora gdyby z Shiori nagle wylazła ponura, surowa, prze-powerzona i konfrontacyjnie nastawiona boginka?!
....
myślu, myślu...

ZOMG to by było genialne *_*

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-04-2011, 20:13   

wa-totem napisał/a:

I ja również obstawiam
Spoiler: pokaż / ukryj
Mars, bardzo pasuje "bojowym" nastawieniem.
Z drugiej strony,
Spoiler: pokaż / ukryj
to Minerva czyli Atena wymyśliła muzykę, i zainteresowania Yui bardzo pasują.

Tyle, że wszyscy dostalibyśmy CIĘŻKIEGO errora gdyby z Shiori nagle wylazła ponura, surowa, prze-powerzona i konfrontacyjnie nastawiona boginka?!
....
myślu, myślu...

ZOMG to by było genialne *_*

Jak dla mnie
Spoiler: pokaż / ukryj
Minerva bardziej pasuje też dlatego, że jakby nie patrzeć Yui triumfuje nad Keimą nie siłą, lecz lepszą taktyką. Za to Mars był właśnie bardziej kojarzony z bezmyślną przemocą i walką na żywioł.

Poza tym moja teoria opiera się na tym, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Shiori nie ma boginki. Sorry, ale Minerva pisząca badfica to byłby moim zdaniem ciężki fail.

(I tak, podtrzymuję moją teorię a propo mamy Keimy, jestem upartym stworzeniem)

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-04-2011, 20:36   

Tren napisał/a:
Jak dla mnie

Spoiler: pokaż / ukryj
Minerva bardziej pasuje też dlatego, że jakby nie patrzeć Yui triumfuje nad Keimą nie siłą, lecz lepszą taktyką. Za to Mars był właśnie bardziej kojarzony z bezmyślną przemocą i walką na żywioł.

Patrząc od tej strony,
Spoiler: pokaż / ukryj
Mars = Ayumi. Oh so much. Pamiętacie lekcję biegania w wyścigu par? XD
Zdecydowanie. I wracamy do dwóch opcji na jedną
Spoiler: pokaż / ukryj
boginkę, czyli "gdzie jest Marcury?" W Chihiro czy Shiori?
Aggh. I zgadzam się co do bad-fic'a.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2011, 12:03   

Taa... Może tę rozmowę warto by wydzielić do tematu w Alfabecie (gdzieś tam powinien czaić się z dawna zakurzony temat :-P)...

Co do boginek:

Spoiler: pokaż / ukryj
Yui mi najmniej pasowała, ale jak Keima twierdzi, że ma to pewnie będzie mieć.

Zakładając, że Keima nie pomylił się w swoich obliczeniach gdzieś, to:

Spoiler: pokaż / ukryj
Zostają 2 boginie i 3 Kandydatki (Shiori, Ayumi, Chihiro):
Shiori - ta akurat jest wielce prawdopodobna, wiadomo, że pamięta znaczną część podboju i z drugiej strony Keima nie jest typem bywalca w Bibliotece (nie to żeby mieli tam coś czego potrzebuje, a z spokojnych miejsc to preferuje dach) przez co nie mogła rozwinąć uczucia w "normalnym toku".
Pozostaje Ayumi i Chihiro. Bardzo podobne
Chociaż bardziej prawdopodobnie Chihiro NIE będzie miała bogini. Chihiro mogła pamiętać całkiem sporą część swojego podboju (Keima po prostu nie przyszedł na stateczek etc.), czyli pamięta, że ten Nerd jak się weźmie to może być całkiem sympatyczny i pomocny (co daje porządne podwaliny pod przyjaźń). Dalej, nigdy po podboju nie otrzymywał od Chihiro "dziwnych" sygnałów, które Ayumi bardzo często wysyłała. Nawet względem ostatnich wydarzeń, zachowuje się przyjaźnie (jedynym wrogim (tsun tsun) zachowaniem było wylanie kawy (co mogła być zła, bo nie powiedział, podczas jej podboju, że całował się z KANON)).
Zachowanie Ayumi bardziej wskazuje na to, że czuje się zdradzona (co jest dużym clue). Poza tym, często po podboju można było ją widzieć jak "zbliża się" do Keimy (Co nawet wydaje się dziwne Chihiro).

Oczywiście to moje teorie (które rzadko się sprawdzają), i jeśli:

Spoiler: pokaż / ukryj
Pójdziemy tropem niechcianej ryby złapanej w sieć -> podbije "niechcący" dziewczynę, która nie jest nosicielką bogini.
To tutaj obstawiałbym, że nie nosicielką, byłaby Ayumi. Chociaż nie chcę teraz prowadzić wywodu i byłby to wywód bardziej dziurawy.


No nic czekamy na dalszy rozwój akcji. To jak sądzicie kolejna bogini w kolejnym rozdziale, czy może trochę później 2-3? :-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-05-2011, 20:30   

TWGOK 141
Mam do powiedzenia dwie rzeczy:

1. Ostatnia strona = WIN

2. Pixiv zgodnie z moimi przypuszczeniami zareagował... Jest już ładnych parę artów. Ostatnio coś odnoszę wrażenie, że ta manga ma równie dużo fanek co fanów...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2011, 06:40   

TWGOK 143
Tak... Pojawienie się następnej osoby z Vintage uważałem za zły pomysł, szczególnie pojawienie się ni z gruchy, ni z pietruchy.
Haqua nie zawodzi i wypełnia swoją rolę głównej dziewczyny od fanserwisu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group