FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2012, 18:01   

Cytat:
Niestety Luluś jest złożony tak, że posiada cechy odpowiednie do tego, co w danej chwili chcą z nim zrobić scenarzyści i reżyser.

To nieźle złożyli go wcześniej, bo poza może odcinkami komediowymi nie kojarzę by kiedykolwiek zachowywał się sprzecznie do tego jaki był w pierwszym odcinku, biorąc pod uwagę co po drodze zaszło.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-07-2012, 18:31   

Cytat:
Raz jest bezwzględnym mordercą, raz kochającym braciszkiem. Raz wiernym przyjacielem, raz geniuszem strategii i mistrzem manipulacji. Raz bohaterem komedii szkolnej, a raz mhocznym mścicielem.

Dobra, to jedziemy z argumentum ad hitlerum, a co!
Nie żebym doszukiwał się w Lulusiu piątego dna, ale... Wy zdajecie sobie sprawę, że niemal wszyscy naziści, poza garstką faktycznie chorych degeneratów, byli na co dzień zupełnie normalnymi ludźmi, przykładnymi mężami i kochającymi ojcami? Wszystko było kwestią podejścia - byli w stanie robić rzeczy nieludzkie, gdyż potrafili sobie wytłumaczyć, że nie robią nic złego. Więcej, byli pewni słuszności swych działań.

I z Lulusiem, czy przypadkiem, czy przez świadomy wybór reżysera, jest identycznie. On wie, że jest kochającym bratem, dobrym władcą i wiernym przyjacielem, a padające wokół trupy? Przecież to nie jego wina, tak być musiało, by mógł urzeczywistnić się jego sen! Po prostu wzorcowy portret psychologiczny ludobójcy.

... Biorąc pod uwagę wszystko powyższe niegdysiejsza lulusiomania mnie trochę przerażała. Ale może to skrzywienie historyka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-07-2012, 19:17   

Moim zdaniem to jest po prostu autystyczne dziecko. Może nie w wielkim stopniu ale w jakimś na pewno. Potrafi wygrywać tylko gdy wie co robi przeciwnik :P Zdolności przewidywania żadne, zdolności życia w swoim świecie ogromne. Interakcje z otoczeniem wymuszone i ograniczone. Do tego mit inteligencji, podobny jak u autystycznych dzieci, one też umieją liczyć.

Innymi słowy Lolek był upośledzony od urodzenia aż do śmierci :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 13:16   

Widzę, że zaczęła się moda najeżdżania na byłego ulubionego bohatera ;P.

Ja też go nie lubiłem, wręcz gardziłem dopóki nie zmienił swojego celu. Od połowy drugiej serii, ba może nawet od 1/3, totalnie zmieniłem do niego podejście. Poza tym znaczna część zgonów w tym anime, mówię tu o masakrze japończyków na stadione, to wypadek jakby nie patrzeć, nie zamierzał tego zrobić. A to, że potem się nie załamał tylko wykorzystał to by choć trochę nie poszły na marne zgony tych ludzi, to tylko dowodzi o tym że miał jaja.

Zaraz się zacznie, że zabił japońskich dowódców w pierwszej serii. A oni nie byli terrorystami ? Nie dość że byli to jeszcze działali nieudolnie, a jeśli faktycznie zależało im na wyzwoleniu Japonii zapewne nie mieli by nic przeciwko, gdyby miało to pomóc krajowi, a niewątpliwie ich śmierć zjednoczyła rebelie.

Na pohybel... all hail Lelouch.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-07-2012, 13:45   

cesarz vedry napisał/a:
mówię tu o masakrze japończyków na stadione, to wypadek jakby nie patrzeć, nie zamierzał tego zrobić.

Wypadek? Ja myślałem, że na to się mówi plot no jutsu ^^ Ale może być wypadek - takie rzeczy przecież normalnie się zdarzają nie?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 13:58   

Geass zadziałał samowładnie, bez jego wiedzy i zgody. No chyba, że dla ciebie ktoś kto trzyma pistolet, ten sam wystrzeli bez naciskania spustu i zabije kogoś, to jest to zabójstwo z premedytacją.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-07-2012, 14:15   

A czy ja powiedziałem, że tak nie było? Stwierdzam wyłącznie, że to marna (i głupia) sztuczka scenarzystów nie mająca za grosz sensu czy uzasadnienia, której zadaniem było rozwiązanie problemu fabularnego tak, bo Lechu rączki miał czyste.

Bo przecież nie można pozwolić na zakończenia w których Lechu nie przeżywa wielkiej dramy i nie wykonuje 17 teatralnych póz.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 14:42   

shugohakke napisał/a:
Bo przecież nie można pozwolić na zakończenia w których Lechu nie przeżywa wielkiej dramy i nie wykonuje 17 teatralnych póz.


Oczywiście że nie.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 19:10   

Ta teatralność była plusem serii, w normalnym filmie nie da się tego sprowadzić, bo to wyglądałoby głupio :P. Dlatego oglądam anime ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 21:52   

shugohakke napisał/a:
nie mająca za grosz sensu czy uzasadnienia

Szukasz sensu i uzasadnienia w przypadku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-07-2012, 22:56   

Naturalnie, że szukam.
Kiedy na spacerze w parku spotkam kumpla z podstawówki lub znajdę 10 zł to jest sensowny przypadek.
Jeśli zaś na spacerze w parku spadnie mnie na głowę ciężarówka ziemniaków mamy przypadek bezsensowny.
Różnice widoczne gołym okiem.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2012, 23:33   

I według ciebie przypadkowej aktywacji geassa podczas rozmowy bliżej do latającej ciężarówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-07-2012, 02:05   

Ja bym to raczej porównał do nie przeczytania instrukcji od niebezpiecznej zabawki, lub leku i zrobienie sobie krzywdy w tego skutku. W tym przypadku to nie był wypadek tylko bezmyślność. Idiota nie był na tyle inteligentny by dowiedzieć się o możliwych skutkach ubocznych i spowodował tragedię. Jego wina jak cholera. (i to jest nawet zbieżne z moim postem o autyzmie) Upośledzony był, lub zaślepiony władzą i własnym ego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2012, 13:37   

kokodin napisał/a:
Idiota nie był na tyle inteligentny by dowiedzieć się o możliwych skutkach ubocznych

Mogę się mylić, ale typ wiedział dużo o skutkach ubocznych - dowiedział się po przygodzie z Mao, że prędzej czy później nadejdzie chwila kiedy nie będzie mógł wyłączyć geass'a. Można więc się czepiać że nie próbował wcześniej ogarnąć sobie jakiejś blokady w stylu późniejszych soczewek, żeby się zabezpieczyć na zapas. Ale z drugiej strony C.C. chyba mówiła coś o wejściu na wyższy poziom, kiedy dużo się używa swojej mocy - ja podczas oglądania zrozumiałem, że po którymś użyciu oczko mu już nie zgaśnie po prostu i tak też sobie tłumaczyłem zdziwienie głównego bohatera. W końcu geass aktywował mu się kompletnie randomowo. Więc timing owszem, dobrany tak żeby pchnąć fabułe do przodu, ale
shugohakke napisał/a:
marna (i głupia) sztuczka scenarzystów nie mająca za grosz sensu czy uzasadnienia

jest jednak przesadą, sens i uzasadnienie były podane kilka odcinków wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2012, 14:04   

EKHM tyle można powiedzieć o tym "OVA". Wypuścili coś po tylu latach i nawet im się rysować nie chciało... for god sake.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 158 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group