FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2007, 21:01   

Nanami napisał/a:
Czy wspominałam juz, ze uwielbiam dźwięk jaki sie rozlega po uzyciu Hadron Cannon? ^^; Jakoś wpadł mi w ucho.


Heh, ja też mam ulubiony dźwięk z tego anime, ale jest zdecydowanie mniej pompatyczny: bezbłędny jest odgłos, jaki wydaje Lulu kiedy widzi, co mu zwinął kotek. Chyba ze trzy razy wracałam do tej sceny tylko po to, żeby to usłyszeć.
Lloyd i jego "o-me-de-to!" zajmuje zaszczytne miejsce drugie ^_^

A jak już jesteśmy przy dźwiękach, to posłuchałam sobie trochę soundtracku - bardzo klimatyczny, szczególnie "Stories" i "Masquerade". Poza tym jestem zakochana w drugim endingu, "Mosaic Kakera". Ciekawostka: na singlu z Mosaic Kakera jest też wersja live "My pace". Tak, tego szalonego endinga z Bleacha z maskotkami w tle. I szczęka mi opadła, jak to usłyszałam, bo dzięki innej aranżacji z obłąkanej pioseneczki zrobił się bardzo nastrojowy, balladopodobny utwór. Kto nie wierzy niech sprawdzi, polecam.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-09-2007, 14:39   

Doreen napisał/a:
szczególnie "Stories" i "Masquerade"
Tru, wszystkie 4 kawałki śpiewane przez Hitomi w tej serii są genialne *__* Na drugim soundtracku są jeszcze "Alone" (spotkanie Nunnally z Euffie) i "Innocent Days" (Euffie w szpitalu, z Suzaku... HAAUU~~ ;__;). I również zgadzam się że "Kawałki Mozaiki" to genialnie uzależniający ending *__* Jednak do rangi mojej ulubionej awansowała piosenka nieobcna w serii - "Reincarnation" śpiewana przez Yukanę, czyli seiyuu CC. To oczywiście jej image song, z pierwszego CD z audio dramą Sound Episode 1. Przy którym notabene obśmiałem się jak norka ^__^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-09-2007, 15:41   

O tak, ogólnie odgłosy wydawane przez Lulu (a raczej jego seiyuu) są obłedne. Ten okrzyk zdziwienia, gdy kot zwinał mu maske... Bezcenny :) Poza tym jego szaleńczy śmiech. Zwłaszcza w odcinku, gdy
Spoiler: pokaż / ukryj
mają odbić Toudou i wtrąca sie Lancelot i Lulu dopiero wtedy dowiaduje sie, ze to Suzaku jest jego pilotem. I na samym koncu odcinka śmieje sie obłędnie z tej ironii ^^
No i oczywiscie jego pełen patosu głos jako Zero, jego intonacja gdy zwraca sie do Nanaly, gdy jest zdenerwowany i tak dalej - genialne.

Fakt, parę utworów z OSTu uzaleznia. Zwłaszcza utwory Hitomi, a mi dodatkowo wpadło w ucho takze "Strange Girl", a przy "Stray Cat" od razu mi sie przypomina scena z kotem ^^; Przy Stories od razu nasuwa mi sie scena z Suzaku i Euphie
Spoiler: pokaż / ukryj
gdy ona umiera... muzyka + klimat i mimo, ze nie lubiłam ich... swieczki w oczach. Jedna z najlepszych scen smierci w anime IMHO. A takze gdy Lulu leci ratowac Nanaly i porzuca całe wojska i cała nadzieja gdzies sie ulatnia zamieniając sie w rozpacz
. "Innoncent Days" od razu nasuwa mi monolog CC z ostatniego odcinka... Cudo. Masquarde jest swietne również. Z openingów najbardziej mi sie sposobał... 3. Z endingów oczywiscie "Mosaic Kakera". Choć uwazam, ze to akurat słaba strona anime - juz fanowskie lepsze niektóre ^^;

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-09-2007, 19:42   

Nanami napisał/a:
Przy Stories od razu nasuwa mi sie scena z Suzaku i Euphie

Ale to nie ta scena? Przy scenie o której piszesz leci "Innocent Days", a "Stories" towarzyszy retrospekcji, gdy Suzaku i Lulu z Nunnally na plecach
Spoiler: pokaż / ukryj
idą przez ruiny miasteczka pełne trupów.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-09-2007, 20:45   

Masz racje, mi sie one zawsze mieszają >_> Zarówno przy Suzaku i Euphie, jak i monologu CC leci "Innocent days". "Stories" przy retrospekcji i tej rozpaczy, co pisałam.

A własciwie w którym odcinku były te retospecje z małymi Lulu, Suzaku i Nanaly?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-09-2007, 11:40   

Nanami napisał/a:
A własciwie w którym odcinku były te retospecje z małymi Lulu, Suzaku i Nanaly?

Na 100% w rozszerzonej wersji powtórzono je w 17.5, ale chyba były też i wcześniej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-09-2007, 11:27   

wa-totem napisał/a:

Poniżej daję zestawienie screenów zrobione przez mnie, a dotyczące tego miejsca:
Obrazek

Po zastanowieniu doszłam do wniosku, ze do tego zestawu trzeba koniecznie dodać:
CC

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-09-2007, 12:59   

Nanami napisał/a:
CC
Tru! Tru! Oryginalny obrazek zedytowany.

...

CC *__*

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2007, 16:37   

Na jakimś innym forum (chyba animesuki) ktoś rzucił, że być może należy się spodziewać dalszych nawiązań do mitologii nordyckiej: Imperator mówi coś o Ragnaroku, a podczas pierwszego aktywowania Lancelota pada słowo Yggdrasill.

Chociaż z drugiej strony może twórcy po prostu lubią kojarzące się z jakąkolwiek mitologią nazwy, w końcu Lancelot to inna bajka.

Dalsze refleksje na temat soundtracku: Reincarnation jest rzeczywiście świetne. Z nowych odkryć: uwielbiam All Hail Britannia! ^_^ Kojarzy mi się z rosyjskimi chórami wojskowymi. Ujęło mnie jeszcze Love Dub, jest takie... optymistyczne. Poza tym zaczął mi się podobać drugi opening O_O, za to trzeciego kompletnie nie trawię.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-09-2007, 18:51   

Biorąc pod uwagę zamiłowanie Japończyków do przekręcenia i czerpania motywów z kultury m.in. europejskiej wątpie, by szli kierując sie stricte jakas legenda czy podaniem, raczej obstawiam, ze w pokręconym misz-maszu będą od czasu do czasu rzucac mistyczne nazwy ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2007, 22:06   

Cytat:
Na jakimś innym forum (chyba animesuki) ktoś rzucił, że być może należy się spodziewać dalszych nawiązań do mitologii nordyckiej:


Jakich "dalszych"? Jak na razie były przede wszystkim nawiązania do mitów i legend celtyckich. I przyznaję, że jestem mile zaskoczony - choćby zestawienie Lancelota i Gawaina jest jak najbardziej zgodne z legendą arturiańską. Geass polega natomiast już na czymś innym, niż celtycka klątwa tabu, ale jest dość sprytnym nawiązaniem do niej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sivii Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Lis 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2007, 22:45   ...

A wracając do Marianne:

Spoiler: pokaż / ukryj
A jakby tak Marinne też była Geass Provider'em (np. dla Imperatora), a cała ta intryga jakoś związana jest z przyszłością Lulu/Świata/Wszechświata ? Cornelia pod wpływem Geassa mówiła o tym że z rozkazu Imperatora ciało Marianne zostało zabrane przez Schneizela. Znaczyło by to że Marianne może dalej żyć (Jak C.C. w pierwszym odcinku, chyba że to jej indywidualna własciwość), Tłumaczyło by to odwołanie straży przed "śmiercią", jej związek C.C. jak i reakcje Imperatora na jej śmierć ...

A tak pozatym - jak to jest ze znakem Geassa na czole? C.C. niby ma, ale V.V. już nie ...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4101202
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-09-2007, 00:14   

Imperator......

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-09-2007, 09:56   

Sivii, wyciągnełam podobne wnioski. To by też tłumaczyło związek miedzy Marianne i CC, przynajmniej częsciowo.

GoNiś, na necie jest mnóstwo swietnych fanartów jak i oficjalnych artów :) Ten jeden tez jest powalający.
Lelouchia
Oficjalny art Lulu i Scheizera
CC po opchaniu się pizza
Nanaly trochę inaczej

Spoilery do 22 epka!
Terminafy
Co by było gdyby Lulu wydał inny rozkaz...
Euphie

A VV w ogóle jakis dziwny taki typek XD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bogubox Płeć:Mężczyzna
Bushido Follower


Dołączył: 26 Wrz 2007
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2007, 11:26   

Muzyka jest swietna... tak ogółem

Spoiler: pokaż / ukryj
A na końcu do tego wpadna jeszcze Chińczycy, bo bylo w ktorymś epie że Chiny są krajem rywalizującym z Britanią i zrobi sie jeszcze większy burdel.
A ta swiątynia w przestwozach w której widzimy imperatora, VV i innych występuje w wielu miejscach, w rozmowie Lelouch i CC przed wejsciem do niej wynika ze tych swiatyń jest wiecej.

_________________
"The problem with America is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group