FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Hellsing Ultimate OVA
Wersja do druku
TennesseGenesis Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2012, 22:24   Hellsing Ultimate OVA

Witam, zaznaczę na samym początku iż nie jestem znawcą anime. Otóż ostatnio zobaczyłem serial Hellsing, ale pomyślałem potem że OVA jest dużo krwawsza i brutalniejsza, do tego lepiej narysowana. Tak więc zobaczyłem 1 odcinek na jakiejś stronce, ale zobaczyłem coś co mnie odrzuciło: te scenki (nie wiem jak się nazywają), w którym postacie są dużo prościej narysowane, i mają za zadanie tępawym humorem rozluźnić atmosferę (na pewno wiecie o co chodzi), na takim kolorowym tle. Wiem wyłożyłem to łopatą, ale po prostu nie wiem jak się to nazywa. I stąd moje pytanie: jak nazywają się takie scenki, i czy można sobie Ultimate OVA obejrzeć bez nich? Bo szczerze mówiąc całkowicie niszczą dla mnie cały odcinek. Nie pasują dla mnie do tego typu anime. Szczerze dziękuję za odpowiedź.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-10-2012, 22:34   

Nie można. Podczas trwania tych scenek magicznie materializują się pod powiekami zapałki i przeżywamy doznania podobne do paraliżu sennego, uniemożliwiające nam przewijanie oglądanych treści.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-10-2012, 22:50   

Jak wyżej - możesz jedynie przewijać. Ale jeśli to, co jest w pierwszym odcinku, już Ci się nie podoba, to ciekawe, co powiesz na jeszcze głupsze i, o zgrozo, dłuższe, fragmenty z personifikacjami broni. Jednak moim zdaniem to właśnie pasuje do "tego typu anime" (nie, żeby mi się podobały, paskudne są, ale takie... hellsingowe), Hellsing przecież nie jest poważnym tytułem... Tak na marginesie, scenki były też w mandze.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TennesseGenesis Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2012, 23:00   

Chociaż akurat w tym zwykłym anime ich nie było. A Vodh: takie to śmieszne jest. W szczególności że będę to oglądał na telewizorze, i muszę przewijać przyciskami na DVD bo piloty nie działają. Jeżeli nie potrafisz pomóc to się nie odzywaj. Po prostu przewijanie czegoś takiego jest uciążliwe. A co do personifikacji: w 5 odcinku sobię obejrzałem i już raczej się do OVY nie zabiorę. Dla mnie to zbyt poważny tytuł (patrz anime) i tak się powinni do niego zabrać. No ale cóż dzięki za pomoc Melmothia. Aha i czy one mają jakąś nazwę specjalną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-10-2012, 23:20   

Moim zdaniem mowa o omake bo w wielu mangach jest to tak nazwane, ale jest na końcu rozdziału, tomiku, czy odcinka, więc nie wiem jak to się ma do Hellsinga (nie oglądałem ovek). Sam typ rysunku powinien podchodzić pod super deformated (sd) i są nawet całe tytuły narysowane w ten sposób, z ego co pamiętam Gundam ma takowy, Gall Force a w Negimie jest cały odcinek w drugiej serii. :P
PS
Niema co Vodha ganić, na swój pokrętny sposób odpowiedział na pytanie dość trafnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2012, 00:03   

Czyli masz "kupione" i wiesz na czym oglądasz i pytasz się czy da się to jakoś magicznie ominąć bez przewijania, ale liczysz że się ludzie po pierwszym poście tego wszystkiego domyślą? Trzeba było tak od razu. Stań na jednej nodze i chwyć czarną świecę w prawą rękę, wtedy nie ma tych przerywników. Zadajesz durne pytania to się nie dziw że nie każdy Cię bierze na poważnie słonko ;3

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TennesseGenesis Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2012, 00:25   

Nie rozumiem co ma nośnik i odtwarzacz do mojego pytania. Czy da się obejrzeć BEZ nich. Czy istnieje wersja BEZ nich, żeby nie było czego przewijać. To jest dla Ciebie durne pytanie? Kiedy pytasz się w piekarni czy jest chleb bez kminku to też sprzedawczyni Ci mówi że podczas jedzenia wpadasz w trans który nie pozwala ci go wydłubywać? Po czym mówi ci że zadajesz durne pytanie? Nie lubię gdy ludzie stosują ironię nawet wtedy gdy ktoś prosi o pomoc bo czegoś nie wie. Jak masz zamiar się wyśmiewać z każdej osoby która o coś pyta bo czegoś nie wie to nie wiem po co odpowiadasz na ten temat. I nie nie jest to na płycie tylko na dysku przenośnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2012, 00:44   

A niech będzie moja strata, odrobina powagi nie zaszkodzi. Przewinięcie tych przerywników to proste i skuteczne rozwiązanie Twojego problemu i nijak z pierwszego posta nie wynikało że nie możesz tego wygodnie zrobić. W dodatku jest to rozwiązanie tak oczywiste, że ironia się należy - pierwotnie dlatego że wyglądało na to, że sam na to nie wpadłeś, retrospektywnie dlatego, że nie wspomniałeś o swojej niezdolności do przewijania.

Teraz dalej - jeżeli pytasz, czy można skądś sobie ściągnąć wersję bez tych przerywników to widać że nie czytałeś regulaminu i powinienem Ci dorzucić jeszcze ze dwie łopatki ironii, bo ta któą dostałeś tego nie pokrywa. Wersja cyfrowa do ściągnięcia nigdzie oficjalnie nie wyszła z tego co kojarzę, a na DVD te przerywniki są i trzeba sobie przewinąć.

I na koniec:

TennesseGenesis napisał/a:
Jak masz zamiar się wyśmiewać z każdej osoby która o coś pyta bo czegoś nie wie to niewiem po co odpowiadając na ten temat.


Silly. Sam sobie odpowiadasz - jak mam zamiar wyśmiewać się z każdej osoby która o coś pyta (niezależnie od tego czy wie czy nie wie), to pomijając ten temat pozbawiłbym się możliwości wyśmiania się z każdej osoby która o coś pyta.

(to, że cele do wyśmiania dobieram sobie według niejasno określonych, owianych tajemnicą kryteriów i byłbym w stanie podać Ci co najmniej trzy pytania zadane podczas historii tego forum których nie wyśmiałem to pomijam, traktuję zacytowany fragment jako oderwaną od rzeczywistości łamigłówkę :3)

Also:

TennesseGenesis napisał/a:
Nie rozumiem co ma nośnik i odtwarzacz do mojego pytania. Czy da się obejrzeć BEZ nich.


Nie. Do obejrzenia czegokolwiek będą ci potrzebne nośnik i odtwarzacz.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TennesseGenesis Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2012, 00:52   

Nieważne, dwie osoby tutaj obecne jakoś nie mają problemu ze zrozumieniem mnie, a zgrywanie inteligenta ci nie za bardzo wychodzi. Tak czy inaczej moja przygoda z tym forum właśnie się zakończyła. Możesz być z Siebie dumny. Jesteś widocznie nieprzystosowany społecznie, a ostatnie zdanie pokazuje, że podmiot domyślny to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2012, 06:44   

kokodin napisał/a:
Moim zdaniem mowa o omake bo w wielu mangach jest to tak nazwane, ale jest na końcu rozdziału, tomiku, czy odcinka, więc nie wiem jak to się ma do Hellsinga (nie oglądałem ovek). Sam typ rysunku powinien podchodzić pod super deformated (sd) i są nawet całe tytuły narysowane w ten sposób, z ego co pamiętam Gundam ma takowy, Gall Force a w Negimie jest cały odcinek w drugiej serii. :P

Omake to w wypadku Hellsinga seria przygód zakonnic z zakonu Iskarioty. Hellsing zwyczajnie nie jest poważnym tytułem. Japończycy lubią łączyć komedię z flakami. Przykładami mogą być Apocalypse Zero, czy praktycznie wszystkie mangi Shintaro Kago (um... ten pan akurat ma kompletnie nierówno pod sufitem).

TennesseGenesis napisał/a:
Chociaż akurat w tym zwykłym anime ich nie było.

Bo zwykłe anime nie trzymało się oryginału (ten jeszcze nie był wtedy skończony). Jeśli nie potrafisz obejrzeć tego anime w sposób jaki pokazuje ci autor, lepiej nie oglądaj wcale. Dlaczego?
Odpowiedź nie jest prosta.
Podobny problem ma Apocalypse Zero. Takayuki Yamaguchi jest mistrzem manipulacji patetyzmem (pokazał to w Shigurui, za które dostał nominację to nagrody Tezuki). Najczęściej jednak korzysta z niego w celach komediowych. I bardzo często widzę recenzję, które zwyczajnie nie dostrzegają faktu, że autor robi sobie jaja. Głównie dlatego, że w jego pracach jest sporo krwi i flaków (aczkolwiek kreska również nie należy do tych stosowanych w superpoważnych produkcjach), a fabuła zionie absurdem. Część autorów mang zwyczajnie nie uznają założenia, że brutalność nie powinna być zabawna. W kulturze zachodniej tego typu produkcje ubiera się w groteskę. Brutalność nie jest tam do końca realistyczna (ma to też swoje podłoże finansowe). Japończycy zwyczajnie mają to gdzieś i dlatego czasem zachodni widz nie rozumie ich intencji.
Hellsing jest podobny. Autor robi sobie jaja przez całą serię i ubiera ją we flaki i sporą dozę akcji. Jeśli nie potrafisz tego zaakceptować: nie oglądaj, bo wyniesiesz zupełnie mylne wrażenie o tym anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TennesseGenesis Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2012, 11:47   

Dobra sprawa już rozwiązana dostałem kopię kolegi, powycinał po prostu te fragmenty. Dzięki za pomoc. A @up Skoro nie podoba mi się sposób w jaki autor pokazuje swoje dzieło to co stoi na przeszkodzie żeby to podgiąć pod siebie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-10-2012, 11:56   

TennesseGenesis napisał/a:
Dla mnie to zbyt poważny tytuł (patrz anime) i tak się powinni do niego zabrać.

<parskanie w herbatę niemal mnie zabiło> Hellsing poważnym tytułem?
...
...
...

Dobra robota Vodh.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-10-2012, 18:05   

To ja tylko dodam, żebyś broń Boże nie sięgał po mangę. Kadry z komiksu trudniej wyciąć.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2012, 20:21   

TennesseGenesis napisał/a:
Chociaż akurat w tym zwykłym anime ich nie było.
Ależ były. Służyły do zapowiedzi następnych odcinków z tego co pamiętam.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ender Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Paź 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2012, 10:07   

TennesseGenesis napisał/a:
Nie rozumiem co ma nośnik i odtwarzacz do mojego pytania. Czy da się obejrzeć BEZ nich. Czy istnieje wersja BEZ nich, żeby nie było czego przewijać.


Tak, to jest wyjątkowo durne pytanie. I nie bulwersuj się tak, żyłki pękają z błahszych powodów.

_________________
http://designsekcja.pl/apatrament-w-stylu-steampunk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group