FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  MIDI
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2006, 16:09   

Nezumi napisał/a:
przesadzasz

Nie przesadzam, MIDI jest opracowaniem utworu. Koniec.
Nezumi napisał/a:
kiedy ktoś nagrywa cover, podając informację o tym, kto jest autorem, to autor się jeszcze cieszy że zauważyli jego twórczość i chcą coś swojego wprowadzić. równie dobrze możnaby zamknąć orkiestrę która tydzień temu wspólnie z uczniami szkoły muzycznej na koncercie grała muzykę z filmu "Piraci z Karaibów"

Może, nie wiem i nie obchodzi mnie to. Pytałeś się o legalność - masz odpowiedź - MIDI patrząc na nie przez pryzmat kodeksu karnego nie jest legalne, bo jest opracowaniem utworu bez zgody autora. I burzenie się naprawdę tego nie zmieni.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-11-2006, 19:19   

Keii napisał/a:
Nie przesadzam, MIDI jest opracowaniem utworu.

Rozumiem że mamy ci wierzyć na słowo, czy podasz wreszcie jakieś racjonalne uzasadnienie?
Keii napisał/a:
Pytałeś się o legalność - masz odpowiedź

Sorry ale takie odpowiedzi ex cathedra mnie nie zadowalają. Zwłaszcza jeśli nie wiadomo na jakiej podstawie opiera się ten, kto tak mówi. Oświeć mnie dlaczego niby mamy ci wierzyć w tej kwestii.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-11-2006, 19:45   

LunarBird napisał/a:
Keii napisał/a:
Nie przesadzam, MIDI jest opracowaniem utworu.

Rozumiem że mamy ci wierzyć na słowo, czy podasz wreszcie jakieś racjonalne uzasadnienie?
Keii napisał/a:
Pytałeś się o legalność - masz odpowiedź

Sorry ale takie odpowiedzi ex cathedra mnie nie zadowalają. Zwłaszcza jeśli nie wiadomo na jakiej podstawie opiera się ten, kto tak mówi. Oświeć mnie dlaczego niby mamy ci wierzyć w tej kwestii.


Keii napisał/a:
Pytałeś się o legalność - masz odpowiedź - MIDI patrząc na nie przez pryzmat kodeksu karnego nie jest legalne, bo jest opracowaniem utworu bez zgody autora.


Opiera się na podstawie kodeksu karnego.
A to, że nie udowodnią mi że to łamanie prawa autorskiego nie oznacza, że to faktycznie jest legalne.
Jeżeli w sklepie nie ma kamer to mogę ukraść paczkę cukierków wkładając za poły kurtki. Przecież mi nie udowodnią, że ich tu nie kupiłem, więc to legalne? Dokładnie takie samo rozumowanie. "Bo mi nie udowodnią" to nie jest dowód legalności. A jeżeli tak siętego dowodu czepiasz, to chyba przyznajesz, że świadome opracowanie utroru w formie midi to łamanie praw autorskich, w przeciwnym razie po co Ci tak potrzebny ów dowód?

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2006, 20:30   

http://www.utworki.pl/tuning_midi.shtml - pierwszy link w googlach po wpisaniu +midi +opracowanie

Lunar, zresztą spójrz, o czym traktuje ten temat. Broń Boże nie twierdzę, że wszystkie midi są opracowaniami (bo taki plik muzyczny stworzyć może każdy). Nezumiemu chodzi jednak o:
Nezumi napisał/a:
midi ze znanych utworów

A później:
Nezumi napisał/a:
robienie midi scopyrightowanej muzyki raczej nie jest nielegalne

Co daje jasność, że chodzi o utwory, do których praw autorskich nie posiadamy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-11-2006, 21:52   

Niech wam będzie, bo znowu wskoczy mi tu Ysen z pretensjami z kosmosu i zrobi się następny temat pod tytułem "zabij pticę"...

W każdym razie dla mnie łamanie praw autorskich ma miejsce dopiero gdy autor ponosi szkodę. Jaką niby szkodę poniosą autorzy z tytułu piosenek w MIDI? Kto mądry będzie zastępował płytę plikami MIDI? To przecież śmieszne jest...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2006, 22:11   

LunarBird napisał/a:
Jaką niby szkodę poniosą autorzy z tytułu piosenek w MIDI? Kto mądry będzie zastępował płytę plikami MIDI? To przecież śmieszne jest...

Nikt nie twierdzi, że prawo zawsze jest mądre. To jest zupełnie inna kwestia.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-11-2006, 12:42   

Keii napisał/a:
MIDI patrząc na nie przez pryzmat kodeksu karnego nie jest legalne, bo jest opracowaniem


LunarBird napisał/a:
Sorry ale takie odpowiedzi ex cathedra mnie nie zadowalają. Zwłaszcza jeśli nie wiadomo na jakiej podstawie opiera się ten, kto tak mówi.


1) JAK WIDAĆ Keii wyraźnie napisał, że opiera swoją wypowiedź o przepisy polskiego prawa.
2) Użytkownik LunarBird odpowiedź zignorował, i w zamian wygenerował flejma.
3) Moderatorus Rex Thotemus Evilus stwierdził, że serwis http://isip.sejm.gov.pl jest dostępny jak zawsze od 6 lat, i krótkie szukanie w nim pozwala przekonać się że Artkuł 2 pp.1-4 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity, Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631 - zgodnie z tym co napisał Keii - nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Keii napisał prawdę.
4) Moderatorus Rex Thotemus Evilus stwierdził, że w tej sytuacji użytkownikowi LunarBirdowi wystawia OSTa za uporczywe flejmowanie/trollowanie.

Na przyszłość czytaj uważnie, co ci odpowiadają - a jak nie wierzysz, sam sprawdzaj. Ty pytałeś, tobie udzielono odpowiedzi powołującej się na niepodważalne i powszechnie dostępne źródło (Prawo), na tobie spoczywa obowiązek udowodnienia że odpowiedź jest błędna. Twoje dokładnie odwrotne podejście jest świadectwem SKRAJNIE CHAMSKIEGO lekceważenia współdyskutantów, i skończy się tym że albo ZNOWU zarobisz permanentnego BANA, albo będziesz przez wszystkich ignorowany.

A co do samego tematu - zacytuję wielce adekwatny .sig Cracka:
"The law may upset reason,
but reason may not overthrow the law."
- Toranaga, Shōgun

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-11-2006, 13:58   

wa-totem napisał/a:
Artkuł 2 pp.1-4 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity, Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631 - zgodnie z tym co napisał Keii - nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Keii napisał prawdę.

Własnie o tę informację dokładnie pytałem Keiia. Szkoda tylko że do informacji dołączono ten drobny bonus od firmy. I szkoda, że dopiero PO zaprzestaniu przeze mnie dyskusji. I to podwójnym, bo na IRCu też.

Ja nie miałem zamiaru atakować Keiia personalnie. Keii napisał że twierdzi coś o kodeksie karnym, ja zapytałem na jakiej zasadzie jego zdanie jest obowiązujące w tej materii. Gdyby powyższe stwierdził Ysen to on jest studentem prawa i zdążyłem się przekonać, że wiele na ten temat wie. Nie wiem natomiast nic na temat wiedzy Keiia w tej materii i dokładnie o to pytałem. Gdyby ktoś mnie zapytał czy ma mi wierzyć na słowo to nie obraziłbym się tylko powiedział, na czym się opieram. W końcu jeśli nie mam się na czym oprzeć (choćby na tym, że skończyłem jakąś szkołę wyższą) to można mi nie wierzyć na słowo.

Nie traktujcie tego jako dyskusji z moderacją. Wyjaśniam swoje wypowiedzi, to wszystko.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group