FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2008, 16:55   

Dzisiaj leci klasyka hard-rockowego grania, czyli kompilacja przebojów Led Zeppelin ^_^
Nie obyło się bez najbardziej znanych kawałków, czyli "Kashmir" i "Stairway to Heaven". Mnie najbardziej podobały się "Communication Breakdown", "Good times, bad Times", "Whole Lotta Love", oraz "All my Love", brzmieniowo przypominające dokonania Oldfielda i Tangerine Dream...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2008, 17:22   

"Sound of Perseverance", ostatnie płytka Death, ostatnie dzieło nieodżałowanego Chucka Schuldinera. Płyta kompletna jak dla mnie - od początkowego "Scavenger of human sorrow" uderza nas połamana rytmika, miażdżące przyśpieszenia, skrzekliwy wokal Chucka, świetne solówki, progresywny death metal w najlepszym wydaniu. Co więcej taka perełka jak "Voice of the Soul" - instrumentalny utwór oparty głównie na dźwiękach elektryka i akustyka - jak i cover "Painkillera" wiadomego zespołu sprawiają, że jest to płytka idealna. Jak się później okazało była to ostatnia przed śmiercią Chucka studyjna płyta Death, przez co mam do niej szczególny stosunek...

Poza tym odsłuchuję sobie pierwszy solowy album Ihsahna "The Adversary" i co warto zauważyć oprócz członka Emperor na płycie udziela się tylko jedna osoba, garowy m.in. Borknagar - na gitarze, basie etc. gra tylko Ihsahn. Na płycie znajdziemy kawałki czerpiące garściami z osiągnięć Emperora ale i rocka progresywnego, King Diamonda czy tez z muzyki klasycznej. Ihsahn pokazuje jak dobrym jest muzykiem i jak wieloma barwami głosu potrafi operować. I mimo, że Ameryki na tym albumie nie odkrywa to fajnie się tego słucha - nawet mimo nie najlepszej jakości dźwięku :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 21-06-2008, 17:24   

U mnie właśnie leci Ainda Madredeus, wieki tego nie słuchałam...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2008, 12:07   

Dalsze wałkowanie dyskografii Led Zeppelin. Wczoraj wieczorem poleciało "Led Zeppelin II", "Led Zeppelin III", "Led Zeppelin IV" (bardzo... urozmaicone tytuły albumów XD ) i "Houses of the Holy". Teraz leci "Physical Graffiti" ^__^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2008, 12:18   

Soundtracki z animców (nie zaskoczyłem :P):
- Outlaw Star - Breeze, Change i Hiru no tsuki (bardzo ładny ending!),
- Lupin the 3rd - Magnum Dance i Lonely for the Road (remake i klasyczne, cudowny jazz w obu wersjach, nie mogę się od tego opędzić XD), ogólnie kilka innych kawałków z serii.

Yuji Ohno i Yoko Kanno to dwoje wręcz niesamowitych muzyków. Ciekawe co by wyszło ze wspólnej kompozycji. Zna ktoś może coś takiego?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2008, 16:22   

Led Zeppelin - Carouselambra z płyty "In Through The Out Door". Mnie, jako fanowi elektronicznego grania ten kawałek nie mógł się nie spodobać :)
A teraz zapuścimy pętelkę... d^_^b
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 15:25   

Wrzasków świara z celi obok : P


A naprawde hmmmmm........... Dagon Theriona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 15:52   

Powrót do korzeni - Robert Johnson i jego pierwsze nagrania z roku 1937 zebrane na King of the Delta Blues Singers.; Zacna płytka, surowa, ale jak na tamte czasy mogąca się pochwalić nie najgorszym dźwiękiem (trzaski taśmy jednak są słyszalne i nadają całości niepowtarzalnego klimatu) i przede wszystkim niebanalna zawartość - same klasyki jak "Come On In My Kitchen", "Crossroads Blues", "Kindhearted Woman Blues", "Preaching Blues" czy też "When You Got A Good Friend". I to pokazuje też, że w ówczesnych czasach wytwórnie nie interesowały się starymi, 'zachrypniętymi' bluesmanami tylko młodymi chopokami jak właśnie Johnson, Skip James czy Big Bill Bronzy przez co (żałuję tego) nie uświadczymy za wielu przedwojennych pieśni w stylu Jamesa Cottona... No, właśnie, ten teges, dlaczego ja się tak rozpisuję... muzyka czeka :P

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 18:33   

'el polako' czyli płyta zawierająca najlepsze beaty w Polsce :) uwielbiam to co tworzy Gural - jest dziwnie i nieprzystępnie ale dla mnie rewelacyjnie. macie klip z tej płytki:

http://pl.youtube.com/watch?v=M2ApeEx_9e4

tylko zróbcie głośnio ;]

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 19:46   

Mortimern napisał/a:
A naprawde hmmmmm........... Dagon Theriona

Masz na myśli "Call of Dagon" z "Sirius B"? Dobra piosenka jest, bardzo dobra ^^

A tym czasem u mnie leci album "Coda" Led Zeppelin ^_^

[dodano: 23.06.2008 godzina 23:35]
Przed chwilą poleciał album Black Sabbath pt. "Never say Die". Obecnie leci album "Power of the Dragon Flame" by Rhapsody (aka Rhapsody of Fire) ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2008, 08:19   

Cytat:
Obecnie leci album "Power of the Dragon Flame" by Rhapsody

Polecam ich teledyski...to jeden z najbardziej gejowskich zespołów jakie znam, a ich klipy to już kwintesencja obciachu.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 15:12   

A dzisiaj mała odmiana - album "Farewell Ferengistan" by Banco de Gaia ^_^ Nie ma to, jak trochę etnicznego ambientu ^_^

Grisznak napisał/a:
.to jeden z najbardziej gejowskich zespołów jakie znam

Yaoi-metal, super :3


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 27-06-2008, 15:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2008, 17:18   

Soundtrack z "Code Geass". Owszem, zgeassowałem się totalnie, ale to bardzo przyjemna choroba i nie narzekam. To jeden z tych tytułów, które się pojawiają raz na kilka lat i które ogląda się z wielką przyjemnością. A i muzyka jest świetna - rzadko sięgam po osty z nowych serii, bo wszak wiem, że żaden z nich i tak nie przebije ścieżek z Noir czy Adolescence of Utena. Ten też nie przebija, ale to nie zmienia faktu, że jest perełką. Ma swoje opus magnum w postaci "All Hail Britannia", ale też całą masę znakomitych background motivów i piosenek, jak choćby "Masquarade" czy "Stories".
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 20:35   

Grisznak napisał/a:
Soundtrack z "Code Geass". Owszem, zgeassowałem się totalnie, ale to bardzo przyjemna choroba i nie narzekam.

Witamy wśród zgeassowanych ^^

Billy Talent - dyskografia (dokładnie w tej chwili ''Pins And Needles'') - od zeszłego czwartku prawie niczego innego nie słucham... Aww, ja chcę znowu na koncert T__T Chyba zaraz puszczę sobie coś live.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2008, 15:43   

Żywiołak "Muzyka psychodelicznej świtezianki" - świetne połączenie metalu i folku, szkoda, że tylko 4 utwory (tak naprawdę to 5, ale ostatni to remiks pierwszego...)...
Album otwiera utwór "Psychoteka" zapraszająca do przeklętej karczmy "między niebem, a piekłem", która "w otchłań się zatacza"... Następnie mamy "Oko Dybuka" - historia kochanków, gdzie on w niewyjaśnionych okolicznościach umiera i przybiera postać tytułowego dybuka - istoty opętanej przez ducha, czy coś koło tego. Potem mamy skoczną melodię w "Świdryga i Midryga". Jakby na wiejskich imprezach leciała taka właśnie muzyka, to mogłoby być nawet fajne... Płytę kończy "Pogaństwo" będące krytyką Polski...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 71 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group