FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 21:10   

Też fajnie, mam to na mp3. Gdy chcę się zrelaksować np. w wannie puszczam sobie All i need albo You make it easy. Ogólnie, sympatyczny synth-pop.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 21:15   

Ishamael napisał/a:
All i need albo You make it easy

Sympatyczne piosenki. Mnie osobiście do gustu przypadły "Kelly watch the Stars" i "Sexy boy" :)


Ishamael napisał/a:
Ogólnie, sympatyczny synth-pop

Który trzy albumy później zmienia się w około-Pink Floydową psychodelię XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 10:50   

korsarz napisał/a:
krejd napisał/a:
Depeche Mode, Mike Oldfield, Iron Maiden :P.

Ja :-) Lubię zwłaszcza Oldfielda :)


Też uwielbiam Oldzia. Swego czasu był numerem jeden na moim profilu Last.fm. Bardzo lubię album "Voyager" (dla mnie zdecydowany numer jeden z jego dyskografii, nawet przed Tubular Bells) pomimo, że tysiące fanów go ostro za to wydawnictwo zlinczowało. Urzekł mnie tam utwór "Dark Island" (jak się zamknie oczy, naprawdę można poczuć klimat jakiejś opuszczonej, zostawionej swojemu mrocznemu losowi wyspy), o "Mont Saint Michel" wspominać nie muszę. "Celtic Rain" także nie jest najgorszy. Ogólnie uwielbiam "Voyagera" za irlandzkie i celtyckie wpływy jakie ostatecznie odcisnęły piętno na ostatecznej formie albumu. Kłóciłem się nawet swego czasu ze znajomym, że dla takiego albumu można śmiało mówić o muzyce jako "celtyku". Jako, że chłopak jest dziennikarzem i z językiem polskim jest za pan brat - dostało mi się za takie frywolne "słowotwórstwo" :P. Powiedział, że nie ma "celtyku" i basta. A dla mnie "Voyager" to nic innego jak celtyk - tak jak mamy rocka, metal, muzykę popularną - tak dla mnie to cudo jest "celtykiem". I żaden Emil mi nie wmówi, że nie ma czegoś takiego ;).

Jeśli chodzi o to, co leci aktualnie, to Across the Universe autorstwa The Beatles z albumu "Let it be... naked". Świetny utwór, świetny tekst - choć Lennon podobno mówił, że napisał go w pewną bezsenną noc. Ja tam i tak wierzę, że ten utwór ma jakieś ukryte przesłanie i nie jest bez ładu i składu od początku do końca :P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 11:05   

Z Oldfielda osobiście wolę "Ommadawn" - trzy utwory, z czego dwa to rozbudowane, instrumentalne suity :) . Świetny jest też album "Five Miles Out" - suita "Taurus II" należy do moich ulubionych utwórów Mike'a. Z bardziej popowych albumów moim faworytem jest "Discovery", z takimi utworami, jak "Tricks of the Light", czy "Saved by a Bell". No i instrumentalnym utworem "The Lake" :) . "Amarok", znany dzięki linuksowemu odtwarzaczowi muzyki :) dla wielu początkujących fanów robi wrażenie muzyki chaotycznej (cicha, spokojna melodia bez ostrzeżenia przechodzi w hałas. Do tego zastosowano takie dżwięki jak: skrzynka z narzędziami, szczoteczka do zębów, pies-zabawka, radio... Mike zarzekał się, że nie używał wtedy samplera). Z nowszych albumów godny polecenia jest chill-outowy album "The Songs Of Distant Earth".
No i tradycyjnie "Tubular Bells" - pozycja obowiązkowa :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-08-2008, 11:38   

Ostatnio się zakochałem w piosence Joan Osbourne - What if God was one of us.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 12:16   

korsarz napisał/a:
Z Oldfielda osobiście wolę "Ommadawn" - trzy utwory, z czego dwa to rozbudowane, instrumentalne suity :). (...)

No ja siedziałem w tej muzyce naprawdę sporo czasu :). Uwielbiam - a wręcz śmiało mogę powiedzieć, że kiedyś nawet czciłem jego muzykę ;p. Nie wiem jak mogłem zapomnieć o "The Lake" (och, ach). Zresztą... według mnie, jeśli chodzi o kompozycję, to cały "Discovery" jest jakiś taki nieskładny - ale pewnie o to chodziło, wnioskując po tytule. Jakkolwiek by jednak nie było, pierwsze trzy utwory ("Crystal Gazing", "Poison Arrows" i "The France" dość często słyszane w popularnych stacjach radiowych) - to naprawdę genialne kawałki. Kiedy pierwszy raz usłyszałem "The France" i głębiej wsłuchałem się w tekst, melodię - wiedziałem, że Oldfield to na pewno będzie zupełnie nowe doświadczenie muzyczne. Jego geniusz jest wielki - ot, co :).

Tak po napisaniu tego posta mnie coś tchnęło na Oldfielda, no i z głośników mi wybrzmiewa "Islands" - piękny utwór.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2008, 20:57   

Album "Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2008, 00:16   

Powróciłem do domu czyli powróciłem do swojej muzyki ^^ Na pierwszy ogień - po tak długiej przerwie i nieustannym katowaniu kilku albumów - poszedł "Burnt Offerings" Iced Earth, mroczna i naprawdę klimatyczna płyta - wespół z "SWTWC" i "Dark Sagą" moje ulubione wydawnictwo Icedów (no i pierwszy raz na wokalu mamy tutaj Barlowa :)). Poza tym dzieło Yoko Kanno & The Seatbelts czyli świetny soundtrack do "Cowboya Bebopa".

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-08-2008, 08:49   

Hm...mnie ostatnio przypadło słuchać NewS z piosenką Weeeek, Kurosagi opening Daite Seniorita, i Dir en Grey Drain Away
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2008, 18:48   

Piosenki z "Lovely Complex" (przypomniało mi się XD tak jakiś tydzień przed PierniConem ^^, gdzie w zeszłym roku widziałem pierwsze dwa odcinki tej serii :) ).
Tak więc w odtwarzaczu górują następujące kawałki - "Kimi+Boku=Love?" by Tegomass - opening z pierwszej połowy serialu, w wersji pełnej okazuje się jednak ciekawszym utworem od wersji telewizyjnej :) . Oraz "Hey! Say!" zespołu Hey! Say! 7 :) . Do tego jeszcze ładna piosenka "Bon Bon" zespołu Hey! Say! 7 ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2008, 21:53   

A ja wróciłem do słuchania OST'a z GTO. Przyjemnie powspominać taką dobrą serię.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 00:48   

A teraz poszła jedna z nowszych płyt zespołu Kraftwerk, czyli "Tour de France". Szczególnie spodobał mi się kawałek "Vitamin" :)

I tak przy okazji... http://www.fantomasz.republika.pl/humor/vitamin.jpg XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 18:51   

Ja właśnie często słucham sobie OSTów z anime. Tak jak mówi Norrc świetnie przypominają serie i jej klimat. Najchętniej to OSTy z Code Geass, Death Nota oraz Suzuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-08-2008, 11:54   

OST'y z takich serii jak Gokusen 2,3, Hana Yori Dango 2, Nobuta wo Produce, Hana Kimi, Kurosagi. No i troche też z Lovely Complex "Hey!Say!" i "Bon Bon" zespołu Hey! Say! 7
No i coś w standardzie News "Weeek", KAT-TUN "Don't U Ever Stop" i coś co mi popadnie z DeG'a
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 17-08-2008, 23:00   

Obecnie na okrągło słucham Primordial - To the nameless dead, Rotting Christ - Theogonia, Septic Flesh - Communion" oraz (tak na uspokojenie) mojej ukochanej Anathemy

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 75 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group