FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 10:30   

Solange - sol angel and the hadley st. dreams

dobry album, dobry dobry, napewno lepszy niż Floetry chociazby. Jak się lubi soul'owe akcje to sie powinno sprawdzić ;)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 16:31   

Nie zgodzę się co do tych opinii o złej stronie metalowej grupy Blind Guardian. Aktualnie słucham "Into the Storm" - dosyć intensywnego połączenia power, heavy i momentami speed metalu. Wszystkie słowa Hansiego są słyszane wyraźnie, melodia (przeciętny człowiek raczej tego melodią nazwać by nie mógł) jest świetna, zgrana, dobrze skomponowana. Po prostu instrumenty tak dają nam popalić po bębenkach, że czujemy się, jakbyśmy znajdowali się aktualnie w jakiejś burzy piaskowej lub w ostrym huraganie.

"Under the Ice" to również kawałek niezłego popierniczania na gitarach i perkusji. Jest to po prostu kolejny dynamiczny utwór, który świetnie zgrywa się z całą dyskografią chłopaków z Niemiec. Wiele o ich muzyce mówią po prostu same tytuły piosenek. Ich utwory raczej nie zawierają głębokiego przesłania, ale widać, że chłopaki dają z siebie ile tylko mogą.

Wydaje mi się, że po prostu trzeba do tej muzyki przywyknąć. Takie cuda jak "Times Stands Still (at the Iron Hill)", "Mirror, Mirror", "Imaginations from the Other Side", "Ashes to Ashes", "Journey Through the Dark", "Spread Your Wings"* czy nawet "Banish from Sanctuary" - wymagają po prostu czasu. Także "To France"** ma swój specyficzny styl i piękno.

Blind Guardian to akurat jeden z tych zespołów, które w każdym albumie eksperymentują. Jeśli nie lubisz ich metalowych kawałków, zawsze możesz słuchać tylko uroczych ballad. Swego czasu Blind Guardian byli zresztą na pierwszym miejscu mojej LAST.FM-owej listy z przesłuchaniem bodaj coś koło... bo ja wiem, dwóch tysięcy utworów? Ta muzyka po prostu ostro daje kopa, i głównie o to w niej chodzi :).

* genialny cover utworu autorstwa grupy Queen
** cover utworu Maggie Railly oraz Mike'a Oldfielda)

_________________
Kyuuu :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 20:30   

Tak jak już ktoś powiedział - to kwestia gustu i tyle. Osobiście gustuje w raczej cięższych odmianach metalu, dlatego też ciężko jest mi słuchać (wymuskanych, odpicowanych, przepełnionych patosem oraz power-metalową rytmiką, melodyką) kawałków BG bez z lekka szyderczego uśmiechu na twarzy..no ale o gustach się nie dyskutuję. Sprawiedliwie trzeba rzec, że w swojej stylistyce BG to legenda i nic jej nie zachwieje - nawet coraz gorsze ostatnimi czasy płyty.

ps.
A co do Septic Flesh to ja też jestem pozamiatany tą płytą. Do niedawna słuchałem bardzo często - świetna rzecz.

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2008, 22:20   

"Communion"""" to jak na razie jeden z moich faworytów do płyty roku - choć przyznam, że spodziewałem się, że grecy uraczą nas czymś cięższym :)Płytka jest jednak świetna i dołączę do pochwał.

Aktualnie zaś słucham sobie "Tales Of Mystery And Imagination" Alan Parsons Projectu, czyli płytkę będącą muzycznym opowiedzeniem historii opisanych przez Edgara Allana P. I przyznać trzeba, że jest to krążek naprawdę zacny ^^

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.


Ostatnio zmieniony przez Amnezjusz dnia 27-08-2008, 00:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 00:07   

A ja ostatnio (w sumie z przymusu ;)) wziąłem się za zespół Black River i jestem pozamiatany - zdecydowanie pozytywne zaskoczenie. Jest to kapela-projekt ludzi z Behemoth, Vader, Neolithic, a na wokalu dzielnie walczy Taff z Rootwater. Ich debiutancka płyta to maksymalnie energetyczny kawał muzy - czad jakiego w Polsce od dawna nie słyszałem. Połączenie rocka, metalu, groove i stonera dało iście rewelacyjny efekt. Jeśli lubicie Monster Magnet, czy chociażby Black Label Society to jest to płyta dla was. Doskonale sprawdza się do piwa na imprezie - przetestowane już parokrotnie :)

Amnezjusz napisał/a:
"Communion""""" to jak na razie jeden z moich faworytów do płyty roku - choć przyznam, że spodziewałem się, że grecy uraczą nas czymś cięższym :)


No tak to już z Grekami jest, że nie da się przewidzieć czym uraczą nas na kolejnym krążku i w ogóle ciężko się czegokolwiek po nich "spodziewać". Co do płyty roku to zgadzam się w pełnej rozciągłości, choć konkurencja będzie zacna, więc może być ciężko o zwycięstwo -ale "pudło" bardzo prawdopodobnie..

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 20:33   

Amnezjusz napisał/a:
ktualnie zaś słucham sobie "Tales Of Mystery And Imagination" Alan Parsons Projectu

Alana Parsona kojażę ze współpracy przy tworzeniu "Dark Side of the Moon" Pink Floyd oraz "Abbey Road" The Beatles. Póki co znam tylko kawałek "Mammagamma", bardzo mi przypadł do gustu :)

A teraz słucham sobie parę mp3 techno w wykonaniu Kenario Escocia :) . "Pinz'n'Needlez" rlz ^_^V
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 21:38   

Bo APP ogólnie jest bardzo fajny i polecam zapoznać się z jego twórczością.

A w ramach odskoczni od spokojniejszych dźwięków, z moich głośników dosięgają mnie brutalne i niszczycielskie riffy belgów z Aborted. Dwie ich płytki, ostatnia "Strychnine.213" oraz "Slaughter & Apparatus: A Methodical Overture" skosiły mnie mocą i siłą, dawno już sobie tak mocnych krążków nie puściłem. Tak więc co też otrzymujemy? Dużo tradycyjnego deathowego łojenia, mocarnych, ciężkich riffów, niezłych i melodyjnych solówek (w szczególności na nowszym albumie), lawiny blastów oraz fajnego podziału wokalnego na growling i core'owe skandowanie. Ogólnie słuchało mi się tych płyt zaskakująco przyjemnie :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 00:38   

Mnie dzisiaj dościgł nastrój balladowy - zwłaszcza na Coheed and Cambria "Always and Forever", "Wake up" i "The Reaping". Może i wokalista wydaje się nieco zawodzić, ale całkiem to melodyjne i miłe dla ucha. A w tej właśnie chwili leci "Be still my beating heart" Stinga z płyty "Nothing like the sun". Szczerze mówiąc płyta ta nie należy do moich ulubionych, ale akurat ten kawałek jest całkiem całkiem.

~ale i tak przełączam na "Fields of gold. ;)~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sie 2008
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 10:46   

U mnie leci dziś niezły mix - od ciężkiego brzmienia, aż po hmm... lekkie. Zaczynam od zapuszczenia zespołu Bloodbath z płytą "Ressurection through the carnage", po czym leci Tenacious D, by skończyć na piosence Kasty o WKS'ie Śląsku Wrocław.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-08-2008, 14:58   

Piosenka zadedykowana dzieciom z Kori północnej CRY WITH US (Dochód ze sprzedanej płyty przeznaczony jest dla najbiedniejszych z Korei północnej).
A po za tym Melody Realize
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 15:28   

Album "Parallel Lines" zespołu Blondie - czyli trochę disco (Heart of Glass), trochę punka (One way or Another, I know but I don't know), całkiem fajnie się tego słucha.
Zwłaszcza, jak się "One way or Another" skojarzy z fragmentem z "Excel Saga" w AMV-Hell 3 XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 07:02   

Teraz czekam na nową płytę zespołu Metallica "Death Magnetic" wychodzi akurat na moje urodziny. A tak poza tym to słuchałem trochę Ayumi Hamasaki. Niezła mieszanka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 20:56   

Cytat:
Teraz czekam na nową płytę zespołu Metallica "Death Magnetic" wychodzi akurat na moje urodziny.

Metaliczni udostępnili fragmenty wszystkich utworów z nowej płytki :) Check this out

Obecnie słucham sobie Rebel Meets Rebels z płytką o tym samym tytule, czyli projekt muzyków Pantery i Davida Allana Coe, countrowego pieśniarza. Efekt jest bardzo fajny, szczególnie w utworach podchodzących pod southern rock (a nawet już metal :P). Poza tym genialny soundtrack do Pythonów i Świętego Grala (równie genialnego filmu, genialnej grupy komików :D).

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 21:24   

Hm, pozwolę sobie pominąć to czego słucham *dokładnie* w tej chwili, gdyż są to dość przypadkowo dobrane openingi z anime przemieszane z szeroko pojmowaną muzyką japońską, ot, taki mały odmóżdżający zestaw ;o

Chciałabym natomiast korzystając z tego tematu podzielić się z wami, ach, zarekomendować wam dwa moim zdaniem po prostu niesamowite soundtracki filmowe. Już abstrahując od tego jakie były filmy (dobre dobre) ani jakie wrażenie robiły utwory w połączeniu z obrazem (niesamowite) - warto przesłuchać dla samej muzyki (!)

Numer jeden, czyli Babel Original Soundtrack za który Gustavo Santaolalla został uhonorowany m.in. Nagrodą Akademii 2006 :)



Numer dwa, czyli 28 Days Later: The Soundtrack Album autorstwa - w większości - Johna Murphiego



Szczerze polecam wszystkim umuzycznionym tanukom :)

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 21:46   

Amnezjusz napisał/a:

Metaliczni udostępnili fragmenty wszystkich utworów z nowej płytki :) Check this out


i niestety znów mamy gówno a nie dobrą muzykę... jak zwykle były wielkie zapowiedzi powrotu do korzeni, do najlepszych lat - no i wyszło jak wyszło - zamiast master of puppets mamy lekko podkolorowany ReLoad, czyli popelinę stylizującą się na thrash choć tak naprawdę koło thrashu nie powinno to w ogóle stać - muzyka bez ikry, bez wyrazu - smutna prawda :( (i żeby nie było - mówię to na podstawie 6 pełnych kawałków, które słyszałem - jest więc nikła nadzieja, że zmienię zdanie)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 77 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group