FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2008, 18:48   

Set Abominae napisał/a:
O, Grisznak, ale żaś mnie zaskoczył! Dawno nie widziałem na foruach poświęconych M&A, kogoś, kto by świadomie słuchał muzyki. Gratuluję!


A ja ci powiem, że na forach o tej tematyce sporo takich ludzi się przewija, których nie interesuje to co leci w radiu i na MTV (kierują się własnym zdaniem, nie modą). W przeciwieństwie do for o tematyce np. Gier Online, na których, no co tu dużo gadać - oryginalnych, czy tam "świadomych" słuchaczy( jak wolisz) wielu nie było. W ogóle ludzie którzy interesują się mangą czy anime trochę bardziej, nie poddają się specjalnie aktualnym trendom i to nie tylko o muzykę chodzi(w końcu samo oglądanie czy czytanie nie jest znowu czymś co robią wszyscy).

Grisznak, dzięki za wypisanie tylu tytułów piosenek Uriah Heep. Osobiście znam tylko utwór "Lady in Black", który uwielbiam - a teraz mam ułatwione zadanie.

Więc aktualnie zaraz polecą pewnie te kawałki, na razie na YouTub'ie, a na playliście króluje u mnie dzisiaj utwór Terence Jay - One blood, znany z filmu "Green Street Hooligans".

"And we where one flesh, one breath, one life, one blood"

Cześć.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2008, 19:18   

A teraz dla odmiany "Painkiller" Judas Priest
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ravel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2008, 20:18   

Ja teraz na okrągło słucham Afromania - Minna no Peace z Gurren Lagann. Od paru dni słucham i nie zapowiada się na to, że mi się szybko znudzi. Wesoły kawałek na smutne jesienne dni.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2008, 07:57   

Teraz moje uszy cieszy album "QE2" Mike'a Oldfielda :)
[dodano: 02.12.2008 godzina 07:45]
A teraz leci album "Last Train To Lhasa" by Banco de Gaia - ciekawe połączenie muzyki etnicznej i ambient :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-12-2008, 18:00   

Koda Kumi i Tohoshinki z piękną piosenką Last Angel i SuG Love Scream Party i Vi Vi Vi
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-12-2008, 18:37   

Achmed napisał/a:
Set Abominae napisał/a:
O, Grisznak, ale żaś mnie zaskoczył! Dawno nie widziałem na foruach poświęconych M&A, kogoś, kto by świadomie słuchał muzyki. Gratuluję!


A mi się zawsze zdawało, że fani M&A z MTV i RMF FM mają niewiele wspólnego...
Prędzej J-pop i J-rock. Co do radia, ja słucham tylko trójki. Jedynie audycje takiej jednej kobiety mnie wyjątkowo denerwują. Ma głos jak szkolny pedagog i tematykę podobną porusza. Czyli jakieś miłoście, przyjaźnie i inne zdrowe style życia, tudzież sposoby na szczęśliwe związki.

Aktualnie słucham OST z Clannada, szczególnie Etudie pour les petities superoo - wspaniały i klimatyczny kawałek, który zawsze przywołuje mi na myśl Kotomi-chaaan.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2008, 20:50   

Cytat:
Dyskografie In Flames własnie słucham, juz znam na pamięc ale odpalam co jakis czas żeby się naładować tą energią bijącą z ich kawałków.

Typowi przedstawiciele geteborskiego brzmienia. Na ich ostatnich płytkach zauważyłem dosyć poważny spadek formy. Miejmy nadzieję, że poprawią się.
Cytat:
A mi się zawsze zdawało, że fani M&A z MTV i RMF FM mają niewiele wspólnego...

Mają, i to dosyć sporo.
Cytat:
Co do radia, ja słucham tylko trójki.

Nie słucham Trójki. Dlaczego? Taka... alternatywna. Taka... super. Taka... do pupy. Dla mnie brzmienia alternatywne nic a nic nie mają wspólnego ze szczerością wyrazu. Nic a nic. Sama sztuczność. Jedyne co mnie trzyma przy tym radiu to audycje Piotra Kaczkowskiego i Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Najbardziej drażniące są audycje pani Agnieszki Szydłowskiej i pani ("córeczki tatusia") Kaczkowskiej. Gdy tylko słyszę "Marsz Lorda Vadera" (tak się ten utwór nazywa?) mam ochotę rozwalić radio. Tak drażniąco podobnie prowadzi audycje do swego ojca, że brakuje tylko jej powiedzieć koronnego "Utwór pierwszy, strona druga".
Cytat:
Jedynie audycje takiej jednej kobiety mnie wyjątkowo denerwują. Ma głos jak szkolny pedagog i tematykę podobną porusza. Czyli jakieś miłoście, przyjaźnie i inne zdrowe style życia, tudzież sposoby na szczęśliwe związki.

Jak mniemam chodzi Ci o "Dobranockę". Tak się nazywa ta audycja. Paradoksalnie mogę powiedzieć, że to jeden z mocniejszych punktów tejże stacji. Bardzo budujące na duchu i krzepiące duszę.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-12-2008, 22:42   

A u mnie gra Tool, dokładniej to Undertow. Wszystkie płyty Toola zresztą wracają na moją bieżącą listę odtwarzania jak bumerang co jakiś czas. Może rzadziej trochę Opiate i 10,000 Days. Lista tak czy inaczej dawno nie była modyfikowana i wymaga pewnych poprawek, właśnie zastanawiam się co powinno tam trafić. Będzie to albo pewny i solidny mix Queena i Scorpionsów, albo trochę ryzykowny, ale też ciekawy zestaw Thirteenth Steps (A Perfect Circle) i Puscifera. Choć chyba za dużo robi się Maynarda w tej drugiej mieszance...

Ot nic, myślenie połączone z pisaniem jest mało efektywne, skupię się na pierwszej czynności więc :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 07:25   

Z kolei u mnie teraz gra album "the Orchestral Tubular Bells" Mike'a Oldfielda - czyli dzwony rurowe w wersji dla miłośników "Bolero" Ravela :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 08:24   

Cytat:
A u mnie gra Tool, dokładniej to Undertow. Wszystkie płyty Toola zresztą wracają na moją bieżącą listę odtwarzania jak bumerang co jakiś czas. Może rzadziej trochę Opiate i 10,000 Days. Lista tak czy inaczej dawno nie była modyfikowana i wymaga pewnych poprawek, właśnie zastanawiam się co powinno tam trafić.


Tool ma jeszcze świetną płytę Lateralus z flagowym tytułem, a jakżeby inaczej, Lateralus ("Over thinking, over analyzing separates the body from the mind..." ) Do tego jeszcze Parabol i Parabola - idealne jak trzeba się zająć czymś związanym z matematyką ;)

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 10:57   

Set Abominae napisał/a:
Sama sztuczność. Jedyne co mnie trzyma przy tym radiu to audycje Piotra Kaczkowskiego i Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego.

To poleciłbym ci jeszcze audycje Wojtka Ossowskieo i najlepszego Trójkowego duetu Wassowski-Mann czyli Tanie Granie na Śniadanie - porządna porcja dobrego blues-rocka, rock&rolla i wszytskiego podobnego :)

Sam zasłuchuję się teraz w pierwszym albumie kanadyjskich black metalowców z Woods of Ypres. Chociaz określenie black metal całkowicie już do tej płyty (w odróżnieniu do demo) nie pasuje. Na "Pursuit Of The Sun & Allure Of " oprócz kawałków typowo blackowych, z charakterystycznymi partiami gitar, perki czy wokalami znajdują się takie perełki jak "Allure of the Earth", "Summer's Envy" czy "Shedding the Deadwood" - utrzymane w powolnym, dostojnym tempie, bardziej doomowe i melancholijne utwory, przesiąknięte dźwiękami sąsiadów z Agalloch a trochę nawet Falkenbachem. Ogólnie płyta warta polecenia! :-)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-12-2008, 11:23   

yakow napisał/a:

Tool ma jeszcze świetną płytę Lateralus z flagowym tytułem, a jakżeby inaczej, Lateralus ("Over thinking, over analyzing separates the body from the mind..." ) Do tego jeszcze Parabol i Parabola - idealne jak trzeba się zająć czymś związanym z matematyką ;)


Cóż, nie testowałem co prawda tej mieszanki do zajmowania się matematyką - o ile w ogóle od czasów szkolnych mogę mówić, że kiedykolwiek zajmowałem się matematyką. Tak czy inaczej trio Lateralus-Aenima-Third Eye to zestaw moich ulubionych utworów Toola, bez wątpienia nadających się też do innych rzeczy niż zajmowanie się matematyką. Ale Lateralus i ænima trochę za długo leżały na mojej liście odtwarzania, będę musiały zniknąć na jakiś czas. Zostały ostatecznie wyparte przez Steppenwolfa - czas na trochę spokoju.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-12-2008, 23:42   

Jethro Tull - "Thick as a Brick". Prawdziwy koszmar punkowca - jeden, czterdziestominutowy utwór, podzielony (bo płyta wyszła w latach 70) na dwie połówki. Muzycznie - maestria. Ciepły flet, marszowe, ale raczej spokojne organy (nie tak siłowe, jak choćby w Deep Purple), do tego mocna gitara i cokolwiek zwariowana sekcja rytmiczna. Kompozycja wyraźnie dzieli się na pewne elementy, ale w niczym to nie ujmuje jej spójności, poszczególne części przechodzą naturalnie jedna w drugą. Rytm i tempo zmieniają się jak w kalejdoskopie, podobnie jak i muzyka, od niemal hard rockowych brzmień poprzez prawie symfoniczne, bachowskie aranżacje na folkowych motywach kończą. Mimo takiej mozaiki, płyta nie sprawia wrażenia przegadanej muzycznie, wręcz przeciwnie, te 43 minuty kończą się szybciej, niżby można było przewidzieć. Spora w tym zasługa świetnego wokalu Iana Andersona, jednego z tych wokalistów, których talent polega nie na wyciąganiu najwyższego C, ale na czarowaniu spokojem głosu, tak angielskiego jak to tylko możliwe (choć Anderson jest Szkotem). Rezultatem jest płyta szalona, ale z metodą ukrytą w tymże szaleństwie, jeden z najlepszych (obok "Dark Side of The Moon" Pink Floyd, "Selling England by the Pund" Genesis, "Red" King Crimson" lub "Machine Head" Deep Purple) krążków lat 70. Słucham tej płyty, gdy mam z jakiegoś powodu zły nastrój - nieodmiennie pomaga.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2008, 07:47   

Grisznak napisał/a:
Prawdziwy koszmar punkowca - jeden, czterdziestominutowy utwór, podzielony (bo płyta wyszła w latach 70) na dwie połówki. Muzycznie - maestria. Ciepły flet, marszowe, ale raczej spokojne organy (nie tak siłowe, jak choćby w Deep Purple), do tego mocna gitara i cokolwiek zwariowana sekcja rytmiczna.

Punkowcy się nie znają :]

A tak swoją drogą, to dzisiaj na dzień dobry puściłem sobie "Ommadawn" Oldfielda ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2008, 14:27   

Na początkach grindcore'u utwory półminutowe też były wykrzykiwane od progresywności ;D
A takie płyty-utwory same w sobie są naprawdę dobre i mimo tego, że "Thick as a Brick" jest zacną płytą to dla mnie "Light of Day, Day of Darkness" stanowi kwintesencję kompozytorskiego i koncepcyjnego geniuszu. Wiem, że to odważne słowa ale tak odbieram tę płytę. Huśtawka nastrojów od łagodnego, ale niespokojnego intra przez mocniejsze momenty z podwójną stópką, mocnymi riffami i niemalże growlingiem (schowanego jednak za dźwiękami instrumentów) do rozbudowanych klimatycznych partii rodem z prog i art rocka podpartych chórkami, dźwiękami saksofonu... Sam Tchort swoim głosem operuje niezwykle umiejętnie, momentami zwyczajnie się nim bawiąc. Album idealnie pasujący do obecnej pogody :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 87 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group