FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 19:50   

Grisznak napisał/a:
W ramach każdego gatunku znajdziesz wirtuozów.


Słuszna uwaga, ale wirtuozeria jest pewną cechą charakterystyczną symfonicznego metalu.

Grisznak napisał/a:
Rzekła ex cathedra nasza Metalowa Wyrocznia™. Domyślam się, że Metalowa Wyrocznia™ nie uznaje mojego autorytetu, posiłkuję się zatem pozerską Wikipedią i czytam [...]
Tak gwoli ścisłości, to że Wyrocznia™ słucha metalu od dwóch tygodni nie znaczy, że wtedy się zaczął.


Skwitowałbym to pewnymi słowami, ale regulamin zabrania. Skończ z tym sarkazmem bo się kompromitujesz, albo kontynuujemy rozmowę na poziomie, albo będziemy rzucać tanimi hasełkami typu: gratuluję, Rzekła ex cathedra nasza Metalowa Wyrocznia™. Brakuje jeszcze tutaj jakże lubianego przez nastolatków słowa żal.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 19:54   

Dido - album no angel. Wspomnienia po Roswell i traumy przeżytej w tych czasach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2010, 19:57   

Cytat:
Grisznak, chętnie zapoznam się w zespołami o których to powiedziałeś że potrafią z klawiszy dobrze skorzystać. Mógłbyś podać przykłady? Ma wdzięczność będzie niezmierna.


Summoning - to generalnie dziwota, bo wyjąwszy pierwszą płytę, nie mają nawet gitary w instrumentarium. Jeśli ktoś lubi Tolkiena, ma szanse się podobać.
Lux Occulta - choć zaczynali od dość typowego keyboard pagan metalu, już wtedy wyróżniali się na naszej biednej scenie. Później poszli w klimaty bardziej ambitne, do tego stopnia, że się rozpadli a Jaro Szubrycht poszedł w dziennikarkę.
Borknagar - mają casio w instrumentarium, grają raczej wysmakowaną choć zarazem prostą odmianę metalu.
Ulver - kto wie, czy nie najlepsza rzecz, jaka się Norwegii zdarzyła. Takie płyty jak "Themes from William Blake's Marriage of Heaven and Hell" powstają raz na kilka lat.
Emperor - kolejny zespół mający skoki w górę i w dół, ale co najmniej "Anthems to the Welkin at Dusk" jest warta posłuchania.
Sabaton - bo czadują niewąsko, choć klawisza w składzie mają.
Blind Guardian - jedna z bardzo nielicznych jaśniejszych gwiazdek na firmamencie heavy metalu tej biednej epoki.

Cytat:
Skwitowałbym to pewnymi słowami, ale regulamin zabrania. Skończ z tym sarkazmem bo się kompromitujesz, albo kontynuujemy rozmowę na poziomie, albo będziemy rzucać tanimi hasełkami typu: gratuluję, Rzekła ex cathedra nasza Metalowa Wyrocznia™. Brakuje jeszcze tutaj jakże lubianego przez nastolatków słowa żal.

Póki będziesz bredził, póty nie licz, że będziesz traktowany poważnie. Piszesz bzdury, nie masz pojęcia o muzyce, której słuchasz i dziwisz się, że jesteś wyśmiewany. Jeśli Therion jest dla ciebie nowym zespołem, to o czym my tu rozmawiamy?
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2010, 21:42   

A u mnie tymczasem gości Silly Wizard - szkocka kapela folkowa. Grają kapitalnie, podobają mi się zwłaszcza partie na banjo i akordeonie :3

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 22:06   

Grisz, o Blind Guardian nie musisz mi mówić, toż to jeden z moich ulubionych zespołów. Choć wydawało mi się że są raczej przedstawicielami power metalu, chyba że power przedstawić jako podgatunek heavy. Ale bez bicia mówię że nie wiem, nie znam się (fajny fan, nie ma co, mieć wątpliwości co do gatunku ;p)

Sabaton też mam i cenię.

A z resztą się chęcią zapoznam. Wielkie dzięki.

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 22:40   

Cytat:
power metalu, chyba że power przedstawić jako podgatunek heavy.

Właściwie jeden piernik. Obydwa gatunki prawie się nie różnią, choć w power metalu odnotowano częściej używane szybsze tempa.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2010, 23:09   

W zasadzie liczy się ciężar i szybkość. Heavy jest cięższe i powolniejsze, power szybsze, ale ciut lżejsze.
W zasadzie wystarczy porównać te dwa kawałki:
power
heavy (a zrobię sobie kryptoreklamę, co tam...).
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 23:23   

Tymczasem u mnie nadal Vangelis, tym razem soundtrack "1492 - Conquest of Paradise". Klasyka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 11:22   

korsarz napisał/a:
Tymczasem u mnie nadal Vangelis, tym razem soundtrack "1492 - Conquest of Paradise". Klasyka.


Oczywiście, że klasyka. Jak ja dawno tego nie słyszałem, dzięki za przypomnienie ;)

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-01-2010, 15:49   

The Prodigy - Spitfire

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 17:21   

W tej chwili lecą ściągnięte dawno temu utwory Sonic Division - polskiego projektu trance/electro ^_^.
Oprócz tego kawałki ściągnięte pod tytułem "NRG" - całkiem niezły rock progresywny, niestety, do dziś się nie dowiedziałem, jak naprawdę się to nazywa...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-01-2010, 21:51   

V6 - (BEST ALBUM) VERY BEST czyli wszystkie hity ów zespołu do 2001 roku, a na pewno z pierwszej płyty i 30 sekundowe zapowiedzi nowego singla Hey!Say!JUMP
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 23:18   

Coś wzięło mnie na ponowne przesłuchanie płyt Luci ;) Aktualnie leci Luca Turilli - Black Rose, ach ten wokal.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 23:49   

Grisznak, mniej więcej łapię różnice, choć chyba też nie do końca do zawsze Manowar mi się kojarzył z takim power metalowym graniem. Choć to chyba tylko przez tematykę utworów, bo faktycznie jeśli by popatrzeć na samo granie to nijak się ma do takiego stricte powerowego grania jak u Helloween. I tak mnie najbardziej rozwalał kumpel twierdząc że Manowar to "tru" metal.

Ale jak to jest wreszcie z tymi Blindami? Heavy czy power? Osobiście chyba bym się skłaniał ku temu drugiemu.

Przy okazji, dorwałem wykonawce o mianie Dr. Steel. Zabawny gość kreujący się na szalonego naukowca, trochę retro. Jak to określają w tagach łączy steampunk, industrial rock, crossover, hip-hop. I nie mogę, jak na razie, powiedzieć że złe

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-01-2010, 23:58   

Cytat:
I tak mnie najbardziej rozwalał kumpel twierdząc że Manowar to "tru" metal.

Miał kumpel rację. Manowar to chodząca definicja "tru" metalu, tak tru, jak tylko da się tru być. To oczywiście specyficzna poza, ale po pierwsze, pozytywna, po drugie, fajnie pasująca do twórczości. Po trzecie, stoi za nią pierwszorzędna muzyka tej kapeli, co czyni ową pozę stylową. Zatem "other bands play, Manowar kills!".
Cytat:
Ale jak to jest wreszcie z tymi Blindami? Heavy czy power? Osobiście chyba bym się skłaniał ku temu drugiemu.

Power, zdecydowanie, jak na heavy to jednak zbyt lekkie granie. Brak tam ołowiu. Nie mówię, że źle, żeby było jasne, BG jest jedną z naprawdę nielicznych kapel tego nurtu, których da się słuchać bez nerwowego szukania klawisza "stop" w odtwarzaczu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 138 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group