FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Następny
  Muzyka, ktorej nienawidzicie:
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 16:05   

Amnezjusz napisał/a:
W techno na przykład nie lubię jednostajnych utworów ułożonych na szkielecie jednostajnego beatu podczas gdy numery ciekawie skomponowane, rozbudowane i naprawdę przemyślane łatwo wpadają mi w ucho i nie wyrządzają szkody memu słuchowi

Zależy jeszcze od odmiany. Hard-techno brzmiące jak pracująca pralka podłączona do rur nawet dla mnie jest ciężko strawne (mimo, iż brzmienia industrialne generalnie lubię). Detroid techno jest stosunkowo najlżejsze... Dobrze wypada także łączenie techno z ambientem, co udało się grupie Orbital ^_^.

Ferret napisał/a:
dopiero jak ktoś nam pokaże jakiś fajny kawałek, to może ^^.

... "Guardian Angel" Juno Reactor? ^^ (wprawdzie to nie techno, tylko psytrance, ale co tam ;3 )
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 16:47   

korsarz napisał/a:
... "Guardian Angel" Juno Reactor?


Dobre... do 2:15 ^^".

Niestety... takiego łup łup nie lubię xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2008, 09:31   

Ferret napisał/a:
Dobre... do 2:15 ^^".

W wersji z "Texhnolyze" też? ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumiko Płeć:Kobieta
Child Prey


Dołączyła: 08 Maj 2006
Skąd: Crystal Ship
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-06-2008, 16:22   

Hmmm... muzyka, ludzie uważają że "słucham okropnej muzyki pochodzącej od deemonów~" .. dużo mocnego j-rocka(metalu) (może dla tego według nich jestem przerażająco dziwna i inna?...), metalu.. co jest już raczej bardziej "rozpowszechnione" i rock'a. Co nie znaczy że nie jestem otwarta na pojedyńcze utwory innych gatunków (pomijając hip - hop).

Techno - Część męska mojej rodziny (tata, brat) słucha tego gatunku muzyki, tak więc jestem do niego przyzwyczajona i nie robi mi większej różnicy kiedy słyszę tą muzykę... Chociaż zależy... Wiadomo że sieka w stylu dźwięk piły mechanicznej w połączeniu z lotem jakiegoś owada bynajmniej mi nie odpowiada... Bywa i czasami że pewien utwór mi się spodoba, wtedy moja rodzina jest ze mnie dumna...

Hip-hop - Bleeeeh, wokal okropny, teksy hmm...jak to.. powiedzmy "wulgarne"? są dla mnie torturami... Bywa że znajdzie się jakiś ciekawy tekst o nadziei czy czymś w tym stylu, który jest delikatny i zawiera słowa prawdy, mimo to wolałabym to usłyszeć w wersji ballady rockowej ^^'.

Pop - Denerwujące 14 latki, które nic o życiu nie wiedzą, nie potrafią śpiewać ale ich rodzice mają dużo pieniędzy - razi mnie w równej mierze co puste blondyneczki bez głosu, ale ze wspaniałym ciałkiem wysmażonym na solarium (wcale nie mówię że tak jest zawsze). I jeszcze jedna rzecz to "boysbandy"... przydałoby się w tym trochę męskości. Tak ogólnie to muzyka też do przeżycia i również bywa że jakiś utwór wpadnie mi w ucho...

_________________
"Zniszczenie,
Słodki nektar zakazanego przez Boga grzechu pierworodnego,
Otwarte przez szalony sabat drzwi ku wiecznej rozkoszy(...)"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1496242
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2008, 18:36   

Yumiko napisał/a:
ludzie uważają że "słucham okropnej muzyki pochodzącej od deemonów~" .. dużo mocnego j-rocka(metalu) (może dla tego według nich jestem przerażająco dziwna i inna?...), metalu.. co jest już raczej bardziej "rozpowszechnione" i rock'a

Dobry metal nie jest zły :) I wcale nie jest to okropna muzyka pochodząca od demonów (no, chyba, że Behemot, Gorgoroth lub inny Marylin Manson, ale to szczegóły ^^)
Yumiko napisał/a:
Techno - Część męska mojej rodziny (tata, brat) słucha tego gatunku muzyki

Heh, jak mój tata słyszy, że słucham techno (niekoniecznie techno sensu stricte), to zaraz słyszę komentarze w rodzaju "a co to za tartak?"... Ojciec słucha głównie muzyki turystycznej (Bazuna), a bracia to raczej klimaty jazzowe z przerwami na metal (gł. Tool lub Żywiołak)...
Yumiko napisał/a:
Hip-hop - Bleeeeh

Takiego "wulgarnego" hip-hopu generalnie unikam, jak widzę na kanale muzycznym gościa obwieszonego łańcuchami i kobiety "prawie ubrane" to zmieniam kanał... Ale i w hip-hopie można znaleść coś fajnego. Np. bardzo fazogenne są teledyski Beastie Boys (przynajmniej dla mnie) :}
Yumiko napisał/a:
Pop - Denerwujące 14 latki, które nic o życiu nie wiedzą, nie potrafią śpiewać ale ich rodzice mają dużo pieniędzy

Jak kiedyś trafiłem na Britneyową przeróbkę "I love rock and roll" by Joan Jett & Blackhearts, to pierwsze, co stwierdziłem, to "bardziej ********* tego utworu już chyba się nie dało..." - gitary i perkusja zastąpione tandetnym beatem, nie umiejąca śpiewać wokalistka... Nie ma to, jak radio w autobusie ___^___
Co nie oznacza, że cały pop jest zły. Do wykonawców popowych często zalicza się Depeche Mode. Całkiem niezły był pop lat 80-tych i takich wykonawców, jak Ultravox, Alphaville, czy Pet Shop Boys od czasu do czasu lubię sobie posłuchać...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2008, 20:14   

korsarz napisał/a:
I wcale nie jest to okropna muzyka pochodząca od demonów


Albo Teancious D... tylko tam więcej rocka się uświadczy xD.

Cytat:
W wersji z "Texhnolyze" też? ^^


Tam nawet szybciej ^^".


korsarz napisał/a:
Ale i w hip-hopie można znaleść coś fajnego.


W każdym gatunku można... a że gangsta rap nie jest raczej niczym ciekawym, zwłaszcza ten w wykonaniu Polaków (ja to bym nazwał pseudo-gangsta, ale szczegół), to już inna sprawa ^^".

A słyszeliście cover SoaDu (Chop Suey) by Avril Lacośtam (tej, ostatnimi czasy, mega popularnej gwiazdki)? To dopiero jest porażka =='.

A co do popu - wszystko zależy co rozumiemy pod tym pojęciem, już na samej wikipedii jest ujętych parę znaczeń tego słowa ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2008, 21:19   

Cytat:
le i w hip-hopie można znaleść coś fajnego.

Fakt. T-Raperzy znad Wisły są tu dobrym przykładem, opcjonalnie stare nagrania Kazika albo Franka Kimono.
Powrót do góry
shironeko Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Skąd: z drzewa
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2008, 22:39   

-Nie lubię większości odcieni techno (niektórych chyba nie da się słuchać na trzeźwo)
-Autotematyzmu i monotematyczności w hip hopie (wiele z tekstów to gadanie o gadaniu, robienie muzyki o robieniu muzyki ... albo zwyczajnie zlepek popularnych słów prawie jak z generatora)
-Wielu rzeczy na topie (szczególnie tych nachalnie reklamowanych)
-Nudów
-Polskiego pseudo-rege
-Skrajnie "zarzyganego" metalu

No i pewnie jeszcze paru rzeczy ... aha radia po którym mam dejavu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2008, 22:49   

eee hyyyyym jak tak czytam o monotematyczności rapu, to nie moge pojąć o co chodzi... to niczym nie skrępowany gatunek muzyki, zawierajacy w sobie elektronikę, instrumenty żywe, dźwięki prosto z komputera, wysamplowane odgłosy przyrody, scratche, basy, bębny, sample, mający tyle przedstawicieli wyróżniających się swym stylem, pomysłem na muzykę, tematyka utworów, kolaboracją z innymi twórcami, mieszaniem się z innymi nurtami... a tu nagle czytam rewelację że jest nudny i schematyczny o_O naprawde lepiej pośiwęcac czas na zgłębianie wątku o którym się ktoś chce wypowiedziec niż powtarzać cudze opinie (wygłoszone na podstawach marnych jak polskie drogi).

a w rapie można naprawde wszystko, on nie ma reguł, jest ograniczony wyobraźnią swych twórców.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2008, 11:25   

Ari - po pierwsze, hip hop może i jest taki jak mówisz, ale weź poprawkę, że serwuje nam się go w Polskiej wersji, spod znaku Mezzo czy Slums Attack i chcesz czy nie chcesz, na podstawie tego rodzaju wykonawców ludzie wyrabiają sobie opinię o gatunku.

Dalej - hip hop ma szczególny sposób ekspresji wokalnej, polegający na rapowaniu. Wielu tego rodzaju artykulacja odrzuca - ich prawo, tak jak wielu nie trawi growlingu w death metalu lub black metalowego skrzeku.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 12:07   

Ari napisał/a:
a w rapie można naprawde wszystko, on nie ma reguł, jest ograniczony wyobraźnią swych twórców

Reguły rap w oczywisty sposób ma - gdyby ich nie miał, nie byłby osobnym stylem muzycznym. Jeśli wykonawca posunie się poza pewne granice, to jego utwór przestanie być rapem.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2008, 12:17   

Nie nawidzę, nie cierpię i nie trawię Disco Polo. Kiedyś z kolegami przesluchaliśmy całe 90 utworów DP i po tym traumatycznym przezyciu stwierdziłem, że wszytskie były o tym samym: ona odeszła, a on chce by wróciła. Tylko w jednej to on odszedł.

Co do HH, to tak do roku 2000/02 był dobry, a nawet bdb. powstawało wiele ciekawych utworów ("Długopisy", "Rozmowy z Cutem", "Czytaj z ruchu moich ust"), które pamiętam do dzisiaj. Obecnie w polskim HH nie ma nic ciekawego. Bitwy niewykształconych chłopaków z dobrych rodzin, stylizujących się na plebs. BIEDA&PRZEMOC, NĘDZA&UBÓSTWO.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 12:51   

Grisznak, Slums Attack jest 15 lat na scenie i to idealny przykład tego jak powinno się to robić... jakoś media zachłysły się Rysiem puszczając pare tracków z jednej jego płyty i powstał o nim jakiś smieszny stereotyp. A to jaką robił muzykę przedtem, to co robi teraz ciągle ustawia poprzeczkę za wysoko dla wieeeeeeeelu. Powierzchownie może i jest monotematyczny, ale siła jego wersów i przemycanie co dosadniejszych spostrzeżeń wcale u niego nie zmalała.

Cytat:
Obecnie w polskim HH nie ma nic ciekawego.

oj jest, przeciez Ci którzy tworzyli dawno temu nie wygineli... ciągle wychodza nowe płyty Eldo, Łony, Pezeta, 2cztery7, Molesty, ZIPów, Gurala... oczywiscie, zgodze się że od dawna żaden nowy gracz nie namieszał, ale stara elita, stanowiąca o sile polskiej sceny ciągle wydaje świetne albumy. Tylko trzeba samemu do nich docierać, bo nie pchają się z tym co robią z każdej gazety, reklamy, stacji radiowej i telewizyjnej.

Zresztą boom na polski rap w mediach się skończył i dziękujmy za to dobrej ręce opatrzności. Bo Ci którzy mieli naprawde coś do pokazania nie chcieli się nagiąć do poprownośic politycznej i trend-zasad-ale-mi-wesoło, więc zastapiono ich typami, którzy za pieniążki zgodzili się na wszytsko, podpinajac pod metkę 'hip hop' i psując jego dobre imię.

Cytat:
hip hop ma szczególny sposób ekspresji wokalnej, polegający na rapowaniu. Wielu tego rodzaju artykulacja odrzuca - ich prawo

okej i spoko. Tylko niech nie piszą o tym jaki jest jednostajny, nudny, powtarzalny.

Cytat:
Reguły rap w oczywisty sposób ma - gdyby ich nie miał, nie byłby osobnym stylem muzycznym. Jeśli wykonawca posunie się poza pewne granice, to jego utwór przestanie być rapem.

dziękuję.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 13:04   

Cytat:
Dalej - hip hop ma szczególny sposób ekspresji wokalnej, polegający na rapowaniu.


Konkretniej melorecytacji ^^.

RAP reguły ma, to oczywiste, niemniej, jak Ari zauważył - styl ten jest bardzo otwarty i oferuje twórcy naprawdę wiele swobody, co więcej jest to jeden z nielicznych gatunków muzycznych, do których absolutnie NIE jest potrzebne prawdziwe studio, by nagrać coś sensownego, barwnego i przyjemnego dla ucha (oczywiście - studio daje jakość dźwięku i więcej możliwości, ale...).
W rapie najważniejszym wydaje mi się tekst, bo to on jest podstawą każdego kawałka, oczywiście muzyczna strona też musi pasować, by nie było dysonansu, czy też niesmaku, niemniej najważniejszym nadal pozostaje właśnie tekst, więc niedziwnym wydaje się, że po tym co prezentuje większość tych znanych polskich raperów... ciężko się przekonać do tej muzyki ^^'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 13:44   

Ogólnie słucham raczej wszystkiego, począwszy od jazzu i blueasa aż do muzyki klasycznej ( a co!) i ciężkiego/cięższego grania. Nie cierpię za to tych wszystkich boysbandów z długimi włosami (POD. LP... samych klasycznych boysbandów też nie lubię), emo (grrr...), techno łupaniny z dźwiękami charczącej maszynki do golenia i tartaku w tle, białych murzynów z łańcuchami, dresiarskich pacanów którzy w kółko mówią o tym jak to im źle tam w bramie pod blokiem, na trzepaku z butelką w łapie i szkitą w kieszeni, tych wszystkich popowych wytworów a'la Feel, hipokrytów takich jak członkowie SOAD, ogólnie muzyki disco i ruskiego poptechno ("kanikuły" w mordę...). No i ekstremalnie ekstremalne odmiany jakichś rzeźnickich odmian metalu.

Jeśli chodzi o rapowo/hiphopowe klimaty są dwa wyjątki od reguły - 2pac i Paktofonika, tego słuchać mogę nawet z przyjemnością. Nie wszystkiego, ale co by nie mówić, nagrali sporo dobrych utworów.

Cholera, sporo tego :P

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group