FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny
  Muzyka, ktorej nienawidzicie:
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2008, 15:15   

Cytat:
W rapie najważniejszym wydaje mi się tekst, bo to on jest podstawą każdego kawałka, oczywiście muzyczna strona też musi pasować, by nie było dysonansu, czy też niesmaku, niemniej najważniejszym nadal pozostaje właśnie tekst, więc niedziwnym wydaje się, że po tym co prezentuje większość tych znanych polskich raperów... ciężko się przekonać do tej muzyki ^^'.

Owa muzyczna strona to najczęściej, niestety, dwa trzy loopy i bit jak z ruskiego kombajnu. Taka prawda, w polskim hh nie ma tendencji do eksperymentów formalnych. Słyszałem kiedyś kilka francuskich numerów - tam był i folk, i klimaty celtyckie, ambient, ciężkie gitary, rap - wszystko ładnie wymieszane i zrobione fachowo. U nas chyba tylko Fisz potrafił tak kombinować (wiadomo, talent rodzinny).
Przejdź na dół
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 15:44   

Grisznak - mylisz się, po prostu najbardziej promowani są artyści, tacy, jakich opisałeś. Znam przynajmniej kilka zespołów z podziemia, które eksperymentują i co najważniejsze - im to wychodzi. Często przez to, że oddalają się od typowego wizerunku rapu w Polsce nie są zaliczani do tego gatunku, ale cóż bycie awangardą wiązę się z pewnymi konsekwencjami ^^".
Poza tym jak wspomniałem - liczy się przede wszystkim tekst ^^.
W sumie ja rapu nie słuchałem od jakiegoś pół roku, więc coś się mogło zmienić xD...
Sprawdź np. Kot z Cheshire ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-06-2008, 16:42   

Fakt, iż liczy się tekst, przywodzi mi na myśl niektóre kapele black metalowe u których muzyka idzie na dalszy plan, a liczy się prawdziwość tekstu, tudzież poezję śpiewaną - a nie przepadam ani za poezją ani za ideologicznym blackiem. Tekst może być śmieszny, głupi, ba, może go nie być, wszak słucham muzyki a nie czytam książkę. Ot, po prostu nie słucham ziomali.

Pamiętam jak kiedyś znajomy z branży, który prowadził dużą firmę wydająca tego typu muzykę, pokazał mi pudła z demówkami jakie dostaje. "zobacz - powiedział - to jest pudło na klony molesty, tu z kolei trzymam klony slums attack, a tu..." (nie pamiętam, co to było). Sam narzekał na biedę w branży i na to, że zasadniczo hh dzieli się na tych, co "jedyne co się liczy, szacunek ludzi ulicy" i tych, co wolą "foczki, skręty i kapuchę".

Nie demonizuję rapu, gdzież mi, nie jest to muzyka, której bym słuchał, po prostu, ale coś tam wiedzieć, z racji wykonywanej profesji, muszę. Osobiście czekam na rapujących nazioli i ziomalskich pogan.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-06-2008, 16:54   

Mi w rapie/hiphopie oprócz papki puszczanej w mediach najbardziej przeszkadza muzyczny odpowiednik narutardów, czyli religijni wyznawcy undergroundu. A jak rzucają nazwami zespołów, to niech dadzą choćby jakiś link, próbkę, żeby można było posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie na temat tych rzekomo genialnych kapel/składów. Bo przykro mi, ale jak ktoś chce kogoś przekonać, to argument "poszukaj sobie" jest dość marny.

Z muzyki podchodzącej pod melorecytację lubię jedyne reggae, za pozytywną energię i niekiedy bardzo fajne melodie. Muzyki słucham dla muzyki, głos traktuję jako dodatkowy instrument i praktycznie nigdy nie wsłuchuję się w tekst - nie to mnie w tym bawi.

Parę razy słyszałem przedstawicieli hip hopu z Peru, czy Nowej Gwinei (w Jazz Radiu w audycji "Muzyka ze świata") i przyznam, że zdarzały się całkiem miłe dla ucha kawałki. Ale wokal i tak przeszkadzał. Zwyczajnie zagłuszał co fajniejsze fragmenty.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shironeko Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Skąd: z drzewa
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2008, 18:26   

Ari
Cytat:
eee hyyyyym jak tak czytam o monotematyczności rapu, to nie moge pojąć o co chodzi...

Otóż mono- i auto- tematyczne teksty . Chodzi mi po prostu o to że sporo niby dobrych kawałków fajnie rapowanych z konkretnym bitem jest właściwie o niczym . Ile już powstało piosenek o robieniu piosenek? Hitów o nagrywaniu płyty etc . Poza tym nieśmiertelny schemat :ulice, bloki, zioło, suczki, bida, patologia, agresja , wszystko posypane łaciną.
Nie znaczy to że nie lubię HH w ogóle ,zdarzają się ciekawe nagrania i płyty z ciekawymi tekstami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2008, 20:49   

Vodh napisał/a:
A jak rzucają nazwami zespołów, to niech dadzą choćby jakiś link, próbkę, żeby można było posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie na temat tych rzekomo genialnych kapel/składów

Grisznak napisał/a:
Owa muzyczna strona to najczęściej, niestety, dwa trzy loopy i bit jak z ruskiego kombajnu. Taka prawda, w polskim hh nie ma tendencji do eksperymentów formalnych.


dla obu panów ten sam link
http://pl.youtube.com/watch?v=PItsU16yjVk

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-06-2008, 22:21   

W tle całkiem znośna muzyka, podobała mi się, ale niestety na pierwszym planie pan mówi jakiś tekst, który wybitnie w odbiorze muzyki przeszkadza. Ja dla słów czytam książki, albo wiersze (jeżeli mnie coś najdzie) a muzyki słucham dla muzyki.

http://youtube.com/watch?v=Buy8dLlfBZE

Tu mamy ładny wokal z pogranicza reggae/rapu.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2008, 12:18   

ten pan mówi o tym, że jak ktoś nie jest trendy, to jest poniżany. Głowny sens HH to przekazywanie tego, co się naprawde liczy w życiu. Niestety, 'nasi' o tym zapomnieli.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 16:39   

Cytat:
Będę brał cię (gdzie?) w aucie
(Mnie?) cię (ee) ehe
Będę brał cię (gdzie?) w aucie
(Mnie?) cię (w aucie?) ehe


Kto odgadnie bez zaglądania do spoilera czyj jest ten genialny hit puszczany teraz na okrągło przez telewizję dostanie banana. Uwaga! To jest...

Spoiler: pokaż / ukryj
...Sokół i Pono.

Piosenka podobno stworzona w hołdzie dla niejakiego Franka Kimono. Nie znam gościa. Idealnie wpisuję się w estetykę polskiej "muzyki ulicy".
Nie wam dziady podskakiwać do Fisza i Kalibru 44.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 16:45   

Ishamael napisał/a:
Franka Kimono. Nie znam gościa.

Piotr Fronczewski ;) Muzyka w stylu dyskotekowym z mocno fazowymi tekstami :}
http://pl.youtube.com/watch?v=8LTcSIDYBz8 - chyba najbardziej znany utwór ^^


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 01-07-2008, 16:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Batatshi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 16:45   

Oj...jakże ja nienawidzę muzyki w stylu techno,rap....oj oj jak najdalej. Już wolę Disco polo xd. Dla mnie istnieje tylko rock, jrock, metal jpmetal, jpop :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11341637
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-07-2008, 11:35   

Właściwie nie ma takiej muzyki, której bym nienawidził. Sa raczej rytmy, które mnie drażnią, ale ich po prostu nie słucham. Za to dużo częściej wkurzają mnie ludzie, którzy przypisują sie do pewnego konkretnego gatunku, zakładają klapki na oczka i dalejk wio - tylko ja mam racje reszta to ..... łajno.... . Drażnią mnie ludzie, a nie muzyka. A tacy ludzie znajdą się w grupie fanów niemal każdej muzyki ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Seledyn Płeć:Mężczyzna
Carewicz


Dołączył: 25 Lip 2008
Skąd: zachód Polski
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 16:41   

korsarz napisał/a:

Jak kiedyś trafiłem na Britneyową przeróbkę "I love rock and roll" by Joan Jett & Blackhearts, to pierwsze, co stwierdziłem, to "bardziej ********* tego utworu już chyba się nie dało..." - gitary i perkusja zastąpione tandetnym beatem, nie umiejąca śpiewać wokalistka... Nie ma to, jak radio w autobusie ___^___
Co nie oznacza, że cały pop jest zły. Do wykonawców popowych często zalicza się Depeche Mode. Całkiem niezły był pop lat 80-tych i takich wykonawców, jak Ultravox, Alphaville, czy Pet Shop Boys od czasu do czasu lubię sobie posłuchać...


Skoro tak lubisz muzykę lat 80-tych, to powinieneś wiedziec, że "I Love Rock'n'Roll" nie jest piosenką Joan Jett. Ona nagrała tylko jej cover!
A przeróbka Britney nie była wcale taka zła ^ ^ Do dzisiaj sprawdza się na parkietach.

Nie lubię muzyki, o której wszyscy mówią, że jest genialna. Zazwyczaj jest masowo przeceniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-07-2008, 00:03   

Mnie wkurza muzyka jaką tworzą te wszystkie wschodzące "gwiazdki". Nagra takie coś jeden czy dwa hity i myśli, że jest panem polskiej sceny muzycznej. Aktualnie pierwsze miejsce ma Feel. Wybitnie ich nie lubię, ale puszczają ich dosłownie wszędzie, więc mimowolnie jestem na nich skazana.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 16:57   

Z "Feel" jak dotąd kojarzę piosenkę z openingu "39 i pół" ^^

Seledyn napisał/a:
"I Love Rock'n'Roll" nie jest piosenką Joan Jett. Ona nagrała tylko jej cover!

Ciekawe, musiałbym kiedyś posłuchać oryginału ^^

Seledyn napisał/a:
Nie lubię muzyki, o której wszyscy mówią, że jest genialna

Jazzu? Rocka progresywnego? Ambientu? ^^

A jeśli idzie o lata 80-te... Ja mam jakąś dziwną słabość do elektronicznych brzmień, które akurat były modne w tym okresie :) . Między innymi synth (wczesny Kraftwerk, Gary Numan, et cetera), z którego z czasem rozwinęło się techno, oraz bardziej dyskotekowy new romantic (dobrze znane Depeche Mode i tym podobni)... Nie mówiąc już o reprezentowanej przez imć Jarre'a klasycznej elektronice...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group