FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
  Jakiej muzyki procz J-Popu sluchacie?
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2003, 02:05   

Miya-chan ---> Poruszyłaś ciekawą kwestię części składowych muzyki. U mnie liczy się muzyka, tekst i wokal. Np. kiedyś słuchając Scorpionsów zwracałem tylko uwagę na muzykę i wokal, ale kiedy przeczytałem teksty polubiłem ich jeszcze bardziej. Ale i tak w przypadku tekstów jestem zdolny wiele wybaczyć. Np. taki Europe tekstów zbyt ciekawych nie ma, ale lubię ich muzykę i wokal. Nie mogę zapomnieć o Blind Guardianie i jego genialnie nastrojowej muzyce, tekstowi i wokalowi w albumie "Nightfall on the Middleearth" (do tego utwory opierają się na moim kochanym "Silmarillionie" ^^). "A night at the opera" zaś jest albumem z doprawdy głębokimi tekstami. Dragonland powala wokalem, muzyka świetna, a balladę "Last Farewell" stawiam obok "Send me an angel" i "Wind of change" Scorpionsów. Te trzy doprawdy mnie wzruszyły i ujęł za serce ^^. Zaś Tarja z Nightwisha wokalem wręcz NOKAUTUJE, muzyka świetna i giganastrojowa (Tylko Nigtfall Blindów może się pod tym względem równać), teksty też niczego sobie. Ogólnie rzecz biorąc, żebym zaczął czegoś słuchać to musi zesół zdać trzy "egzaminy" 1.muzyka 2.wokal 3.tekst. Jeśli dany album/zespół ma do tego "to coś" (jak Nightwish, a zwłaszcza "Wishmaster" tudzież "Nigtfall..." Blindów) to zespół/album staje się moim szczególnie ulubionym którego słucham niezwykle często.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
SmoczycaNenar Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Lip 2003
Skąd: Lasy w świecie Diablo
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2003, 14:09   

A ja się chyba lekko wybije, bo słucham HH- Peja, DKA, Ascetoholix...

_________________
"Szczęśliwy kogo przyozdobił kiejm i torbą los włóczęgi"
Przybyłam do świata jako smok w postaci elfa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2003, 14:27   

To ja pewnie odpadam bo ostatnio to słucham muzy tylko po Japońsku...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2003, 16:01   

Japonska muza ma jedna, powazna zalete: nie rozumie sie ani slowa. Nawet jesli piosenka jest wybitnie glupia, ma debilny tekst, a spiewajacy ledwie posluguje sie tym jezykiem, jak to sie niekiedy zdarza, to ty i tak o tym nie wiesz.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2003, 16:06   

A akurat ak sie składa że od niedawna zaczynam to wszystko (Japoński)rozumieć, i treść mnie jakś nie odstrasza...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dawar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-07-2003, 12:43   

Dośka napisał/a:
A tak na bok, zapomniałam wspomnieć o zespole-cud :Stare Dobre Małżeństwo - słuchamć mogę naokrągło!!!


tak... tak... tak... cudowna muzyka i teksty Stachury... kocham ich słuchać ^^
Powrót do góry
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-07-2003, 13:46   

Na muzykę i na wokal zwracam najwięcej uwagi, zwłaszcza jeśli mi się spodoba głos wokalisty/ki, to już jestem stracona, a mój przypadek jest absolutnie nieuleczalny ;> Tekst jest, owszem, istotny, ale z reguły mi nie przeszkadza jeśli go nie rozumiem, poza tym na przykład połowa utworów Enyi-sama jest bez słów a i tak uwielbiam ich słuchać...

Melduje się fanka Nightwisha! ^.^v A ten nieznany mi jeszcze Blind Guardian? Kusisz, Bamboshku, kusisz... >;DDDDDDD

Dawar... S... Stachury??? *____* GIMME!!! *____*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-07-2003, 16:22   

Mam tu kilka utworow Blind Guardian na liscie, glownie z plyty ,,Nightfall in Midleearth". Sa swietne. Akurat ta plyta przyciagnela moja uwage, gdyz muzyka nawiazuje do tworczosci Tolkiena i robi to doskonale!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dawar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-07-2003, 16:23   

głos wokalisty eeeeeeeehhhhhhhh... Steven Tyler... chwała jego głosowi hohohohoho... moge go słychać bez końca ^^ Klaus Meine tego głosu też mogę słuchać bez końca... Jimi Hendtix tego Stratocastera też mogę słuchać bez końca ^^ ehheheh...
Powrót do góry
Dośka Płeć:Kobieta
Lon's Priestess


Dołączyła: 31 Lip 2002
Skąd: Wolf Pack Island
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2003, 23:06   

Ach i jeszcze Łzy! Wszystkie cztery płyty!!!!

_________________
From where has that darkness come...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2003, 22:50   

Ach... Nigtwish ma klimacior, Blind Guardian ma płytę nawiązującą do Silmarillionka, ale Scorpions ma najlepsze ballady i świetne teksty (tworzą nastrój jak u Blindów). I Klaus Meine odwalił kawał dobrej roboty swoim wokalem... Słuchając "Send me an angel" po prostu odpływam ^^. A przecież jest jeszcze słynny "Wind of change" nawiązujący do upadku Muru Berlińskiego, "White Dove" wzorujący się na utworze (po polsku zwie się on "Dziewczyna o perłowych włosach" czy jakoś tak) węgierskiego zespołu Omega, czy w końcu "Still loving You" i wiele innych. Świetny jest też mocniejszy kawałek "Don't believe her" (z którego pochodzi mój podpis ^^). Polecam każdemu, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o kobiecej przewrotności :P. A z ballad polecam jeszcze oprócz repertuaru Scorpionsów "Last Farewell" Dragonlandu, "Carrie Carrie" Europe i "Nothing else matters" Metalliki. BTW:łezka mi się w oku zakręciła gdy oglądałem koncert Scorpionsów, gdy obchodzili 30-lecie istnienia swego zespołu. Pomimo wieku dali niezłego czadu ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Xel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2003, 11:14   

pierwsza sprawa - ja j-popu nie słucham :)
następnie:
->nightwish
->children of bodom,
->artrosis (polskie)
->moonspell
->metallica
->nirvana
jest tego więcej...jakieś blind guardiany, theriony etc.

_________________
'dzięki diabelskiej pysze, jednych nie widzę a drugich nie słyszę'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3015513
Seymour Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2002
Skąd: White Purgatory
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2003, 13:00   

Kaolka -->"Freestyle Project "let your body move " - moja piosenka .. Flying steps... Barthezz...music instructor... ehm... itd ^^ (kolezanka mnie wciaglena!!)" -->

o_O Geez dziewczyno nie mow mi, ze tanczysz! Trudno znalezc ludzi z podobnym do mojego zainteresowaniem, a tym bardziej jeszcze b-girl O_O . Po wymienionych tytulach rozumiem, ze tanczysz electro, a nie break'a?
A Eric B. & Rakim, Run DMC, Def Cut, Break Machine lub ZeB RoC SkI znasz moze?

BTW Freestyle Project - Let Your Body Rock, a nie "move" :)

Zeg --> "Japonska muza ma jedna, powazna zalete: nie rozumie sie ani slowa. Nawet jesli piosenka jest wybitnie glupia, ma debilny tekst, a spiewajacy ledwie posluguje sie tym jezykiem, jak to sie niekiedy zdarza, to ty i tak o tym nie wiesz." -->

Ale to w zasadzie mozna sie domyslec po rytmie, jaki ma piosenka i glosie wokalisty\stki czy dany utwor klasyfikuje sie do miana tych glupich czy madrych. Piosenka o skocznym, szybkim rytmie i wokalnych piskach nie wrozy zadnych glebszych rozwazan nad sensem zycia.


Bambosh_Rider --> Hmmm... W zasadzie mam tylko jeden kawalek Guardianow Valhalla i szczerze mowiac za bardzo do gustu mi nie przypadl. Ale to pewnie kwestia gustu
Jezeli chodzi o ballady to bardzo podobaja mi sie utwory Goo Goo Dolls. Zenujace, ze znam tylko dwie piosenki tego zespolu, ale po ich przesluchaniu wydaje mi sie, ze kapela warta jest wiekszej uwagi. Pewnie nie bede oryginalny jezeli napisze, ze swietna w balladach jest takze pani Megumi Hayashibara. Szczegolnie piosenka Asaihahi jak dla mnie jest mistrzostwem wokalu tej japonki. Pieknie stonowany, usypiajacy glos(w pozytywnym tego slowa znaczeniu), orientalna muzyka w tle... Moznaby powiedziec, ze japonska kolysanka. Gdy zamknie sie oczy sluchajac tej piosenki samemu w pokoju przy zgaszonym swietle ma sie wrazenie, ze plynie sie w malej lodce w srodku nocy przy pelni ksiezyca jeziorkiem otoczonym dookola pedami bambusow przy spadajacych platkach sakury. Piekny utwor

_________________

You can't change it. There's only one future...

- - -

NAFOL walczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4643422
pangea


Dołączył: 27 Cze 2003
Skąd: Aquis
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2003, 11:21   

zegarmistrz-dyslektyk napisał/a:
Oprucz J-popu... Hmmm zaskocze tu wielu, ale ja J-popu w ogule nie slucham...

Slucham Kazika, Nightwish, Blind Guardian, Rhapsody (choc teksty maja strasznie kiczowate), Therion, troche Manowar.



Tu się z Tobą zgodzę, ale ta kiczowatość textow jest ogolnie chyba charakterystyczna dla tzw. power metalu. Nawet Blind Guardian na "Nightfall" się tego nie ustrzegl.

_________________
Pangea

*GG1022629*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pangea


Dołączył: 27 Cze 2003
Skąd: Aquis
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2003, 11:33   

Dawar napisał/a:
Czy ktoś tu słucha Aerosmith ^^ (chyba my---> Boo) no więc my w spółce Boo and Varda and Dawar.... moze zacznijmy od poczatku.... Klasyka roka... .

Kilka lat temu Aerosmith odwiedziło Polske, grało w 100licy... miałam to szczeście, ze siostra (starsza) mnie zabrała :))))
Faaajne było.

_________________
Pangea

*GG1022629*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group