FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Nowa płyta Nightfish:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2008, 21:57   Nowa płyta Nightfish:

13 stycznia roku bieżącego ukazała się nowa płyta ulubionego zespołu Elronda i innych, podobnych. Zatytuowana jest Dark Pasion Play. Ponoć zawiera nową wokalistkę. Pytanie brzmi: czy ktoś już słyszał? I jakie odniósł wrażenie?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2008, 22:21   

Przesłuchałem wszystkie utwory z płyty przynajmniej 2 razy. Wrażenia przedstawiają się następująco:
Nowa wokalistka ma mniej "charakterystyczny" głos, niż poprzednia. Słyszałem, że ponoć jest technicznie lepsza, ale szczerze powiedziawszy za bardzo mi nie podchodzi.
Poza tym, wydaje mi się, że większość piosenek jest śpiewana bardzo na jedno kopyto, przez co ciężko słucha mi się kilku pod rząd.
No i ostatnia rzecz - nie wiem, czyim pomysłem było wrzucenie jako pierwszej piosenki trwającej prawie 14 minut. Zawsze wydawało mi się, że najdłuższe utwory daje się na koniec, żeby dobrze "wchodziło" po przesłuchaniu reszty. A tak? Człowiek słucha, słucha i trochę się męczy. Przynajmniej ja tak miałem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2008, 00:05   

Moim skromnym zdaniem płyta jest całkiem dobra, ale jak powiedział mój kolega i fanatyk Nightwisha "To już nie to samo co kiedyś". Zawsze mnie wkurzało takie "staro czasowstwo" ale tym razem ma on trochę racji bo mimo wszystko z poprzednią wokalistką klimat był troszkę mniej komercyjny,a bardziej eksperymentalno-gotycki. Co nie zmienia faktu że pare kawałków jest super np najlepszy z tej płyty (wg mnie oczywiście) jest Amaranth
generalnie rzecz warta uwagi jeśli ktoś lubi taką muzykę

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2008, 14:43   

Jakakolwiek by nie była, musiała być lepsza. Czemu? Ponieważ z poprzednią wokalistką zespół zjadł już dawno temu własny ogon, skarpety i brał się za buty. Tutaj przynajmniej zmiana głosu jest jakimś tam powiewem świeżości...
Dodajmy od razu, jedynym. Zespół nadal gra ten swój pop-gotyk-metal, aczkolwiek nowa wokalistka nie wyje już tak wysoko jak poprzednia, uderza w bardziej piosenkową, typową nutę. Czy to dobrze? Nie wiem, nie jestem fanem Nightwisha, ostatnią płytą, jaka przypadła mi do gustu był Oceanborn.
Czuć mocno Maidenowe klimaty, podobnie zasada "gramy to samo, a nóż się spodoba" funkcjonuje nader sprawnie. Tuomas sam mi kiedyś wspomniał, że jego muzyka daje mu kasę na życie - i tej zasady starają się trzymać przez cały czas istnienia zespołu. A że mi taka popelina nie wchodzi? Po prostu nie jestem targetem tego rodzaju zespołów.

A przy okazji - może by zmienić tytuł działu i rozszerzyć go na wszelkiego rodzaju nowości płytowe?
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2008, 15:39   

Grisznak napisał/a:

A przy okazji - może by zmienić tytuł działu i rozszerzyć go na wszelkiego rodzaju nowości płytowe?


Nie. Wbrew pozorom utrudnia to skupienie się na temacie, a chętnie bym o tym porozmawiał. Choć taki temat warto by założyć.

Ok, wróciłem z roboty.

Nowa wokalistka chyba śpiewa technicznie lepiej od poprzedniej. Niemniej jednak poprzednia dość poważnie decydowała o image tego zespołu. Dokładniej rzecz biorąc była jedyną rzeczą, którą Nightwish się charakteryzował. Bez niej dość poważnie zmienił się klimat. Co więcej słyszę, że poszli w stronę Once, która to płyta dość średnio mi się podobała i za bardzo pochodziła pod pop. Obecna płyta już tego nie robi. Po prostu jest muzyką pop.

Tragedia. Tak trudno dziś o dobry kiczmetal.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2008, 18:39   

http://nichx.deviantart.com/art/Nightwish-Catfight-78235298 - i niech to będzie memento dla całej sprawy.
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 28-02-2008, 02:52   

Może późno się wypowiem, ale niestety tak się stało. Nightwish przestał być dobrą muzyką w swoim stylu... przestał nim być totalnie. Anette Olzon pokazała jak robi się z zespołu o takiej popularności - płytę na zawieszkę za szybą Tira.

Co ona sobą prezentuje?

... Wygląda trochę jak mieszanka popowego zespołu z H.I.M.-em

albo jak sie rusza... no to zabija, gdzie do takiego zespołu dziewczyna o takich ruchach!
http://uk.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ
- Co to ma być za bujanie sie... i ten uśmieszek i takie ruchy głową? a to powlekanie tyłkiem? To nie Pussicat dolls...

http://uk.youtube.com/watch?v=hTdhXxxWREo
- No tu nawet nie wiem co komentować -_-

Ale co do głosu, bardzo lubię jej głos... ale nie na nią patrzeć.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czacha19 Płeć:Kobieta
marzycielka :)

Dołączyła: 04 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 15:36   

Ja nie przepadam za metalem, ale slyszalam kilka utworów z nowej plyty i uwazam ze w porównaniu do poprzedniej wokalistki ta jest o wiele lepsza. Nie wiem co sie wam w niej nie podoba. Tamta miala bardziej taki "operowy" glos i troche wyla. Moze uwazam tak dlatego, ze po prostu lubie pop. Ale moim zdaniem utwór Amaranth w wykonaniu tej wokalistki jest o niebo lepszy.

_________________
Nie pojde do nieba...bo mam lęk wysokości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7347078
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-06-2008, 16:25   

czacha19 napisał/a:
Tamta miala bardziej taki "operowy" glos i troche wyla. Moze uwazam tak dlatego, ze po prostu lubie pop.


Mam wrażenie, że właśnie to przyciągało ludzi do zespołu. Osobiście ja lubiłem piosenki Nightwish i głos starej wokalistki był akurat tym, co najbardziej wyróżniało dla mnie tą kapelę na tle innych zespołów kindermetalowych. Ewolucja w stronę popu bardzo mi się nie podoba. Nie lubię tego gatunku, wszystkie piosenki brzmią dla mnie podobnie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 17:14   

Jak dla mnie to 90% metalu to pop... tylko te hardkorowe odłamy można by odbić, ale szczerze? Mi to nie przeszkadza. Nightwish był całkiem przyjemny, ale nowa płyta mi nie bardzo podchodzi... to jednak wokalistka była tym, co dawało temu zespołowi sporego plusa... ale ja i tak zawsze wolałem punk xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-06-2008, 17:19   

Ale sie uczepiliście.

Przesłuchałem cała płytę Nightwish i nie rozumiem czemu tak narzekacie. Utwory z nowego albumu są zadziwiająco równe:
- jeden bardzo dobry utwor-"Amarath"
+ dużo dobrych utworów- początkowy "The Poet and..."; "Meadows of Heaven"...
+ jeden przeciętniak- "7 Days to the Wolfes"- jak na ironie to jedyny utwór który jeszcze mi sie nie znudził

A nowa wokalistka nie ustępuje poprzedniej, a według niektórych jest od niej lepsza.

Podsumowując: całkiem dobrze zrobiona płyta, ktora jednak nie jest żadną rewolucją, ani tym bardziej rewelacją. Jeżeli ktoś oczekiwał na coś więcej, to nic dziwnego, że teraz jest zły na zespól.
Powrót do góry
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 17:59   

CainSerafin - tu się zgodzę, wokalistka jest lepsza, ale tylko pod względem warsztatu, a mi chodzi o całość, czyli konkretniej o wpasowanie do piosenek, a w tym przypadku IMO dużo lepiej brzmiał ten właśnie "operowy głos" niż to co jest obecnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-06-2008, 18:12   

Cytat:
Jak dla mnie to 90% metalu to pop...


Zdefiniuj "pop". Bo tak - to jest muzyka popularna, ale nie - nie powinna brzmieć "ołołołołoł jejejejeje bejbe".

Cytat:
Przesłuchałem cała płytę Nightwish i nie rozumiem czemu tak narzekacie.


Bo, wyrażając się metaforycznie, lubimy hotdogi, a ulubiona budka z nimi zaczęła nagle serwować zapiekanki. Wartość odżywcza i jakość pozostała ta sama, ale żarcie przestało odpowiadać naszym gustom i zaczęliśmy kupować w innej budce.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-06-2008, 20:17   

GDZIE TE PIEKNE, OPEROWE ARIE RODEM Z CARMINA BURANA ;____; crying faec
Stara wokalistka była lepsza i tyle. Slyping Sun - genialna piosenka, świetny utwór trzymający porządny klimat. To, co zdaniem niektórych było "wyciem" sprawiało, że Nightwish był niepowtarzalny. Śwpiewaczka operowa w metalowym zespole, HELL YEAH!
Moim zdaniem jak pop, to na całego, Michael jackson, Madonna i tak dalej.
uwielbiam muzykę instrumentalną, zakochałem się w łacińskim śpiewie z Carmina Burana, od kilku lat słucham non stop OST z Halo 1, 2, 3, Call of Duty, Metalu zazwyczaj nie tykam, ale to własnie ten genialnie wkomponowany w ciężką muzykę zwiewny wokal był czymś, co przyciągało do nightwisha i nei dawało się od niego oderwać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group