FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Plagiaty
Wersja do druku
Heretique Płeć:Kobieta
Lady Złośnica~


Dołączyła: 17 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2009, 14:10   

Potwierdzam wypowiedź osoby powyżej. Cóż... Doda bezsprzecznie wzorowała się na "Open Your Eyes", Guano Apes pisząc, czy jakkolwiek można to nazwać swą: "Szafę". Jednak, by nie opierać się na samych słowach:

Doda - Szafa

Guano Apes - Open Your Eyes

Jak widać nie tylko ja miałam wrażenie, iż piosnka Dorotki jest niebezpiecznie bliska "oczom".

_________________
Eggs really are wonderful, aren't they? They are just so... yellow!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-05-2009, 19:23   

Życie dostarczyło właśnie nowego przykładu na oryginalność polskich piosenek.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2009, 23:42   

...niedługo będę się bał otworzyć konserwę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 16-05-2009, 12:34   

Bogowie, to było straszne... Nigdy więcej!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-05-2009, 13:08   

Znamienity tu jest fakt jakie nazwiska czy nazwy kapel przewijają się w tym kontekście - choć dla prawidłowego obrazu powinienem wyłączyć z tej segregacji Budkę Suflera, choć i tak jej obecność tu może budzi pewne wątpliwości (gdzie i nie da się ukryć, że głównie pośród fanów). Będę skrajnym ignorantem i egocentrykiem - ja się tym nie przejmuje, bo i nie odróżniam za bardzo od siebie twórczości Dody od innych artystów środowiska, którego niejako symbolem stała się ta nieszczęsna Robaczewska. Pewnie i tak mamy dość blade pojęcie na temat tego kto, ile i z kogo ściąga, bo i sprytni "menadżerowie" (jak to fajnie zwykli się nazywać wszelacy "ludzie od zadań specjalnych" w otoczeniu gwiazd) odkopują utwory, które do ucha większości Polaków nie dotarły nigdy i pewnie tylko mała część jest odkrywana przez media. Trochę gorzej gdy zżyna się klasyków. Ale na to nic się nie poradzi - to taka jedna z stałych kosmicznych związanych z byciem klasykiem, zdecydowanie nie tylko w muzyce.

btw. tak obok tematu - biorąc pod uwagę, że trwa postępowanie w sprawie cofnięcia habilitacji byłemu rektorowi Politechniki Częstochowskiej z powodu plagiatu, to nietrudno dojść do wniosku, że to nie jest tendencja ograniczona do przedstawicieli "szeroko rozumianej niewyszukanej kultury".

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-05-2009, 13:15   

Costly, gdy już powstanie ogólnopolski rejestr prac dyplomowych i ktoś na serio zacznie w tym grzebać, to wiesz, jakie trzęsienie ziemi w polskiej nauce mogłoby to wywołać? Ja nie mówię o pozbawionych jakiejkolwiek wartości naukowych pracach o Marksizmie sprzed 1989, ale o współczesnych, gdzie od plagiatów się wręcz robi. Oczywiście, pro publico bono pewnie będzie się starało o tym nie mówić, ale sądzę, że prędzej czy później parę śmierdzących spraw może na wierzch wyjść.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-05-2009, 13:38   

Tak króciutko, co by nie robić offtopicu. Pośród mojej rodziny zawód nauczyciela akademickiego jest bardzo popularny, stanowi niejako rodzinną specjalność, przez co z środowiskiem mam długoletni kontakt "od kuchni", dlatego mogę powiedzieć - pewne wyobrażenie na temat skali ewentualnego trzęsienia takiego rodzaju mam, choć jak znam życie, to moje wyobrażenia pewnie i tak okażą się "optymistyczne" w konfrontacji z rzeczywistością. Choć mimo to nie mogłem się powstrzymać przed wspomnieniem tego jednego, konkretnego przypadku - może za mała ciągle we mnie jest wiara w ludzkie chamstwo, ale rektor uczelni państwowej z habilitacją będącą plagiatem naprawdę jest dla mnie przypadkiem, który powinien być piętnowany i wytykany palcami z całą mocą, a tymczasem dzięki zabiegom lokalnych władz miasta i uczelni jest to fakt niemal nieznany szerszej publiczności. I zaprawdę - scyzoryk w kieszeni otwiera mi się za każdym razem gdy widzę słowo "plagiat", bo i od razu owa postać staje mi przed oczami.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-05-2009, 14:20   

W moim mieście rektorem uczelni prywatnej (będącej jednak własnością państwowego Towarzystwa Naukowego) jest też facet z plagiatem. I nie, ze stanowiska, mimo nagłośnienia sprawy w prasie, też go nie usunięto.
Powrót do góry
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 19:41   

ej, ta "szafa" nawet jej sprawnie wyszła o_O

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2009, 19:40   

Polska ahtystka tłumaczy się z plagiatu, który jej zdaniem plagiatem nie jest. Byłoby śmieszne, gdyby nie było żałosne.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2009, 20:04   

Wzięliśmy gitarę i coś zagraliśmy. Adam zagrał tak jak to czuł. Po wszystkim stwierdziliśmy, ze nasz kawałek muzycznie jest trochę podobny do Claptona - tak ogólnie to oni po prostu wstydu nie mają i tyle.
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-07-2009, 12:34   

Dla fanów Korna, lub ludzi którzy jeszcze mniej więcej kojarzą jego brzmienie: LINK

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 12:56   

Korna słuchałem namiętnie gdy uważałem się za (kinder) metalowca na zabój. Linkin Park, Limp Bizkit i Green Day ponad wszystko! xD Nawet chciałem mieć dredy jak pan Jonathan, ale mama zbojkotowała mój pomysł (zresztą słusznie). Po całej aferze została tylko ksywa aka nick.
Ale do rzeczy, bo zacząłem offtopać. :P
Toż to zrzyna na maksa!

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-07-2009, 13:22   

O, urocze... I tak dziewoja stojąca w miejscu. Ruscy jak widać też potrafią.
Z całej tej nie metalowej zbieraniny Korna od biedy dało się jeszcze słuchać, płyta "Follow the Leader" ma kilka niezłych momentów.

Eire napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Budka Suflera ma co nieco na sumieniu (wspominany wyżej "Malinowy Król")

!?!?


Malinowy Król
Moonlight Shadow
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-12-2009, 18:00   

W sprawie piosenek Feel od dawna mówiło się o tym, że osoby pod nimi podpisane wcale niekoniecznie muszą być ich autorami, ale teraz głos zabrał sąd. Wynik był łatwy do przewidzenia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group