FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Magazyn Arigato
Wersja do druku
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2008, 23:04   numer 3

Co czeka czytelników w trzeciej odsłonie pisma? Jeśli chodzi o anime tematami numeru będą Soul Eater i nowa odsłona Slayersów. Oprócz recenzji czekają nas wywiady z twórcami tych animacji. To bynajmniej nie koniec rozmów z znanymi postaciami świata mangi i anime. Na łamach Arigato reżyser Mamoru Oshii opowie o pracach nad animacją Ghost In th Shell: Innocence, która właśnie ukazała się na polskim rynku. W przypadku działu komiksowego możecie liczyć na wywiad z Yukito Kishiro twórcą wydanej u nas mangi z przygodami Ality. Przeczytać będziemy mogli o kontynuacji przygód tej kultowej bohaterki. Yun Kouga, twórczyni hitowego Loveless, podzieli się wrażeniami z pracy nad swoją mangą. W zbliżającym się numerze przeczytamy także o najnowszych mangowych seriach z kultowego świata Neon Genesis Evangelion. Razem z magazynem obchodzić będziemy 30-lecie mangi Cobra, bez której nie byłoby gry Devil May Cry. Autorzy z Arigato zajmą się także najbardziej podniecającą Japończyków erotyczną grą fabularną – Queens Blade. Nie zabraknie również działów związanych z muzyką, polskim fanartem, grami video. Wśród recenzji takie tytuły jak: ef, Kannagi, Kuroshitsuji, Toradora!, Sekirei, Strike Witches, Sugo Chara, Divine Melody, Vassalord, Culdcept, Ga-rei, Nadima Cosplayer, Aiki, i wiele, wiele innych. Więcej informacji na bieżąco tradycyjnie na stronie pisma www.magazyn-arigato.com.pl. Trzeci numer do kupienia w styczniu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2008, 18:03   

Magazyn Arigato w Gdańsku i Wrocławiu
Jeśli macie kłopot z nabycie magazynu Arigato w tych dwóch miastach to mamy dla Was dobrą informacje. Zarówno w Gdańsku, jak i Wrocławiu można kupić pismo za 12,50 u osób współpracujących związanych z redakcją. To taki chwilowy sposób wyjścia redakcji naprzeciw tym fanom, którzy nie bywają na konwentach i nie mogą wysyłać przelewów.

W sprawie zakupu Arigato we Wrocławiu można kontaktować się na mail: besmirch@o2.pl

W sprawie zakupu Arigato w Gdańsku można kontaktować się na mail: marcin.grzybowski@gildia.info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 12:05   

Tradycyjnie na zaprzyjaźnionym z nami portalu anime.com.pl zaprezentowane zostały przykładowe strony z trzeciego numeru Arigato. Tam także znajdziecie ostateczną wersję okładki. Miłego oglądania.

http://anime.com.pl/Arigato_nr_3_-_przykladowe_strony_i_okladka,news,read,4038.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2009, 17:32   

Ukazał się kolejny - trzeci - numer magazynu Arigato. Można już go zamawiać. Tu znajdziecie szczegóły zamówienia - http://www.magazyn-arigato.com.pl/?p=kupteraz. Cena nie uległa zmianie. Arigato 3 kosztuje 12,50 plus koszta wysyłki - łącznie więc 16 zł. W sklepach specjalistycznych magazyn powinien być dostępny najpóźniej pod koniec tygodnia. Redakcja życzy miłej lektury i udanych zakupów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2009, 18:26   

Trzeci numer Arigato jest dostępny w sieci EMPiK na terenie całego kraju. Kosztuje tam 16 zł, czyli tyle ile magazyn z wysyłką zamówiony w redakcji.

Miłej lektury
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-02-2009, 20:48   

Potwierdzone. W Kielcach można kupić Arigato na Warszawskiej, ale są dostępne jedynie 4 egzemplarze.

A teraz o trzecim numerze. Cena 15.99 zł to raczej dużo, ale w zamian dostaje się 96 stron formatu A4 - całkiem nieźle. Okładka jest na swój sposób niepokojąca, co potwierdza się na kolejnych stronach. Chodzi o to że Arigato jest pismem młodzieżowym w pełnym znaczeniu tego terminu, co przekłada się na język pisania i dobór grafik. Grafik, czyli przede wszystkim fanserwiśnych/biuściastych/pokazanych w dwuznacznych pozach panienek, ze średnią powyżej jednej na stronę. Samo w sobie nie jest to niczym złym, ale po przeczytaniu magazynu poczułem się taaki stary.

Mamy kąciki o artystach - dobry pomysł i szkoda, że są tak krótkie. Kilka wywiadów. Na trzeciej stronie znajduje się dział "Gorące Nowości Anime" z przeglądem i oceną anime, które dopiero zaczynają wychodzić - dobry i ciekawy patent. Recenzje anime trochę rozczarowują - recenzowane są głównie nowe i popularne tytuły. O wiele lepiej wypada dział z recenzjami mang. O większości tytułów usłyszałem po raz pierwszy i żadna nie została wydana w Polsce - połowicznym wyjątkiem jest jedynie "Battle Angel Alita: Last Order", będący kontynuacją oryginalnego BAA wydanego przez JPF. Jeszcze jedna rzecz odnośnie recenzji - nie ma czegoś takiego jak cyferkowe oceny, albo tabelka z plusami i minusami. Żeby dowiedzieć się czy dany tytuł jest udany trzeba przeczytać recenzję. W sumie to słuszny (i sprawiedliwy) pomysł, bo czytelnicy często oceniają coś patrząc na cyferkę, ale traci to sens gdy recenzent jest nie dość krytyczny. Takie "Kurohime" jest według mnie przeciętniakiem z ciekawym światem i cudownymi projektami postaci, ale też z irytującymi bohaterami, schematyczną fabułą i zbyt dużą ilością fanserwisu. Natomiast recenzent ocenił go jako "jeden z lepszych komiksów z Japonii".

Warty uwagi jest artykuł o bijącej rekordy popularności w Japonii grze Queen's Blade, żerującej na najniższych męskich instynktach. *powiedziane przez kogoś kogo pierwszą, mangową miłością była Dizzy z Guilty Gear*
Dział o modzie to raczej ciekawostka - moda Japońska jest, z powodu o wiele większego nacisku na wyróżnienie się z tłumu, dość charakterystyczna.

W sumie całkiem ciekawy, ale wciąż niedoskonały magazyn, od którego jednak może odrzucać stylistyka rodem z, za przeproszeniem, Brawo i jemu podobnych czasopism.
Powrót do góry
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2009, 13:35   

Dzieki za podzielnie sie refleksjami

Potwierdzone. W Kielcach można kupić Arigato na Warszawskiej, ale są dostępne jedynie 4 egzemplarze.


to znaczy ze schodzi :)


A teraz o trzecim numerze. Cena 15.99 zł to raczej dużo, ale w zamian dostaje się 96 stron formatu A4 - całkiem nieźle.

Taniej jest w niektorych sklepach specjalistycznych i na pewno na imprezach :)

Okładka jest na swój sposób niepokojąca, co potwierdza się na kolejnych stronach. Chodzi o to że Arigato jest pismem młodzieżowym w pełnym znaczeniu tego terminu, co przekłada się na język pisania i dobór grafik.


Bo anime i manga to produkty dla mlodziezy, niewielka czesc rynku to ambitniejsze pozycje, a ich specyfika np. underground nie zostalaby strawiona przez wiekszosc odbiorcow - siegamy jednak takze po takie pozycje - jak chocby utrzymane w stetyce gore.


Grafik, czyli przede wszystkim fanserwiśnych/biuściastych/pokazanych w dwuznacznych pozach panienek, ze średnią powyżej jednej na stronę. Samo w sobie nie jest to niczym złym, ale po przeczytaniu magazynu poczułem się taaki stary.


tu przesadziles, wszyscy (chlopcy?) uwazaja, ze jest tego zbyt malo w porownaniu do poprzednich numerow, pamietaj jednak tez ze takie produkty jak anime czy manga w znaczacej ilosci zyja ostatnio fanserwisem pelna geba.

Mamy kąciki o artystach - dobry pomysł i szkoda, że są tak krótkie. Kilka wywiadów. Na trzeciej stronie znajduje się dział "Gorące Nowości Anime" z przeglądem i oceną anime, które dopiero zaczynają wychodzić - dobry i ciekawy patent. Recenzje anime trochę rozczarowują - recenzowane są głównie nowe i popularne tytuły.

Znamy postulat o starszych seriach, ale od pocztaku mowilsmy ze w przypadku anime 90 proc beda stanowic nowosci. Inna spraw, ze ostatnie seozny nie przynosza wielu ciekawych pozycji.


O wiele lepiej wypada dział z recenzjami mang. O większości tytułów usłyszałem po raz pierwszy i żadna nie została wydana w Polsce - połowicznym wyjątkiem jest jedynie "Battle Angel Alita: Last Order", będący kontynuacją oryginalnego BAA wydanego przez JPF. Jeszcze jedna rzecz odnośnie recenzji - nie ma czegoś takiego jak cyferkowe oceny, albo tabelka z plusami i minusami. Żeby dowiedzieć się czy dany tytuł jest udany trzeba przeczytać recenzję. W sumie to słuszny (i sprawiedliwy) pomysł, bo czytelnicy często oceniają coś patrząc na cyferkę, ale traci to sens gdy recenzent jest nie dość krytyczny. Takie "Kurohime" jest według mnie przeciętniakiem z ciekawym światem i cudownymi projektami postaci, ale też z irytującymi bohaterami, schematyczną fabułą i zbyt dużą ilością fanserwisu. Natomiast recenzent ocenił go jako "jeden z lepszych komiksów z Japonii".

No to juz kwestia gustu i wieku, na starosc ponoc czlowiek dziecinnieje :)


Warty uwagi jest artykuł o bijącej rekordy popularności w Japonii grze Queen's Blade, żerującej na najniższych męskich instynktach. *powiedziane przez kogoś kogo pierwszą, mangową miłością była Dizzy z Guilty Gear*
Dział o modzie to raczej ciekawostka - moda Japońska jest, z powodu o wiele większego nacisku na wyróżnienie się z tłumu, dość charakterystyczna.

W sumie całkiem ciekawy, ale wciąż niedoskonały magazyn, od którego jednak może odrzucać stylistyka rodem z, za przeproszeniem, Brawo i jemu podobnych czasopism

kiedy miales bravo w rece ?:)


Ostatnio zmieniony przez Arigato Team dnia 09-02-2009, 14:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-02-2009, 13:56   

Arigato Team napisał/a:
Grafik, czyli przede wszystkim fanserwiśnych/biuściastych/pokazanych w dwuznacznych pozach panienek, ze średnią powyżej jednej na stronę. Samo w sobie nie jest to niczym złym, ale po przeczytaniu magazynu poczułem się taaki stary.


Mam pytanie: grafika i screeny nadal robione są głównie z cyców? W prawdzie pierwszy numer miałem w rękach dość przelotnie, ale nadal nie potrafię wyjść z podziwu, że komuś udało się zrobić serie ecchi nawet z Seirei no Moribito... Z jakiego hentai doujina braliście screeny?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-02-2009, 17:33   

Arigato Team napisał/a:
Kiedy miałeś Bravo w rękach ?:)

Nigdy ^^"

Zdaję sobie sprawę, że wzorujecie się na japońskich, młodzieżowych magazynach mangowych (których styl często przypomina mi Bravo), ale epatowanie fanserwisem może odrzucać od waszego magazynu starszych czytelników. A jak pokazały Kieleckie Warsztaty Mangowe (biedne, bo biedne - ale były) mangą i anime nie interesują się tylko napalone na rysunkową erotykę nastolatki.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-02-2009, 17:37   

A ja poproszę Arigato/Joyu'a, żeby poprawił cytowanie w swoim poście, ponieważ jest on nieczytelny: wypowiedź jego miesza się z wypowiedzią cytowaną.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2009, 17:54   

IKa napisał/a:
A ja poproszę Arigato/Joyu'a, żeby poprawił cytowanie w swoim poście, ponieważ jest on nieczytelny: wypowiedź jego miesza się z wypowiedzią cytowaną.

Dołączam się.
CainSerafin napisał/a:
Kiedy miałeś Bravo w rękach ?:)
Nigdy ^^"

Żałuj.

CainSerafin napisał/a:
Natomiast recenzent ocenił go jako "jeden z lepszych komiksów z Japonii".
To i inne podobne sformułowania pojawia się w recenzjach zdecydowanie zbyt często. Takie skojarzenie mi się nasunęło jak czytałem fragmenty drugiego numeru.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 14:09   

CainSerafin napisał/a:
Arigato Team napisał/a:
Kiedy miałeś Bravo w rękach ?:)

Nigdy ^^"

Zdaję sobie sprawę, że wzorujecie się na japońskich, młodzieżowych magazynach mangowych (których styl często przypomina mi Bravo), ale epatowanie fanserwisem może odrzucać od waszego magazynu starszych czytelników. A jak pokazały Kieleckie Warsztaty Mangowe (biedne, bo biedne - ale były) mangą i anime nie interesują się tylko napalone na rysunkową erotykę nastolatki.


Bravo tak nie wyglada :), nie wzorujemy sie, raczej tak jak Japonczycy postawilismy na oddzialywanie slowo-obrazem, Japonczycy nie maja makiet kolazowych

trudno zeby w przyapadku takich pozycji jak sekirei nie pokazywac piersi, skoro to one sa atutem serii :), mimow wszytsko stawimy na roznorodnosc - jestem starym pierdolom :), i wciaz tam sporo znajduje do siebie, a gole baby i czy faceci nigdy mi nie przeszkadzaly :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 14:18   

Zegarmistrz napisał/a:
Arigato Team napisał/a:
Grafik, czyli przede wszystkim fanserwiśnych/biuściastych/pokazanych w dwuznacznych pozach panienek, ze średnią powyżej jednej na stronę. Samo w sobie nie jest to niczym złym, ale po przeczytaniu magazynu poczułem się taaki stary.


Mam pytanie: grafika i screeny nadal robione są głównie z cyców? W prawdzie pierwszy numer miałem w rękach dość przelotnie, ale nadal nie potrafię wyjść z podziwu, że komuś udało się zrobić serie ecchi nawet z Seirei no Moribito... Z jakiego hentai doujina braliście screeny?


W przyadku Seirei - akurat cyce znalzly sie tylko w ramce i to nie bez powodu - pokazywaly co robil wczesniej autor graficznych projektow postaci - znany artysta hentai.

nie pismo nie jest zbudowane z cyckow, obecnie wszyscy narzekaja ze jest ich za malo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-02-2009, 14:31   

Arigato Team napisał/a:
trudno zeby w przyapadku takich pozycji jak sekirei nie pokazywac piersi, skoro to one sa atutem serii :), mimow wszytsko stawimy na roznorodnosc - jestem starym pierdolom :), i wciaz tam sporo znajduje do siebie, a gole baby i czy faceci nigdy mi nie przeszkadzaly :)


Nie mój panie: Seirei no Moribito jest ekranizacją powieści hig - fantasy, opowiadającej o twardej kobiecie - wojowniczce, pod opiekę której trafia młody chłopiec. Film traktuje o dworskich intrygach, walce z przeznaczeniem oraz więziach międzyludzkich. Seria charakteryzuje się genialną choreografią walk, bardzo spokojną, zrównoważoną narracją oraz faktem, że nie ma w niej ANI JEDNEGO CYCA. W odróżnieniu od screenów z Arigato, które wyglądają jak wycięte z hentai-dojinów. Nie jest to jedyna seria, którą w ten sposób potraktowano.

I naprawdę, nie chodzi o gołe baby, tylko jakość pisma i jego wiarygodność. Zdjęcia w gazecie posiadają pewną funkcję, zwykle stanowią graficzne uzupełnienie tekstu, powinny być dobierane ze względu na ich ładunek informacyjny i dokumentacyjny. Tymczasem w Arigato podzielić je można na dwie kategorie: z cyckami i z tyłkami. Zwykle stanowią offtop, nie mający się nijak do tematyki omawianych serii, a część z nich wręcz nie pochodzi z opisywanych serii.

Cytat:
nie pismo nie jest zbudowane z cyckow, obecnie wszyscy narzekaja ze jest ich za malo...


No bo gazetę kupiły same nastolatki, które nie potrafią szukać hentajcow w google...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 15:14   

Zegarmistrz napisał/a:
Arigato Team napisał/a:
trudno zeby w przyapadku takich pozycji jak sekirei nie pokazywac piersi, skoro to one sa atutem serii :), mimow wszytsko stawimy na roznorodnosc - jestem starym pierdolom :), i wciaz tam sporo znajduje do siebie, a gole baby i czy faceci nigdy mi nie przeszkadzaly :)


Nie mój panie: Seirei no Moribito jest ekranizacją powieści hig - fantasy, opowiadającej o twardej kobiecie - wojowniczce, pod opiekę której trafia młody chłopiec. Film traktuje o dworskich intrygach, walce z przeznaczeniem oraz więziach międzyludzkich. Seria charakteryzuje się genialną choreografią walk, bardzo spokojną, zrównoważoną narracją oraz faktem, że nie ma w niej ANI JEDNEGO CYCA. W odróżnieniu od screenów z Arigato, które wyglądają jak wycięte z hentai-dojinów. Nie jest to jedyna seria, którą w ten sposób potraktowano.

I naprawdę, nie chodzi o gołe baby, tylko jakość pisma i jego wiarygodność. Zdjęcia w gazecie posiadają pewną funkcję, zwykle stanowią graficzne uzupełnienie tekstu, powinny być dobierane ze względu na ich ładunek informacyjny i dokumentacyjny. Tymczasem w Arigato podzielić je można na dwie kategorie: z cyckami i z tyłkami. Zwykle stanowią offtop, nie mający się nijak do tematyki omawianych serii, a część z nich wręcz nie pochodzi z opisywanych serii.

Cytat:
nie pismo nie jest zbudowane z cyckow, obecnie wszyscy narzekaja ze jest ich za malo...


No bo gazetę kupiły same nastolatki, które nie potrafią szukać hentajcow w google...


drogi zegramistrz, a kto pisal o Seirei no Moribito? Tam jest napisane SEKIREI - to takie anime z duzymi cyckami w roli glownej :) Jesli przegladales to pismo tak uwaznie jak tu czytasz to sie nie dziwie "opinii" - patrze na strone z Seirei no... i nie widze na screenach zadnej golej baby, za wyjatkiem kolka pokazujacego prace autora designu. Na przyszlosc zapoznac sie z materialem, a jakbys ta gazete przeczytal to bys nie pisal juz tych glupot (no ofensiv)

ps - wszyskie ilustracje drogi panie sa oryginalnymi pracami dostarczonymi przez Japonczykow - za wyjatkiem jednej grafiki przy Gurren Laggan - naprawde jak czegos nie wiesz nie bierz sie za pisanie, to sprawdza sie na kazdym polu - wujek dobra rada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group