FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Lato 2012
Wersja do druku
Heartbreak Kid Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 00:20   

Poraz kolejny spoglądając na tą listę, stwierdzam, że Muv Luv Alternative: Total Eclipse po prostu musi być hitem tego sezonu, bo jak tego nie wyciągnie przy tak słabej obstawie, to będę strasznie zawiedziony.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 15:55   

Kingdom 1-2 - ech... grafika w cg. Przyzwyczajają nas do spadku jakości w branży, czy co? Poza tym dość shounenowo i wcale nieźle, a przez nieźle mm na myśli przeciętnie. Przez przeciętnie zaś rodumiem: "od biedy da się oglądać".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2012, 17:44   

Kingdom 1-2 - gryzło mnie to CG jak rzadko, a zwykle mi ono specjalnie nie przeszkadza. Faktycznie, wygląda jak typowy shonen, tyle że osadzony w realiach historycznych. Może coś z tego wyjdzie, w każdym razie daję szansę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-07-2012, 17:52   

No to trzy pierwsze serie z mojej listy 'Do sprawdzenia" zostały już wyemitowane. Czas więc na wrażenia :-)

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
Na początek Wieczna Wojna. Potem "cute girls doing cute things", a potem znowu przeskok do wojny. Trochę nie leży mi animacja mechów, ale ogólnie bardzo dobrze. Zapowiada się ciekawie, będę oglądał dalej.

Tari Tari
Koooooot... o czym to ja? A tak, ślicznie rysowane, fabuła jak każde slice of life, zobaczymy co dalej. Postacie sprawiają dobre wrażenie i coś się dzieje :D Zaletą jest to, że od początku mamy dwie postacie męskie w chyba dość znaczących, a nie drugoplanowych rolach ;-)

Jinrui wa Suitai Shimashita
Duże rozczarowanie niestety. Spodziewałem się miłej, ciepłej serii, tymczasem dostałem nie wiadomo co... niby wszystko jest tu ciepłe, pastelowe i sympatyczne, ale tak naprawdę brak wątku przewodniego, czegokolwiek zespajającego wydarzenia, a bohaterka zachowuje się jakby brakowało jej piątej klepki. W zasadzie wszystko sprawia wrażenie "udziwnionego na siłę".
Poza tym na litość wszelaką, ja mieszkam w mieście, a wiem lepiej jak potraktować kurczaka na rosół od stada bohaterek... i kto wymyślił, że chleb ma rzadkie składniki i jest trudny w produkcji? Raczej nie planuję kontynuować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-07-2012, 18:19   

Cytat:
Poza tym na litość wszelaką, ja mieszkam w mieście, a wiem lepiej jak potraktować kurczaka na rosół od stada bohaterek... i kto wymyślił, że chleb ma rzadkie składniki i jest trudny w produkcji?

Zapomniałeś dodać ze anime jest głupie bo przecież wróżki nie istnieją :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-07-2012, 18:25   

Chitose Get You! epizod 01
Nie rozpędziło się. 3 minutki to zdecydowanie zbyt krótko. Jeden długi skecz to nie to. Szkoda.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-07-2012, 18:57   

Jinrui wa Suitai Shimashita ep 1

To tak dla równowagi, względem poprzednich opinii - podoba mi się ^^ Pod pastelową, kolorową grafiką ogrom czarnego humoru, nawiązań i parodii - fajna koncepcja! Do tego parszywie pragmatyczna protagonistka. Nie wiem czy ta formuła da radę na dłuższą metę, jeżeli nie pojawi się jakiś wątek przewodni, ale póki co nie ma co zapeszać, uśmiałem się mocno na początku, oby tak dalej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-07-2012, 19:02   

JJ napisał/a:

Zapomniałeś dodać ze anime jest głupie bo przecież wróżki nie istnieją :D

Dla wróżek to ja to anime chciałem oglądać. Setting nie musi być realistyczny, ale powinien trzymać się kupy. To nie wastedlands z Fallouta, aby takie sprawy odchodziły.
Costly napisał/a:
Do tego parszywie pragmatyczna protagonistka.

Pragmatyczna jak pragmatyczna. Jak dla mnie celują w "złośliwość z kamienną twarzą", tylko średnio to działa przy reszcie jej zachowania. Jak dla mnie ona nie ma charakteru, tylko reakcje dobrane odpowiednio do danej sceny, aby było bardziej zabawnie.


Arcana Famiglia
Podziękuję, w serii nie ma w zasadzie nic poza koszmarnie stereotypowymi bizonami, którzy mieli być cool, tylko coś autorom nie wyszło.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2012, 19:14   

Jinrui wa Suitai Shimashita
Przydałby się mem z kotem. Co właśnie zobaczyłem? Mamy panienkę w krainie ginącej bez powodu ludzkości i mamy skrzaty. Skrzaty są zawsze uśmiechnięte. Cóż... wątki pierwszego odcinka to gadający robot chleb, zabijanie kurczaków, kurczak zombie (gotowy do usmażenia)... Bohaterowie są średni, a całość jest chyba na podstawie LN, bo mamy obszerną narrację bohaterki. Problem z tym anime polega na tym, że fabuła jakoś do nikąd nie prowadzi. Ale to kwestia rozwojowa...

Daerian napisał/a:
i kto wymyślił, że chleb ma rzadkie składniki i jest trudny w produkcji?

Gadający robo-chleb ma całkowitą rację. Dziś do chleba wpycha się sporo więcej niż typowe dla chleba składniki. A czy jest trudny w produkcji? Trudno powiedzieć. Jako że widziałem maszynerię do robienia donatów rodem z USA, to mogę powiedzieć, że i chleb może być trudny w produkcji, jeśli by się postarać.

Tori Tori - Obyczajówka. Vries mówi nie.

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
Daerian napisał/a:
Na początek Wieczna Wojna. Potem "cute girls doing cute things", a potem znowu przeskok do wojny. Trochę nie leży mi animacja mechów, ale ogólnie bardzo dobrze. Zapowiada się ciekawie, będę oglądał dalej.
+1
Jeśli kwestia szkolna nie wyjdzie na prostą to dropnę.

Arcana Famiglia - Famiglia? Cóż... O co chodzi? Mamy bohaterkę i stado bizonów... Znany schemat. Papcio dochodzi do wniosku, że nieletniej pora za mąż i ludzie obdarzeni mocą z kart tarota będący przez czysty przypadek bizonami różnej maści będą się o nią tłuc. Lub za nią tłuc. W każdym razie mam nadzieję, że będą się tłuc, bo inaczej będzie nudno. Bohaterowie są sztampowi do granic dobrego smaku i raczej nic dobrego z tego nie będzie. Wszystko jest okraszone sporą dawką typowego reverse-haremowego humoru. Ale w tym sezonie jest posucha straszna, więc może się skuszę...
Ach... muszę nadmienić, ze zapowiada się lepiej niż ostatnie głupie anime z samurajami ninja o podobnej tematyce.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-07-2012, 19:20   

MuvLuva właśnie obejrzałem, łomatko ale fail. Muza z Losowego Generatora Dramatycznych BGMów mnie wkurza, grafika i designy przeciętne do bólu. Fabuła na razie nie wychyliła łebka zza kawaii panienek i mechów. Mamy wojnę z kosmitami, więc trzeba wysłać bandę nastolatek w obcisłych kombinezonach, coby świat uratowały - standard, nuda, syf i plecha. Na forcianie widziałem sporo fanów VN podjaranych gore, a że połączenie kawaii panienek i rzeźni zawsze sprzedawało się nieźle, nie zdziwię się jeśli ostatecznie wyjdzie z tego całkiem popularna seria. Obejrzę jeszcze parę odcinków, ale raczej dop.

Co do Jinrui wa Suitai Shimashita, faktycznie ciekawa to koncepcja. Trochę dziecinnie pastelowej grafiki, trochę satyry na konsumpcjonizm, trochę totalnie randomowej komedii, trochę przyćpanego slice of life przypominającego mi nieco Shirokuma Cafe z poprzedniego sezonu.... Dziwna mieszanka. Będę to oglądał, bo zupełnie mnie zaskoczyło tym odlecianym klimatem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-07-2012, 19:22   

Z tego sezonu chwilowo poziom trzyma jedynie Muv-luv. Może i ogół fabuły schematyczny, ale przynajmniej te dzieciaki są jakoś szkolone do kierowania mechami i widać, że nikt ich poważnie nie traktuje jako pilotów. Poza tym plugsuity zawsze w modzie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-07-2012, 20:05   

Hm... drugi sezon Yuru Yuri w sposób oczywisty nie mógł być niczym innym jak kontynuacją tego samego, co było w pierwszym. Generalnie to słabo ten poprzedni pamiętam - to było coś, co się oglądało przyjemnie i zaraz potem zapominało. Tak więc nie pamiętam już zbyt dobrze co konkretnie sprawiało, że klasyfikowałem pierwszy sezon jako serię "przyjemną w odbiorze", ale co by to nie było, ponad wszelką wątpliwość "dwójka" tego już nie ma - suchar jak cholera, potrwałoby jeszcze ze 10 minut dłużej, to spałbym jak dziecko pewnie już.

Dang, czyli z planowanych trzech serii do sprawdzenia na ten moment jedna odpada, jedna zostaje. Zobaczymy jeszcze nowego Dog Days.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2012, 20:06   

nie wiem jak was ale mnie do Jinrui wa Suitai Shimashita w 100% przekonał krwawiący chleb.

Co do reszty, to jeszcze nic mnie w tym sezonie nie pociągnęło :/ pewnie to i owo będę oglądał dla zabicia czasu, ale nie widzę żadnego hitu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2012, 07:14   

vries napisał/a:
Dziś do chleba wpycha się sporo więcej niż typowe dla chleba składniki.

To dość normalne, patrząc na naklejki w sklepach ;-)


vries napisał/a:
chleb może być trudny w produkcji, jeśli by się postarać

No właśnie mam dziwne wrażenie, że założeniem świata jest "banda mieszczuchów bez żadnego doświadczenia rolniczego nagle ucieka na wieś", wtedy by to nawet działało. Nie działa natomiast jako stwierdzony w serii powolny proces wymierania ludzkości, gdyż wtedy właśnie taka podstawowa wiedza jak robić domowym sposobem chleb byłaby zachowywana i gromadzona.

JJ napisał/a:
Trochę dziecinnie pastelowej grafiki, trochę satyry na konsumpcjonizm, trochę totalnie randomowej komedii, trochę przyćpanego slice of life przypominającego mi nieco Shirokuma Cafe z poprzedniego sezonu...

No właśnie dla mnie w tym tkwi problem - za dużo. Seria w ogóle nie trzyma się jakiś założeń, przeskakuje między stylistyką co scenę i co scenę zmienia charaktery postaci, dobierając je tak, aby pasowały do zamierzonego dowcipu. Owszem, są zalety w formie czarnego humoru, ale... za dużo losowości i brak myśli przewodniej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Heartbreak Kid Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2012, 21:14   

Muv Luv - Po pierwsze, to powinien być specjal godzinny, ale były jakieś problemy ze stacją, tak więc dostaliśmy wstęp wstępu niewiele mający z akcją właściwą. Do tego raczej marne to wprowadzenie do uniwersum Muv Luv, bo ludzie jak zobaczą szkołę wojskową z masą nastoletnik dziewczynek, to stwierdzą że to debilizm. Do tego nikt nam chyba nie wytłumaczył dlaczego akurat duże roboty, skoro ludzkość z powodzeniem (no dobra, może nie powodzeniem, ale zawsze) stosuje konwencjonalny sprzęt wojskowy. Do tego jeśli o animację i muzykę chodzi, to marnie strasznie, wygląda to jakby miało budżet niewiele większy od hentaja. W następnym odcinku zapowiada się maskra postaci, których praktycznie nie znamy, a która zapewne ma nas wzruszyć. Nie czuję jeszcze na razie tego, jak bezsensowna i pozbawiona sukcesów jest walka ludzkości z BETA.

Ech, żeby to się sprzedało, bo chcę dostać orginalną trylogię w wersji anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group