FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
  Niiiico nico douga! ♫
Wersja do druku
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-02-2011, 23:39   Niiiico nico douga! ♫

Wybrałam chyba odpowiedni dział forum, nie?

Nadszedł ten czas...
Otóż przeglądając niektóre dyskusje np. w 'emblematach' dość szybko nasuwa się wniosek, że pewne zainteresowanie tematem nazwijmy to 'vocaloidowym' na naszym forum owszem JEST. Może się nasze grono powiększy, może nie - zobaczymy. Spróbować zawsze warto.


Czego mogą dotyczyć posty?
Wszelkiej twórczości zamieszczanej przez użytkowników japońskiego serwisu nico nico douga, przy czym skupiamy się głównie na:
- nowych vocaloidowych piosenkach
- coverach tych piosenek zamieszczanych przez tzw. utaite (wokalistów internetowych) - więcej na ten temat tutaj. Tak, bezczelna autoreklama, bo mogę.
- tancerzach
- muzykach grających na wszelkiego rodzaju instrumentach. Czyli chłopak stukający długopisami też się wlicza.
- eventach typu comiket, vomas, m3 - co oznacza tyle, że o muzyce doujinowej też rozmawiać możemy. Touhou mile widziane. Nienawidziciele będą nienawidzić itepe.
- wszelkiej działalności 'dodatkowej' związanej z vocaloidami/utattemita, czyli rozpływanie się nad artami z pixiva, informacje o nowych figurkach, koncertach, MMD, afery i tak dalej.
- ... teoretycznie więc ograniczeń nie ma żadnych, byle tylko posty mniej lub bardziej wiązały się z muzyką i NND.


Co jest w porządku, a co nie jest:
- możemy linkować do zdjęć artystów, jeżeli są one ogólnodostępne tj. pojawiły się w artykułach, na blogach i tak dalej. Przymknąć jeszcze oko mogę na linkowanie do screenów zamieszczonych na tumblrze, przy czym należy to robić z głową (nie linkujemy, kiedy na przykład sami osobiście jesteśmy świadomi, że dana osoba by sobie nie życzyła, żeby jej zdjęcie było rozpowszechniane). Natomiast NIE AKCEPTUJEMY własnoręcznego zamieszczania screenów z różnych stream'ów.
- streszczanie tego, co działo się na namahousou jest w porządku, ale znów apeluję - kiedy kogoś cytujemy, róbmy to z głową.
- oczywiście nie zamieszczamy linków do stron 'oficjalnie' oferujących ściągnięcie albumów, ale za recenzje tych albumów czy też zwykłe posty polecające jakieś zespoły doujinowe możecie zostać przeze mnie osobiście wyściskani. Baaardzo zachęcam do dzielenia się swoimi znaleziskami, co tyczy się też pojedynczych i na przykład mniej znanych piosenek wygrzebanych na NND!


Jak to ma w praktyce wyglądać?
FANGIRL/BOYUJEMY! Tak w skrócie. Linkujemy do wszelkich informacji lub filmików, które nas zaciekawiły/nam się spodobały, reagujemy i jedziemy dalej. Wielkie ściany tekstu w niektórych tematach są okej, ale czy w tym nam są potrzebne? (podpowiedź: NIE)
Prawie wszelkie chwyty dozwolone, póki sprawiają nam radochę. Mogą to być newsy o nowych albumach, mogą to być spekulacje dotyczące Weekly Utaranów/Vocaranów, reakcje na ich wyniki... a jak zabraknie nam pomysłów, to zawsze można rzucić hasłem pt. "jaki jest wasz ulubiony cover ____ ?" i znów - jedziem.


Dodatkowe ważne informacje
Przyszedłeś/aś pobluzgać na vocaloidy? Napisać "a ja tego w ogóle nie lubię, nie rozumiem fenomenu śpiewających komputerów"? Bardzo gorąco więc ŻEGNAM. Posty tego typu będą najnormalniej w świecie ignorowane, bo nas naprawdę, ale to naprawdę to nie obchodzi. Ja na ten przykład nie rozumiem fenomenu serka topionego. Ciężko sobie z tym radzę (wyobraźcie sobie jakim dla mnie koszmarem jest wizyta w sklepie - te wszystkie nielubiane produkty patrzące się na mnie z półek sklepowych... a potem przy kasie ci wszyscy klienci kupujący co? SERKI TOPIONE! A ja tego nie rozumiem, nie rozumiem... brrr*), ale jakoś nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, żeby tracić czas i pisać o tym posta. Fascynujące.

Podobają ci się vocaloidy albo przynajmniej covery zamieszczane na NND, ale jeszcze za dobrze w tym wszystkim nie orientujesz? Zapraszamy, jeszcze cię do tego wciągniemy, zobaczysz.

A do całej reszty - ludzie, nie bójcie się pisać! Ja wiem, że jako Polacy głównie lubimy marudzić na wszystko i na wszystkich, ale nie zapominajmy o tym, że entuzjastyczne podejście do naszych zainteresowań jest OKEJ! Rozluźnijmy się trochę, ot co.

Na sam koniec przypominam o kulturalnym zachowaniu. Chyba potrafimy wyrazić swoje niezadowolenie w cywilizowany sposób, hm? Drodzy użytkownicy, jesteście na tyle dorośli, że już najwyższa pora na to, żeby ciocia Crofesima powiedziała wam szokującą prawdę - gust inny niż twój =/= gust zły. Przepraszam, że musieliście się dowiedzieć tego w taki sposób.

tl;dr - niiico nico douga!


Post być może będzie jeszcze edytowany i uzupełniany, kiedy temat obierze jakiś... bardziej konkretny kierunek.
_________
* tak, to ironia.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-02-2011, 01:20   

O, to mnie np. interesuje bardzo jakie są wasze ulubione Vocaloidy oraz ich vocaloidowe piosneki?

No bo ja lubię Gumi (surprise!). Ale nie o Gumi chcę teraz pisać. A o chyba jedynym utaite, którego tak naprawdę szczerze lubię. O Miichanie. Za jego genialne covery :D

Jego wersja Pany Hero (tu oryginał) nie była co prawda tak dobra jak najcudowniejsza i najlepsza wersja² Matryoshki (znów oryginał), ale i tak poradził sobie moim zdaniem świetnie. Może w Matryoshce dał więcej od siebie i dlatego...
Poza tym nie tylko covery Gumi wychodzą mu tak dobrze. Ostatnio odkryłam (wiem może trochę późno, ale ja mam swoje własne tempo :P) świetny cover piosenki Gakupo Breathe (a tu nam śpiewa Gakupo). Także Miichan rulez.

²Co prawda ostatnio Eaś mnie nakarmiła Komanem (bosz, jak on cudownie gra na pianinie i wojgle jest boski) i jego wersja Matryoshki (bez vocalu) jest nie tyle lepsza od wersji Miichana (bo jest zupełnie różna), ale jest tak niesamowita, że ja wiem, chyba samym klimatem jak dla mnie nad nią góruje. ;) I za każdym razem jak jej słucham to się wzruszam » Matryoshka - Koman.
Jak chcecie więcj Komanan to Eaś o nim naprodukuje pewnie sporo :D



Jak znacie jeszcze jakieś dobre covery Miichana to ja się chętnie o nich dowiem.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-02-2011, 01:28   

Mononoke napisał/a:
O, to mnie np. interesuje bardzo jakie są wasze ulubione Vocaloidy oraz ich vocaloidowe piosneki?
MEIKO!
Bo lubię jej dorosły, kobiecy głos. Fakt, że brzmi sztuczniej niż Miku czy bliźniaki albo Luka, ale w końcu to starszy vocaloid. Z linków to może dam dwa: 1) serio warto zobaczyć PVke do The tought to tell , że nie wspomnę już o tym, że strasznie podoba mi się tekst i w ogóle melodia; 2) Change me - Meiko jest śliczna. I ja chcę umieć to zatańczyć ;____;

A w ogóle to...

Yaaaaaaaaay, wreszcie!

Okej, pomijam fakt, że rozmawiając z Crof o utaite czy vocaloidach czuję, ze jestem daleko w tyle za murzynami, pigmejami i eskimosami, ale co mi tam, po co mi wen, skoro mogę zwyczajnie pofangirlsować!!!

Jak tak przeglądam teraz stare notki Crof na blogu, to z zadowoleniem spostrzegam, że rozumiem, o czym ona pisała. Kiedyś... niekoniecznie. Hm. Znaczny postęp. Chciałabym sobie przypomnieć, od czego się zaczęło. Well, pewnie od Dasoka (bo od kogo by innego) i jego nama na ustreamie. W końcu taki sexy (ekhu, ekhu, wtedy chyba jeszcze nie nosił tego Zmechaconego Sweterka[TM]) facet z TAKIM kotem, na dodatek na ogólnodostepnym ustreamie, który przy moim ówczesnym rozumieniu poruszania się po nico oraz jego durnych ograniczeń i wyrzucania z nama był jak objawienie... Moka Moka najto fiwa~ Potem już poszło. Gero, clear, Koge, Mucchi, Wotamin, moja ukochana Valshe, Pokota (ekhu, przeklinam dzień, w którym...), Ren. Bo chociaż bardzo lubię vocaloidy, to jednak uważam, że większość piosenek, które mają naprawdę duży potencjał, swoją drogą, brzmi lepiej, gdy śpiewa je człowiek. Nie tylko piosenki, ale nama dają mi masę radości. Jak oglądana razem z Crof impreza u thata. Czy Asamacki i ich nama polegające na łowieniu ryb (fascynujące...) albo graniu w tetrisa (Marutan wymiata... o_o'), albo śpiewaniu w stanie nietrzeźwym. Że nie wspomnę o nama u Osamuraja (na które rzadko wpadam, bo jestem albo w pracy, albo na uczelni, szit), jego pięknych dłoniach, skrzypiącym młynku do kawy i witaniu się tak niesamowicie łagodnym głosem z każdym uczestnikiem nama... ("Konbanwa, I-i-i-ijasu-san", pffffft, gomen, następnym razem napiszę wymowę katakaną ^^;;;)

Chociaż ostatnio zaczęłam coraz częściej słuchać koreańskich utaite (to fajnie, że nie trzeba być Japońcem, żeby być utaite, jeno szkoda, że nie mam wystarczająco dobrego głosu i sprzętu, bo już dawno bym coś wrzuciła, a potem nagła popularność i sława, zaproszenie na koncert NND do Japonii, występ z Gero i Dasokiem i tamtymi różnymi innymi, Dasoku zafascynowany moją umiejętnością robienia prania oświadcza mi się, ha, bierzemy ślub, wyrzucam go z chaty, mam Mokę tylko dla siebie...). Ekhem. A wracając do tematu. Na przykład: Vin, który jest totalnie pochrzaniony (jak wywnioskowałam z jego nama czy filmików), ale ten utwór błyskawicznie podbił moje serce xD Strasznie podoba mi się też jego duet z neko. Jeśli już mowa o neko, to lubię jego Panda Hero czy Mozaik Roll po angielsku (seriously, nice pronounciation...). Wracając jeszcze do Vina, ma on też bardzo wpadający w ucho duet z ENE. Która to ENE, swoją drogą ma naprawdę świetny głos. Jej najnowsza piosenka Alice -Acoustic ver- jest absolutnie prześliczna, zakochałam się w niej natychmiast, a jej cover Torinoko City jest zdecydowanie najlepszym tej piosenki. Plus potrafi naprawdę ładnie i wysoko wyciągać głos, co świetnie sprawdza się przy coverach piosenek Kalafiny: storia (razem z innymi Koreankami: Guriri i Nobunagą) czy Lacrimosa (razem z Guriri, Nobunagą i Wataame).

Chociaż moim największym odkryciem był i jest Osamuraisan. Daję linka do community na YT, bo tam ma więcej piosenek zamieszczonych, m.in. prześlicznie zagrany motyw z "Pięknej i Bestii". Uwielbiam tego człowieka. A sam Osamuraisan nie jest jakimś ksenofobicznym Japończykiem, bardzo wdzięczny jest za komentarze po angielsku (...do końca życia nie zapomnę tego momentu, kiedy tak poważnie i grzecznie odpisał na mojego totalnie idiotycznego i Easiowego tweeta na twitterze ^^;;;), zresztą jego angielski jest całkiem niezły.

OK. Ściana tekstu. Nikt nie przeczyta. Gah -___-'

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-02-2011, 01:34   

Easnadh napisał/a:
Jej najnowsza piosenka Alice -Acoustic ver- jest absolutnie prześliczna, zakochałam się w niej natychmiast

Truuu, ja też. Zapętlanie włączone ^^

A co do różnych namów. Ja ich co prawda nie oglądam, ale trochę mnie Crofe z Nanami na zlocie nakarmiły. I tetrisa nie rozumiem, ale Jack spadający z klifu to było mistrzostwo XD

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 09:49   

Aha, czyli teraz mam kolejny temat do stalkowania~

Mononoke napisał/a:
O, to mnie np. interesuje bardzo jakie są wasze ulubione Vocaloidy oraz ich vocaloidowe piosneki?

Pewine wszyscy pomyślą, że Miki. Pfffft, NIE. Miki ma stanowczo za mało fanych piosenek i jeszcze mniej mrucznych fanartów, a szlag mnie jasny trafia, jak ktoś ją pairinguje z Kiyoteru. Więc nie. Najbardziej lubię Miku, Gumi, Lukę... Ot tak. Chociaż tak najbardziej to chyba Miku. (Nie Crof, nie chcę ci żony zabierać)
Ulubionej piosenki nie mam, bo mi się ciągle zmieniają, ale naprawdę śliczne jest wowakowe "Zurete Iku". Bez lynka, ale jak wrócę do domu to podlinkuję. Anyway, piosenki made by wowaka są hnnnnnnnnngh i hnnnnngh zawsze będą.

A utattemita... Moim najnajnaj utaite, jest, co za zaskoczenie, Dasoku. Jest po prostu taki... dasokowaty. Daskowatość Hisom bardzo odpowiada. A od tego nama, na którym zaśpiewał "Panda Hero" kocham go jeszcze bardziej. Iiiii czapka z Moki. I olej pitny. I te sweterki. I ten głos i w ogóle.

Easnadh napisał/a:
(to fajnie, że nie trzeba być Japońcem, żeby być utaite, jeno szkoda, że nie mam wystarczająco dobrego głosu i sprzętu, bo już dawno bym coś wrzuciła, a potem nagła popularność i sława, zaproszenie na koncert NND do Japonii, występ z Gero i Dasokiem i tamtymi różnymi innymi, Dasoku zafascynowany moją umiejętnością robienia prania oświadcza mi się, ha, bierzemy ślub, wyrzucam go z chaty, mam Mokę tylko dla siebie...).

Easiu, wiedz, że od tej chwili cię kocham. Dobra, bez tego fragmentu o wyrzucaniu Dasoka, bo to nieludzkie ;________;

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-02-2011, 13:36   

Moja ulubiona jest Miku, ale kto o tym nie wie...

Mononoke napisał/a:
Jak znacie jeszcze jakieś dobre covery Miichana to ja się chętnie o nich dowiem.

Może nie cover, ale oryginalna piosenka o tym samym tytule, co album na której się znajduje - '7' (youtube). Strasznie mi się podoba.


Hisayo napisał/a:
(Nie Crof, nie chcę ci żony zabierać)

Oh nie wątpię, a zachwycanie się moją żoną jest zawsze mile widziane. I tak, wowaka jest bogiem.

Już dzisiaj/jutro wychodzą Vocarany i Utarany... KTO CHCE SIĘ ZE MNĄ ZAŁOŻYĆ, ŻE GERO Z LON (youtube | nnd) BĘDĄ NA PIERWSZYM MIEJSCU? No nie bójcie się, stawiam zaledwie 3 stówy.
Lon jest taka kjutna, nie wytrzymam ;; w tym coverze wszystko jest idealne.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-02-2011, 13:58   

Crofesima napisał/a:
Może nie cover, ale oryginalna piosenka o tym samym tytule, co album na której się znajduje - '7' (youtube). Strasznie mi się podoba.
E tam. Fajniejsza była piosenka zaśpiewana dla Nany-chan - niezwykle treściwa i pełna miłości xD Nananananana Nana-chan...

Crofcian napisał/a:
Już dzisiaj/jutro wychodzą Vocarany i Utarany... KTO CHCE SIĘ ZE MNĄ ZAŁOŻYĆ, ŻE GERO Z LON (youtube | nnd) BĘDĄ NA PIERWSZYM MIEJSCU? No nie bójcie się, stawiam zaledwie 3 stówy.
Khy. Jasne, już się zakładamy, a ty potem zgarniasz 9 stów? xD (liczę siebie, Mono i Hisę)
Ale jak tak sobie przypominam, to ostatnim razem zaliczyłyśmy pudło, bo stawiałyśmy na Panda Hero Miichana, ale nagle wyskoczył Soraru z Aimai Elegy (ta PVka!).

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-02-2011, 14:37   

Ja się z Crofe nie będę o nic zakładać, a już na pewno jeśli chodzi o utarany (i moje potencjalne trzy stówy). Nie no, ta PVka jest strasznie ładna. A uświadomi mnie ktoś jaką ma konkurencję? Albo gdzie ja sobie to mogę sprawdzić ^^;
Spokojnie i tak się nie założę :P

Crofesima napisał/a:
Może nie cover, ale oryginalna piosenka o tym samym tytule, co album na której się znajduje - '7' (youtube). Strasznie mi się podoba.

Oryginalne piosenki Miichana również jak najbardziej mile widziane. Ta jest hmm... nawet, nawet (taka trochę za delikatna. Ja lubię jak Miichan jest taki "a mrrrr" XD), ale muszę obczaić resztę albumu.

A tak poza tym:
Jisatsubushi « o to to to :D

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 17:42   

Crofesima napisał/a:
GERO Z LON (youtube | nnd)

Kh-hhh. TO PV JEST TAKIE KWIKAŚNE. Chociaż "rap - Lon" - yyyyyyyyyyyy-- CO.

Mononoke napisał/a:
A tak poza tym:
Jisatsubushi « o to to to :D

Oh dear, seconded. So hard. Też lubię, jak Miichan jest "a mrrrr". Taki Bardziej, o. A ta piosenka jest taka tru (chociaż za krótka, myhy), że lepsza jest tylko Ophelia.

Ehe he he.


....No i jeszcze Nare no Hate...

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-02-2011, 19:50   

Mono napisał/a:
A uświadomi mnie ktoś jaką ma konkurencję? Albo gdzie ja sobie to mogę sprawdzić ^^;
Konkurencji nie ma żadnej xD Co prawda są jakieś cleanero i Glutaminy, ale kto by się przejmował...
Daily ranking piosenek jest tu, ale do tego dochodzi jeszcze ilość favów i innych rzeczy, nie mam pojęcia, jak to się przelicza, tym niemniej po jakimś czasie przyglądania się rankingowi i wynikom utaranu zaczyna się łapać i przeczuwać, co będzie pierwsze.

Swoją drogą uwielbiam, kiedy mam czas żeby przeglądać ranking i znajdywać takie utwory jak np:
- prześliczna, delikatna Supernova od Tsunako (szkoda, że takie krótkie)
- Rollin' Girl Moebiusa. Co prawda wokal trochę nie tego, ale reszta... Mru, Zim, kochamy cię ^^

Hisayo napisał/a:
lepsza jest tylko Ophelia.
Żartujesz sobie?............... -____-'
Znaczy well, piosenka jest dobra, ale PVka (tudzież urywki, JAK ją kręcili, tj. Dasoku leżący w wodzie i nie ruszający się; jestem pewna, że przykimał w którymś momencie) jest taka... taka... FAZOWA i niszcząca ogólne wrażenie, zwłaszcza jak się wie, jaki Dasoku jest naprawdę (Ta łza, co z oczu twoich spływa, jak ogień pali moją duszę..., buahah)

A rapująca Lon jest strasznie, strasznie urocza i idealnie pasuje (chociaż bym się nie spodziewała) do hiper-aktywnego otaku Gero xD

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-02-2011, 20:38   

Mononoke napisał/a:
Jisatsubushi « o to to to :D

Świetna piosenka! W ogóle uwielbiam utwory tego vocaloP, czyli 梨本うい (Nashimoto Ui). Poznać go można po charakterystycznych i lekko przerażających białych rysunkach Miku na czarnym tle, zresztą wpiszcie jego japońskiego nicka w YT i sami zobaczycie. Stworzył wiele znanych utworów jak 'Kutabare PTA', 'Shinitagari' i ostatnio popularne 'Boku wa Mada Honki Dashitenai Dake', czego Miichan również zrobił świetny cover - youtube | nnd | tłumaczenie. Nashimoto tworzy zajefajną rockową muzykę i jest jednym z ulubionych vocaloP Miichana. Drugi to hachi czyt. 'Matryoshka', 'Panda Hero', 'clock lock works' etc.

LUDZIE

NAJLEPSZA 'PANDA HERO' POD SŁOŃCEM (youtube)
No dobra, troszku przesadzam, ale JEŻU TIGHTSON WRÓCIŁ.
Ten dzień nagle stał się ~*piękny*~

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-03-2011, 18:12   

Podwójny post, ale ważne info jest ważne! Zwłaszcza dla fanów GUMI. Nowa piosenka DECO*27!

ペダルハート / Pedal Heart serce pedała?
{ nnd | youtube z subami! vgboy jest niesamowity }

Tak, PVka znów autorstwa akka i mirto (Mozaic Role, Two Breaths Walking, Love-Lost Elegy etc.), tylko tym razem nie jest to animacja, a bardziej... pokaz slajdów. Co nie zmienia, że jest absolutnie śliczna! Bardzo wiosenna, mru.
Co do piosenki... szczerze powiedziawszy z początku nie byłam pod wrażeniem. Nadal twierdzę, że pupy specjalnie nie urywa, ale w drugiej minucie się bardziej do niej przekonałam. To chyba ta gitarka.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 02-03-2011, 11:46   Re: Niiiico nico douga! ♫

Ohohohoh, nareszcie ♥

Crofesima napisał/a:
Tak, bezczelna autoreklama, bo mogę.

Gryź się, a gdzie ciąg dalszy?! Porzuciłaś swoje dziecko i jeszcze teraz się nim bezczelnie chwalisz, zwyrodniała matko Crofesimo!

Tak na początek:

Kto się jeszcze nie zorientował, to nasz stary Dasoku ma dzisiaj urodziny. I już nie jest seksownym 33 latkiem, teraz jest jeszcze bardziej seksownym 34 latkiem. Wszystkiego najlepszego! Nawiasem mówiąc, czy ten dziad już wrócił do swojego normalnego koloru włosów? Platynowy blond + odrosty pffffffffffffffff. I czy Moka już skończyła zrzucać zimowe futro i powróciła do jego łask? XD Ciekawe czy dziś zrobi pijackie urodzinowe nama.

Z innych ciekawostek dzisiaj Asamacki świętują 3 rok istnienia community Jacka. Nawet zostawili rezerwacje na TS dla fanów, którzy nie mają konta premium. Dzisiaj o 14 godzinie czasu polskiego. Jakoś wątpie, by nama było tak epickie, jak Marutanowa rocznica, bo to w końcu Jack zawsze ma szalone pomysły, a Marutan tak uroczo rozkleja się ze wzruszenia, hoho, ale i tak wktk.

A jak już o Jacku, to czytanie jego twittera bywa fascynujące.

Jak ten.
Dla nieznających języka. Jack wspomina, że w 2008 roku wrzucił 11 coverów oficjalnie na NND, w 2009 już 5, w 2010 całe 2, więc w 2011 powinien 1, nie? Oj tak, Jack jest znany tego, że na swoich nama śpiewa dosłownie wszystko jak maszyna do karaoke, a oficjalnych uploadów to on ma... no szkoda gadać.
Czy choćby ten dzisiejszy
...nie chcę wiedzieć Jack czemu przyszedł ci od razu na myśl zamek błyskawiczny od spodni Marutana...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-03-2011, 23:30   

Nanami napisał/a:
teraz jest jeszcze bardziej seksownym 34 latkiem.

No i wszystko w ten sposób popsuł, tak czy siak psychicznie zatrzymał się na poziomie bodajże 14-latka, a zepsuł tak ładnie brzmiący unit z papą Renem. Co to za liczba 1156? :(


Weekly Utaran #122
jakieś komentarze?

Osobiście byłam zdziwiona, że Tightson nie zajął pierwszego miejsca... ale po tym, jak zobaczyłam 'Mr. Music' ( nnd | youtube | tłumaczenie) już wszystko stało się jasne. Ta piosenka się TAK. STRASZNIE. WKRĘCA. I ma takie śliczne ilustracje! Zresztą zmyliło mnie całe to 栗瀬柿美黒民月, co jest po prostu zamianą nicków śpiewających dziewczyn na kanji.

Wokalistki:
Miku - Kuripurin (栗プリン)
Luka - Seriyu (セリユ)
Miku Append - Kakichoco (柿チョコ)
Rin - Vivienne (びびあん)
Len - Kuroneko (96猫) - muah, moja ulubiona
Gumi - Wotamin (ヲタみん)
Yuki - Tsukiha (月葉) - zaskakująco niezły angielski D: !

Przy okazji polecam oryginał, który jest niczym 'Smiling' dla vocaloP. Trochę szkoda, że zamiast Meiko mamy Lena, ale nic nie poradzimy na to, że Owata lubi tą shotę.

ZA TO recoga na drugiej pozycji w rankingu nie skomentuję.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-03-2011, 01:08   

Crofesima napisał/a:
Co to za liczba 1156? :(
Co nie? Ta liczba jest... do niczego. Równie użyteczna jak korbka Pokoty. Or something.

Kurczę, szkoda Tightsona. Zwłaszcza biorąc pod uwagę tego recoga na drugim miejscu. Ja wiem, że to pewnie moja wina, bo nie znam japońskiego i nie łapię żartów, ale niezmiennie denerwują mnie te idiotyczne, z tyłka wyciągnięte parodie na wysokich miejscach w rankingu. No bo... w ogóle komu to do szczęścia potrzebne?

A "Mr Music" jest takie kjutne! Zarówno oryginał, jak i cover. Dziewczyny są niesamowicie dobrze dobrane, ale największe wrażenie zrobiła na mnie Seriyu - dla mnie ona faktycznie brzmi tak, jak brzmiałaby Luka, gdyby była człowiekiem. Szkoda tylko, że miała tak mało wersów do zaśpiewania.
W oryginale zaciekawiło mnie to, że w sumie... "stara" Miku brzmiała o wiele lepiej od Miku Append. I czemu nie było Meiko, tylko ten głupi Len? Pasował do zestawu jak świni kamizela >___<'

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 23 Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group