FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Wspomnień czar...
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 16:42   Wspomnień czar...

Mam takie pytanie, kto z was lubi grać w stare gry i jakie kompy żeście mieli. Moim pierwszym sprzęciskiem była Atarynka - prezent na gwiazdkę 88 (kochani rodzice ulegli rozwrzeszczanemu dziecku, które nie można było odciągnąć od Acorna wujka :P). Z lubością wtedy się zagrywałem w rozmaite gierki, z reguły platformówki i strzelanki (byłem wtedy za mały i głupi by grać w coś poważniejszego :P). Najbardziej wbiły mi się w pamięć River Raid, Arkanoid, Frogger, Boulder Dash, mutacje Invadersów, Pacman, Twilight World, Draconus, oraz repertuar L.K. Avalon i A.S.F.

Potem mały Bamboshek zobaczył u wujka Amigę. I doszedł do wniosku, że też chciałby mieć taką :P. Tak oto cierpliwie czekałem do maja 1992 (komunia :D) na swój upragniony sprzęt (w sumie nawet będąc dzieckiem rozumiałem że rodzice na pieniądzach nie śpią ^^). A gdy nadszedł wielki dzień to była radocha na całego. Arkanoid, Turricany, Prehistorik, James Pond, Alien Breed, Another World, Flashback i wiele innych platformówek i strzelanin. Potem zacząłem nieśmiało grać w crpgi (Dungeon Master, Black Crypt), oraz w nieśmiertelnego RTSa Dune 2. Nie można zapominać również o Lemmingach oraz Goblinsach (ogólnie rzecz biorąc miałem ponad 100 dyskietek ^^').

Peceta dostałem w 1996. Po jakimś czasie zaczęło mi brakować trochę tamtych staroci. I sprawiłem sobie emulatorki, dzięki czemu mogłem sobie zagrać również w gierki o których marzyłem mając Amigę (np. Eye of The Beholder, Chaos Strikes Back i wiele innych). A na PC grałem głównie w crpgi i rtsy, choć i w 3D też mi się zdarzało. A potem emulator SNES i PSX i granie w jrpgi (chrono trigger, dziewięć final fantasy, Breath of Fire i parę innych).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 17:11   

My mieliśmy Atari i Amigę. tego pierwszego nie pamiętam, bo miałam wtedy około 4 lat ^_^ ale podobno w coś tam próbowałam pogrywać...; ale na Amidze już grałam. oczywiście, Arcanoid, Prehistorik i tak dalej... Chyba na Amigę też była taka gierka - chodziło się małym ząbkiem i strzelało do bakterii pastą Colgate ^^". A Pac Man? na co to było... już nie pamiętam ^_^

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 18:27   

U mnie pierwszy komp to pecet z windowsem 3.11... Gra - Prince of Persia czy jakoś tak... Miałam jakieś 5 lat, a mój około 20 letni kuzyn tak w to zasuwał... Dotąd nie umiem przejść nawet kawałka :P Potem grałam w Jazz Jackrabbit - taki zielony królik chodził ze strzelbą (doszło do tego, że 2 lata temu kupiłam sobie nową wersję - stara milość nie rdzewieje ^^) i Hocus (mały czarodziej... jedyne, co umialam przejść :P)

Następny komputer to po jakis 7 latach ten, który teraz mam... Wreszcie jakaś (choc mierna ^^'') cywilizacja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2003, 18:41   

Najpierw były takie typowe platformówki. Potem wielka czarna luka w mojej pamięci (ja mam pamięć dobrą, ale krótką ^^)... no i nigdy nie zapomniany Lion King!!! To było wspaniałe. Szczególnie wskakiwanie na jeża... ta niezapomniana szybkość.
No i podobnie jak ka_tka, Jazz Jackrabbit. Po drodze jeszcze jakieś inne dziwactwa typu Tin Agent, Kyrandia. Ehehehe... wspomnień czar.
Potem miałam WŁASNY POKÓJ (nareszcie). To były różne, przedziwne etapy...
najpierw laptop. Po złożeniu - szer. 8 cm O_o Mieliśmy jeszcze, of course, normalny komp, ale ja zakochana w moim wciąż grałam w takie żelki odbijające piłkę od siatki -.-' Nic więcej nie chodziło. Kolejne etapy to szary laptop -> laptop Asusa PIĘKNIUTKI -> teraz WSPANIAŁY i niezastąpiony NORMALNY KOMP z jednostką centralną... ahh...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 18:44   

Ząbek strzelający do bakterii... ano była taka gra. Nazywała się Colgate i była po niemiecku ^^'. A bakterii były cztery typy, mnożące się zielone cuś co wyglądało jak sałata na nogach ^^', żółte kuleczki wgryzające się w zęby, czerwone stwory z młotami pneumatycznymi i latające "nietoperze". Nawet chyba o niej pisano w TS, gdzie te stworki nazwyali... wgryzacz szkliwny, jedzoząbek złośliwy, próchnik latający... ci z TS-u mieli fantazję :P.

Co do Pacmana... oj to gierka jeszcze z czasów starożytnych będąca chyba dostępna na wszystkie możliwe kompy i konsole kosmosu. Była i na atarynce i na spectrumie i na commodore... A pierwowzór powstał w 1980 na automacie firmy Namco. A wymyślił go z tego co wiem Japończyk Moru Iwatami. Więc Pacman ma na dobrą sprawę japońskie korzenie ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 19:27   

o kurnaaaa... ja w połowę tych gier grałam!

I Pacman, i Jazz, i Prechistoryk i Prince of Persia i... i...

jeeeeeeeeeeeeeeeeny *______*

Stare dobre czasy...

...A na początku było atari =)
i multum gierek do tego *___*
A potem atari oddali bratu ciotecznemu i Atari popsuł i już nie mam atari T____T

...Od dawna...

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2003, 20:28   

Na poczatku byl Chalos...
nastepnie z Chaosu wylonila sie Istota potezna... a byla to AMIGA!!!
wlowczaws sie zaczlo....
Boulder Dash. Prismiva Retundet <tak sie to chyba nazywalo... wchodzilo sie ludkiem do jakiegos grobowca i trzeba bylo aferktaty zbierac i strzelac do mumi i ducha Faraona spoczywajancego w owej swiantyni> Pole Postion i Golf!!! <grafa niemalze 3d naprawde...> Aha... jescze Jedna SWIETA GRA!!!
!!! SPY HUNTER!!! (jechalo sie takim samochodzikiem i sie strzelalo do innych samochodow i Vice versa :P)
Potem pojawilo sie nowe swiatlo a mianowicie : Pecet...
wtedy to bylo Ace Ventura.... Longbow i Fly War... i Age of Empires...oraz ciekawa gierka... BLOOD!!! <moze ktos w nia gral.. lub moze w Blood 2.)
stara potega poslusznie usunela sie w kat i jest po dzis dzien.. ale nadal nieuzywana....

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc


Ostatnio zmieniony przez raflik dnia 18-09-2003, 20:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 20:29   

W Prince of Persia nigdy nie udało mi się przejść bez kodów przedostatniej planszy... Jest ktoś, kto dokonał tej sztuki?

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 21:20   

najpierw w moim domciu pojawił się komodor, który mój braciszek sprawił se na drugą (???) komunię, ja byłam wtedy smarkata, ale grałam w moonwalkera, albo tetrisa;) a teraz? stary pecet...( w ostatecznośći, nowiuśki brata,ale to inna para kaloszy^^) ale komodorek, wciąż podłączony, hehe czeka na mnie w kąciku, jak najdzie ochota^^

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MrBat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 21:39   

pierwsze użądzenie zdatne do grania to C64. Grałem we wszystko co miałem a troche tego było... Tytułów nie pamiętam (potem nawet próbowałem programować na C64 - w wieku 7 lat :) ) W wieku 8 chyba dostałem gre telewizyjną :P Ach ten pistolet i latające kaczuszki albo źli bandyci w salunie :P A potem już szczyt techniki - 386 z 2 MB RAM ! 0_o Najlepsza gra to vikings (czy jakoś tak) chodziło sie 3 winkingami... oczywiście takie tytuły jak prince of percia czy lemings tez długo witały na moim kompie. Potem nawet udało mi sie dostac oryginalne Lemingsy 3d i Jamp (taka koszykówka). Miałem też Megarace (mam nadzieje ze ten tytuł jest wam znany). Następnie stary przywiózł z pracy na dwa tygodnie kompa z pracy. To już było cacko. Zaczynałem od Dragoballowki Hiper Dimoshien a skończyłem na Army Men RTS. Potem 2 lata temu dostałem moje mazenie - własny komp. Wtedy zacząłęm z cRPGami. Do tej pory the best is Gothic ! Aktualnie pogrywam w diablo bn. A jak już dostałem stałe łącze... :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Seymour Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2002
Skąd: White Purgatory
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 21:56   

Gdy wciaz terroryzowani rodzice kupili w koncu malemu Judashowi jego upragniony Commodore 64 byly to dla niego najpiekniejsze lata. Partyjki z kolegami w International Karate dluzyly sie godzinami, zarywanie nocy przy Bomb Jacku, odbijanie jencow w niesmiertelnym Commando, rozwozenie gazet w Paperboyu, przechodzenie kolejnych leveli rycerzem w Ghosts n' Goblins, eliminowanie kolejnych przeciwnikow w Turricanie... Te czasy byly po prostu piekne.

Ja i tak nie uznaje nowych gierek, bo jak dla mnie to kicz goni kicz, a kontynuacja kontynuacje. Nie ma to jak odpalic sobie emulator, zapuscic sobie jakas stara, dobra gierke i pograc sobie w nia jeszcze ten jeden raz. Wyraze sie jasno - ja gram tylko w stare gierki. Musze powiedziec, ze lepszego platformera od wspanialego Turricana po prostu nie ma!

_________________

You can't change it. There's only one future...

- - -

NAFOL walczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4643422
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 22:17   

Pegasus!!! Ronald McDonald!!! Mario! Street Fighter dwójka!! Prince of Persia! MAŁA SYRENKA!!!! Aaaahhh,rozmarzyłam się...

co do starego kompa, to pamiętam,jak na winie 3,11 miałam gry : snake'a, Aladyna, Lion Kinga, Jungle Book i inne takie...ale, byłam za mała i za głupia żeby je poprzechodzić, i słychac było wiecznie: "Przeeeemciu mój kochany barciszku....PRZJEDZIESZ MI?!" ;D

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2003, 05:48   

Amiga 500. To był sprzęt. Gry? Pamiętam jak stary przyniósł do domu wielkie, lśniące pódełko z napisem Kings Quest 5, a w nim 11 dyskietek :P Samo intro zajmowało 3....

Crpgi - to było coś, najbardziej pamiętam Black Crypt(mam go na WinUAE ale mam problemy z uruchomieniem:( ) i Obitus (mam go teraz na PC :D)
Ta muzyka... ta fabuła... :P

A jak się wtedy fajnie grało w Horrorki - np. Waxworks, Elvira i Elvira 2:Jaws of Cerberus - wtedy naprawdę sie bałem, jak jakiś zombiak wyskakiwał zza rogu... to były czasy

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2003, 08:46   

Zaczolem pozno, bo od Amigi 500. Prince of persja, to byla gra, Flashback, bardzo podobna i tez ultra trudna, Superfrog, Prehistoryk, Mortal Kombat, Dune 2, Cywilization... To byly (i sa do dzis) gry. Zwlaszcza ta ostatnia, setki godzin spedzilem, grajac Astekami i odbierajac swoimi dywizjami pancernymi Paryz z rak babilonskiego rycerstwa...

Wiele z tych gier moze dawac przyjemnosc i dzis, bowiem czy tak na prawde wiele sie zmienilo? Tylko grafika stala sie doskonalsza, nieco poprawiono sztuczna inteligencje (kluczowym slowem jest ,,nieco"), ale gry tak naprawde nie sa wiele bardziej skomplikowane niz kiedys.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-09-2003, 09:31   

A graliście w Goblins? ^__^ Kapitalna gierka, chodziło się dwoma goblinami (jeden chudy i wysoki, drugi gruby i niski) i robiło różne dziwne rzeczy...

Niom, w Cywilizację do dzisiaj lubię pograć...

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group